www.svethardware.cz
>
>
>

Samsung ruší výzkum a vývoj svých CPU jader

Samsung ruší výzkum a vývoj svých CPU jader
, , aktualita
Na 290 pracovníků firmy Samsung ve výzkumném a vývojovém centru v Austinu nebude potěšeno tím, že jejich pozice budou zrušeny, jakož i veškeré práce na procesorových technologiích pro CPU Exynos. 
K oblíbeným
reklama
Téměř tři stovky zaměstnanců Samsungu v Austinu tak přijdou o práci a firma sděluje, že uzavření tamního vývojového centra není jen dočasné, ale už nastálo. A vedle toho se firma chystá propouštět také v San Jose, přičemž o tom se šuškalo již dříve a nyní to máme potvrzeno. Vývojové centrum v Austinu bude fungovat do konce roku, i když je zřejmé, že se už moc práce na vývoji nových procesorů neudělá, když Samsung chce tuto větev rovnou zrušit. 
 
 
Uvolnění zaměstnanci budou se budou moci uplatnit na jiných pozicích, ostatně Samsung v Austinu zaměstnává na 3600 lidí a poblíž je navíc i zařízení firmy Arm. Co se týče San Jose, i tam jde o zařízení pro vývoj procesorů, ale není jasné, kolika pracovních pozic se to bude v tomto případě týkat. 
 
Patrick Moorhead, analytik z Moor Insights and Strategy, tvrdí, že k tomuto kroku se Samsung rozhodl kvůli příliš vysoké spotřebě procesorů Exynos. Ty jsou sice výkonné, ale poměrně náročné na energii. Firma si tak v budoucnu nebude jen licencovat technologie Arm, ale rovnou celé čipy či procesorová jádra Arm. Stále ale prý bude vyvíjet vlastní grafická jádra, DSP či AI akcelerátory takže bude mít k dispozici čipy, které se budou lišit od ostatních.
 
A jak dobře víme, Samsung si také již licencuje GPU, a to Radeony od AMD. Ostatně Lisa Su to nedávno zmínila ve svém projevu, v němž komentovala nástup nových konzolí od Microsoftu a Sony. Cílem AMD je v tomto případě nabízet Radeon ve všech možných podobách, a to platí právě i pro mobilní čipy. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Bill Gates podpořil Heliogen: solární energie a software pro boj s CO2 Bill Gates podpořil Heliogen: solární energie a software pro boj s CO2
Miliardář Bill Gates je znám také jako velký filantrop a podporovatel projektů pro záchranu planety. Jedním z dalších je projekt Heliogen, který má pomoci nahradit fosilní paliva díky solární energii i využití pokročilého softwaru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Intel Tiger Lake ukazuje výrazně přepracovanou cache Intel Tiger Lake ukazuje výrazně přepracovanou cache
Intel si pro příští rok připravuje procesory Tiger Lake jako nástupce aktuálních Ice Lake a leccos už o nich prozradil benchmark Geekbench. Ten už obsahuje online záznam čtyřjádrového prototypu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Prototyp Starship explodoval při tlakové zatěžkávací zkoušce Prototyp Starship explodoval při tlakové zatěžkávací zkoušce
Starship Mk1 včera prodělal tlakovou zatěžkávací zkoušku, kterou ovšem nevydržel a v horní části explodoval. Obešlo se to bez ohně i zranění obsluhy, ostatně neúspěch se dal očekávat. Co bude dál?
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Intel se omluvil za zpožděné dodávky procesorů Intel se omluvil za zpožděné dodávky procesorů
Intel se slovy Michelle Johnston Holthaus omluvil za zpožděné dodávky procesorů x86, čili v podstatě za to, že je nestačí vyrábět v potřebném množství. Potvrzuje tím, že nedostatek jeho procesorů je stále aktuální. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Philips 439P9H: zahnutý 43" VA monitor se 100Hz Philips 439P9H: zahnutý 43" VA monitor se 100Hz
Od společnosti Philips jsme se dočkali dalšího zahnutého monitoru s obrovskou úhlopříčkou. Jde o model 439P9H, který má velký 43,4" VA panel s velmi vysokým kontrastem 3000:1. Potěší i 10bitovými barvami.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře