www.svethardware.cz
>
>
>

Samsung investuje 11 miliard dolarů do panelů QD-OLED

Samsung investuje 11 miliard dolarů do panelů QD-OLED
, , aktualita
Panely typu OLED se bohužel doposud navzdory očekávání před řadou let moc nerozšířily a nevypadá to, že by to brzy mělo být lepší. Nicméně v případě panelů QD-OLED by to mohlo být lepší, ale o co jde?
K oblíbeným
reklama
Samsung Display se tak chystá na velkou investici, která bude v přepočtu dosahovat výše 11 miliard dolarů vydaných na výzkum, vývoj a rozjetí výroby panelů typu QD-OLED. V Jižní Koreji tak mají vzniknout dva provozy na výrobu těchto panelů, a to do roku 2025. Výroba prvních kusů ale má odstartovat už v roce 2021. Vedle toho chce společnost ovšem investovat také do technologie OLED obohacené o Quantum Dot, od čehož si můžeme slibovat celkově bohatější barvy. 
 
 
V první fázi plánu bude pro výrobu QD-OLED upravena továrna L8 v Tangjongu, kde se dnes vyrábí LCD panely. Tato továrna bude od prvního kvartálu 2021 měsíčně vyrábět kolem 30 tisíc panelů QD-OLED. Později budou konvertovány veškeré provozy Samsungu, které slouží produkci 8. generace LCD panelů, čímž by měla celková produkce QD-OLED vzrůst na sto tisíc měsíčně. 
 
 
A o čem vůbec je technologie QD-OLED? Její výhoda oproti klasické OLED tkví především v jednodušší výrobě a navíc i v širším gamutu, který zajistí RGB filtr využívající technologii Quantum Dot. Ten je také označován za Quantum Dot Color Converter, čili QDCC a právě dle toho dostala daná technologie své označení QD-OLED. 
 
Dnešní panely OLED se také skládají z 22 vrstev, což mají QD-LED srazit na 13 a to představuje snadnější a rychlejší výrobu, méně využitých materiálů, možná i vyšší výtěžnost a celkově pak nižší náklady. Dle Display Supply Chain tak má výroba jednoho čtverečního metru QD-LED přijít na cca 26 dolarů, zatímco dnes stojí stejně velký OLED panel asi 95 dolarů. Tak držme Samsungu palce, ať se mu daří. 
 
Zdroj: Anandtech 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval
Kosmická společnost SpaceX poslední dobou kromě jiného také usilovně pracuje na vývoji kosmické lodi Starship. Jednotlivé prototypy prochází různými testy, nyní je na řadě SN8 a jeho let do 15 kilometrů namísto původních 18 km. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR
Nová pracovní stanice Dell Precision 3240 Compact je určena pro širokou škálu zákazníků od domácích kanceláří až po výzkumné laboratoře. Využívá 10. generaci procesorů Intel Core nebo Xeon.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem
Blackstone je další ze společností a týmů vědců, kde se zkouší využití 3D tisku při výrobě akumulátorů. V tomto případě by mělo jít o solid-state akumulátory, tedy ty s pevným elektrolytem, které zajišťují větší bezpečnost.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi
Společnost Epic Games pokračuje ve své bitvě proti obchodu s mobilními aplikacemi pro iOS. Zformovala koalici spolu s dalšími firmami včetně Spotify. Kromě vysokých poplatků vyjmenovali i deset dalších problémů.
25.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik23 komentářů