www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ryzen 9 3950X se 16 jádry v testu překonal i 18jádrový Core i9-9980XE

Ryzen 9 3950X se 16 jádry v testu překonal i 18jádrový Core i9-9980XE
, , aktualita
Procesor AMD Ryzen 9 3950X se objevil v prvním testu a není překvapivé, že jím je Geekbench se svou online databází. TUM APISAK pro nás tento výsledek vyšťoural a my se můžeme podívat, jak si nový desktopový hi-end vede.
K oblíbeným
reklama
Na procesor AMD Ryzen 9 3950X si ještě pár měsíců počkáme, protože ten nepřijde na trh s ostatními na začátku července, ale až v září. Nicméně to neznamená, že se o něm do té doby nedozvíme více, když už jej ostatně AMD samo představilo, a tak v jeho případě ani není co tajit. Ostatně až vyjdou první modely Ryzen 3000 a přijdou jejich podrobné testy, se znalostí počtu jader a taktů modelu 3950X bude snadné přesně odhadnout i jeho výkon. 
 
 
A přihlédnout budeme moci i k testům, jako je ten, který se objevil nyní. Vyšťoural ho TUM APISAK a nový procesor se ukazuje na platformě Myrtle s čipovou sadou AMD X470. Správně je identifikováno 16x 512 kB L2 cache a 4x 16 MB L3 cache, ovšem menší otázkou jsou takty. Ty nemusely být detekovány správně, anebo může jít o vzorek procesoru, který ještě nepracuje na svých maximálních taktech. Ten třeba ani není starší a možná jde prostě o aktuální verzi, kterou má AMD k dispozici, zatímco ty finální ještě popožene na 3,5 až 4,7 GHz. 
 
 
Co se týče výsledného skóre, pak tu máme 5868 bodů pro jedno vlákno a 61072 bodů pro 32 vláken. Když se podíváme na výsledky procesoru Ryzen Threadripper 2950X, pak ten nabídne kolem 4800 a 38000 bodů a 18jádrový Core i9-9980XE za nesrovnatelně vyšší cenu dosahuje 5300 a 42000 bodů. To mluví samo za sebe. 
 
Core i9-9900K jako dosavadní král vysokých taktů a jednovláknového výkonu pak umí sáhnout na 6200 a 31000 bodů, takže zde už bude záležet na tom, zda nový Ryzen v testu skutečně pracoval na svých maximálních taktech, ostatně chybějících 400 MHz by případně mohlo snadno vymazat jednovláknový náskok Intelu. 
 
Od Roberta Hallocka z AMD se také dozvídáme, že Ryzen 3000 budou vybaveny novými algoritmy Precision Boost Overdrive, které umožní v závislosti na kvalitě chlazení zvýšit boost o až 200 MHz, což si procesory budou řídit samy, takže zde ani nelze mluvit o přetaktování. Hallock tak sděluje, že Ryzen 3000 v podstatě nemá pevně stanovené jednojádrové turbo. Výsledný maximální takt bude záležet na více faktorech, a sice především na nastaveném limitu TDP, teplotách/chlazení či kvalitě napájení desky.
 
Zdroj: TUM APISAK


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware
Úřady v Texasu se staly terči koordinovaného útoku vyděračským softwarem, tzv. ransomware. Od pátku jim začaly kolabovat počítače a vyděrači se začali dožadovat výkupného za odemčení zašifrovaných souborů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2 AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2
Gamescom je ideální místo pro představení herních monitorů, a tak firma AOC přijela v plné síle a zařadila do nabídky také tři novinky patřící do řady G2. Jde o rychlé panely pro FreeSync ve dvou velikostech. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX
NVIDIA využila startující Gamescom k prezentaci další vlny AAA her, které budou podporovat její technologie RTX. Můžeme se tak podívat i na videa ukazující, to co ray tracing přinese a zde je o co stát. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu
NVIDIA navázala spolupráci s Microsoftem ve snaze vylepšit jednoduchou grafiku Minecraftu pomocí technologií RTX. Sám Microsoft přitom nedávno zrušil přípravy nového grafického vylepšení této hry.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
DRAMeXchange: ceny pamětí DRAM klesají, NAND se drží DRAMeXchange: ceny pamětí DRAM klesají, NAND se drží
Ceny pamětí DRAM jsou dlouhodobě na sestupu a vypadá to, že můžeme ještě počítat s jejich zlevňováním. Dolů by šla i cena NAND Flash, pokud by se Toshibě nestala nepříjemnost s výpadkem proudu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře