www.svethardware.cz
>
>
>
>

Samsung vytvořil 1TB SSD v jednom malém pouzdře

Samsung vytvořil 1TB SSD v jednom malém pouzdře
, , aktualita
Samsung přináší na trh nové SSD, které je tvořeno pouze malým pouzdrem o rozměrech 11,5 x 13 mm. V něm najdeme celkem 1 TB paměti NAND Flash a také příslušný SSD kontroler, takže jde o celkové a samostatné řešení. 
reklama
Samsung Electronics si tak připravil další model do již známé skupiny SSD tvořených jedním čipem, respektive přesněji jedním pouzdem, a to konkrétně ve formátu embedded Universal Flash Storage (eUFS) 2.1. Díky tomu se tak tento produkt bude hodit především do mobilních zařízení, ovšem podobné produkty nabízí třeba i Toshiba, která nedávno uvedla na trh SSD BG4. To si můžeme namontovat do jakéhokoliv počítače s příslušným slotem M.2 s podporou PCIe. 
 
 
Samsung navazuje na své předchozí eUFS, které odstartoval před čtyřmi lety 128GB modelem a nyní tedy přichází další s kapacitou 1 TB, který jen dokazuje, že nejen s ohledem na kapacitu paměti RAM se dnešní mobilní zařízení dokáží přiblížit i desktopovým počítačům. Srovnání to však není zcela férové, protože v tomto případě srovnáváme vcelku běžný desktop s tím nejlepším, co nabízí mobilní technologie a samozřejmě není problém si složit takový počítač, na jehož kapacitu RAM a SSD/HDD by žádný mobil nedosáhl. 
 
Jak už bylo uvedeno, pouzdro eUFS má v tomto případě rozměry 11,5 x 13 mm a navyšuje kapacitu předchozí 512GB verze na dvojnásobek, a to kombinací 16 vrstev pamětí Samsung V-NAND s kapacitou 512 Gb. Samsung se také chlubí slušným výkonem, a sice přenosovou rychlostí až 1000 MB/s a oproti 512GB verzi se také o 38 procent zvedl výkon v náhodném zápisu na 58.000 IOPS. 
 
 
Nové 512Gb paměti V-NAND také čeká výrazné navýšení produkce v průběhu první poloviny tohoto roku a firma očekává, že o její 1TB eUFS bude silný zájem. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adobe Enhance Detail díky umělé inteligenci zvýší rozlišení o 30 % Adobe Enhance Detail díky umělé inteligenci zvýší rozlišení o 30 %
Aktualizace aplikací od Adobe přinesla několik zajímavých vylepšení. Lightroom CC se dočkal chybějících funkcí z klasické verze a všechny programy pak dostaly funkci Enhance Detail. Ta umožní zvýšit rozlišení snímků až o 30 % díky AI.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Další mohutné investice Intelu, v Irsku to bude 8 miliard dolarů Další mohutné investice Intelu, v Irsku to bude 8 miliard dolarů
V poslední době se dozvídáme o tom, jaké investice v nejbližší době čekají Intel. Mluvilo se již o 11 miliardách v Izraeli, podstatném rozšiřování provozů v Oregonu a nyní to jsou podrobnosti o rovněž již známých investicích v Irsku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA TU116 vyfoceno, je o třetinu menší než TU106 NVIDIA TU116 vyfoceno, je o třetinu menší než TU106
Grafický čip NVIDIA TU116 se uplatní na grafických kartách GeForce GTX 1660 Ti, které očekáváme už za týden. Můžeme se podívat na to, jak velký je tento čip oproti TU106 z karet RTX 2000. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Astronomové našli ve vesmíru příklad kolize celých planet Astronomové našli ve vesmíru příklad kolize celých planet
Je logické, že ve vesmíru dochází i ke kolizím celých planet, ostatně takovým způsobem měl vzniknout i náš Měsíc a v podstatě i Země. Nyní se ale našel příklad takové kolize i mezi exoplanetami. Podívejme se na systém hvězdy Kepler-107. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Deska Soyo s H310C podporuje procesory až do generace Skylake Deska Soyo s H310C podporuje procesory až do generace Skylake
Společnost Soyo, o níž se v dnešní době moc často nedočteme, si připravila velice zajímavou desku s označením H310CM-V3H V2.0. Ta totiž podporuje procesory Intel Core 8. a 9. generace, na čemž by nebylo nic zvláštního, ale také 7. a 6. generace.
Dnes, aktualita, Jan Vítek