Rock Pi X: PC s Atomem ve stylu Raspberry za 39 dolarů

Rock Pi X: PC s Atomem ve stylu Raspberry za 39 dolarů
, , aktualita
Zájemci o malinký počítač ve stylu Raspberry Pi, který ovšem je založen na procesoru x86, mohou začít pokukovat po nových modelech Rock Pi X. Ty přijdou v několika verzích s cenami od 39 dolarů. 
K oblíbeným
reklama
Rock Pi X je produktem společnosti Radxa, o níž na našem serveru dosud nepadlo ani slovo, ovšem to se právě mění, protože její novinka je velice zajímavá jako malinká deska ve stylu Raspberry Pi, která ovšem nenese ARM, ale Intel Atom x5-Z8300 generace Cherry Trail. 
 
 
To znamená, že si budeme moci nainstalovat jak klasické Windows, tak různé distribuce Linuxu, přičemž cena začíná na 39 dolarech a končí na 75. To podle toho, zda si vybereme Model A nebo B a pak dle kapacity paměti 1, 2, nebo 4 GB: 
  • Rock Pi X Model A with 1GB RAM – $39
  • Rock Pi X Model A with 2GB RAM – $49
  • Rock Pi X Model A with 4GB RAM – $65
  • Rock Pi X Model B with 1GB RAM – $49
  • Rock Pi X Model B with 2GB RAM – $59
  • Rock Pi X Model B with 4GB RAM – $75
Model A je tak obecně levnější, neboť tyto desky neobsahují modul s 802.11ac Wi-Fi a Bluetooth 4.2, ale je tu alespoň gigabitový Ethernet. V každém případě je tu Atom x5-Z8300, čili 14nm procesor se čtyřmi jádry na 1,44 až 1,84 GHz, jehož integrované GPU s 12 EU pracuje na 200 až 500 MHz. Čip má přitom TDP pouze 2 W a s oblibou byl využíván v levných zařízeních 2 v 1 s Windows 10 mezi roky 2015 a 2016. 
 
 
Pro provozování Windows 10 64bit budeme potřebovat Rock Pi X s alespoň 2 GB RAM, ovšem pochopitelně bude daleko lepší 4GB model, a to už není tak levná záležitost. Ale to není ani Raspberry Pi s takovou paměťovou výbavou.
 
Mezi další výbavu Rock Pi X patří slot pro microSD a socket pro eMMC flash, port HDMI 1.4, mikrofonní a sluchátkový jack, port USB 3.0 plus dva USB 2.0 a jeden USB typ C OTG a také 40pinový GPIO. Rozměry těchto PC jsou 85 x 52 x 18 mm. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
PigeonBot: dron, který je inspirován holubem PigeonBot: dron, který je inspirován holubem
Výzkumný tým ze Stanfordovy univerzity se zabývá vývojem dronu, který by měl nabídnout lepší manévrovací schopnosti při letu. Při navrhování bezpilotního letounu jim inspirací byla holubí křídla. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
Včera, aktualita, Jan Vítek