www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ryzen 7 2700X jako horký kandidát na rozumnou domácí sestavu

Ryzen 7 2700X jako horký kandidát na rozumnou domácí sestavu
, , aktualita
V poslední době jsou v hledáčku pochopitelně především nové procesory Ryzen rodiny Matisse, ovšem díky poklesu cen se z donedávna ještě drahého Ryzen 7 2700X stal velice zajímavý procesor. 
K oblíbeným
reklama
AMD Ryzen 7 2700X je to nejlepší z druhé generace procesorů Ryzen. My jsme přitom očekávali, že vedle něj přijde později ještě model Ryzen 7 2800X, jak by naznačovalo to, že AMD nepředstavilo nástupce původního Ryzen 7 1800X, nicméně nestalo se tak. Už ani není důležité, jestli takový procesor vůbec byl, nebo nebyl připravován. Máme tu třetí generaci, která ovšem v případě nejlevnějšího šestijádra začíná v našich obchodech nad 5 tisíci korunami. To Ryzen 7 2700X už je levnější. 
 
 
Nová generace procesorů Ryzen je objektivně lepší. Pracuje při vyšších taktech a má i podstatně vyšší výkon na takt (IPC), ale chybí v ní levnější modely než Ryzen 5 3600 s cenou kolem 5400 Kč. Ryzen 7 2700X přitom začal na podzim prudce zlevňovat a nyní se dostal už pod hranici 5000 Kč a někde dokonce i k částce 4500 Kč. To není vůbec špatné na procesor, který ještě před pár měsíci byl považován za vrchol své řady a prodával se za ceny kolem osmi tisíc korun. 
 
Osm jader a šestnáct vláken přitom samo o sobě musí stačit pro uspokojení nároků moderních her a uživatel by si mohl na svůj výběr stěžovat snad pouze v tom případě, když by vyžadoval co možná nejvyšší snímkovací frekvenci pro svůj 144 či snad 165Hz monitor. Pokud ale někomu o to nejde a naopak ocení vícevláknový výkon osmijádrového procesoru s SMT, Ryzen 7 2700X vypadá jako zajímavá volba. 
 
Pokud jde o příznivce Intelu, ti by zase mohli sáhnout po modelu Core i5-9600KF, jehož ceny také v poslední době výrazně klesly, ale o tom už jsme se bavili dříve.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench
Nedávno jsme se dozvěděli, že na východě se už vesele obchoduje s prvními verzemi procesorů Intel Core generace Comet Lake-S. Jde stále o inženýrské vzorky, ale ty už se v podstatě nemusí lišit od konečných verzí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum
O potenciálu umělé inteligence (AI) slýcháme velice často, ovšem nyní se můžeme podívat i na konkrétní výsledek jejího nasazení, a to v oblasti medicíny. Jde o Halicin, nové a velice slibné antibiotikum. 
Včera, aktualita, Jan Vítek12 komentářů
Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal
Koncem loňského listopadu jsme se dozvěděli, že chce Facebook v rámci svého projektu Viepoints platit uživatelům za nejrůznější data, která pomohou vylepšit produkty Facebooku. Jako první je tu projekt Pronunciations.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy
Autonomní funkce moderních aut jsou někdy překvapivě snadno "hacknutelné". Ovlivnit se dají různými způsoby a inženýři dokázali oblbnout systémy starších vozů Tesla jen černou lepící páskou. Vůz pak zrychloval více, než měl.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Digitimes: TSMC se kvůli Američanům odklání od Huawei, uvolní se 7nm kapacity? Digitimes: TSMC se kvůli Američanům odklání od Huawei, uvolní se 7nm kapacity?
Společnost Huawei si možná bude muset najít nového dodavatele počítačových čipů, neboť společnost TSMC dle serveru Digitimes už nechce svému partneru z pevninské Číny poskytovat takové kapacity jako dřív.
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů