www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ryzen 9 3950X snadno překonal Core i9-10980XE v 3DMark Physics

Ryzen 9 3950X snadno překonal Core i9-10980XE v 3DMark Physics
, , aktualita
Procesor AMD Ryzen 9 3950X už se vesele testuje s využitím benchmarků, které pak výsledky zařazují do svých databází. Lidé jako Tum Apisak se pak v těchto databázích vrtají a přinášejí pro nás zajímavé informace.
K oblíbeným
reklama
Jako třeba nyní tu, že AMD Ryzen 9 3950X dokáže s rozdílem 24 procent v testu 3DMark Physics překonat procesor Core i9-10980XE, čili HEDT model, který má výhodu dvou jader navíc při srovnatelných taktech. Pokud jde o takovouto zátěž, pak AMD bude mít na své straně výhodu nižší ceny procesoru i celé platformy, nižšího TDP procesoru a vyššího výkonu. Jde ale pouze o jeden z mnoha možných testů. 
 
 
Rozhodně se ale nedá na základě tohoto testu tvrdit, že pod Intelem se kývá trůn výrobce nejsilnějšího herního procesoru. To je jednak doména desktopových modelů, ne HEDT a pak jde pouze o syntetický benchmark. V dnešních hrách se bude cenit spíše to, na jakém taktu může v zátěži běžet nějakých čtyři až šest jader, ovšem i v tomto ohledu by nový Ryzen mohl mít co říci. Záleží především na tom, jak dobře bude v jeho případě pracovat turbo. 
 
Je třeba dodat, že test 3DMark Physics zohledňuje pouze výkon procesoru, ne grafické karty a také dokáže využít i všech 16 či 18 jader zmíněných procesorů. Tím se zásadně liší od zátěže v podobě her, a tedy i od praxe. Nicméně Core i9-10980XE v něm získalo cca 25.800 bodů a Ryzen 9 3950X pak cca 32 tisíc bodů. Ryzen zde bezpochyby zužitkoval své vyšší turbo všech jader, které by mělo být výrazně nad 4 GHz, zatímco Core i9 má toto turbo na úrovni 3,8 GHz. Ale i tak je to pro AMD pozoruhodný výsledek, když Ryzen smazal svou nevýhodu čtyř logických jader a ještě docílil téměř čtvrtinového nárůstu. 
 
Zdroj: Tum Apisak 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem
Deepfakes jsou čím dál tím větším problémem. Varuje před nimi stabice BBC, která se podílela na tvorbě falešného videa s Borisem Johnsonem a Jeremy Corbynem. Ukazuje, že je stále snazší udělat věrohodný podvrh.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
SpaceX po přestávce vypustilo další kopu satelitů Starlink SpaceX po přestávce vypustilo další kopu satelitů Starlink
Satelity Starlink jsou malé a skladné, a tak si jich jeden Falcon 9 může vzít na palubu celou kopu, čili šedesát. Nyní se přitom podařilo další takovou várku dostat na oběžnou dráhu a učinit další krok ke zprovoznění připravované sítě.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Noctua uvádí na trh nové ventilátory a příslušenství řady Chromax Noctua uvádí na trh nové ventilátory a příslušenství řady Chromax
Noctua nedávno dostala na trh nové procesorové chladiče Chromax Black a nyní je doplňují ventilátory a příslušenství Chromax. Máme tu konkrétně modely NF-A20, NF-A12x15, NF-A9, NF-A9x14 či NF-A8.
Včera, aktualita, Jan Vítek
InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX
InWin si připravuje pod prostým označením 925 velkou skříň formátu Full Tower, která je tak určena pro výkonné PC sestavy. Sama nabídne krom potřebného místa mohutné tělo z broušeného hliníku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou
Acer na trh přináší monitor Predator CG437K P, který je určen pro ty nejnáročnější hráče. O tom ostatně svědčí už jeho úhlopříčka, ale vedle ní je tu i řada velice zajímavých specifikací a bohatá výbava.
Včera, aktualita, Jan Vítek