www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ryzen 9 3950X snadno překonal Core i9-10980XE v 3DMark Physics

Ryzen 9 3950X snadno překonal Core i9-10980XE v 3DMark Physics
, , aktualita
Procesor AMD Ryzen 9 3950X už se vesele testuje s využitím benchmarků, které pak výsledky zařazují do svých databází. Lidé jako Tum Apisak se pak v těchto databázích vrtají a přinášejí pro nás zajímavé informace.
K oblíbeným
reklama
Jako třeba nyní tu, že AMD Ryzen 9 3950X dokáže s rozdílem 24 procent v testu 3DMark Physics překonat procesor Core i9-10980XE, čili HEDT model, který má výhodu dvou jader navíc při srovnatelných taktech. Pokud jde o takovouto zátěž, pak AMD bude mít na své straně výhodu nižší ceny procesoru i celé platformy, nižšího TDP procesoru a vyššího výkonu. Jde ale pouze o jeden z mnoha možných testů. 
 
 
Rozhodně se ale nedá na základě tohoto testu tvrdit, že pod Intelem se kývá trůn výrobce nejsilnějšího herního procesoru. To je jednak doména desktopových modelů, ne HEDT a pak jde pouze o syntetický benchmark. V dnešních hrách se bude cenit spíše to, na jakém taktu může v zátěži běžet nějakých čtyři až šest jader, ovšem i v tomto ohledu by nový Ryzen mohl mít co říci. Záleží především na tom, jak dobře bude v jeho případě pracovat turbo. 
 
Je třeba dodat, že test 3DMark Physics zohledňuje pouze výkon procesoru, ne grafické karty a také dokáže využít i všech 16 či 18 jader zmíněných procesorů. Tím se zásadně liší od zátěže v podobě her, a tedy i od praxe. Nicméně Core i9-10980XE v něm získalo cca 25.800 bodů a Ryzen 9 3950X pak cca 32 tisíc bodů. Ryzen zde bezpochyby zužitkoval své vyšší turbo všech jader, které by mělo být výrazně nad 4 GHz, zatímco Core i9 má toto turbo na úrovni 3,8 GHz. Ale i tak je to pro AMD pozoruhodný výsledek, když Ryzen smazal svou nevýhodu čtyř logických jader a ještě docílil téměř čtvrtinového nárůstu. 
 
Zdroj: Tum Apisak 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office
Bezpečnostní výzkumník Patrick Wardle, který kdysi pracoval v NSA, objevil chybu v operačním systému macOS i kancelářském balíku Microsoft Office. Spolu dokázaly nabídnout hackerům cestu do systému.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0 Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0
Gigabyte představil nový HPC server, který využívá služeb výkonného 64jádrového procesoru AMD EPYC 7H12 i několika GPU, např. NVIDIA Ampere A100. To vše navíc doplňuje podpora rychlého rozhraní PCIe 4.0.
Včera, aktualita, Milan Šurkala