Samsung investuje 25 bilionů wonů do AI, 5G i IoT

Samsung investuje 25 bilionů wonů do AI, 5G i IoT
, , aktualita
Společnost Samsung nechce nechat nic náhodě a hodlá rozšířit svou působnost na poli umělé inteligence nebo 5G datového připojení. S tím souvisí i nejrůznější IoT projekty. Smartphony totiž už tolik netáhnou.
K oblíbeným
reklama
Před týdnem zveřejnila společnost Samsung Electronics výsledky svého hospodaření a nebylo to vždy úplně pozitivní čtení. I když se zisky zvýšily, příjmy elektronické divize společnosti klesají a smartphony tentokrát nebyly mezi těmi produkty, které by rostly. Není tedy divu, že se společnost chce více zaměřit i na ostatní trhy a nesázet zejména na jednu kartu (smartphony tvoří asi polovinu příjmů divize). Samsung se tedy rozhodl investovat 25 bilionů korejských wonů (asi 500 miliard Kč) do nových trhů, zejména oblasti umělé inteligence a 5G sítí.
 
Samsung logo
 
Zejména trh s 5G technologiemi může být dost lukrativní, neboť se podle všeho čeká velký rozmach Internetu věcí (IoT - Internet of Things), který na 5G dost závisí. Nová generace totiž řeší především extrémně vysoké množství připojených zařízení najednou. Spolu s tím by tak společnost měla i technologie pro autonomní automobily (včetně jejich propojení do vzájemné infrastruktury V2V a V2I) nebo roboty, což jsou další oblasti, které s IoT úzce souvisí a v budoucnu budou představovat obrovský trh. Část z prostředků půjde i do biofarmaceutického průmyslu.
 
To ale zdaleka není vše. Samsung chce totiž celkově investovat během následujících tří let 180 bilionů wonů (3,5 bilionu Kč) a výše zmíněných 25 bilionů je tak jen malá část. Další peníze půjdou např. do segmentu výroby čipů (paměti, procesory) a displejů. Velká část, zhruba 130 billionů, bude investována v rámci Jižní Koreje. Zapracuje se i na vzdělání, neboť společnost chce po zemi založit vzdělávací centra a vyučovat až 10 tisíc studentů v příštích 5 letech.
 
Společnost předpokládá, že sama o sobě tak během následujících tří let vytvoří okolo 40 tisíc nových pracovních míst, z čehož zhruba 1000 bude pracovat na systémech umělé inteligence. Hovoří se však i o tom, že se díky tomu vytvoří až 700 tisíc dalších pracovních míst u jiných společností, které budou spolupracovat na nových projektech se Samsungem.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps
Viceprezident Googlu Phil Harrison se více rozpovídal o novém projektu streamování her Google Stadia. Mnozí si dělají obavy o nutné internetové připojení. Dle Harrisona by si hráči měli vystačit s 30Mbps připojením.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se stal naprostou zvráceností. Fanoušci youtubera PewDiePie hackují tiskárny i chytré televize. Nyní jeden z nich udělal ransomware, který odemkne data tehdy, když PewDiePie získá 100 milionů sledujících.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound
Už nějakou dobu víme, že se Intel chystá vstoupit na trh s dedikovanými grafickými kartami a nemít jen ty integrované v procesorech. Na GDC 2019 ukázal první snímky nových grafických karet s GPU Arctic Sound.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem
Ray tracing má na letošním GDC velkou pozornost a věnuje se mu řada firem. Mezi nimi jsou i Epic Games v jejichž Unreal Enginu bylo vytvořeno demo Troll. Samotný engine s podporou ray tracingu bude také brzy k dispozici. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář