Samsung investuje 25 bilionů wonů do AI, 5G i IoT

Samsung investuje 25 bilionů wonů do AI, 5G i IoT
, , aktualita
Společnost Samsung nechce nechat nic náhodě a hodlá rozšířit svou působnost na poli umělé inteligence nebo 5G datového připojení. S tím souvisí i nejrůznější IoT projekty. Smartphony totiž už tolik netáhnou.
reklama
Před týdnem zveřejnila společnost Samsung Electronics výsledky svého hospodaření a nebylo to vždy úplně pozitivní čtení. I když se zisky zvýšily, příjmy elektronické divize společnosti klesají a smartphony tentokrát nebyly mezi těmi produkty, které by rostly. Není tedy divu, že se společnost chce více zaměřit i na ostatní trhy a nesázet zejména na jednu kartu (smartphony tvoří asi polovinu příjmů divize). Samsung se tedy rozhodl investovat 25 bilionů korejských wonů (asi 500 miliard Kč) do nových trhů, zejména oblasti umělé inteligence a 5G sítí.
 
Samsung logo
 
Zejména trh s 5G technologiemi může být dost lukrativní, neboť se podle všeho čeká velký rozmach Internetu věcí (IoT - Internet of Things), který na 5G dost závisí. Nová generace totiž řeší především extrémně vysoké množství připojených zařízení najednou. Spolu s tím by tak společnost měla i technologie pro autonomní automobily (včetně jejich propojení do vzájemné infrastruktury V2V a V2I) nebo roboty, což jsou další oblasti, které s IoT úzce souvisí a v budoucnu budou představovat obrovský trh. Část z prostředků půjde i do biofarmaceutického průmyslu.
 
To ale zdaleka není vše. Samsung chce totiž celkově investovat během následujících tří let 180 bilionů wonů (3,5 bilionu Kč) a výše zmíněných 25 bilionů je tak jen malá část. Další peníze půjdou např. do segmentu výroby čipů (paměti, procesory) a displejů. Velká část, zhruba 130 billionů, bude investována v rámci Jižní Koreje. Zapracuje se i na vzdělání, neboť společnost chce po zemi založit vzdělávací centra a vyučovat až 10 tisíc studentů v příštích 5 letech.
 
Společnost předpokládá, že sama o sobě tak během následujících tří let vytvoří okolo 40 tisíc nových pracovních míst, z čehož zhruba 1000 bude pracovat na systémech umělé inteligence. Hovoří se však i o tom, že se díky tomu vytvoří až 700 tisíc dalších pracovních míst u jiných společností, které budou spolupracovat na nových projektech se Samsungem.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source
Twitter Elona Muska je plný mnoha zajímavých informací. Jeden z posledních tweetů např. prozradil, že Tesla plánuje zveřejnit zdrojové kódy autopilota jako open source. Využít jej tak mohou i další automobilky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje 16Gb GDDR6 pro propustnost až 672 GB/s Samsung představuje 16Gb GDDR6 pro propustnost až 672 GB/s
Grafické karty NVIDIA Quadro RTX budou vybaveny 16Gb paměťmi Samsung typu GDDR6, to už dobře víme, ale co vše tyto paměti zatím nabídnou a jakou propustnost budou samy o sobě mít? Na to se nyní podíváme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel X599 bude určen pro 28jádrové Core Intel X599 bude určen pro 28jádrové Core
AMD donutilo Intel, aby své procesory Skylake XCC (eXtreme Core Count) zpřístupnil i v hi-end desktopovém segmentu, což jej teprve čeká a nás velice zajímá, jakým způsobem to provede. Nyní se dozvídáme o čipsetu X599. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Astronomové už asi ví, proč Eta Carinae divoce vybuchla před 180 lety Astronomové už asi ví, proč Eta Carinae divoce vybuchla před 180 lety
Systém Eta Carinae fascinuje astronomy už velice dlouho, a to zvláště od události staré přes 180 let, kdy se tento objekt stal na řadu let jedním z nejjasnějších na naší obloze. Nyní už se asi ví, co tento jev způsobilo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čína přes víkend zablokovala i Reddit Čína přes víkend zablokovala i Reddit
Čína blokuje většinu sociálních sítí, které nedovolují kontrolu nad obsahem. Reddit zatím měl jen menší výpadky, během posledního víkendu byl pro mnohé bez VPN úplně nedostupný. Že by se schylovala mračna nad další službou?
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář