www.svethardware.cz
>
>
>
>

RPG Octopath Traveller od Square Enix bude od června na Steamu

RPG Octopath Traveller od Square Enix bude od června na Steamu
, , aktualita
Co se týče nabídky her a platformy Steam, v poslední době tu byly pro Valve spíše smutné zprávy. Nyní tu ale máme i jednu veskrze pozitivní, protože na Steamu se v červnu objeví RPG Octopath Traveller, které bylo dosud k dispozici pouze na Switch.
K oblíbeným
reklama
Kvalitních RPG není nikdy dost a pro příznivce tohoto žánru je Octopath Traveller na Steamu možnost, jak si vyzkoušet jeden z titulů vyvinutých původně pro konzoli Nintendo Switch, přičemž v tomto případě můžeme také mluvit o subžánru jRPG, čili japonských RPG. Však Octopath Traveller se inspiroval v sérii Final Fantasy a také v Bravely Default. 
 
 
Už dříve se přitom mluvilo o tom, že se brzy dočkáme i PC verze titulu Octopath Traveller, ale až nyní můžeme říci, že to máme potvrzeno. Ostatně tato hra už má své stránky na Steamu a také pevné dané datum vypuštění na trh, a to 7. červen. Cena zatím stanovena nebyla, ale verze pro Switch se běžně prodává za 900 Kč. 
 
 
Octopath Traveller je rozsáhlé RPG se zajímavou 3D grafikou, která je pochopitelně na poměry PC jednoduchá, ale rozhodně ne ošklivá. Má své trošku minecraftovské kouzlo a pro postavy či menší předměty využívá 2D sprity. Souboje jsou pojaty podobně jako v jiných jRPG s postavami postavenými proti sobě na bitevním poli viděném z boku, takže jde o něco podobného jako bitvy v sérii Heroes of Might and Magic i s ohledem na taktiku boje. 
 
Hra nám umožní ovládat celkem osm postav, což se ostatně dostalo i do jejího názvu, přičemž každý má svůj vlastní příběh, či dějovou linku, kterou si můžeme projít. Máme tu následující hrdiny:
  • Olberic: zkušený rytíř hledající vykoupení
  • Cyrus: učenec, jehož vyčtená moudrost ne vždy odpovídá střízlivému uvažování
  • Tressa: nadšená obchodnice na cestách
  • Ophelia: vznešená kněžka na pouti po svatých místech
  • Primrose: zchudlá šlechtična toužící po pomstění svého zavražděného otce
  • Alfyn: naivní lékárník odhodlaný pomáhat lidem za každou cenu
  • Therion: zručný zloděj, který se ocitl v neřešitelné situaci
  • H’annit: obratný lovec na stopě svého zmizelého učitele
Máme tu tak různorodou přehlídku všemožných lidských charakterů a příslib dlouhých hodin zábavy a odkrývání osmice příběhů. Square Enix chce přitom na této hře založit celou novou řadu, přičemž nyní už je ve vývoji nový titul, který má příběhově tomu aktuálnímu předcházet. Jde o Octopath Traveller: Champions of the Continent, ale dle aktuálních údajů jde o titul jen pro iOS a Android. 
 
Zdroj: Steam


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková