Robotické štěně Sony Aibo míří na další trhy

Robotické štěně Sony Aibo míří na další trhy
, , aktualita
V Japonsku se už pár měsíců prodává robotický pes Sony Aibo. Nyní přichází i na další trhy, nejprve ten americký. Štěně obsahuje systémy umělé inteligence a žádná dvě štěňata tak ve výsledku nejsou stejná.
K oblíbeným
reklama
Původní robotický pes Sony Aibo se objevil už před téměř 20 lety. V loňském roce se objevila nová generace, která se od tohoto roku prodává v Japonsku. To se ale postupně změní, neboť nyní přichází na americký trh a dokonce jej najdeme i v nabídce některých českých obchodů (nikoli však skladem). Novinka posouvá celý koncept opět o něco dále, a tak se zde nachází systémy umělé inteligence, které reflektují chování svého majitele a každý robotický pes je tak ve výsledku odlišný než ostatní. Každý totiž psa chválí jiným způsobem, pes se také učí poznat, co má majitel rád a umí se také učit nové triky.
 
Sony Aibo
 
Pes má celkem 22 os otáčení, takže se může pohybovat, kroutit ocasem, sklápět uši a provádět i mnoho dalších pohybů. Vybaven je 4 mikrofony, reproduktorem a dvěma kamerami. Jedna z nich snímá dopředu a je schopna rozpoznávat obličeje. U ocasu je SLAM kamera pro lokalizaci psa a mapování okolí. Nechybí ani time-of-flight senzory, dotykové senzory (aby pejsek rozpoznal, že jej někdo hladí), 6osý polohovací systém (3osé gyroskopy na hlavě a těle), senzory pohybu, světla, tlaku na chodidlech a další. Oči v podobě OLED displejů dokáží vytvářet např. dojem mrkání.
 
Sony Aibo
 
Sony Aibo má i připojení na internet a vytváří si databázi vzorců chování a své osobnosti na cloudu společnosti. K dispozici je tak podpora LTE i Wi-Fi a v případě této First Litter Edition dostane majitel 3letý přístup na výše zmíněný cloud.
 
O zpracovávání všech algoritmů se tu stará 64bitový 4jádrový procesor. Robotický pejsek měří 305×180×293 milimetrů a váží 2,2 kilogramu. Jeho spotřeba činí 14 W a baterie tak vydrží na 2 hodiny. Nabíjení zabere o něco více, výrobce hovoří o 3 hodinách. Cena byla stanovena na $2899 a zahrnuje nejen psa, ale také nabíječku s příslušenství, SIM kartu a hračku (růžový míček).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků
Citlivým údajem může být i fotografie registrační značky. To postihlo obchodní řetězec Tesco ve Velké Británii, který měl nedávno problém s tím, že databázi snímků RZ svých zákazníků nechal povalovat volně na internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X
Společnost AMD na závěr dnešního dne potvrdila příchod třetí generace procesorů Threadripper, což je jistě dobrá zpráva. Nicméně špatná je ta, že se firmě nepodaří splnit slib, aby vypustila na trh slíbený Ryzen 9 3950X včas. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek23 komentářů
Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux
Společnost Epic Games nekončí s pravidelným nabízením her zdarma a nyní si připravila rovnou celou Batman Arkham Collection a Lego Batman čítající celkem šest her. Brzy pak přijde do nabídky zdarma i Metro: 2033 Redux.
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit
Jupiterův měsíc Io patří mezi geologicky činná tělesa Sluneční soustavy a brzy by to mohl velice názorně ukázat. Erupce jeho vulkánu zvaného Loki byla už dříve několikrát úspěšně předpovězena a nyní se očekává další. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem
Společnost QNAP si připravila novou verzi operačního systému pro své modely NAS, a sice QTS 4.4.1. Ta představuje nové funkce pro cloudová a hybridní cloudová úložiště či řešení Fibre Channel. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek