www.svethardware.cz
>
>
>

Rozvod kvůli Google Street View, muž načapal svou manželku

Rozvod kvůli Google Street View, muž načapal svou manželku
, , aktualita
Google Street View může být občas pěkně zapeklitá věc. Jeden Peruánec zde hledal cestu přes hlavní město a místo toho zde našel fotografii své manželky s jiným mužem. Nepřekvapí, že to vedlo k rozvodu.
reklama
Auta Google Street View pořizují fotografie měst a nejrůznějších míst zejména kolem silnic (ale dnes už nejen tam), čehož se dá využít například pro plánování cest neznámých oblastech nebo hledání cílových míst. Tak i učinil jeden muž z Peru, který hledal cestu v hlavním městě Lima. Při procházení ulic však narazil na fotografii ženy, která náramně připomínala jeho manželku. Přestože systémy Googlu zamazaly obličeje, postava i oblečení vyobrazené ženy napovídaly, že jde s největší pravděpodobností o jeho manželku.
 
Obraz z Google Street View

Fotografii pak doma ukázal manželce a ta přiznala, že opravdu měla aféru s jiným mužem. Přitom šlo o fotografii starou 5 let. V té době už nicméně byli manželé, a tak není divu, že celá věc skončila rozvodem. Není to přitom poprvé, co Google Street View načapal lidi v jim nepohodlných situacích. I přes anonymizaci se mnohdy dá na základě postavy i oblečení jednotlivé osoby rozpoznat. Nepříjemné např. u strip klubů a mnoha dalších místech.

Zdroj: boingboing.net, techspot.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Na dark webu jsou data 2,2 milionu platebních karet k prodeji Na dark webu jsou data 2,2 milionu platebních karet k prodeji
Velké úniky se netýkají jen samotných e-mailových účtů a hesel k nim, ale také dalších velmi “užitečných” informací, jako jsou kompletní údaje o platebních kartách. Na dark webu jsou hned tři nové databáze s nimi.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Adata přichází s TLC SSD disky SU750 Adata přichází s TLC SSD disky SU750
V nabídce SSD disků společnosti Adata se objevuje nová řada SU750 v podobě 2,5" SATA disků. Ta vychází ze stávající řady SU800. Využity jsou i nadále 3D TLC NAND čipy a kapacita může dosáhnout až 1 TB.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo
Společnost Apple má za sebou zvláštní období. Finančně je na tom dobře, ale prodeje iPhonů dost spadly a v tradičně vyhlašovaném seznamu nejvíce inovativních společností se nyní propadla z 1. na 17. místo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede? NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede?
Dle očekávání se dnes, a to úderem 15. hodiny našeho času dostaly na svět informace o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Téměř vše už bylo řečeno, ale zbývalo vyřešit podstatné věci kolem výkonu a také podpory technologií. Takže jak to je? 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta? NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?
V dokumentaci firmy HP byla spatřena karta GTX 1180, která vyvolala nové spekulace a otázky o tom, jestli se nám NVIDIA chystá opravdu zamotat hlavu. Karta se měla dostat do počítačů HP Obelisk GTX 1180.
Včera, aktualita, Jan Vítek