www.svethardware.cz
>
>
>

Rocket Lab se tento měsíc pokusí se svou raketou o první komerční misi

Rocket Lab se tento měsíc pokusí se svou raketou o první komerční misi
, , aktualita
Rocket Lab je jednou ze společností, které mají velké sny a plány s lety do vesmíru. Proto se tento měsíc pokusí novozélandská společnost se svou raketou Electron o první komerční misi, kterou naváže na své testovací lety. 
K oblíbeným
reklama
Společnost Rocket Lab z Nového Zélandu má za sebou již řadu testů svých systémů, nyní se ale zdá, že je připravena na první "skutečnou" misi. První komerční let je plánován ke konci tohoto měsíce. Startovací okno se bude otevírat 20. dubna a potrvá dva týdny. 
 
Raketa Electron bude startovat z poloostrova Mahia na Novém Zélandu ze startovacího komplexu od Rocket Lab. Mise je příhodně nazvaná "It's Business Time", předchozí testovací mise byly nazvány v podobném stylu - "It's a Test" a "Still Testing". Technicky vzato, druhý start novozélandské společnosti nesl také komerční náklad, jednalo se však ale stále o testovací let. 
 
 
Raketa v druhé půlce dubna ponese na oběžnou dráhu náklad od společnosti Spire Global zabývající se satelity snímajícími Zemi na nízké orbitě a firmy GeoOptics zaměřené na enviromentální data. 
 
Rocket Lab už má za sebou dva úspěšné testovací lety své rakety Electron. Poslední z nich byl před zhruba třemi měsíci. CEO společnosti Peter Beck je hrdý na to, že jsou schopní mít takovou frekvenci letů. Naproti tomu ale SpaceX od Elona Muska nasadilo mnohem vyšší laťku, protože tento rok se této soukromé společnosti zatím daří držet slib a startovat v průměru jednou za čtrnáct dní. Rocket Lab doufá, že ke konci tohoto roku se jim podaří létat jednou měsíčně. 
 
Zdroj: engadget.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft překonává hodnotu 2 bilionů USD Microsoft překonává hodnotu 2 bilionů USD
Společnosti Microsoft se pod vedením Satya Nadelly hodně daří. Větší důraz na cloud a předplatná firmě pomáhá a všímají si toho i akcionáři. Hodnota firmy tak překonala 2 biliony USD a následuje tak Apple.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Operation Flashpoint (ARMA: Cold War Assault) do zítřka zdarma Operation Flashpoint (ARMA: Cold War Assault) do zítřka zdarma
Legendární česká hra Operation Flashpoint (nyní pod názvem Arma: Cold War Assault) je do zítřka k dispozici zdarma. Pokud jste ji nikdy nehráli, nebo naopak chcete osvěžit staré vzpomínky, můžete si ji "zakoupit".
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Gigabyte nechal zaregistrovat 8GB karty Radeon RX 6600 XT Gigabyte nechal zaregistrovat 8GB karty Radeon RX 6600 XT
Máme tu opět nová data ze záznamů Eurasian Economic Commission (EEC), kde se objevila řada karet Gigabyte Radeon RX 6600 XT. Všechny zaregistrované modely přitom mají ve výbavě 8 GB paměti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD oficiálně představilo FidelityFX Super Resolution, jaká rozlišení používá? AMD oficiálně představilo FidelityFX Super Resolution, jaká rozlišení používá?
Už včera jsme uvedli odkaz na nové ovladače Radeon Adrenalin, které nabízí technologii FidelityFX Super Resolution. Nyní tu máme podrobnosti z prezentace samotného AMD, kde se dozvíme více o výkonu či použitých rozlišeních.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hyundai nyní vlastní 80% podíl výrobce pokročilých robotů Boston Dynamics Hyundai nyní vlastní 80% podíl výrobce pokročilých robotů Boston Dynamics
Už nějakou dobu se projednán prodej většinového podílu Boston Dynamics korejské automobilce Hyundai. Nyní byla celá akvizice plně dokončena a Hyundai vlastní 80% podíl ve společnosti Boston Dynamics.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková