www.svethardware.cz
>
>
>
>

RPG Octopath Traveller od Square Enix bude od června na Steamu

RPG Octopath Traveller od Square Enix bude od června na Steamu
, , aktualita
Co se týče nabídky her a platformy Steam, v poslední době tu byly pro Valve spíše smutné zprávy. Nyní tu ale máme i jednu veskrze pozitivní, protože na Steamu se v červnu objeví RPG Octopath Traveller, které bylo dosud k dispozici pouze na Switch.
K oblíbeným
reklama
Kvalitních RPG není nikdy dost a pro příznivce tohoto žánru je Octopath Traveller na Steamu možnost, jak si vyzkoušet jeden z titulů vyvinutých původně pro konzoli Nintendo Switch, přičemž v tomto případě můžeme také mluvit o subžánru jRPG, čili japonských RPG. Však Octopath Traveller se inspiroval v sérii Final Fantasy a také v Bravely Default. 
 
 
Už dříve se přitom mluvilo o tom, že se brzy dočkáme i PC verze titulu Octopath Traveller, ale až nyní můžeme říci, že to máme potvrzeno. Ostatně tato hra už má své stránky na Steamu a také pevné dané datum vypuštění na trh, a to 7. červen. Cena zatím stanovena nebyla, ale verze pro Switch se běžně prodává za 900 Kč. 
 
 
Octopath Traveller je rozsáhlé RPG se zajímavou 3D grafikou, která je pochopitelně na poměry PC jednoduchá, ale rozhodně ne ošklivá. Má své trošku minecraftovské kouzlo a pro postavy či menší předměty využívá 2D sprity. Souboje jsou pojaty podobně jako v jiných jRPG s postavami postavenými proti sobě na bitevním poli viděném z boku, takže jde o něco podobného jako bitvy v sérii Heroes of Might and Magic i s ohledem na taktiku boje. 
 
Hra nám umožní ovládat celkem osm postav, což se ostatně dostalo i do jejího názvu, přičemž každý má svůj vlastní příběh, či dějovou linku, kterou si můžeme projít. Máme tu následující hrdiny:
  • Olberic: zkušený rytíř hledající vykoupení
  • Cyrus: učenec, jehož vyčtená moudrost ne vždy odpovídá střízlivému uvažování
  • Tressa: nadšená obchodnice na cestách
  • Ophelia: vznešená kněžka na pouti po svatých místech
  • Primrose: zchudlá šlechtična toužící po pomstění svého zavražděného otce
  • Alfyn: naivní lékárník odhodlaný pomáhat lidem za každou cenu
  • Therion: zručný zloděj, který se ocitl v neřešitelné situaci
  • H’annit: obratný lovec na stopě svého zmizelého učitele
Máme tu tak různorodou přehlídku všemožných lidských charakterů a příslib dlouhých hodin zábavy a odkrývání osmice příběhů. Square Enix chce přitom na této hře založit celou novou řadu, přičemž nyní už je ve vývoji nový titul, který má příběhově tomu aktuálnímu předcházet. Jde o Octopath Traveller: Champions of the Continent, ale dle aktuálních údajů jde o titul jen pro iOS a Android. 
 
Zdroj: Steam


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Miliony PC ohroženy chybou v diagnostickém softwaru Miliony PC ohroženy chybou v diagnostickém softwaru
Miliony počítačů známých značek, jako je např. Dell, mohou být hackery napadeny kvůli chybě v diagnostickém softwaru dodávaném třetí stranou. Jde o aplikace postavené na programu PC-Doctor Toolbox.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android
V rozhovoru pro Village Global se Bill Gates rozhovořil i o svých největších chybách, které ve světě IT provedl. Jednou z těch největších je fakt, že Microsoft nikdy nevytvořil něco jako operační systém Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele
S rozmachem robotiky přicházejí různí pomocníci třeba i do oblasti zemědělství. Inženýr z Japonska se například nechal inspirovat kachnami a vytvořil malého robota, který slouží k opečovávání rýžových políček.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope
Event Horizon Telescope dokázal přinést vůbec první snímek supermasivní černé díry, respektive jejího bezprostředního ještě pozorovatelného okolí. Nyní se hledá další cíl pro tento virtuální teleskop skládající se ze zařízení umístěných po celém světě.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA
Nedávno jsme zjistili, že firma AMD dává ruce pryč od čínského podniku se společnou majetkovou účastí, který mohl v posledních letech vyrábět procesory x86 architektury Zen. Nyní je už jasné, že takový krok byl nevyhnutelný.
Včera, aktualita, Jan Vítek