www.svethardware.cz
>
>
>
>

RPG Octopath Traveller od Square Enix bude od června na Steamu

RPG Octopath Traveller od Square Enix bude od června na Steamu
, , aktualita
Co se týče nabídky her a platformy Steam, v poslední době tu byly pro Valve spíše smutné zprávy. Nyní tu ale máme i jednu veskrze pozitivní, protože na Steamu se v červnu objeví RPG Octopath Traveller, které bylo dosud k dispozici pouze na Switch.
K oblíbeným
reklama
Kvalitních RPG není nikdy dost a pro příznivce tohoto žánru je Octopath Traveller na Steamu možnost, jak si vyzkoušet jeden z titulů vyvinutých původně pro konzoli Nintendo Switch, přičemž v tomto případě můžeme také mluvit o subžánru jRPG, čili japonských RPG. Však Octopath Traveller se inspiroval v sérii Final Fantasy a také v Bravely Default. 
 
 
Už dříve se přitom mluvilo o tom, že se brzy dočkáme i PC verze titulu Octopath Traveller, ale až nyní můžeme říci, že to máme potvrzeno. Ostatně tato hra už má své stránky na Steamu a také pevné dané datum vypuštění na trh, a to 7. červen. Cena zatím stanovena nebyla, ale verze pro Switch se běžně prodává za 900 Kč. 
 
 
Octopath Traveller je rozsáhlé RPG se zajímavou 3D grafikou, která je pochopitelně na poměry PC jednoduchá, ale rozhodně ne ošklivá. Má své trošku minecraftovské kouzlo a pro postavy či menší předměty využívá 2D sprity. Souboje jsou pojaty podobně jako v jiných jRPG s postavami postavenými proti sobě na bitevním poli viděném z boku, takže jde o něco podobného jako bitvy v sérii Heroes of Might and Magic i s ohledem na taktiku boje. 
 
Hra nám umožní ovládat celkem osm postav, což se ostatně dostalo i do jejího názvu, přičemž každý má svůj vlastní příběh, či dějovou linku, kterou si můžeme projít. Máme tu následující hrdiny:
  • Olberic: zkušený rytíř hledající vykoupení
  • Cyrus: učenec, jehož vyčtená moudrost ne vždy odpovídá střízlivému uvažování
  • Tressa: nadšená obchodnice na cestách
  • Ophelia: vznešená kněžka na pouti po svatých místech
  • Primrose: zchudlá šlechtična toužící po pomstění svého zavražděného otce
  • Alfyn: naivní lékárník odhodlaný pomáhat lidem za každou cenu
  • Therion: zručný zloděj, který se ocitl v neřešitelné situaci
  • H’annit: obratný lovec na stopě svého zmizelého učitele
Máme tu tak různorodou přehlídku všemožných lidských charakterů a příslib dlouhých hodin zábavy a odkrývání osmice příběhů. Square Enix chce přitom na této hře založit celou novou řadu, přičemž nyní už je ve vývoji nový titul, který má příběhově tomu aktuálnímu předcházet. Jde o Octopath Traveller: Champions of the Continent, ale dle aktuálních údajů jde o titul jen pro iOS a Android. 
 
Zdroj: Steam


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kryptoměna IOTA opět hacknuta, systém transakcí byl zastaven Kryptoměna IOTA opět hacknuta, systém transakcí byl zastaven
Kryptoměny jsou zde pořád s námi a s tím i hackerské útoky. Další z nich dopadl na kryptoměnu IOTA, jejíž systémy byly hacknuty už podruhé a nyní to vedlo k zastavení systému. IOTA tak teď nefunguje a nelze potvrzovat transakce.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA připravila zvláštní edici karet pro Cyberpunk 2077 NVIDIA připravila zvláštní edici karet pro Cyberpunk 2077
Aktualizováno: Během víkendu proběhla zajímavá výměna Tweetů mezi oficiálním účtem hry Cyberpunk 2077 a NVIDIA GeForce. Můžeme z toho vyčíst, že se snad chystá speciální verze herních karet právě pro tuto hru. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Týdenní šance o mobilní NAS QNAP QGenie (17.2. - 23.2.) Týdenní šance o mobilní NAS QNAP QGenie (17.2. - 23.2.)
Chcete získat hodnotnou cenu za zodpovězení 3 otázek? Taková je naše Týdenní šance, tentokrát se společností QNAP. Odpovězte do 23.2. na soutěžní otázky a zařaďte se do slosování o mobilní NAS QNAP QGenie QG-103N.
Včera, soutěž, Karel Polívka
Tesla pozastavila výstavbu neměcké Gigafactory kvůli ekoaktivistům Tesla pozastavila výstavbu neměcké Gigafactory kvůli ekoaktivistům
Ekologičtí aktivisté jakoby se nemohli shodnout na tom, co je vlastně ekologické. Na jednu stranu by moc chtěli elektrická auta, ale nechtějí, aby se pro ně stavěly továrny. Tesla tak musí pozastavit výrobu německé Gigafactory.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Mobilní GeForce MX330 a MX350 přichází s více CUDA jádry Mobilní GeForce MX330 a MX350 přichází s více CUDA jádry
Jak se šuškalo, tak se i stalo a společnost Nvidia skutečně přišla s novými mobilními čipy GeForce MX330 a MX350. Ty jsou postaveny na architektuře Pascal a znatelně zvyšují počty svých CUDA jader.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář