www.svethardware.cz
>
>
>
>

Samsung vytvořil 1TB SSD v jednom malém pouzdře

Samsung vytvořil 1TB SSD v jednom malém pouzdře
, , aktualita
Samsung přináší na trh nové SSD, které je tvořeno pouze malým pouzdrem o rozměrech 11,5 x 13 mm. V něm najdeme celkem 1 TB paměti NAND Flash a také příslušný SSD kontroler, takže jde o celkové a samostatné řešení. 
K oblíbeným
reklama
Samsung Electronics si tak připravil další model do již známé skupiny SSD tvořených jedním čipem, respektive přesněji jedním pouzdem, a to konkrétně ve formátu embedded Universal Flash Storage (eUFS) 2.1. Díky tomu se tak tento produkt bude hodit především do mobilních zařízení, ovšem podobné produkty nabízí třeba i Toshiba, která nedávno uvedla na trh SSD BG4. To si můžeme namontovat do jakéhokoliv počítače s příslušným slotem M.2 s podporou PCIe. 
 
 
Samsung navazuje na své předchozí eUFS, které odstartoval před čtyřmi lety 128GB modelem a nyní tedy přichází další s kapacitou 1 TB, který jen dokazuje, že nejen s ohledem na kapacitu paměti RAM se dnešní mobilní zařízení dokáží přiblížit i desktopovým počítačům. Srovnání to však není zcela férové, protože v tomto případě srovnáváme vcelku běžný desktop s tím nejlepším, co nabízí mobilní technologie a samozřejmě není problém si složit takový počítač, na jehož kapacitu RAM a SSD/HDD by žádný mobil nedosáhl. 
 
Jak už bylo uvedeno, pouzdro eUFS má v tomto případě rozměry 11,5 x 13 mm a navyšuje kapacitu předchozí 512GB verze na dvojnásobek, a to kombinací 16 vrstev pamětí Samsung V-NAND s kapacitou 512 Gb. Samsung se také chlubí slušným výkonem, a sice přenosovou rychlostí až 1000 MB/s a oproti 512GB verzi se také o 38 procent zvedl výkon v náhodném zápisu na 58.000 IOPS. 
 
 
Nové 512Gb paměti V-NAND také čeká výrazné navýšení produkce v průběhu první poloviny tohoto roku a firma očekává, že o její 1TB eUFS bude silný zájem. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků
Citlivým údajem může být i fotografie registrační značky. To postihlo obchodní řetězec Tesco ve Velké Británii, který měl nedávno problém s tím, že databázi snímků RZ svých zákazníků nechal povalovat volně na internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X
Společnost AMD na závěr dnešního dne potvrdila příchod třetí generace procesorů Threadripper, což je jistě dobrá zpráva. Nicméně špatná je ta, že se firmě nepodaří splnit slib, aby vypustila na trh slíbený Ryzen 9 3950X včas. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek23 komentářů
Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux
Společnost Epic Games nekončí s pravidelným nabízením her zdarma a nyní si připravila rovnou celou Batman Arkham Collection a Lego Batman čítající celkem šest her. Brzy pak přijde do nabídky zdarma i Metro: 2033 Redux.
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit
Jupiterův měsíc Io patří mezi geologicky činná tělesa Sluneční soustavy a brzy by to mohl velice názorně ukázat. Erupce jeho vulkánu zvaného Loki byla už dříve několikrát úspěšně předpovězena a nyní se očekává další. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem
Společnost QNAP si připravila novou verzi operačního systému pro své modely NAS, a sice QTS 4.4.1. Ta představuje nové funkce pro cloudová a hybridní cloudová úložiště či řešení Fibre Channel. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek