www.svethardware.cz
>
>
>

Samsung investuje 11 miliard dolarů do panelů QD-OLED

Samsung investuje 11 miliard dolarů do panelů QD-OLED
, , aktualita
Panely typu OLED se bohužel doposud navzdory očekávání před řadou let moc nerozšířily a nevypadá to, že by to brzy mělo být lepší. Nicméně v případě panelů QD-OLED by to mohlo být lepší, ale o co jde?
K oblíbeným
reklama
Samsung Display se tak chystá na velkou investici, která bude v přepočtu dosahovat výše 11 miliard dolarů vydaných na výzkum, vývoj a rozjetí výroby panelů typu QD-OLED. V Jižní Koreji tak mají vzniknout dva provozy na výrobu těchto panelů, a to do roku 2025. Výroba prvních kusů ale má odstartovat už v roce 2021. Vedle toho chce společnost ovšem investovat také do technologie OLED obohacené o Quantum Dot, od čehož si můžeme slibovat celkově bohatější barvy. 
 
 
V první fázi plánu bude pro výrobu QD-OLED upravena továrna L8 v Tangjongu, kde se dnes vyrábí LCD panely. Tato továrna bude od prvního kvartálu 2021 měsíčně vyrábět kolem 30 tisíc panelů QD-OLED. Později budou konvertovány veškeré provozy Samsungu, které slouží produkci 8. generace LCD panelů, čímž by měla celková produkce QD-OLED vzrůst na sto tisíc měsíčně. 
 
 
A o čem vůbec je technologie QD-OLED? Její výhoda oproti klasické OLED tkví především v jednodušší výrobě a navíc i v širším gamutu, který zajistí RGB filtr využívající technologii Quantum Dot. Ten je také označován za Quantum Dot Color Converter, čili QDCC a právě dle toho dostala daná technologie své označení QD-OLED. 
 
Dnešní panely OLED se také skládají z 22 vrstev, což mají QD-LED srazit na 13 a to představuje snadnější a rychlejší výrobu, méně využitých materiálů, možná i vyšší výtěžnost a celkově pak nižší náklady. Dle Display Supply Chain tak má výroba jednoho čtverečního metru QD-LED přijít na cca 26 dolarů, zatímco dnes stojí stejně velký OLED panel asi 95 dolarů. Tak držme Samsungu palce, ať se mu daří. 
 
Zdroj: Anandtech 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000 Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000
Samsung sice zrušil vývoj svých vlastních procesorových jader pro procesory Exynos, ale  procesory této řady chce vyvíjet i nadále. Tentokrát ale mají být údajně plně založeny na jádrech ARM Cortex. Nový Exynos 1000 má využívat Cortex-A78.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech
Nechvalně známá stránka The Pirate Bay se pouští do nových pirátských vod. Zavádí totiž streamovací službu BayStream, která bude umožňovat rovnou streamovat videa sdílená na torrentových sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300 Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem
NICER jako Neutron star Interior Composition Explorer má studium neutronových hvězd přímo v názvu a právě toto zařízení americké NASA nám poskytlo první mapu či detailní pohled na jeden z takových objektů. 
13.12.2019, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk
Drone Racing League (DRL) dosud pořádala závody v ovládání dronů pro lidské závodníky. Letos se ale mezi účastníky mohla dostat poprvé také umělá inteligence. Prozatím se jí nepodařilo vyhrát.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář