www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ryzen Threadripper 3970X a 3960X v nabídce prvních obchodů

Ryzen Threadripper 3970X a 3960X v nabídce prvních obchodů
, , aktualita
Procesory Threadripper 3. generace by mělo AMD představit zítra a že už skutečně nejsou daleko, na to ukazuje to, že se objevily v prvních obchodech. Ceny byly zveřejněny také, ovšem nemusí jít o skutečné částky, které AMD zvolí. 
K oblíbeným
reklama
Ukázaly se tak zatím jen dva procesory Threadripper 3. generace, a sice AMD Ryzen Threadripper 3970X a 3960X, čili ty slabší z celkové čtveřice. Zatím tak stále nevíme, jak to bude s procesorem 3980X a zda se vůbec takový chystá, když jej AMD dosud nezmínilo a co se týče 3990X, ten má stejně nastoupit až na začátku příštího roku, takže by pro něj bylo ještě brzy. 
 
 
 
Pokud máme věřit údajům z jihoafrického obchodu Wootware, který dané procesory z nabídky již stáhl, pak 24jádrový model by měl nabídnout takty 3,5 až 4,7 GHz, což je velice slušné, však jde o stejné takty jako v případě chystaného Ryzen 9 3950X. Nejde přitom o nereálné takty, protože maximální turbo 4,7 GHz takový procesor pochopitelně zvládnout může a základních 3,5 GHz při zvýšeném TDP samozřejmě také.
 
Model se 32 jádry má uvedeny takt 3 až 4,2 GHz a zde bychom naopak hádali poněkud vyšší maximální turbo. Takty jsou zde mimochodem stejné jako v případě Threadripperu 2990WX, 32jádrového modelu z předchozí generace. To tak budí podezření, že ve skutečnosti jde o informace vycucané z prstu. 
 
 
Vietnamský obchod zmiňuje model Threadripper 3970X, ovšem bez specifikací, ale zato s cenou v přepočtu téměř 1300 dolarů. To může být prostě jen vymyšlená částka zveřejněná dočasně před uvedením konečné ceny, jenomže takové částky bývají obvykle vyšší, než právě ony koncové ceny. 
 
AMD přitom předchozí 32jádrový model vyslalo na trh za 1800 dolarů, takže 1300 dolarů by byla velice slušná cena. A věc se má tak, že to může být dost dobře možné vzhledem ke dvěma věcem. Jednak jsou nové EPYC se 32 jádry podstatně levnější než staré, neboť dvousocketové modely stály 3400 až 4200 dolarů a nyní stojí 2025 až 3400 dolarů. A potom, Intel nedávno srazil cenu svých HEDT procesorů na polovinu, takže o to větší má AMD motivaci nabídnout lepší cenu než dříve.
 
obal nových Threadripperů bude mít rovněž i nový design - VideoCardz
 
Uvidíme, co nám tedy AMD zítra ukáže, ale vypadá to, že se můžeme těšit na velice zajímavé představení a že zlevnění HEDT Intelů nezůstane bez odezvy. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google Stadia má problém: Chromecast Ultra se hodně přehřívá Google Stadia má problém: Chromecast Ultra se hodně přehřívá
Google před pár dny spustil herní streamovací službu Stadia. Někteří jsou z ní nadšeni, jiní mají naopak problémy. A vypadá to, že těch problémů bude více. Chromecast Ultra, který je součástí systému, se totiž výrazně přehřívá.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Uber bude odposlouchávat jízdu autem v zájmu bezpečnosti Uber bude odposlouchávat jízdu autem v zájmu bezpečnosti
Aby bylo více důkazů pro řešení případných incidentů mezi řidičem a pasažérem služby Uber, bude zavedena možnost nahrávání audio záznamu celé jízdy. Zatím má být k dispozici pro vybrané země.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
V-Ray a Blender's Cycles získávají podporu GeForce RTX V-Ray a Blender's Cycles získávají podporu GeForce RTX
NVIDIA se snaží podporu svého RTX hardwaru prosazovat nejen ve hrách, ale také v grafickém softwaru. Nyní přišla řada na V-Ray a Blender's Cycles od Chaos Group s příslušným urychlením renderování. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla ukázala extravagantní elektrický pickup Cybertruck Tesla ukázala extravagantní elektrický pickup Cybertruck
Před pár hodinami představila automobilka Tesla svůj dlouho připravovaný pickup Cybertruck. Tato elektrická bestie přináší hranatý design jak ze sci-fi filmu, velmi slušný dojezd a akceleraci na 60 mph za méně než 3 sekundy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Colorful si připravil Micro ATX desku s AMD X570 Colorful si připravil Micro ATX desku s AMD X570
Společnost Colorful se chystá vypustit na trh menší základní desku formátu Micro ATX, která je založena na větší desce X570 Gaming Pro V14. Jedná se o model CVN X570M GAMING Pro, jenž také nese čipovou sadu X570. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek