www.svethardware.cz
>
>
>
>

Samsung, NXP i Infineon museli vypnout své továrny v Texasu

Samsung, NXP i Infineon museli vypnout své továrny v Texasu
, , aktualita
Samsung má velký zájem na tom postavit právě v Texasu moderní továrnu na výrobu čipů a do toho přichází zpráva, že největší zákazníci Austin Energy, mezi něž patří právě i Samsung, nyní museli své továrny vypnout kvůli nedostatku elektřiny. 
K oblíbeným
reklama
Texas a jiné jižní státy v USA se potýkají s následky velké zimní bouře, které právě v Texasu znamenaní i značná omezení v dodávkách elektřiny a v tomto státě byl rovněž vyhlášen nouzový stav. Teploty na některých místech dosáhly i minus 18 °C, což mělo za následek obrovské zatížení elektrické sítě, která na řadě míst začala selhávat. Situaci nepomohl ani silný vítr, který v Texasu vyřadil zhruba polovinu větrných elektráren, přičemž právě ty jsou dle BBC druhým největším místním zdrojem. 
 
továrna Samsungu v Austinu (6. února 2021)
 
Aby byly zachovány dodávky elektřiny pro nezbytné provozy a služby včetně nemocnic a záchranných složek, začaly být přerušovány dodávky pro domácnosti a rovněž velké podniky, jako továrny firem Samsung, NXP Semiconductors a Infineon Semiconductors. Není přitom jasné, jak dlouho měly tyto firmy na přípravu, aby mohly co nejvíce zmírnit následky, ale lze tušit, že ne moc. 
 
To přitom přichází ve dvojnásobně nevhodný čas. Jednak se po celém světě hledají rezervy pro výrobu čipů a celou situaci mohou odstavené továrny v Texasu pouze dále zhoršovat. A pak jde i o záměr firmy Samsung postavit právě v Austinu továrnu za 17 miliard dolarů, o čemž se rozhoduje právě v těchto dnech a týdnech. 
 
Není přitom známo, jak moc budou firmy Samsung, NXP a Infineon tratit, což bude záviset právě i na tom, jak dlouho měly na přípravu před vypnutím energie a to pak ovlivní i rychlost opětovného rozjet výroby. I tak mohou jít škody do milionů a výpadek výrobní kapacity bude zcela jistě chybět. Samsung ovšem nezmiňuje, co aktuálně v Austinu vyrábí, ale historicky to byly paměti DRAM, NAND Flash a mobilní SoC a mělo by jít o 65 až 11nm technologie. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala