Roboti ve skladu Ocado měli nehodu a začali hořet

Roboti ve skladu Ocado měli nehodu a začali hořet
, , aktualita
Roboti ve skladu online supermarketu Ocado byli opět zdrojem potíží. V roce 2019 kvůli při nabíjení jednoho z nich shořel celý sklad a nyní došlo ke srážce několika z nich. Výsledkem byl bohužel opět požár.
K oblíbeným
reklama
Společnost Ocado je britským online supermarketem, který od roku 2018 používá ve svých skladech roboty, kteří usnadňují práci a organizaci jednotlivých položek. Bohužel nejsou úplně bezchybní. V roce 2019 chyba v akumulátoru způsobila obří požár, který měl za následek zničení celého skladu (a škodu 100 mil. liber). Nyní tu máme další nehodu. Tentokrát došlo ke srážce tří robotů ve skladu v Erith a výsledkem byl opět požár robotů.
 
Roboti ve skladech Ocado
ilustrační obrázek, autor: Techwords, CC BY-SA 4.0, přes Wikimedia Commons
 
Naštěstí nedošlo k žádnému zranění a ani k obřím škodám na majetku, čemuž v podstatě dopomohl i požár z roku 2019. Ten přispěl k lepším požárním opatřením, díky čemuž se situaci povedlo zvládnout lépe než v minulosti. Zákazníci si ale na své objednávky museli počkat trochu déle, protože je musela převzít jiná distribuční centra. Je ale s podivem, že vůbec ke srážce robotů mohlo dojít a také to, že se roboti po nehodě tak snadno vznítili a začali hořet.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A
Intel včera v noci už odhalil své plány na vývoj moderních výrobních procesů s tím, že se o své výrobní kapacity hodlá v rámci Intel Foundry podělit i s jinými firmami. Huawei to asi nebude, ale máme tu konkrétního zájemce o proces 20A. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit? AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit?
AMD Navi 31 je očekávaný nejlepší čip generace Navi 3, která se utká zřejmě s NVIDIA Ada Lovelace a mimo hru také stále není z našeho pohledu ani Hopper. Server 3DCenter nyní nabízí přehled fám z různých zdrojů, které se nedávno objevily. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek