Samsung investuje 25 bilionů wonů do AI, 5G i IoT

Samsung investuje 25 bilionů wonů do AI, 5G i IoT
, , aktualita
Společnost Samsung nechce nechat nic náhodě a hodlá rozšířit svou působnost na poli umělé inteligence nebo 5G datového připojení. S tím souvisí i nejrůznější IoT projekty. Smartphony totiž už tolik netáhnou.
reklama
Před týdnem zveřejnila společnost Samsung Electronics výsledky svého hospodaření a nebylo to vždy úplně pozitivní čtení. I když se zisky zvýšily, příjmy elektronické divize společnosti klesají a smartphony tentokrát nebyly mezi těmi produkty, které by rostly. Není tedy divu, že se společnost chce více zaměřit i na ostatní trhy a nesázet zejména na jednu kartu (smartphony tvoří asi polovinu příjmů divize). Samsung se tedy rozhodl investovat 25 bilionů korejských wonů (asi 500 miliard Kč) do nových trhů, zejména oblasti umělé inteligence a 5G sítí.
 
Samsung logo
 
Zejména trh s 5G technologiemi může být dost lukrativní, neboť se podle všeho čeká velký rozmach Internetu věcí (IoT - Internet of Things), který na 5G dost závisí. Nová generace totiž řeší především extrémně vysoké množství připojených zařízení najednou. Spolu s tím by tak společnost měla i technologie pro autonomní automobily (včetně jejich propojení do vzájemné infrastruktury V2V a V2I) nebo roboty, což jsou další oblasti, které s IoT úzce souvisí a v budoucnu budou představovat obrovský trh. Část z prostředků půjde i do biofarmaceutického průmyslu.
 
To ale zdaleka není vše. Samsung chce totiž celkově investovat během následujících tří let 180 bilionů wonů (3,5 bilionu Kč) a výše zmíněných 25 bilionů je tak jen malá část. Další peníze půjdou např. do segmentu výroby čipů (paměti, procesory) a displejů. Velká část, zhruba 130 billionů, bude investována v rámci Jižní Koreje. Zapracuje se i na vzdělání, neboť společnost chce po zemi založit vzdělávací centra a vyučovat až 10 tisíc studentů v příštích 5 letech.
 
Společnost předpokládá, že sama o sobě tak během následujících tří let vytvoří okolo 40 tisíc nových pracovních míst, z čehož zhruba 1000 bude pracovat na systémech umělé inteligence. Hovoří se však i o tom, že se díky tomu vytvoří až 700 tisíc dalších pracovních míst u jiných společností, které budou spolupracovat na nových projektech se Samsungem.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AOC uvedlo levné herní monitory V2H s FreeSync a IPS AOC uvedlo levné herní monitory V2H s FreeSync a IPS
Společnost AOC představila trojici nových levných herních monitorů 22V2H, 24V2H a 27V2H. Všechny tři mají IPS obrazovku a podporují také technologii AMD FreeSync. To vše za dosti nízkou cenu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tim Cook chce, aby Bloomberg stáhl kontroverzní článek Tim Cook chce, aby Bloomberg stáhl kontroverzní článek
Tim Cook vůbec není nadšený z kontroverzního článku serveru Bloomberg, který tvrdí, že čínští výrobci hardware vkládali do základních desek amerických serverů štěnice. Žádá, aby údajně nepravdivý článek stáhl.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Autonomní létající taxi Volocopter míří do Singapuru Autonomní létající taxi Volocopter míří do Singapuru
Startup Volocopter už před rokem provedl test svého autonomního létajících taxi v Dubaji a létá i Německu. Jednou z dalších zemí, kde proběhnou testovací lety tohoto 18rotorového "dronu" pro dvě osoby, bude Singapur.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede? Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede?
Dnes už konečně padlo informační embargo na nové procesory Intel, a tak se můžeme podívat na první nezávislé testy procesoru Core i9-9900K, o jehož testování firmou Principled Technologies se tak moc mluvilo. 
19.10.2018, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy
Také společnost Crucial představila nová velmi rychlá SSD. Využívají M.2 2280 formátu a sběrnice PCIe s NVMe podporou. Může se chlubit rychlostí až 2000 MB/s díky vyrovnávacímu SLC bufferu.
19.10.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář