Rock Pi X: PC s Atomem ve stylu Raspberry za 39 dolarů

Rock Pi X: PC s Atomem ve stylu Raspberry za 39 dolarů
, , aktualita
Zájemci o malinký počítač ve stylu Raspberry Pi, který ovšem je založen na procesoru x86, mohou začít pokukovat po nových modelech Rock Pi X. Ty přijdou v několika verzích s cenami od 39 dolarů. 
K oblíbeným
reklama
Rock Pi X je produktem společnosti Radxa, o níž na našem serveru dosud nepadlo ani slovo, ovšem to se právě mění, protože její novinka je velice zajímavá jako malinká deska ve stylu Raspberry Pi, která ovšem nenese ARM, ale Intel Atom x5-Z8300 generace Cherry Trail. 
 
 
To znamená, že si budeme moci nainstalovat jak klasické Windows, tak různé distribuce Linuxu, přičemž cena začíná na 39 dolarech a končí na 75. To podle toho, zda si vybereme Model A nebo B a pak dle kapacity paměti 1, 2, nebo 4 GB: 
  • Rock Pi X Model A with 1GB RAM – $39
  • Rock Pi X Model A with 2GB RAM – $49
  • Rock Pi X Model A with 4GB RAM – $65
  • Rock Pi X Model B with 1GB RAM – $49
  • Rock Pi X Model B with 2GB RAM – $59
  • Rock Pi X Model B with 4GB RAM – $75
Model A je tak obecně levnější, neboť tyto desky neobsahují modul s 802.11ac Wi-Fi a Bluetooth 4.2, ale je tu alespoň gigabitový Ethernet. V každém případě je tu Atom x5-Z8300, čili 14nm procesor se čtyřmi jádry na 1,44 až 1,84 GHz, jehož integrované GPU s 12 EU pracuje na 200 až 500 MHz. Čip má přitom TDP pouze 2 W a s oblibou byl využíván v levných zařízeních 2 v 1 s Windows 10 mezi roky 2015 a 2016. 
 
 
Pro provozování Windows 10 64bit budeme potřebovat Rock Pi X s alespoň 2 GB RAM, ovšem pochopitelně bude daleko lepší 4GB model, a to už není tak levná záležitost. Ale to není ani Raspberry Pi s takovou paměťovou výbavou.
 
Mezi další výbavu Rock Pi X patří slot pro microSD a socket pro eMMC flash, port HDMI 1.4, mikrofonní a sluchátkový jack, port USB 3.0 plus dva USB 2.0 a jeden USB typ C OTG a také 40pinový GPIO. Rozměry těchto PC jsou 85 x 52 x 18 mm. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Hackerský útok na youtubery, napadli kanály o autech Hackerský útok na youtubery, napadli kanály o autech
Poslední velký koordinovaný hackerský útok na vybranou skupinu youtuberů byl zaznamenán během posledních dní. Útočníkům se podařilo získat kontrolu nad účty mnoha úspěšných kanálů zejména těm věnovaných autům.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google Chrome vylepší systém karet a synchronizaci Google Chrome vylepší systém karet a synchronizaci
Oblíbený internetový prohlížeč Google Chrome se v průběhu podzimu dočká několika užitečných vylepšení. Především to bude správa otevřených karet, odkazů, ale také jejich synchronizace napříč různými zařízeními.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA testuje autonomní vrtačku ARADS pro hledání života na Marsu NASA testuje autonomní vrtačku ARADS pro hledání života na Marsu
Vrtačka ARADS od vesmírné agentury se už na vyprahlé poušti Atacama testuje nějaký ten pátek. Má sloužit k hledání života na Marsu a nyní se pracuje na autonomním ovládání vrtáku, které je na rudé planetě nezbytností.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků
Citlivým údajem může být i fotografie registrační značky. To postihlo obchodní řetězec Tesco ve Velké Británii, který měl nedávno problém s tím, že databázi snímků RZ svých zákazníků nechal povalovat volně na internetu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X
Společnost AMD na závěr dnešního dne potvrdila příchod třetí generace procesorů Threadripper, což je jistě dobrá zpráva. Nicméně špatná je ta, že se firmě nepodaří splnit slib, aby vypustila na trh slíbený Ryzen 9 3950X včas. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek24 komentářů