www.svethardware.cz
>
>
>

Samsung CJ791: prohnutý QLED monitor s Thunderboltem 3

Samsung CJ791: prohnutý QLED monitor s Thunderboltem 3
, , aktualita
Ještě před začátkem letošního CES nám Samsung představil svůj nový monitor CJ791, který zahrnuje prohnutý panel s podsvícením QLED a také rozhraní Thunderbolt 3. Slibuje také kvalitní barvy na své 34" úhlopříčce. 
K oblíbeným
reklama
Samsung se hned pochlubil jedním prvenstvím, když uvedl, že jde o první monitor s prohnutou obrazovkou, který je vybaven rozhraním Intel Thunderbolt 3. Jde o model CJ791 vybavený 34palcovým displejem s poměrem stran 21:9, rozlišením 3440 x 1440 a poloměrem zahnutí 1500R. Samsung CJ791 je tak prohnutý více než obvykle, neboť většinou jde o poloměr 1800R. 
 
 
Thunderbolt 3 má zde jako obvykle propustnost 40 Gb/s, a to přes konektor USB typu C, který může posloužit jak pro přísun dat, tak i energie. Ve zprávě  není uvedeno, kterým směrem má energie proudit, čili zda jí bude zásobován monitor, nebo napojené zařízení. Mělo by to být právě napojené zařízení, aby monitor mohl posloužit jako dokovací stanice pro notebook, spíš než aby byl z počítače napájen sám, což by nemělo velký smysl. 
 
 
Podsvícení QLED se podepíše také na kvalitním zobrazení barev, jež dokáží pokrýt prostor sRGB ze 125 procent. Dočteme se také o pozorovacích úhlech 178 ° v obou směrech, takže o TN v žádném případě nejde a co se týče odezvy, ta činí 4 ms. Nejsou známy žádné podrobnosti o obnovovacích frekvencích či o podpoře synchronizace, což se dozvíme pravděpodobně až příští týden, kdy 9. ledna odstartuje CES. 
 
Vedle této monitorové novinky můžeme zmínit také něco málo z produktů Samsung C-Lab. Jde vesměs o experimentální projekty, jež bude Samsung ukazovat právě na CES. 
 
 
Patří mezi ně S-Ray (Sound Ray), přenositelný směrový reproduktor, který bude moci zaměřit naše uši a poskytnout vjem jako ze sluchátek. Zvuk tak nebude moc rušit jiné lidi v místnosti a nás zase nebudou obtěžovat samotná sluchátka. 
 
GoBreath je zase zařízení, které pomůže pacientům lépe se zotavit po poškození plic. Počítá se také s napojením do cloudu pro lepší monitorování stavu pacienta. Relúmĭno zase poslouží lidem se zrakovými potížemi, aby získali ostřejší zrakový vjem. To se jim bude hodit třeba při čtení knih, kde bude možné třeba i invertovat obraz, aby písmena byla bílá a stránky černé. Toto zařízení využije výkon připojeného mobilního telefonu. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek