www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ryzen 2. generace s nástupem nových procesorů zlevnily

Ryzen 2. generace s nástupem nových procesorů zlevnily
, , aktualita
AMD včera vypustilo na trh procesory Ryzen 3000, kterým se dnes ještě budeme věnovat, ovšem dnes se podíváme na to, jak zlevňují starší procesory Ryzen 2. generace. Ze zahraničí totiž přišly zprávy o poklesu cen, takže jak je to u nás?
K oblíbeným
reklama
Procesory Ryzen 2000 pochopitelně mohou mnoha lidem stačit, a to za předpokladu, že nebudou představovat nevýhodnou koupi s ohledem na poměr výkonu a ceny. V obchodě Overclockers UK tak byl Ryzen 7 2700X AMD50 Gold Edition zlevněn o 30 liber na 270 a Ryzen 7 2700 nově stojí 189 liber. Klesly také ceny procesorů Ryzen 5 2600X i slabější verze 2600 a dokonce i prvních APU Ryzen 5 2400G a Ryzen 3 2200G, což se ale dalo čekat, neboť ty tu mají také své nástupce. 
 
Co se týče základních desek, těch se naopak slevy moc netýkají, a to z jednoho prostého důvodu. Modely s čipsetem X570 se pohybují ve vyšší cenové hladině a nedá se tak říci, že by přišly jako náhrada za desky s X470. Nicméně některé desky přesto zlevnily, tedy ve zmíněném obchodě. Ale co u nás? 
 
 
Cena procesoru AMD Ryzen 7 2700X se v podstatě nehnula, ale to platí i pro obchod Overclockers UK, takže co slabší model 2700? Ten začal zlevňovat už na začátku června a s ohledem na průměrné ceny se dostal o tisícovku níže na cca 5600 Kč. Dá se však pořídit i výrazně levněji. 
 
To procesor Ryzen 5 2600X postupně zlevňuje už od poloviny května a nyní je s ohledem na nejnižší ceny těsně nad 4000 Kč, takže také asi o tisícovku levnější. Zlevňuje i model Ryzen 5 2600, ale ten se svou už tak nízkou cenou nemohl jít dolů o podobnou částku. Nyní není žádný problém si jej pořídit za cenu pod 3500 Kč s daní. 
 
Podobné to může být u už tak levných APU, jako je zvláště Ryzen 3 2200G. Jeho cena se dostala od května o pár stovek níže a nyní je těsně nad 2000 Kč a pro Ryzen 5 2400G platí cena mírně vyšší než 3000 Kč, ovšem toto APU výrazně zlevnilo už v únoru. 
 
V případě základních desek s X470 by se mohlo zdát, že mají šanci zlevňovat spíše zástupci vyšších řad, neboť zákazníci ochotní zaplatit za dražší desku se nyní asi raději poohlédnou po něčem s X570. Ovšem zde jsou ceny oproti procesorům jak na houpačce. Například Gigabyte GA-X470 AORUS ULTRA GAMING v posledních dnech spíše zdražila, zatímco model AORUS GAMING 7 WIFI zlevnil, nebo byl tím spíše jen korigován náhlý nárůst ceny letos na jaře. 
 
Postupně v tomto roce zdražuje také deska MSI B450 Gaming Pro Carbon AC, Asus PRIME X470-PRO si víceméně drží svou cenu, ovšem Asus TUF X470-PLUS GAMING nedávno zlevnil o cca pětistovku. To je ale pouze několik příkladů, které ukazují, že na nějaké hromadné zlevňování základních desek se staršími čipsety můžeme nyní zapomenout. Je třeba hledat. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty? Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty?
Během příštích dvou týdnů bude představena či rovnou i vypuštěna na trh řada nových produktů a my se nyní v krátkosti podíváme na to, co to bude a kdy to bude. Jde o produkty firem AMD, NVIDIA i Intel. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici? Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici?
Aktualizováno: NVIDIA by snad již dnes měla vypustit na trh přinejmenším novou GeForce GTX 1660 Super, která by měla lépe zachytit nástup nových Radeonů, i když není zrovna jasné, co můžeme od AMD čekat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota
Velká Británie, respektive přesněji londýnská společnost Spacebit, se chystá vypustit na Měsíc chodícího robota, který bude chodit v pavoučím stylu. Namísto osmi končetin však bude mít čtyři, což jej řadí spíše vedle Spider Mastermind.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel Ghost Canyon: nová třída modulárních PC odhalena Intel Ghost Canyon: nová třída modulárních PC odhalena
Intel nedávno ukázal nový modulární koncept PC, který je založen na systémech v podobě karet pro PCIe. Tehdy o něm mluvil prostě jako o Elementu, ovšem nyní je zřejmé, že ten se dostane i mezi NUC Ghost Canyon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Xiaomi se pouští do výroby herních LCD, představuje Mi Surface Xiaomi se pouští do výroby herních LCD, představuje Mi Surface
Společnost Xiaomi jsme dříve znali jen jako výrobce mobilních telefonů a jejich příslušenství, ale od té doby se její portfolio značně rozrostlo. Nyní tato společnost přináší na trh vlastní "Povrch", ale o počítače nejde. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek