www.svethardware.cz
>
>
>
>

Rozchod Intelu a Micronu se vyostřuje u soudu

Rozchod Intelu a Micronu se vyostřuje u soudu
, , aktualita
Už delší dobu víme, že Intel a Micron nehodlají dále spolupracovat na vývoji paměťových technologií, a tak se obě stáhnou z jejich společného podniku IM Flash Technologies. Tento rozchod se ale v poslední době značně vyostřil. 
K oblíbeným
reklama
Společnosti Intel a Micron vyvinuly nový typ pamětí 3D XPoint, které měly nabídnout výkonnostně i kvalitativně více než zajímavou alternativu pro NAND Flash a zasáhnout i do teritoria pamětí DRAM. Za neúspěch je označit nemůžeme, ale stejně tak ne za úspěch a zvláště mezi běžnými spotřebiteli si produkty Optane s paměťmi 3D XPoint oblibu nezískaly a není divu vzhledem k tomu, co nabízejí. 
 
 
Intel s Micronem se už loni rozhodli, že další vývoj této technologie budou provádět odděleně každý po svém, což znamená nejspíše zánik společnosti IM Flash Technologies a vypadá to, že rozchod to rozhodně nebude poklidný. Ostatně jde o rozpouštění firmy s hi-tech duševním vlastnictvím a zkušenými pracovníky a jeden takový se najednou ocitl uprostřed soudního sporu obou firem. 
 
Doyle Rivers zaměstnaný v Intelu se už dříve rozhodl, že přejde do Micronu a do toho měl dle obvinění přinést, nebo se pokusit přinést slušné portfolio plné obchodních tajemství a celkově duševního vlastnictví ohledně technologie 3D XPoint a samotných produktů Optane. 
 
Intel již získal předběžné rozhodnutí soudu, které Riversovi zakazuje jakkoliv nakládat s důvěrnými informacemi, a to třeba včetně toho, kteří zaměstnanci pracovali na různých produktech. Rivers dostal tři dny na to, aby veškerá taková data vrátil, což bylo zatím odsouhlaseno oběma stranami. Ostatně pokud jde o data v elektronické podobě, pak ta může Rivers vrátit klidně šestkrát. 
 
Nicméně jeho obhájce k tomu také řekl, že Rivers v podstatě ani nemá co vracet, neboť informace Intelu o tom, co se u něj nachází za data, jsou značně nadnesené. Má jít o to, co si Rivers údajně odnesl na USB disku poté, co loni v září odešel od Intelu k Micronu. Onen USB disk se pak měl dostat k Micronu a pak už prázdný zase zpět k Intelu.
 
Rivers dle Intelu zkusil na USB disk zkopírovat data s plány na využití pamětí 3D XPoint v produktové řadě Optane, což se mu díky bezpečnostnímu systému nepovedlo, ale získal alespoň soubory s citlivými informacemi o svých někdejších spoluzaměstnancích. Právní zástupce Riverse v reakci uvedl, že takové informace nemohou být považovány za obchodní tajemství, s čímž Intel nesouhlasí. Sám Rivers o tom všem říká, že seznam zaměstnanců si zkopíroval proto, aby jim mohl zaslat ještě zprávu na rozloučenou a jinak USB disk obsahoval už jen přes sto skriptů v Perlu, které si nechal pouze ze sentimentu a jinou hodnotu nemají.
 
Intel s Micronem se tak nyní prostřednictvím pře s Doylem Riversem hádají, co bylo a nebylo na onom konkrétním USB disku a Rivers to nyní musí vrátit, což dle vývoje událostí neznamená nic jiného, než na médium zkopírovat nějaké soubory a odevzdat je.  
 
Intel si také vyžádal důkladnou analýzu Riversova počítače, kterou provedla specializovaná firma Stroz Friedberg. Dle Intelu interpretujícího její závěry si Rivers dal opravdu záležet na tom, aby beze stop smazal některá data či kryl stopy, ale my se dozvíme, že se tak soudí pouze na základě nainstalovaného softwaru: Eraser, EraserPortable, PCShredder, CCleaner, TrueCrypt a Tor Browser, z čehož bylo jen něco použito v poslední době. Intel to označil za zjevnou snahu zakrýt stopy, zatímco obhajoba to jednoznačně vidí jako nic nedokazující. Žádná data, kterých se spor týká, totiž na počítači nebyla. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář