www.svethardware.cz
>
>
>

Rozvod kvůli Google Street View, muž načapal svou manželku

Rozvod kvůli Google Street View, muž načapal svou manželku
, , aktualita
Google Street View může být občas pěkně zapeklitá věc. Jeden Peruánec zde hledal cestu přes hlavní město a místo toho zde našel fotografii své manželky s jiným mužem. Nepřekvapí, že to vedlo k rozvodu.
reklama
Auta Google Street View pořizují fotografie měst a nejrůznějších míst zejména kolem silnic (ale dnes už nejen tam), čehož se dá využít například pro plánování cest neznámých oblastech nebo hledání cílových míst. Tak i učinil jeden muž z Peru, který hledal cestu v hlavním městě Lima. Při procházení ulic však narazil na fotografii ženy, která náramně připomínala jeho manželku. Přestože systémy Googlu zamazaly obličeje, postava i oblečení vyobrazené ženy napovídaly, že jde s největší pravděpodobností o jeho manželku.
 
Obraz z Google Street View

Fotografii pak doma ukázal manželce a ta přiznala, že opravdu měla aféru s jiným mužem. Přitom šlo o fotografii starou 5 let. V té době už nicméně byli manželé, a tak není divu, že celá věc skončila rozvodem. Není to přitom poprvé, co Google Street View načapal lidi v jim nepohodlných situacích. I přes anonymizaci se mnohdy dá na základě postavy i oblečení jednotlivé osoby rozpoznat. Nepříjemné např. u strip klubů a mnoha dalších místech.

Zdroj: boingboing.net, techspot.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede? Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede?
Dnes už konečně padlo informační embargo na nové procesory Intel, a tak se můžeme podívat na první nezávislé testy procesoru Core i9-9900K, o jehož testování firmou Principled Technologies se tak moc mluvilo. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy
Také společnost Crucial představila nová velmi rychlá SSD. Využívají M.2 2280 formátu a sběrnice PCIe s NVMe podporou. Může se chlubit rychlostí až 2000 MB/s díky vyrovnávacímu SLC bufferu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Ve vesmíru byl poprvé vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát Ve vesmíru byl poprvé vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát
Pomocí experimentálního čipu vyslaného do vesmíru byl lidmi poprvé v jeho prostředí vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát. Ten by mohl přispět k rozšíření přehledu o fyzice a ke studiu temné hmoty a gravitačních vln. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD vyjádřilo svou nespokojenost s benchmarky zveřejněnými Intelem AMD vyjádřilo svou nespokojenost s benchmarky zveřejněnými Intelem
Intel si u firmy Principled Technologies objednal benchmarky nových Core a konkurenčních procesorů. Ty byly značně nepřesné vlivem nevhodného nastavení platforem AMD. A právě firma AMD k tomu dosud mlčela. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Začíná mise BepiColombo: dvě sondy zítra startují na cestu k Merkuru Začíná mise BepiColombo: dvě sondy zítra startují na cestu k Merkuru
Evropská ESA a japonská JAXA se spojily v rámci mise BepiColombo, která má za úkol zmapovat planetu Merkur. Vzhledem k extrémním teplotním výkyvům to nebude snadné a snadná nebude ani cesta. 
Včera, aktualita, Jan Vítek