Rock Pi X: PC s Atomem ve stylu Raspberry za 39 dolarů

Rock Pi X: PC s Atomem ve stylu Raspberry za 39 dolarů
, , aktualita
Zájemci o malinký počítač ve stylu Raspberry Pi, který ovšem je založen na procesoru x86, mohou začít pokukovat po nových modelech Rock Pi X. Ty přijdou v několika verzích s cenami od 39 dolarů. 
K oblíbeným
reklama
Rock Pi X je produktem společnosti Radxa, o níž na našem serveru dosud nepadlo ani slovo, ovšem to se právě mění, protože její novinka je velice zajímavá jako malinká deska ve stylu Raspberry Pi, která ovšem nenese ARM, ale Intel Atom x5-Z8300 generace Cherry Trail. 
 
 
To znamená, že si budeme moci nainstalovat jak klasické Windows, tak různé distribuce Linuxu, přičemž cena začíná na 39 dolarech a končí na 75. To podle toho, zda si vybereme Model A nebo B a pak dle kapacity paměti 1, 2, nebo 4 GB: 
  • Rock Pi X Model A with 1GB RAM – $39
  • Rock Pi X Model A with 2GB RAM – $49
  • Rock Pi X Model A with 4GB RAM – $65
  • Rock Pi X Model B with 1GB RAM – $49
  • Rock Pi X Model B with 2GB RAM – $59
  • Rock Pi X Model B with 4GB RAM – $75
Model A je tak obecně levnější, neboť tyto desky neobsahují modul s 802.11ac Wi-Fi a Bluetooth 4.2, ale je tu alespoň gigabitový Ethernet. V každém případě je tu Atom x5-Z8300, čili 14nm procesor se čtyřmi jádry na 1,44 až 1,84 GHz, jehož integrované GPU s 12 EU pracuje na 200 až 500 MHz. Čip má přitom TDP pouze 2 W a s oblibou byl využíván v levných zařízeních 2 v 1 s Windows 10 mezi roky 2015 a 2016. 
 
 
Pro provozování Windows 10 64bit budeme potřebovat Rock Pi X s alespoň 2 GB RAM, ovšem pochopitelně bude daleko lepší 4GB model, a to už není tak levná záležitost. Ale to není ani Raspberry Pi s takovou paměťovou výbavou.
 
Mezi další výbavu Rock Pi X patří slot pro microSD a socket pro eMMC flash, port HDMI 1.4, mikrofonní a sluchátkový jack, port USB 3.0 plus dva USB 2.0 a jeden USB typ C OTG a také 40pinový GPIO. Rozměry těchto PC jsou 85 x 52 x 18 mm. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem
Deepfakes jsou čím dál tím větším problémem. Varuje před nimi stabice BBC, která se podílela na tvorbě falešného videa s Borisem Johnsonem a Jeremy Corbynem. Ukazuje, že je stále snazší udělat věrohodný podvrh.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
SpaceX po přestávce vypustilo další kopu satelitů Starlink SpaceX po přestávce vypustilo další kopu satelitů Starlink
Satelity Starlink jsou malé a skladné, a tak si jich jeden Falcon 9 může vzít na palubu celou kopu, čili šedesát. Nyní se přitom podařilo další takovou várku dostat na oběžnou dráhu a učinit další krok ke zprovoznění připravované sítě.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Noctua uvádí na trh nové ventilátory a příslušenství řady Chromax Noctua uvádí na trh nové ventilátory a příslušenství řady Chromax
Noctua nedávno dostala na trh nové procesorové chladiče Chromax Black a nyní je doplňují ventilátory a příslušenství Chromax. Máme tu konkrétně modely NF-A20, NF-A12x15, NF-A9, NF-A9x14 či NF-A8.
Včera, aktualita, Jan Vítek
InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX
InWin si připravuje pod prostým označením 925 velkou skříň formátu Full Tower, která je tak určena pro výkonné PC sestavy. Sama nabídne krom potřebného místa mohutné tělo z broušeného hliníku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou
Acer na trh přináší monitor Predator CG437K P, který je určen pro ty nejnáročnější hráče. O tom ostatně svědčí už jeho úhlopříčka, ale vedle ní je tu i řada velice zajímavých specifikací a bohatá výbava.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář