www.svethardware.cz
>
>
>
>

Samsung PM1733 a PM1735: SSD, která "nikdy neumřou"

Samsung PM1733 a PM1735: SSD, která "nikdy neumřou"
, , aktualita
Samsung dnes představil nová podniková SSD řady PM1733 a PM1735, které mají obsahovat technologie, díky nimž by životnost SSD už neměla být problémem. Díky detekci chyb dokáží zachránit data a fungovat dále i se závadnými čipy.
K oblíbeným
reklama
V nabídce podnikových SSD disků společnosti Samsung se objevila novinka v podobě modelů PM1733 a PM1735. Ty budou k dispozici jako karty typu HHHL i ve 2,5" formátu U.2, celkově to bude 19 kombinací s kapacitami 0,8 TB až 30,72 TB. Zajímavostí bude především software Fail in Place (FIP), který má zajistit další pokračování práce i poté, co odejde některý z NAND čipů. Pokud detekuje chybu v NAND čipu, data přesune do jiného bezchybného čipu a pokračuje se dál. Disk by tak neměl nikdy umřít, i když toto samozřejme závisí na tom, jak dlouho vydrží poslední funkční NAND čip (těch je např. v 30,72TB verzi hned 512 kusů). Disky by měly vydržet minimálně 1 až 3 přepisy denně po dobu 5 let (DWPD).
 
Samsung PM1733
 
Další zajímavostí je vestavěná virtualizace, kdy se disk sám dokáže rozdělit až na 64 menších virtuálních SSD disků. Díky tomu nabídne virtuální pracovní úložiště velkému množství uživatelů, přestože půjde fyzicky o jediný disk. Např. funkce Single-Root I/O Virtualisation (SR-IOV) tak může být přemístěna na samotný SSD disk. Nová SSD využívají rychlého rozhraní PCI-Express 4.0 a slibují přenosovou rychlost při zápisu až 3800 MB/s. U sekvenčního čtení je to ještě mnohem lepší. U.2 verze mají dosahovat až 6400 MB/s, v případě HHHL karet se lze těšit dokonce na 8000 MB/s. Jak bylo řečeno, jde o podnikové disky pro servery a datová centra, v běžném prodeji se tedy s nimi nesetkáte.
 
Samsung PM1733
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Corsair přichází s DDR4-5000 moduly Vengeance LPX Corsair přichází s DDR4-5000 moduly Vengeance LPX
Na trhu s paměťovými moduly se objevují nové extrémně rychlé paměti od společnosti Corsair, modely Vengeance LPX ve verzi DDR4-5000. Ty tak dosahují velmi vysoké frekvence 5000 MHz, vyžadují však vysoké napětí 1,5 V.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Prodeje PC jsou na vzestupu, přijde příznivý závěr roku? Prodeje PC jsou na vzestupu, přijde příznivý závěr roku?
Někteří analytici předpovídali, že trh s počítači PC nečeká dobré období a že jej bude ovlivňovat nedostatečná nabídka Intelu i obchodní válka USA s Činou a rostoucí cla. Ale jsou tu i pozitivní dopady.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD má v ovladačích kód pro ray tracing už od července AMD má v ovladačích kód pro ray tracing už od července
Společnost AMD oficiálně ray tracing na svých grafických kartách nepodporuje a ani nečekáme, že by se to mělo v případě dnes dostupných modelů měnit. Ovšem AMD se obecně na podporu ray tracingu připravuje, to je jisté.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Zen 3 prý nabídne 8% nárůst IPC a o 200 MHz vyšší takty Zen 3 prý nabídne 8% nárůst IPC a o 200 MHz vyšší takty
Poměrně slušný pokrok by měly nabídnout procesory AMD založené na architektuře Zen 3, a tedy 7nm+ výrobním procesu firmy TSMC. Dle nezaručených informací máme očekávat asi o 200 MHz vyšší takty a 8% zvýšení IPC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Chystá Intel velkou cenovou ofenzívu proti AMD? Chystá Intel velkou cenovou ofenzívu proti AMD?
Intel by mohl brzy spustit to, co od něj řada lidí očekávala již podstatně dříve, a sice téměř celoplošné zlevňování svých procesorů kvůli nástupu konkurence. V tomto ohledu tu ovšem máme zatím jen fámy.
Dnes, aktualita, Jan Vítek10 komentářů