www.svethardware.cz
>
>
>
>

Samsung si připravil 1Xnm RAM pro 32GB SO-DIMM

Samsung si připravil 1Xnm RAM pro 32GB SO-DIMM
, , aktualita
Pro výkonné sestavy si Samsung připravil nové 1Xnm paměti DDR4, které se objeví na pamětech typu SO-DIMM. Půjde skutečně o zajímavé paměti dosahující kapacity 32 GB a určeny budou zvláště hráčům. 
reklama
Ukazuje to ostatně prezentace těchto pamětí, takže můžeme mluvit o herním produktu a také o světově prvních 32GB pamětí DDR4 ve formátu SO-DIMM. Ve dvou kanálech jich tak můžeme mít celkem 64 GB tvořících systémovou paměť, což dnes rozhodně není obvyklé. Podepsala se na tom ostatně také cena, která v posledních dvou letech neklesala, ale naopak vystoupala na dvojnásobek. 
 
 
Samsung tak zdvojnásobil kapacitu na pamětech SO-DIMM a využil pro to 10nm-class paměti (1Xnm), což znamená, že jsou vyráběny 10 až 19nm technologií. Dříve to tak byly 16nm paměti, s nimiž Samsung srovnává, a to 20nm-class s kapacitou čipu 8 Gb, které byly představeny už v roce 2014. Oproti nim jsou nové 32GB moduly asi o 11 procent rychlejší a o 39 procent energeticky efektivnější. 
 
 
Vyšší výkon je zajištěn vyšším taktem 2666 MHz oproti 2400 MHz a nižší spotřeba zase pokročilejší výrobní technologií, která jim umožní pracovat při nižším napětí. 
 
Nové moduly tvoří celkem 16 čipů DDR4 DRAM, což znamená, že každý má kapacitu 16 Gb. Pokrývají obě strany PCB po osmi a celkem mají v plném provozu spotřebovat 4,6 W a v klidu jen 1,4 W. Samsung se také nedávno vyjádřil, že chce "agresivně rozšiřovat" své řady 16Gb a 10Xnm pamětí nejen pro moduly RAM typu DDR4 a LPDDR4, ale také GDDR5. 
 
Cena pamětí RAM na našem trhu už neroste, ale bohužel ani neklesá a třeba takové základní moduly Kingston DDR4 8GB 2133MHz CL14 (HX421C14FB2/8), které se v roce 2016 prodávaly i za 750 Kč, dnes stojí cca 2150 Kč a zatím nejsou žádné náznaky toho, že by cena měla brzy klesat. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
3D tisk: jak funguje a kde začít? 3D tisk: jak funguje a kde začít?
Tisk 3D modelů byl ještě nedávno okrajovou technologií pro nadšence. V posledních letech se však dostává do všech odvětví. Tisknou se díly do letadel, aut nebo dočasné zubní náhrady. Jaké jsou technologie 3D tisku?
Dnes, článek, redakce SHW
Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu
Věk páry může být možná oficiálně za námi, ale sonda WINE ukazuje, že se i tak může dostat do kosmického věku a navíc do kosmu samotného. Jedná se navíc o prototyp zařízení, které by si mohlo samo doplňovat palivo. Tedy spíše vařivo.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash
Adobe Flash skomírá, ale stále je mezi námi a prohlížeče postupně upouštějí od jeho podpory, ve výchozím nastavení jej blokují a podobně. To se brzy stane i u Firefoxu, který jej plánuje běžně nezobrazovat od verze Firefox 69.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem 3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem
Hned na úvod je třeba upřesnit, že máme na mysli klasický 3D tisk, oproti němuž by nová metoda měla být stokrát rychlejší. To znamená postupné nanášení roztaveného plastu pomocí trysek. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
In Win ukázal svou "supervěž" 928 In Win ukázal svou "supervěž" 928
Na CES 2019 byla k vidění také počítačová skříň 928 Super Tower od společnosti In Win, na niž se nyní v krátkosti podíváme. Název naznačuje, že by mělo jít o masivní skříň pro náročné uživatele. 
Včera, aktualita, Jan Vítek