www.svethardware.cz
>
>
>
>

Samsung si připravil 1Xnm RAM pro 32GB SO-DIMM

Samsung si připravil 1Xnm RAM pro 32GB SO-DIMM
, , aktualita
Pro výkonné sestavy si Samsung připravil nové 1Xnm paměti DDR4, které se objeví na pamětech typu SO-DIMM. Půjde skutečně o zajímavé paměti dosahující kapacity 32 GB a určeny budou zvláště hráčům. 
K oblíbeným
reklama
Ukazuje to ostatně prezentace těchto pamětí, takže můžeme mluvit o herním produktu a také o světově prvních 32GB pamětí DDR4 ve formátu SO-DIMM. Ve dvou kanálech jich tak můžeme mít celkem 64 GB tvořících systémovou paměť, což dnes rozhodně není obvyklé. Podepsala se na tom ostatně také cena, která v posledních dvou letech neklesala, ale naopak vystoupala na dvojnásobek. 
 
 
Samsung tak zdvojnásobil kapacitu na pamětech SO-DIMM a využil pro to 10nm-class paměti (1Xnm), což znamená, že jsou vyráběny 10 až 19nm technologií. Dříve to tak byly 16nm paměti, s nimiž Samsung srovnává, a to 20nm-class s kapacitou čipu 8 Gb, které byly představeny už v roce 2014. Oproti nim jsou nové 32GB moduly asi o 11 procent rychlejší a o 39 procent energeticky efektivnější. 
 
 
Vyšší výkon je zajištěn vyšším taktem 2666 MHz oproti 2400 MHz a nižší spotřeba zase pokročilejší výrobní technologií, která jim umožní pracovat při nižším napětí. 
 
Nové moduly tvoří celkem 16 čipů DDR4 DRAM, což znamená, že každý má kapacitu 16 Gb. Pokrývají obě strany PCB po osmi a celkem mají v plném provozu spotřebovat 4,6 W a v klidu jen 1,4 W. Samsung se také nedávno vyjádřil, že chce "agresivně rozšiřovat" své řady 16Gb a 10Xnm pamětí nejen pro moduly RAM typu DDR4 a LPDDR4, ale také GDDR5. 
 
Cena pamětí RAM na našem trhu už neroste, ale bohužel ani neklesá a třeba takové základní moduly Kingston DDR4 8GB 2133MHz CL14 (HX421C14FB2/8), které se v roce 2016 prodávaly i za 750 Kč, dnes stojí cca 2150 Kč a zatím nejsou žádné náznaky toho, že by cena měla brzy klesat. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů
Elon Musk a jeho společnost SpaceX pořádá soutěž, ve které spolu soupeří vozy pro systém Hyperloop. Pro příští ročník se Musk rozhodl, že vybuduje novou a delší testovací dráhu. Ta by měla být dlouhá deset kilometrů. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch
Origin Big O by se dal marketingovou řečí označit za ultimátní herní stanici, která v sobě kombinuje čtyři platformy, abychom se nemuseli rozhodovat, k čemu se posadíme. Máme tu tak jednak výkonné PC a k němu tři konzole. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se? AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se?
Mezi novými 7nm procesory Ryzen 3000 byla do stejné série propašována také dvě nová 12nm APU, z nichž to lepší v podobě Ryzen 5 3400G je zároveň nejvýkonnější APU, jaké je k dispozici. Co nabídne?
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr? Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr?
Teorie o mladém vesmíru zahrnují exotické objekty, mezi něž rozhodně patří i temné hvězdy. Tyto hypotetické objekty by se mohly stát zárodky pozdějších supermasivních černých děr jako vůbec první hvězdy vesmíru. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů