www.svethardware.cz
>
>
>
>

Samsung přichází s 2× rychlejšími eUFS 3.0 pamětmi

Samsung přichází s 2× rychlejšími eUFS 3.0 pamětmi
, , aktualita
Samsung opět posouvá možnosti eUFS pamětí o něco dále. Nyní uvádí 512GB čip použitelný např. v mobilních zařízeních, který slibuje mnohem vyšší přenosové než předchozí eUFS 2.1 modely. Těšit se lze na více než 2 GB/s.
K oblíbeným
reklama
Zejména mobilní zařízení budou moci už brzy využívat nových paměťových čipů společnosti Samsung, které slibují velmi vysoké přenosové rychlosti. Vnitřní paměť bývá mnohem rychlejší než paměťové karty a s novou generaci eUFS 3.0 čipů se výkony posouvají zase o něco dále. Přitom to bylo koncem letošního ledna, kdy Samsung představil 1TB čip s rychlostí čtení 1000 MB/s, zápisu 260 MB/s a náhodnými přenosy 58 tisíc IOPS u čtení a 50 tisíc IOPS u zápisu. Nyní, o měsíc později, tu máme 512GB uEFS 3.0 modul, jehož výkony jsou ještě o dost vyšší.
 
Samsung 512GB eUFS 3.0
 
Využívá 5. generaci pamětí V-NAND. Nově je tak možné dosáhnout rychlosti 2100 MB/s u čtení (proti výše zmíněnému 1TB čipu +110 %) a 410 MB/s u zápisu (+58 %). Pokud jde o náhodné čtení, to se zvýšilo o 9 % na 63 tisíc IOPS, mnohem lepší je to ale u zápisu, kde došlo dokonce k 36% zvýšení na 68 tisíc IOPS. Tohle jsou hodnoty, kterými se ani nejlepší microSD karty se standardem A1 nemohou měřit, tam se hovoří o pouhých 500 IOPS, u běžných karet je to ještě méně. Samsung chce vedle tohoto 512GB čipu představit i 128GB variantu. V druhé polovině letošního roku by se měly eUFS 3.0 paměti představit i s kapacitou 256 GB a 1 TB.
 
Samsung 512GB eUFS 3.0 tabulka
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound
Už nějakou dobu víme, že se Intel chystá vstoupit na trh s dedikovanými grafickými kartami a nemít jen ty integrované v procesorech. Na GDC 2019 ukázal první snímky nových grafických karet s GPU Arctic Sound.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem
Ray tracing má na letošním GDC velkou pozornost a věnuje se mu řada firem. Mezi nimi jsou i Epic Games v jejichž Unreal Enginu bylo vytvořeno demo Troll. Samotný engine s podporou ray tracingu bude také brzy k dispozici. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné? GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné?
Výsledky spojené s grafickou kartou GeForce GTX 1650 se objevily v benchmarku Final Fantasy XV a vyhrabal je jako obvykle TUM APISAK. Hlavní informace je, že GTX 1650 by měla mít víceméně stejný výkon jako GTX 1050 Ti. Je to dost? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Valve konečně ukázali novou podobu Steamu Valve konečně ukázali novou podobu Steamu
Ve světle zpráv o nástupu obchodu Epic Games Store působí Steam jako platforma, jejíž provozovatel se ještě nevzpamatoval z utrženého šoku. Nicméně my bychom se brzy měli dočkat alespoň přepracovaného rozhraní slibovaného už řadu let. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami
Automobilka Volvo oznámila, že od roku 2020 bude do vozů instalovat systémy, které budou rozpoznávat chování řidiče. Kamery budou snímat, zda se nedívá např. na mobil a systém bude i vyhodnocovat, zda není opilý.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala