www.svethardware.cz
>
>
>

Rozvod kvůli Google Street View, muž načapal svou manželku

Rozvod kvůli Google Street View, muž načapal svou manželku
, , aktualita
Google Street View může být občas pěkně zapeklitá věc. Jeden Peruánec zde hledal cestu přes hlavní město a místo toho zde našel fotografii své manželky s jiným mužem. Nepřekvapí, že to vedlo k rozvodu.
reklama
Auta Google Street View pořizují fotografie měst a nejrůznějších míst zejména kolem silnic (ale dnes už nejen tam), čehož se dá využít například pro plánování cest neznámých oblastech nebo hledání cílových míst. Tak i učinil jeden muž z Peru, který hledal cestu v hlavním městě Lima. Při procházení ulic však narazil na fotografii ženy, která náramně připomínala jeho manželku. Přestože systémy Googlu zamazaly obličeje, postava i oblečení vyobrazené ženy napovídaly, že jde s největší pravděpodobností o jeho manželku.
 
Obraz z Google Street View

Fotografii pak doma ukázal manželce a ta přiznala, že opravdu měla aféru s jiným mužem. Přitom šlo o fotografii starou 5 let. V té době už nicméně byli manželé, a tak není divu, že celá věc skončila rozvodem. Není to přitom poprvé, co Google Street View načapal lidi v jim nepohodlných situacích. I přes anonymizaci se mnohdy dá na základě postavy i oblečení jednotlivé osoby rozpoznat. Nepříjemné např. u strip klubů a mnoha dalších místech.

Zdroj: boingboing.net, techspot.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cenzurovaný Google Dragonfly pro Čínu byl poslán k ledu Cenzurovaný Google Dragonfly pro Čínu byl poslán k ledu
Cenzurovaný vyhledávač Google Dragonfly je velkým tématem, proti kterému se bouří i samotní pracovníci v Googlu. Negativní odezva i další problémy ale stojí za tím, že se Google rozhodl projekt ukončit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Astronomové našli nejvzdálenější známý objekt naší soustavy: Farout Astronomové našli nejvzdálenější známý objekt naší soustavy: Farout
Astronomové potvrdili, že stále ještě nemusíme znát všechny velké objekty naší soustavy. Tím narážíme na tzv. devátou planetu, která tedy nyní objevena nebyla, ale máme tu něco jiného: asi 500km planetku Farout. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
JEDEC aktualizovala specifikace HBM pro propustnost až 307 GB/s JEDEC aktualizovala specifikace HBM pro propustnost až 307 GB/s
JEDEC Solid State Technology Association přišla s vylepšeným standardem pro paměti typu High Bandwidth Memory (HBM). Jedná se o verzi slibující paměťovou propustnost 307 GB/s. Co to znamená? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2060 očekáváme v polovině ledna, akcie NVIDIE stále ztrácí GeForce RTX 2060 očekáváme v polovině ledna, akcie NVIDIE stále ztrácí
NVIDIA se rozhodla, že v tomto roce ještě nevyšle na trh nový mainstream a rozhodnutí to mělo být založené čistě na tom, že se to poněkud přepísklo s výrobou starých Pascalů. Co se týče akcií, NVIDIA na tom není lépe, spíš naopak. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Microsoft 365 Consumer: celý balík i s OS za předplatné pro běžného zákazníka Microsoft 365 Consumer: celý balík i s OS za předplatné pro běžného zákazníka
Dle inzerátů firmy Microsoft, která shání potřebné pracovníky, se chystá spotřebitelská verze balíku Microsoft 365. Mluví se přímo o Microsoft 365 Consumer, která by tak měla obsahovat OS, Office či různé služby za předplatné. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář