www.svethardware.cz
>
>
>
>

Samsung si připravil 1Xnm RAM pro 32GB SO-DIMM

Samsung si připravil 1Xnm RAM pro 32GB SO-DIMM
, , aktualita
Pro výkonné sestavy si Samsung připravil nové 1Xnm paměti DDR4, které se objeví na pamětech typu SO-DIMM. Půjde skutečně o zajímavé paměti dosahující kapacity 32 GB a určeny budou zvláště hráčům. 
K oblíbeným
reklama
Ukazuje to ostatně prezentace těchto pamětí, takže můžeme mluvit o herním produktu a také o světově prvních 32GB pamětí DDR4 ve formátu SO-DIMM. Ve dvou kanálech jich tak můžeme mít celkem 64 GB tvořících systémovou paměť, což dnes rozhodně není obvyklé. Podepsala se na tom ostatně také cena, která v posledních dvou letech neklesala, ale naopak vystoupala na dvojnásobek. 
 
 
Samsung tak zdvojnásobil kapacitu na pamětech SO-DIMM a využil pro to 10nm-class paměti (1Xnm), což znamená, že jsou vyráběny 10 až 19nm technologií. Dříve to tak byly 16nm paměti, s nimiž Samsung srovnává, a to 20nm-class s kapacitou čipu 8 Gb, které byly představeny už v roce 2014. Oproti nim jsou nové 32GB moduly asi o 11 procent rychlejší a o 39 procent energeticky efektivnější. 
 
 
Vyšší výkon je zajištěn vyšším taktem 2666 MHz oproti 2400 MHz a nižší spotřeba zase pokročilejší výrobní technologií, která jim umožní pracovat při nižším napětí. 
 
Nové moduly tvoří celkem 16 čipů DDR4 DRAM, což znamená, že každý má kapacitu 16 Gb. Pokrývají obě strany PCB po osmi a celkem mají v plném provozu spotřebovat 4,6 W a v klidu jen 1,4 W. Samsung se také nedávno vyjádřil, že chce "agresivně rozšiřovat" své řady 16Gb a 10Xnm pamětí nejen pro moduly RAM typu DDR4 a LPDDR4, ale také GDDR5. 
 
Cena pamětí RAM na našem trhu už neroste, ale bohužel ani neklesá a třeba takové základní moduly Kingston DDR4 8GB 2133MHz CL14 (HX421C14FB2/8), které se v roce 2016 prodávaly i za 750 Kč, dnes stojí cca 2150 Kč a zatím nejsou žádné náznaky toho, že by cena měla brzy klesat. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple uvádí kreditní kartu Apple Card Apple uvádí kreditní kartu Apple Card
Apple se snaží výrazně rozšířit portfolio svých služeb. Jednou z novinek, které byly uvedeny na dnešní keynote, jsou i kreditní karty Apple Card. Ty nabídnou nevídané podmínky a až 3% zpětnou odměnu za nákup.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji
Jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own byla letos i Tesla. Ta slíbila, že komu se podaří prolomit jeden ze systémů vozu, může jej získat. Týmu Fluoroacetate se to povedlo a celkem si i z dalších soutěží odnesl 375 tisíc USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Mars 2020 si přiveze i malou helikoptéru, jak se bude navigovat? Mars 2020 si přiveze i malou helikoptéru, jak se bude navigovat?
Až Mars 2020 odstartuje na cestu, poveze si s sebou i malého pomocníka v podobě helikoptéry. Ta bude první zařízení vyslané na cizí planetu, které (snad) bude schopné opětovného letu a přistání. Jak byla vyřešena navigace?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
ASUS a ASRock zmiňují první desky s čipsetem AMD X570 ASUS a ASRock zmiňují první desky s čipsetem AMD X570
X570 by měl být na rozdíl od předchozích verzí dané řady čipsetů vyvinut samotným AMD a my o něm víme jako zatím o jediném, který přijde po boku desktopových procesorů Ryzen 3000. Nyní už své desky zmiňují dva známí výrobci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft Edge založený na Chromiu se ukázal Microsoft Edge založený na Chromiu se ukázal
Loni v prosinci jsme se dozvěděli, že Microsoft rezignuje na vývoj svého enginu EdgeHTML a raději přejde pod Chromium, což už udělali třeba i vývojáři Opery. Nyní už bylo pomalu na čase, aby se objevila první verze a taky že ano.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře