Robot Spot od Boston Dynamics jde do "prodeje"

Robot Spot od Boston Dynamics jde do "prodeje"
, , aktualita
Robot Spot od společnosti Boston Dynamics se z laboratoří dostává do reálného provozu. Společnost jej totiž začíná komerčně nabízet firmám nebo organizacím pro zajímavé projekty, kde by netradiční robot mohl najít využití.
K oblíbeným
reklama
Společnost Boston Dynamics už nějakou dobu vyvíjí svého čtyřnohého robota Spot (původně SpotMini). Z prostředí laboratoří se nyní konečně dostává do reálného světa, i když to nebude až tak jednoduché. Prvně, rozhodně nejde o levnou záležitost a za druhé, ne každému, kdo má zájem, bude i dodán. Pokud byste takového robota chtěli, musíte vyplnit žádost na stránkách výrobce. Tam je nutno popsat, k jakému účelu byste vlastně robota chtěli využívat a výrobce pak posoudí, zda je to pro jeho netradičního robota dostatečně zajímavé využití.
 
 
Jde o jakousi formu "early adopter" programu, kdy bude k dispozici jen společnostem a organizacím, které hledají něco průlomového pro svou činnost, případně budou pro robota vymýšlet vlastní aplikace. Robot se dokáže pohybovat po nejrůznějších druzích povrchu, a to rychlostí maximálně 1,6 m/s (cca 5,8 km/h). Jeho akumulátor vydrží na 90 minut provozu a je snadno vyměnitelný. Robot má dva porty DB25 pro připojení nákladu a odnese zátěž až 14 kg. Má několik kamer pro monitorování celých 360° svého okolí. Je také odolný vůči vodě, což je vyjádřeno ratingem IP54. Pracovat pak má při teplotách od -20 °C do +45 °C.
 
 
Samozřejmostí je i možnost programování robota, který má GRPC API a knihovnu pro programování v Pythonu. I když má společnost původ ve vojenských technologiích, Spot není určen pro armádní nasazení, maximálně tak pro pořádkové a zachranářské služby, případně klasický průmysl.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přehled desktopových grafických čipů Přehled desktopových grafických čipů
Přinášíme komplexní přehled grafických čipů a modelů grafických karet společností ATI/AMD a NVIDIA, který průběžně doplňujeme o nové modely, abyste tak měli k dispozici i aktuální informace. Doplněno o nové Radeon RX 5500 XT a 5600 XT.
Dnes, článek, Jan Vítek, Michal Huspeka104 komentářů
Internet Explorer má vážnou zero-day chybu, oprava neexistuje Internet Explorer má vážnou zero-day chybu, oprava neexistuje
Microsoft varuje, že internetový prohlížeč Internet Explorer trpí na vážnou zero-day chybu. Ta je tedy už v praxi zneužívána, ale prozatím na ni neexistuje oprava. Jde o podobný problém, který měla před pár dny i Mozilla.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sapphire po zlevnění RTX 2060 zrychluje svůj Radeon RX 5600 XT Sapphire po zlevnění RTX 2060 zrychluje svůj Radeon RX 5600 XT
AMD a jeho AIB partner Sapphire našlo vskutku rychlou odpověď na to, že NVIDIA výrazně zlevnila karty RTX 2060, které si ze své ceny umazaly 50 dolarů. Sapphire cenu nechává, ale přidává na výkonu karet RX 5600 XT.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
SpaceX zvládla test přerušeného startu lodi Dragon, cesta k ISS je volná SpaceX zvládla test přerušeného startu lodi Dragon, cesta k ISS je volná
Společnost SpaceX čekala jedna hlavní závěrečná zkouška před tím, než jí NASA umožní létat s lidmi na Mezinárodní vesmírnou stanici. My se nyní můžeme podívat, jak se tento test povedl při startu rakety Falcon 9.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
18.1.2020, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů