www.svethardware.cz
>
>
>
>

Samsung vytvořil 1TB SSD v jednom malém pouzdře

Samsung vytvořil 1TB SSD v jednom malém pouzdře
, , aktualita
Samsung přináší na trh nové SSD, které je tvořeno pouze malým pouzdrem o rozměrech 11,5 x 13 mm. V něm najdeme celkem 1 TB paměti NAND Flash a také příslušný SSD kontroler, takže jde o celkové a samostatné řešení. 
K oblíbeným
reklama
Samsung Electronics si tak připravil další model do již známé skupiny SSD tvořených jedním čipem, respektive přesněji jedním pouzdem, a to konkrétně ve formátu embedded Universal Flash Storage (eUFS) 2.1. Díky tomu se tak tento produkt bude hodit především do mobilních zařízení, ovšem podobné produkty nabízí třeba i Toshiba, která nedávno uvedla na trh SSD BG4. To si můžeme namontovat do jakéhokoliv počítače s příslušným slotem M.2 s podporou PCIe. 
 
 
Samsung navazuje na své předchozí eUFS, které odstartoval před čtyřmi lety 128GB modelem a nyní tedy přichází další s kapacitou 1 TB, který jen dokazuje, že nejen s ohledem na kapacitu paměti RAM se dnešní mobilní zařízení dokáží přiblížit i desktopovým počítačům. Srovnání to však není zcela férové, protože v tomto případě srovnáváme vcelku běžný desktop s tím nejlepším, co nabízí mobilní technologie a samozřejmě není problém si složit takový počítač, na jehož kapacitu RAM a SSD/HDD by žádný mobil nedosáhl. 
 
Jak už bylo uvedeno, pouzdro eUFS má v tomto případě rozměry 11,5 x 13 mm a navyšuje kapacitu předchozí 512GB verze na dvojnásobek, a to kombinací 16 vrstev pamětí Samsung V-NAND s kapacitou 512 Gb. Samsung se také chlubí slušným výkonem, a sice přenosovou rychlostí až 1000 MB/s a oproti 512GB verzi se také o 38 procent zvedl výkon v náhodném zápisu na 58.000 IOPS. 
 
 
Nové 512Gb paměti V-NAND také čeká výrazné navýšení produkce v průběhu první poloviny tohoto roku a firma očekává, že o její 1TB eUFS bude silný zájem. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Včera, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková