www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ryzen 7 2700X jako horký kandidát na rozumnou domácí sestavu

Ryzen 7 2700X jako horký kandidát na rozumnou domácí sestavu
, , aktualita
V poslední době jsou v hledáčku pochopitelně především nové procesory Ryzen rodiny Matisse, ovšem díky poklesu cen se z donedávna ještě drahého Ryzen 7 2700X stal velice zajímavý procesor. 
K oblíbeným
reklama
AMD Ryzen 7 2700X je to nejlepší z druhé generace procesorů Ryzen. My jsme přitom očekávali, že vedle něj přijde později ještě model Ryzen 7 2800X, jak by naznačovalo to, že AMD nepředstavilo nástupce původního Ryzen 7 1800X, nicméně nestalo se tak. Už ani není důležité, jestli takový procesor vůbec byl, nebo nebyl připravován. Máme tu třetí generaci, která ovšem v případě nejlevnějšího šestijádra začíná v našich obchodech nad 5 tisíci korunami. To Ryzen 7 2700X už je levnější. 
 
 
Nová generace procesorů Ryzen je objektivně lepší. Pracuje při vyšších taktech a má i podstatně vyšší výkon na takt (IPC), ale chybí v ní levnější modely než Ryzen 5 3600 s cenou kolem 5400 Kč. Ryzen 7 2700X přitom začal na podzim prudce zlevňovat a nyní se dostal už pod hranici 5000 Kč a někde dokonce i k částce 4500 Kč. To není vůbec špatné na procesor, který ještě před pár měsíci byl považován za vrchol své řady a prodával se za ceny kolem osmi tisíc korun. 
 
Osm jader a šestnáct vláken přitom samo o sobě musí stačit pro uspokojení nároků moderních her a uživatel by si mohl na svůj výběr stěžovat snad pouze v tom případě, když by vyžadoval co možná nejvyšší snímkovací frekvenci pro svůj 144 či snad 165Hz monitor. Pokud ale někomu o to nejde a naopak ocení vícevláknový výkon osmijádrového procesoru s SMT, Ryzen 7 2700X vypadá jako zajímavá volba. 
 
Pokud jde o příznivce Intelu, ti by zase mohli sáhnout po modelu Core i5-9600KF, jehož ceny také v poslední době výrazně klesly, ale o tom už jsme se bavili dříve.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000 Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000
Samsung sice zrušil vývoj svých vlastních procesorových jader pro procesory Exynos, ale  procesory této řady chce vyvíjet i nadále. Tentokrát ale mají být údajně plně založeny na jádrech ARM Cortex. Nový Exynos 1000 má využívat Cortex-A78.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech
Nechvalně známá stránka The Pirate Bay se pouští do nových pirátských vod. Zavádí totiž streamovací službu BayStream, která bude umožňovat rovnou streamovat videa sdílená na torrentových sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300 Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem
NICER jako Neutron star Interior Composition Explorer má studium neutronových hvězd přímo v názvu a právě toto zařízení americké NASA nám poskytlo první mapu či detailní pohled na jeden z takových objektů. 
13.12.2019, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk
Drone Racing League (DRL) dosud pořádala závody v ovládání dronů pro lidské závodníky. Letos se ale mezi účastníky mohla dostat poprvé také umělá inteligence. Prozatím se jí nepodařilo vyhrát.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář