www.svethardware.cz
>
>
>
>

Samsung si připravil 1Xnm RAM pro 32GB SO-DIMM

Samsung si připravil 1Xnm RAM pro 32GB SO-DIMM
, , aktualita
Pro výkonné sestavy si Samsung připravil nové 1Xnm paměti DDR4, které se objeví na pamětech typu SO-DIMM. Půjde skutečně o zajímavé paměti dosahující kapacity 32 GB a určeny budou zvláště hráčům. 
K oblíbeným
reklama
Ukazuje to ostatně prezentace těchto pamětí, takže můžeme mluvit o herním produktu a také o světově prvních 32GB pamětí DDR4 ve formátu SO-DIMM. Ve dvou kanálech jich tak můžeme mít celkem 64 GB tvořících systémovou paměť, což dnes rozhodně není obvyklé. Podepsala se na tom ostatně také cena, která v posledních dvou letech neklesala, ale naopak vystoupala na dvojnásobek. 
 
 
Samsung tak zdvojnásobil kapacitu na pamětech SO-DIMM a využil pro to 10nm-class paměti (1Xnm), což znamená, že jsou vyráběny 10 až 19nm technologií. Dříve to tak byly 16nm paměti, s nimiž Samsung srovnává, a to 20nm-class s kapacitou čipu 8 Gb, které byly představeny už v roce 2014. Oproti nim jsou nové 32GB moduly asi o 11 procent rychlejší a o 39 procent energeticky efektivnější. 
 
 
Vyšší výkon je zajištěn vyšším taktem 2666 MHz oproti 2400 MHz a nižší spotřeba zase pokročilejší výrobní technologií, která jim umožní pracovat při nižším napětí. 
 
Nové moduly tvoří celkem 16 čipů DDR4 DRAM, což znamená, že každý má kapacitu 16 Gb. Pokrývají obě strany PCB po osmi a celkem mají v plném provozu spotřebovat 4,6 W a v klidu jen 1,4 W. Samsung se také nedávno vyjádřil, že chce "agresivně rozšiřovat" své řady 16Gb a 10Xnm pamětí nejen pro moduly RAM typu DDR4 a LPDDR4, ale také GDDR5. 
 
Cena pamětí RAM na našem trhu už neroste, ale bohužel ani neklesá a třeba takové základní moduly Kingston DDR4 8GB 2133MHz CL14 (HX421C14FB2/8), které se v roce 2016 prodávaly i za 750 Kč, dnes stojí cca 2150 Kč a zatím nejsou žádné náznaky toho, že by cena měla brzy klesat. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU? JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU?
Společnost Jon Peddie Research vypustila do světa další přehled o stavu trhu s GPU, a to samostatnými i integrovanými. Potvrzuje se nám tu, že poptávka po PC byla opravdu vysoká, ovšem co dodávky samostatných GPU?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky
Už nějaký ten pátek víme, že někteří těžaři kryptoměn začali využívat i celé nové herní notebooky, a to jednoduše proto, že jsou celkově dostupnější než samostatné grafiky. Nyní už je tento trend zřejmý. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache
Nový Samsung SSD 980 Pro už je dávno na trhu, ovšem nyní se dozvídáme o modelech Samsung SSD 980, které by někdo mohl s verzí Pro snadno zaměnit. Dostal by ale SSD bez vlastní DRAM cache.   
Dnes, aktualita, Jan Vítek