www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ryzen 2. generace s nástupem nových procesorů zlevnily

Ryzen 2. generace s nástupem nových procesorů zlevnily
, , aktualita
AMD včera vypustilo na trh procesory Ryzen 3000, kterým se dnes ještě budeme věnovat, ovšem dnes se podíváme na to, jak zlevňují starší procesory Ryzen 2. generace. Ze zahraničí totiž přišly zprávy o poklesu cen, takže jak je to u nás?
K oblíbeným
reklama
Procesory Ryzen 2000 pochopitelně mohou mnoha lidem stačit, a to za předpokladu, že nebudou představovat nevýhodnou koupi s ohledem na poměr výkonu a ceny. V obchodě Overclockers UK tak byl Ryzen 7 2700X AMD50 Gold Edition zlevněn o 30 liber na 270 a Ryzen 7 2700 nově stojí 189 liber. Klesly také ceny procesorů Ryzen 5 2600X i slabější verze 2600 a dokonce i prvních APU Ryzen 5 2400G a Ryzen 3 2200G, což se ale dalo čekat, neboť ty tu mají také své nástupce. 
 
Co se týče základních desek, těch se naopak slevy moc netýkají, a to z jednoho prostého důvodu. Modely s čipsetem X570 se pohybují ve vyšší cenové hladině a nedá se tak říci, že by přišly jako náhrada za desky s X470. Nicméně některé desky přesto zlevnily, tedy ve zmíněném obchodě. Ale co u nás? 
 
 
Cena procesoru AMD Ryzen 7 2700X se v podstatě nehnula, ale to platí i pro obchod Overclockers UK, takže co slabší model 2700? Ten začal zlevňovat už na začátku června a s ohledem na průměrné ceny se dostal o tisícovku níže na cca 5600 Kč. Dá se však pořídit i výrazně levněji. 
 
To procesor Ryzen 5 2600X postupně zlevňuje už od poloviny května a nyní je s ohledem na nejnižší ceny těsně nad 4000 Kč, takže také asi o tisícovku levnější. Zlevňuje i model Ryzen 5 2600, ale ten se svou už tak nízkou cenou nemohl jít dolů o podobnou částku. Nyní není žádný problém si jej pořídit za cenu pod 3500 Kč s daní. 
 
Podobné to může být u už tak levných APU, jako je zvláště Ryzen 3 2200G. Jeho cena se dostala od května o pár stovek níže a nyní je těsně nad 2000 Kč a pro Ryzen 5 2400G platí cena mírně vyšší než 3000 Kč, ovšem toto APU výrazně zlevnilo už v únoru. 
 
V případě základních desek s X470 by se mohlo zdát, že mají šanci zlevňovat spíše zástupci vyšších řad, neboť zákazníci ochotní zaplatit za dražší desku se nyní asi raději poohlédnou po něčem s X570. Ovšem zde jsou ceny oproti procesorům jak na houpačce. Například Gigabyte GA-X470 AORUS ULTRA GAMING v posledních dnech spíše zdražila, zatímco model AORUS GAMING 7 WIFI zlevnil, nebo byl tím spíše jen korigován náhlý nárůst ceny letos na jaře. 
 
Postupně v tomto roce zdražuje také deska MSI B450 Gaming Pro Carbon AC, Asus PRIME X470-PRO si víceméně drží svou cenu, ovšem Asus TUF X470-PLUS GAMING nedávno zlevnil o cca pětistovku. To je ale pouze několik příkladů, které ukazují, že na nějaké hromadné zlevňování základních desek se staršími čipsety můžeme nyní zapomenout. Je třeba hledat. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz
Grafické karty Radeon budou asi mnohem oblíbenějším cílem overclockerů z řad běžných uživatelů než procesory Ryzen 3000, protože to vypadá, že s úpravou registrů lze získat nezanedbatelný frekvenční nárůst.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU? AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU?
Pokud by si někdo myslel, že se starým křemíkovým hardwarem je to podobné jako se starým spalovacím motorem, může být vcelku v klidu. Starý křemíkový čip časem nezíská horší výkon, ale o tom však nerozhoduje sám.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS
NVIDIA se s námi podělila o benchmark, který ukazuje na výkon jejích GeForce RTX ve hře Monster Hunter: World. Ten má být díky Deep Learning Super Sampling (DLSS) o polovinu vyšší, což se v takové náročné hře bude hodit.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB? Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB?
Dvanáctijádrový procesor Ryzen 9 3900X je pochopitelně aktuálně ve středu zájmu, a to i z hlediska spotřeby a chlazení. Na spotřebu a schopnost levnějších desek jej napájet jsme se už podívali a nyní je tu chlazení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One
Projekt Hyperloop byl navržený podnikatelem a vizionářem Elonem Muskem. Jeho realizace se ujaly soukromé společnosti, jednou z nich je Virgin Hyperloop One. Ta by mohla vybudovat vysokorychlostní trať i v Severní Karolíně. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková