Robot Spot od Boston Dynamics jde do "prodeje"

Robot Spot od Boston Dynamics jde do "prodeje"
, , aktualita
Robot Spot od společnosti Boston Dynamics se z laboratoří dostává do reálného provozu. Společnost jej totiž začíná komerčně nabízet firmám nebo organizacím pro zajímavé projekty, kde by netradiční robot mohl najít využití.
K oblíbeným
reklama
Společnost Boston Dynamics už nějakou dobu vyvíjí svého čtyřnohého robota Spot (původně SpotMini). Z prostředí laboratoří se nyní konečně dostává do reálného světa, i když to nebude až tak jednoduché. Prvně, rozhodně nejde o levnou záležitost a za druhé, ne každému, kdo má zájem, bude i dodán. Pokud byste takového robota chtěli, musíte vyplnit žádost na stránkách výrobce. Tam je nutno popsat, k jakému účelu byste vlastně robota chtěli využívat a výrobce pak posoudí, zda je to pro jeho netradičního robota dostatečně zajímavé využití.
 
 
Jde o jakousi formu "early adopter" programu, kdy bude k dispozici jen společnostem a organizacím, které hledají něco průlomového pro svou činnost, případně budou pro robota vymýšlet vlastní aplikace. Robot se dokáže pohybovat po nejrůznějších druzích povrchu, a to rychlostí maximálně 1,6 m/s (cca 5,8 km/h). Jeho akumulátor vydrží na 90 minut provozu a je snadno vyměnitelný. Robot má dva porty DB25 pro připojení nákladu a odnese zátěž až 14 kg. Má několik kamer pro monitorování celých 360° svého okolí. Je také odolný vůči vodě, což je vyjádřeno ratingem IP54. Pracovat pak má při teplotách od -20 °C do +45 °C.
 
 
Samozřejmostí je i možnost programování robota, který má GRPC API a knihovnu pro programování v Pythonu. I když má společnost původ ve vojenských technologiích, Spot není určen pro armádní nasazení, maximálně tak pro pořádkové a zachranářské služby, případně klasický průmysl.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mars možná nebyl nikdy celý rozžhavený, co to znamená pro život? Mars možná nebyl nikdy celý rozžhavený, co to znamená pro život?
Země kdysi dávno existovala jako jedna velká rozžhavená koule, na níž se mohl po jejím vychladnutí začít vyvíjet život. Mars ale možná takovou proměnou nikdy neprošel a je otázka, co to znamená pro jeho atmosféru a podmínky pro život.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft si patentoval způsob využití mozkových vln pro těžbu kryptoměn Microsoft si patentoval způsob využití mozkových vln pro těžbu kryptoměn
Microsoft si nechal patentovat zatím jen nápad, jak využít nejen mozkové vlny pro tzv. Proof-of-Work algoritmus v blockchainu. Unikátní biologický otisk jednotlivce by se tak používal v systému kryptoměn. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Samsung do konce roku přestane vyrábět LCD a soustředí se na lepší technologie Samsung do konce roku přestane vyrábět LCD a soustředí se na lepší technologie
Společnost Samsung se chystá udělat významný krok, který by mohl zásadně změnit nejen trh s počítačovými monitory. Ještě letos chce zcela přestat s výrobou klasických LCD obrazovek a namísto nich nastoupí především QD-LED (QLED).
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Hackeři se vydávají za Gatese, na hacknutých YouTube účtech propaguji kryptoměny Hackeři se vydávají za Gatese, na hacknutých YouTube účtech propaguji kryptoměny
Nejen jménem Elona Muska se hackeři snaží propagovat scamy ve spojitosti s kryptoměnami. Nyní se terčem stal Bill Gates, za něhož se vydávají hackeři, kteří napadli několik desítek účtů na YouTube.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Asus uvádí také ROG Strix XG27WQ: prohnutých 27 palců Asus uvádí také ROG Strix XG27WQ: prohnutých 27 palců
Asus si vedle modelu TUF Gaming VG27VH1B  připravil také další novinku s velice podobnými specifikacemi, ovšem jde už o monitor za řady ROG Strix a u takového můžeme očekávat lepší výbavu. Konkrétně je to model XG27WQ. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek