Samsung spouští osobní streamovací službu PlayGalaxy Link pro PC

Samsung spouští osobní streamovací službu PlayGalaxy Link pro PC
, , aktualita
Společnost Samsung představila službu PlayGalaxy Link při příležitosti uvedení telefonu Galaxy Note10 v letošním srpnu a slíbila, že ta bude spuštěna během listopadu. To bylo nakonec splněno. 
K oblíbeným
reklama
PlayGalaxy Link je P2P streamovací herní služba, která nám umožní hrát PC hry na mobilním zařízení, takže jde v podstatě o obdobu mobilní aplikace Link od společnosti Valve. Využívat budeme moci herní knihovnu z našeho PC, k čemuž bude zapotřebí mít nainstalovanou příslušnou aplikaci z www.playgalaxy.com. Na těchto stránkách se přitom aktuálně dozvíme, že služba je zatím k dispozici v betaverzi, takže nelze automaticky očekávat bezproblémovou funkčnost. A co se týče požadavků, potřebovat budeme Core i5 či lepší procesor, 8 GB RAM, Windows 10 a kartu úrovně GTX 1060 či RX 550. 
 
 
To jsou poněkud zvláštní specifikace už jen kvůli tomu, že GTX 1060 a RX 550 rozhodně nejdou dohromady, respektive to ani omylem nejsou srovnatelné karty. A pak tu také máme zvláštní požadavek na propustnost "1GB". Zřejmě se tím míní 1Gb/s Ethernet, ale i 100 Mb/s by snad měl bohatě stačit, zvláště pro standardní rozlišení Full HD. Ostatně hrát budeme moci také přes 4G síť. 
 
Jinde v požadavcích se už vysloveně píše o "1 Gigabyte bandwidth Router", takže je jasné, že je psal někdo, kdo nemá ani to základní povědomí o hardwaru. Pak ovšem vyvstává otázka, nakolik můžeme věřit ostatním informacím, které nám Samsung předkládá. 
 
 
Co se týče mobilního zařízení, pro to bude potřeba aplikace PlayGalaxy Link z Galaxy Store a my se dozvídáme, že bude (alespoň prozatím) omezena na zařízení Galaxy Note10 a Galaxy S10. Nicméně aktuálně stejně tato služba běží pouze v Jižní Koreji, USA, Velké Británii, Kanadě, Itálii, Nizozemí, Francii, Singapuru a v Rusku. Později na začátku prosince bude služba rozšířena na Galaxy Fold, Galaxy S9, Galaxy Note9 a Galaxy A90. 
 
 
Není také zrovna jasné, jaké hry bude možné přes PlayGalaxy Link hrát, respektive z jakých platforem či launcherů. Dozvídáme se ale, že co neodhalí aplikace, to si budeme moci manuálně přidat do seznamu, takže snad nebude záležet na tom, do které knihovny daná hra patří. 
 
Nicméně kdo chce, může využít právě otevřenou alternativu v podobě Steam Link, která nemá žádné regionální omezení a funguje prostě na zařízeních s Androidem bez ohledu na značku. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon Music útočí na Apple Music, má už 55 milionů předplatitelů Amazon Music útočí na Apple Music, má už 55 milionů předplatitelů
I když streamovací služba Amazon Music není tak známá jako např. Spotify nebo Apple Music, je docela dobře možné, že se v tomto roce stane dvojkou a předběhne službu od Applu. Dosáhla už totiž na 55 milionů platících předplatitelů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
ASML rozjíždí výrobu EUV strojů, příští rok jich plánuje 50 ASML rozjíždí výrobu EUV strojů, příští rok jich plánuje 50
Zaměstnanci nizozemské společnosti ASML se nemusí obávat, že by v nejbližších letech neměli co na práci. O EUV skenery je zájem a ten se bude jen zvyšovat, jak se rozroste i výroba pomocí EUV litografie. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD potichu opravilo čtyři závažné bezpečnostní problémy v ovladačích Radeon AMD potichu opravilo čtyři závažné bezpečnostní problémy v ovladačích Radeon
Společnost AMD vypustila do světa ovladače Radeon Adrenalin 20.1.1, které opravují čtyři závažné bezpečnostní chyby, ale o tom se v changelogu nedozvíme. Jedná se však o chyby v knihovně samotných ovladačů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Vývojáři Half-Life: Alyx odpovídají na otázky, starší tituly můžeme hrát zdarma Vývojáři Half-Life: Alyx odpovídají na otázky, starší tituly můžeme hrát zdarma
Vývojáři VR titulu Half-Life: Alyx se rozhodli, že se nechají zpovídat na Redditu v rámci AMA (Ask Me Anything), takže můžeme očekávat, že se z odpovědí dozvíme řadu novinek. A vedle toho si můžeme předchozí díly zahrát zdarma. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
EVGA RTX 2060 KO přichází i s GPU TU104 a ne s TU106, má to vliv na výkon? EVGA RTX 2060 KO přichází i s GPU TU104 a ne s TU106, má to vliv na výkon?
Velice zajímavé věci se dějí nejen mezi novými Radeony RX 5600 XT, ale také mezi kartami NVIDIA GeForce RTX 2060. Některé EVGA GeForce RTX 2060 KO totiž jsou vybaveny čipy, které by jim vůbec neměly příslušet. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář