www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ryzen 9 3950X se 16 jádry v testu překonal i 18jádrový Core i9-9980XE

Ryzen 9 3950X se 16 jádry v testu překonal i 18jádrový Core i9-9980XE
, , aktualita
Procesor AMD Ryzen 9 3950X se objevil v prvním testu a není překvapivé, že jím je Geekbench se svou online databází. TUM APISAK pro nás tento výsledek vyšťoural a my se můžeme podívat, jak si nový desktopový hi-end vede.
K oblíbeným
reklama
Na procesor AMD Ryzen 9 3950X si ještě pár měsíců počkáme, protože ten nepřijde na trh s ostatními na začátku července, ale až v září. Nicméně to neznamená, že se o něm do té doby nedozvíme více, když už jej ostatně AMD samo představilo, a tak v jeho případě ani není co tajit. Ostatně až vyjdou první modely Ryzen 3000 a přijdou jejich podrobné testy, se znalostí počtu jader a taktů modelu 3950X bude snadné přesně odhadnout i jeho výkon. 
 
 
A přihlédnout budeme moci i k testům, jako je ten, který se objevil nyní. Vyšťoural ho TUM APISAK a nový procesor se ukazuje na platformě Myrtle s čipovou sadou AMD X470. Správně je identifikováno 16x 512 kB L2 cache a 4x 16 MB L3 cache, ovšem menší otázkou jsou takty. Ty nemusely být detekovány správně, anebo může jít o vzorek procesoru, který ještě nepracuje na svých maximálních taktech. Ten třeba ani není starší a možná jde prostě o aktuální verzi, kterou má AMD k dispozici, zatímco ty finální ještě popožene na 3,5 až 4,7 GHz. 
 
 
Co se týče výsledného skóre, pak tu máme 5868 bodů pro jedno vlákno a 61072 bodů pro 32 vláken. Když se podíváme na výsledky procesoru Ryzen Threadripper 2950X, pak ten nabídne kolem 4800 a 38000 bodů a 18jádrový Core i9-9980XE za nesrovnatelně vyšší cenu dosahuje 5300 a 42000 bodů. To mluví samo za sebe. 
 
Core i9-9900K jako dosavadní král vysokých taktů a jednovláknového výkonu pak umí sáhnout na 6200 a 31000 bodů, takže zde už bude záležet na tom, zda nový Ryzen v testu skutečně pracoval na svých maximálních taktech, ostatně chybějících 400 MHz by případně mohlo snadno vymazat jednovláknový náskok Intelu. 
 
Od Roberta Hallocka z AMD se také dozvídáme, že Ryzen 3000 budou vybaveny novými algoritmy Precision Boost Overdrive, které umožní v závislosti na kvalitě chlazení zvýšit boost o až 200 MHz, což si procesory budou řídit samy, takže zde ani nelze mluvit o přetaktování. Hallock tak sděluje, že Ryzen 3000 v podstatě nemá pevně stanovené jednojádrové turbo. Výsledný maximální takt bude záležet na více faktorech, a sice především na nastaveném limitu TDP, teplotách/chlazení či kvalitě napájení desky.
 
Zdroj: TUM APISAK


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EU sjednocuje pravidla pro létání s drony EU sjednocuje pravidla pro létání s drony
Aby piloti dronů nemuseli v každé zemi EU zjišťovat, co si mohou a nemohou dovolit, rozhodl se Evropský parlament sjednotit tato pravidla. Ta tak budou ve všech zemích vycházet ze stejných nařízení. Zavádí se speciální zóny i kategorie dronů
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Doporučené PC sestavy: červen 2019 Doporučené PC sestavy: červen 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek55 komentářů
Symantec byl hacknut, prý se ale nic vážného nestalo Symantec byl hacknut, prý se ale nic vážného nestalo
Je vždy docela paradoxní, pokud hackerskému útoku podlehne společnost, která se zabývá bezpečností. Tentokrát se to stalo společnosti Symantec, které se nabourali do jejich australské laboratoře. Symantec ale říká, že o nic vážného vlastně nešlo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft nevylučuje browser Edge i pro Linux Microsoft nevylučuje browser Edge i pro Linux
Kdysi nemožné věci se mohou stát realitou. Vývojáři z Microsoftu totiž nedávno v diskuzi na Redditu potvrdili, že by mohli představit internetový prohlížeč Edge i pro operační systém Linux, nic zásadního tomu nebrání.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Návrat USA na Měsíc bude stát přes 20 mld. USD, tvrdí NASA Návrat USA na Měsíc bude stát přes 20 mld. USD, tvrdí NASA
Americká kosmická agentura NASA se konečně trochu více rozpovídala o nákladech na let na Měsíc. Tam by chtěla být s astronauty už za pět let a hovoří se o částce, která má přesahovat 20 miliard USD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře