Samsung investuje 25 bilionů wonů do AI, 5G i IoT

Samsung investuje 25 bilionů wonů do AI, 5G i IoT
, , aktualita
Společnost Samsung nechce nechat nic náhodě a hodlá rozšířit svou působnost na poli umělé inteligence nebo 5G datového připojení. S tím souvisí i nejrůznější IoT projekty. Smartphony totiž už tolik netáhnou.
reklama
Před týdnem zveřejnila společnost Samsung Electronics výsledky svého hospodaření a nebylo to vždy úplně pozitivní čtení. I když se zisky zvýšily, příjmy elektronické divize společnosti klesají a smartphony tentokrát nebyly mezi těmi produkty, které by rostly. Není tedy divu, že se společnost chce více zaměřit i na ostatní trhy a nesázet zejména na jednu kartu (smartphony tvoří asi polovinu příjmů divize). Samsung se tedy rozhodl investovat 25 bilionů korejských wonů (asi 500 miliard Kč) do nových trhů, zejména oblasti umělé inteligence a 5G sítí.
 
Samsung logo
 
Zejména trh s 5G technologiemi může být dost lukrativní, neboť se podle všeho čeká velký rozmach Internetu věcí (IoT - Internet of Things), který na 5G dost závisí. Nová generace totiž řeší především extrémně vysoké množství připojených zařízení najednou. Spolu s tím by tak společnost měla i technologie pro autonomní automobily (včetně jejich propojení do vzájemné infrastruktury V2V a V2I) nebo roboty, což jsou další oblasti, které s IoT úzce souvisí a v budoucnu budou představovat obrovský trh. Část z prostředků půjde i do biofarmaceutického průmyslu.
 
To ale zdaleka není vše. Samsung chce totiž celkově investovat během následujících tří let 180 bilionů wonů (3,5 bilionu Kč) a výše zmíněných 25 bilionů je tak jen malá část. Další peníze půjdou např. do segmentu výroby čipů (paměti, procesory) a displejů. Velká část, zhruba 130 billionů, bude investována v rámci Jižní Koreje. Zapracuje se i na vzdělání, neboť společnost chce po zemi založit vzdělávací centra a vyučovat až 10 tisíc studentů v příštích 5 letech.
 
Společnost předpokládá, že sama o sobě tak během následujících tří let vytvoří okolo 40 tisíc nových pracovních míst, z čehož zhruba 1000 bude pracovat na systémech umělé inteligence. Hovoří se však i o tom, že se díky tomu vytvoří až 700 tisíc dalších pracovních míst u jiných společností, které budou spolupracovat na nových projektech se Samsungem.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
YouTube za 3 měsíce smazal 58 milionů videí a 1,7 milionu kanálů YouTube za 3 měsíce smazal 58 milionů videí a 1,7 milionu kanálů
YouTube neustále pročišťuje svůj systém od závadného obsahu a jen za poslední čtvrtletí takto zmizelo skoro 1,7 milionů kanálů. K tomu bylo z různých důvodů smazáno okolo 58 milionů videí a stovky milionů komentářů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Počítač Nvidia Jetson AGX Xavier slibuje 32 TOPS a 10W spotřebu Počítač Nvidia Jetson AGX Xavier slibuje 32 TOPS a 10W spotřebu
Nvidia není jen výrobcem grafických čipů, ale mluví i do technologií pro umělou inteligenci. Zde se jedná např. o počítače Jetson, které mohou být používány např. v autonomních autech. Nový Jetson AGX Xavier slibuje 32 bilionů operací za sekundu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
LG uvedlo 31,5" IPS FreeSync monitor 32QK500-W LG uvedlo 31,5" IPS FreeSync monitor 32QK500-W
V nabídce monitorů společnosti LG se objevuje nově cenově docela příznivý IPS monitor 32QK500-W, který však papírově patrně nezklame. Nabídne velkou 31,5" úhlopříčku, 10bitové barvy i FreeSync technologii.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další průšvih Facebooku: aplikace mohly vidět soukromé fotky Další průšvih Facebooku: aplikace mohly vidět soukromé fotky
Rok 2018 se Facebooku opravdu nepovedl a stíhá ho jeden problém za druhým. Tím dalším je softwarová chyba, která dovolila aplikacím přistupovat i k fotografiím, které byly označené jako soukromé. Mohly vidět dokonce i ty nikdy neodeslané.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Slabým heslům vévodí "123456", dopředu jde "donald" Slabým heslům vévodí "123456", dopředu jde "donald"
Společnost SplashData analyzovala databázi uniklých hesel za poslední rok a sestavila statistiku těch nejpoužívanějších. S přehledem vede "123456" a "password". Hodně popularity ale získává např. "donald".
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře