www.svethardware.cz
>
>
>
>

Samsung PM1733 a PM1735: SSD, která "nikdy neumřou"

Samsung PM1733 a PM1735: SSD, která "nikdy neumřou"
, , aktualita
Samsung dnes představil nová podniková SSD řady PM1733 a PM1735, které mají obsahovat technologie, díky nimž by životnost SSD už neměla být problémem. Díky detekci chyb dokáží zachránit data a fungovat dále i se závadnými čipy.
K oblíbeným
reklama
V nabídce podnikových SSD disků společnosti Samsung se objevila novinka v podobě modelů PM1733 a PM1735. Ty budou k dispozici jako karty typu HHHL i ve 2,5" formátu U.2, celkově to bude 19 kombinací s kapacitami 0,8 TB až 30,72 TB. Zajímavostí bude především software Fail in Place (FIP), který má zajistit další pokračování práce i poté, co odejde některý z NAND čipů. Pokud detekuje chybu v NAND čipu, data přesune do jiného bezchybného čipu a pokračuje se dál. Disk by tak neměl nikdy umřít, i když toto samozřejme závisí na tom, jak dlouho vydrží poslední funkční NAND čip (těch je např. v 30,72TB verzi hned 512 kusů). Disky by měly vydržet minimálně 1 až 3 přepisy denně po dobu 5 let (DWPD).
 
Samsung PM1733
 
Další zajímavostí je vestavěná virtualizace, kdy se disk sám dokáže rozdělit až na 64 menších virtuálních SSD disků. Díky tomu nabídne virtuální pracovní úložiště velkému množství uživatelů, přestože půjde fyzicky o jediný disk. Např. funkce Single-Root I/O Virtualisation (SR-IOV) tak může být přemístěna na samotný SSD disk. Nová SSD využívají rychlého rozhraní PCI-Express 4.0 a slibují přenosovou rychlost při zápisu až 3800 MB/s. U sekvenčního čtení je to ještě mnohem lepší. U.2 verze mají dosahovat až 6400 MB/s, v případě HHHL karet se lze těšit dokonce na 8000 MB/s. Jak bylo řečeno, jde o podnikové disky pro servery a datová centra, v běžném prodeji se tedy s nimi nesetkáte.
 
Samsung PM1733
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA otestovala motor pro příští měsíční mise NASA otestovala motor pro příští měsíční mise
Pokud se chce NASA v dohledné době vrátit na Měsíc, měla by se na to už zcela vážně připravovat. My se nyní přitom můžeme podívat na test jednoho z raketových motorů, který se má v misích Artemis uplatnit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Steven Seagal dostal pokutu 314.000 USD za propagaci podvodné kryptoměny Steven Seagal dostal pokutu 314.000 USD za propagaci podvodné kryptoměny
Herec Steven Seagal bude muset zaplatit pokutu 314 tisíc dolarů za matoucí propagaci kryptoměny Bitcoiin2Gen. Stal se její tváří v roce 2018 a jen o chvíli později byla shledána jako podvod s pyramidovým schématem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Intel testuje Command Centre a jeho funkci pro vysílání streamů Intel testuje Command Centre a jeho funkci pro vysílání streamů
Intel by měl pomalu postupovat k vydání svých prvních samostatných grafických karet po modelu 740 a k tomu bude potřebovat i příslušnou softwarovou výbavu. Nyní je tu jako novinka pro Command Centre také funkce pro streamování. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Core i9-9900KS nejspíše končí v očekávání brzkého nástupu 10. generace Core i9-9900KS nejspíše končí v očekávání brzkého nástupu 10. generace
Core i9-9900KS byl uveden na trh loni na podzim jako pokus Intelu ještě jednou využít svou výhodu ve schopnosti 14nm procesu dosáhnout vyšších taktů. Tento procesor tak nabídl ty nejvyšší, jakých byl Intel schopen. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
EIZO uvádí svůj první monitor s HDR1000 a kalibračním senzorem EIZO uvádí svůj první monitor s HDR1000 a kalibračním senzorem
EIZO si připravilo svůj první monitor, který nabídne HDR1000 a zabudovaný kalibrační senzor, z čehož je už zřejmé, že ColorEdge Prominence CG3146 je určen především pro profesionály. Co dalšího nabídne?
Včera, aktualita, Jan Vítek