Robotické štěně Sony Aibo míří na další trhy

Robotické štěně Sony Aibo míří na další trhy
, , aktualita
V Japonsku se už pár měsíců prodává robotický pes Sony Aibo. Nyní přichází i na další trhy, nejprve ten americký. Štěně obsahuje systémy umělé inteligence a žádná dvě štěňata tak ve výsledku nejsou stejná.
K oblíbeným
reklama
Původní robotický pes Sony Aibo se objevil už před téměř 20 lety. V loňském roce se objevila nová generace, která se od tohoto roku prodává v Japonsku. To se ale postupně změní, neboť nyní přichází na americký trh a dokonce jej najdeme i v nabídce některých českých obchodů (nikoli však skladem). Novinka posouvá celý koncept opět o něco dále, a tak se zde nachází systémy umělé inteligence, které reflektují chování svého majitele a každý robotický pes je tak ve výsledku odlišný než ostatní. Každý totiž psa chválí jiným způsobem, pes se také učí poznat, co má majitel rád a umí se také učit nové triky.
 
Sony Aibo
 
Pes má celkem 22 os otáčení, takže se může pohybovat, kroutit ocasem, sklápět uši a provádět i mnoho dalších pohybů. Vybaven je 4 mikrofony, reproduktorem a dvěma kamerami. Jedna z nich snímá dopředu a je schopna rozpoznávat obličeje. U ocasu je SLAM kamera pro lokalizaci psa a mapování okolí. Nechybí ani time-of-flight senzory, dotykové senzory (aby pejsek rozpoznal, že jej někdo hladí), 6osý polohovací systém (3osé gyroskopy na hlavě a těle), senzory pohybu, světla, tlaku na chodidlech a další. Oči v podobě OLED displejů dokáží vytvářet např. dojem mrkání.
 
Sony Aibo
 
Sony Aibo má i připojení na internet a vytváří si databázi vzorců chování a své osobnosti na cloudu společnosti. K dispozici je tak podpora LTE i Wi-Fi a v případě této First Litter Edition dostane majitel 3letý přístup na výše zmíněný cloud.
 
O zpracovávání všech algoritmů se tu stará 64bitový 4jádrový procesor. Robotický pejsek měří 305×180×293 milimetrů a váží 2,2 kilogramu. Jeho spotřeba činí 14 W a baterie tak vydrží na 2 hodiny. Nabíjení zabere o něco více, výrobce hovoří o 3 hodinách. Cena byla stanovena na $2899 a zahrnuje nejen psa, ale také nabíječku s příslušenství, SIM kartu a hračku (růžový míček).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
3DMark dostal benchmark testující PCI Express 3DMark dostal benchmark testující PCI Express
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch
Raketa Falcon Heavy byla už potřetí a opět úspěšně vypuštěna do vesmíru, ovšem nyní to byl pro ni první noční start. Falcon Heavy letěl včera v rámci mise STP-2 a zákazníkem bylo US Air Force. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru
Robot jménem Bumble, který je jedním z Astrobee od NASA, měl nedávno první možnost se sám proletět vesmírem a vypořádat se se stavem beztíže. Test robota proběhl na palubě Mezinárodní vesmírné stanice. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková