www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ryzen 9 3950X se 16 jádry v testu překonal i 18jádrový Core i9-9980XE

Ryzen 9 3950X se 16 jádry v testu překonal i 18jádrový Core i9-9980XE
, , aktualita
Procesor AMD Ryzen 9 3950X se objevil v prvním testu a není překvapivé, že jím je Geekbench se svou online databází. TUM APISAK pro nás tento výsledek vyšťoural a my se můžeme podívat, jak si nový desktopový hi-end vede.
K oblíbeným
reklama
Na procesor AMD Ryzen 9 3950X si ještě pár měsíců počkáme, protože ten nepřijde na trh s ostatními na začátku července, ale až v září. Nicméně to neznamená, že se o něm do té doby nedozvíme více, když už jej ostatně AMD samo představilo, a tak v jeho případě ani není co tajit. Ostatně až vyjdou první modely Ryzen 3000 a přijdou jejich podrobné testy, se znalostí počtu jader a taktů modelu 3950X bude snadné přesně odhadnout i jeho výkon. 
 
 
A přihlédnout budeme moci i k testům, jako je ten, který se objevil nyní. Vyšťoural ho TUM APISAK a nový procesor se ukazuje na platformě Myrtle s čipovou sadou AMD X470. Správně je identifikováno 16x 512 kB L2 cache a 4x 16 MB L3 cache, ovšem menší otázkou jsou takty. Ty nemusely být detekovány správně, anebo může jít o vzorek procesoru, který ještě nepracuje na svých maximálních taktech. Ten třeba ani není starší a možná jde prostě o aktuální verzi, kterou má AMD k dispozici, zatímco ty finální ještě popožene na 3,5 až 4,7 GHz. 
 
 
Co se týče výsledného skóre, pak tu máme 5868 bodů pro jedno vlákno a 61072 bodů pro 32 vláken. Když se podíváme na výsledky procesoru Ryzen Threadripper 2950X, pak ten nabídne kolem 4800 a 38000 bodů a 18jádrový Core i9-9980XE za nesrovnatelně vyšší cenu dosahuje 5300 a 42000 bodů. To mluví samo za sebe. 
 
Core i9-9900K jako dosavadní král vysokých taktů a jednovláknového výkonu pak umí sáhnout na 6200 a 31000 bodů, takže zde už bude záležet na tom, zda nový Ryzen v testu skutečně pracoval na svých maximálních taktech, ostatně chybějících 400 MHz by případně mohlo snadno vymazat jednovláknový náskok Intelu. 
 
Od Roberta Hallocka z AMD se také dozvídáme, že Ryzen 3000 budou vybaveny novými algoritmy Precision Boost Overdrive, které umožní v závislosti na kvalitě chlazení zvýšit boost o až 200 MHz, což si procesory budou řídit samy, takže zde ani nelze mluvit o přetaktování. Hallock tak sděluje, že Ryzen 3000 v podstatě nemá pevně stanovené jednojádrové turbo. Výsledný maximální takt bude záležet na více faktorech, a sice především na nastaveném limitu TDP, teplotách/chlazení či kvalitě napájení desky.
 
Zdroj: TUM APISAK


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru
Společnost Microsoft spustila novou iniciativu Secure-core PC, která by měla zajišťovat vyšší bezpečnost počítačů. Má zajistit to, že operační systém naběhne s ověřeným firmwarem, který nebyl napaden malwarem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra
Oblíbená aplikace NordVPN zaznamenala v minulém roce nepříjemnou událost. Jedno z datových center bylo napadeno a útočníci se dostali k TLS klíčům, což mohlo mít velmi vážné důsledky na bezpečnost.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty? Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty?
Během příštích dvou týdnů bude představena či rovnou i vypuštěna na trh řada nových produktů a my se nyní v krátkosti podíváme na to, co to bude a kdy to bude. Jde o produkty firem AMD, NVIDIA i Intel. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici? Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici?
Aktualizováno: NVIDIA by snad již dnes měla vypustit na trh přinejmenším novou GeForce GTX 1660 Super, která by měla lépe zachytit nástup nových Radeonů, i když není zrovna jasné, co můžeme od AMD čekat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota
Velká Británie, respektive přesněji londýnská společnost Spacebit, se chystá vypustit na Měsíc chodícího robota, který bude chodit v pavoučím stylu. Namísto osmi končetin však bude mít čtyři, což jej řadí spíše vedle Spider Mastermind.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře