www.svethardware.cz
>
>
>

Samsung ruší výzkum a vývoj svých CPU jader

Samsung ruší výzkum a vývoj svých CPU jader
, , aktualita
Na 290 pracovníků firmy Samsung ve výzkumném a vývojovém centru v Austinu nebude potěšeno tím, že jejich pozice budou zrušeny, jakož i veškeré práce na procesorových technologiích pro CPU Exynos. 
K oblíbeným
reklama
Téměř tři stovky zaměstnanců Samsungu v Austinu tak přijdou o práci a firma sděluje, že uzavření tamního vývojového centra není jen dočasné, ale už nastálo. A vedle toho se firma chystá propouštět také v San Jose, přičemž o tom se šuškalo již dříve a nyní to máme potvrzeno. Vývojové centrum v Austinu bude fungovat do konce roku, i když je zřejmé, že se už moc práce na vývoji nových procesorů neudělá, když Samsung chce tuto větev rovnou zrušit. 
 
 
Uvolnění zaměstnanci budou se budou moci uplatnit na jiných pozicích, ostatně Samsung v Austinu zaměstnává na 3600 lidí a poblíž je navíc i zařízení firmy Arm. Co se týče San Jose, i tam jde o zařízení pro vývoj procesorů, ale není jasné, kolika pracovních pozic se to bude v tomto případě týkat. 
 
Patrick Moorhead, analytik z Moor Insights and Strategy, tvrdí, že k tomuto kroku se Samsung rozhodl kvůli příliš vysoké spotřebě procesorů Exynos. Ty jsou sice výkonné, ale poměrně náročné na energii. Firma si tak v budoucnu nebude jen licencovat technologie Arm, ale rovnou celé čipy či procesorová jádra Arm. Stále ale prý bude vyvíjet vlastní grafická jádra, DSP či AI akcelerátory takže bude mít k dispozici čipy, které se budou lišit od ostatních.
 
A jak dobře víme, Samsung si také již licencuje GPU, a to Radeony od AMD. Ostatně Lisa Su to nedávno zmínila ve svém projevu, v němž komentovala nástup nových konzolí od Microsoftu a Sony. Cílem AMD je v tomto případě nabízet Radeon ve všech možných podobách, a to platí právě i pro mobilní čipy. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: září 2020 Doporučené PC sestavy: září 2020
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek34 komentářů
Děravá herní myš Glorious Model O přichází v bezdrátové verzi Děravá herní myš Glorious Model O přichází v bezdrátové verzi
Ultralehká herní myš Glorious Model O, která si své zákazníky získala i na českém trhu, byla oznámena v nové verzi. Vzhledem k nízké hmotnosti jen 69 g nemohl výrobce použít příliš velkou baterii, přesto se výdrž podařilo dostat na 71 hodin.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Pevné disky WD Red Pro nově ve 16TB a 18TB variantách Pevné disky WD Red Pro nově ve 16TB a 18TB variantách
Společnost WD rozšiřuje nabídku pevných disků pro NASy řady Red Pro o další dva modely. Doposud bylo maximem 14 TB, nově však bude možné koupit i varianty s vyššími kapacitami 16 TB a 18 TB.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval
Kosmická společnost SpaceX poslední dobou kromě jiného také usilovně pracuje na vývoji kosmické lodi Starship. Jednotlivé prototypy prochází různými testy, nyní je na řadě SN8 a jeho let do 15 kilometrů namísto původních 18 km. 
26.9.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
26.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik