www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ryzen 9 3950X se 16 jádry v testu překonal i 18jádrový Core i9-9980XE

Ryzen 9 3950X se 16 jádry v testu překonal i 18jádrový Core i9-9980XE
, , aktualita
Procesor AMD Ryzen 9 3950X se objevil v prvním testu a není překvapivé, že jím je Geekbench se svou online databází. TUM APISAK pro nás tento výsledek vyšťoural a my se můžeme podívat, jak si nový desktopový hi-end vede.
K oblíbeným
reklama
Na procesor AMD Ryzen 9 3950X si ještě pár měsíců počkáme, protože ten nepřijde na trh s ostatními na začátku července, ale až v září. Nicméně to neznamená, že se o něm do té doby nedozvíme více, když už jej ostatně AMD samo představilo, a tak v jeho případě ani není co tajit. Ostatně až vyjdou první modely Ryzen 3000 a přijdou jejich podrobné testy, se znalostí počtu jader a taktů modelu 3950X bude snadné přesně odhadnout i jeho výkon. 
 
 
A přihlédnout budeme moci i k testům, jako je ten, který se objevil nyní. Vyšťoural ho TUM APISAK a nový procesor se ukazuje na platformě Myrtle s čipovou sadou AMD X470. Správně je identifikováno 16x 512 kB L2 cache a 4x 16 MB L3 cache, ovšem menší otázkou jsou takty. Ty nemusely být detekovány správně, anebo může jít o vzorek procesoru, který ještě nepracuje na svých maximálních taktech. Ten třeba ani není starší a možná jde prostě o aktuální verzi, kterou má AMD k dispozici, zatímco ty finální ještě popožene na 3,5 až 4,7 GHz. 
 
 
Co se týče výsledného skóre, pak tu máme 5868 bodů pro jedno vlákno a 61072 bodů pro 32 vláken. Když se podíváme na výsledky procesoru Ryzen Threadripper 2950X, pak ten nabídne kolem 4800 a 38000 bodů a 18jádrový Core i9-9980XE za nesrovnatelně vyšší cenu dosahuje 5300 a 42000 bodů. To mluví samo za sebe. 
 
Core i9-9900K jako dosavadní král vysokých taktů a jednovláknového výkonu pak umí sáhnout na 6200 a 31000 bodů, takže zde už bude záležet na tom, zda nový Ryzen v testu skutečně pracoval na svých maximálních taktech, ostatně chybějících 400 MHz by případně mohlo snadno vymazat jednovláknový náskok Intelu. 
 
Od Roberta Hallocka z AMD se také dozvídáme, že Ryzen 3000 budou vybaveny novými algoritmy Precision Boost Overdrive, které umožní v závislosti na kvalitě chlazení zvýšit boost o až 200 MHz, což si procesory budou řídit samy, takže zde ani nelze mluvit o přetaktování. Hallock tak sděluje, že Ryzen 3000 v podstatě nemá pevně stanovené jednojádrové turbo. Výsledný maximální takt bude záležet na více faktorech, a sice především na nastaveném limitu TDP, teplotách/chlazení či kvalitě napájení desky.
 
Zdroj: TUM APISAK


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10 Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10
CCleaner je populární aplikace, kterou uživatelé nechávají čistit operační systém od nepotřebného softwaru, jeho zbytků či čehokoliv, co nepotřebují. Windows Defender ale nyní tento software vidí jako "potenciálně nechtěnou aplikaci". Proč?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Windows na Chromebooku? Půjde to snadněji, ale ne pro všechny Windows na Chromebooku? Půjde to snadněji, ale ne pro všechny
Google se rozhodl zasadit o to, aby byly v chromeboocích dostupné aplikace z Windows. Tato možnost bude ovšem přístupná pouze pro podnikovou sféru. Na cestě je ovšem i další, tentokrát neoficiální způsob.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Mini PC Asus PN50 s Ryzen Renoir přijdou příští měsíc Mini PC Asus PN50 s Ryzen Renoir přijdou příští měsíc
Už příští měsíc se dočkají zákazníci, kteří by si rádi pořídili nové malé PC se slušnou moderní výbavou, jakou nabízí APU Ryzen 4000 mobilní řady. Jedná se o počítače Asus PN50 ve stylu formátu Intel NUC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Viceprezident Ubisoftu opouští svou pozici uprostřed interního vyšetřování Viceprezident Ubisoftu opouští svou pozici uprostřed interního vyšetřování
Společnost Ubisoft se stále otřásá v základech, jak probíhá interní vyšetřování toho, co vypadá na celou kulturu sexuálního obtěžování a zneužívání. Nyní společnost opouští viceprezident Tommy François. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Útočníci zveřejnili interní data LG a Xeroxu po neúspěšném vydírání Útočníci zveřejnili interní data LG a Xeroxu po neúspěšném vydírání
Letos v červnu měl známý ransomwarový gang napadnout servery několika významných společností, ale použil přitom jiný postup, než bychom očekávali. Po neúspěšném vydírání nyní útočníci zveřejnili desítky gigabajtů interních dat.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář