www.svethardware.cz
>
>
>
>

Samsung přichází s 2× rychlejšími eUFS 3.0 pamětmi

Samsung přichází s 2× rychlejšími eUFS 3.0 pamětmi
, , aktualita
Samsung opět posouvá možnosti eUFS pamětí o něco dále. Nyní uvádí 512GB čip použitelný např. v mobilních zařízeních, který slibuje mnohem vyšší přenosové než předchozí eUFS 2.1 modely. Těšit se lze na více než 2 GB/s.
K oblíbeným
reklama
Zejména mobilní zařízení budou moci už brzy využívat nových paměťových čipů společnosti Samsung, které slibují velmi vysoké přenosové rychlosti. Vnitřní paměť bývá mnohem rychlejší než paměťové karty a s novou generaci eUFS 3.0 čipů se výkony posouvají zase o něco dále. Přitom to bylo koncem letošního ledna, kdy Samsung představil 1TB čip s rychlostí čtení 1000 MB/s, zápisu 260 MB/s a náhodnými přenosy 58 tisíc IOPS u čtení a 50 tisíc IOPS u zápisu. Nyní, o měsíc později, tu máme 512GB uEFS 3.0 modul, jehož výkony jsou ještě o dost vyšší.
 
Samsung 512GB eUFS 3.0
 
Využívá 5. generaci pamětí V-NAND. Nově je tak možné dosáhnout rychlosti 2100 MB/s u čtení (proti výše zmíněnému 1TB čipu +110 %) a 410 MB/s u zápisu (+58 %). Pokud jde o náhodné čtení, to se zvýšilo o 9 % na 63 tisíc IOPS, mnohem lepší je to ale u zápisu, kde došlo dokonce k 36% zvýšení na 68 tisíc IOPS. Tohle jsou hodnoty, kterými se ani nejlepší microSD karty se standardem A1 nemohou měřit, tam se hovoří o pouhých 500 IOPS, u běžných karet je to ještě méně. Samsung chce vedle tohoto 512GB čipu představit i 128GB variantu. V druhé polovině letošního roku by se měly eUFS 3.0 paměti představit i s kapacitou 256 GB a 1 TB.
 
Samsung 512GB eUFS 3.0 tabulka
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Corsair vypuští na trh 32GB moduly Vengeance LPX DDR4 Corsair vypuští na trh 32GB moduly Vengeance LPX DDR4
Corsair si připravil 32GB moduly Vengeance LPX DDR4, které tvoří až 256GB sadu pro velice náročné uživatele. Kapacita pamětí nám tak uspokojivě roste, a tak se podívejme, co vše si můžeme v tomto případě pořídit.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Wolfenstein: Youngblood a nároky na PC hardware Wolfenstein: Youngblood a nároky na PC hardware
Už to nebude trvat dlouho a hráči se budou moci vžít do kůže Blazkowiczových dvojčat, která budou v Paříži hledat po svém otci a půjdou přitom přes hromady mrtvol nacistů. Nyní už tak víme, co k tomu bude v PC verzi zapotřebí za hardware.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series
AMD by se rádo zasadilo o to, aby starší desky s čipsety sérií 400 nebo dokonce 300 nenabízely žádnou formu podpory rozhraní PCI Express 4.0. Výrobci desek si to ale rozhodně nemyslí a mezi ně nyní patří i Biostar.
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Intel Xeon Platinum 8284: výkonnější speciál za 5500 dolarů navíc Intel Xeon Platinum 8284: výkonnější speciál za 5500 dolarů navíc
Vedle nabídky firmy AMD a jejích serverových procesorů EPYC může být seznam cen procesorů Xeon od Intelu jak z jiného světa. To platí zvláště pro speciální procesory, které se ani neobjevují v běžné nabídce, a tím je i Xeon Platinum 8284. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Co by pronesl Nixon, kdyby astronauté Apolla 11 zemřeli na Měsíci? Co by pronesl Nixon, kdyby astronauté Apolla 11 zemřeli na Měsíci?
Je pochopitelné, že americký prezident Richard Nixon měl připraven projev i pro případ, že by mise Apollo 11 nevyšla a Armstrong, Aldrin a Collins se už nevrátili domů. Tento projev sice naštěstí pronést nemusel, ale my si jej i tak můžeme přečíst. 
Včera, aktualita, Jan Vítek12 komentářů