Samsung spouští osobní streamovací službu PlayGalaxy Link pro PC

Samsung spouští osobní streamovací službu PlayGalaxy Link pro PC
, , aktualita
Společnost Samsung představila službu PlayGalaxy Link při příležitosti uvedení telefonu Galaxy Note10 v letošním srpnu a slíbila, že ta bude spuštěna během listopadu. To bylo nakonec splněno. 
K oblíbeným
reklama
PlayGalaxy Link je P2P streamovací herní služba, která nám umožní hrát PC hry na mobilním zařízení, takže jde v podstatě o obdobu mobilní aplikace Link od společnosti Valve. Využívat budeme moci herní knihovnu z našeho PC, k čemuž bude zapotřebí mít nainstalovanou příslušnou aplikaci z www.playgalaxy.com. Na těchto stránkách se přitom aktuálně dozvíme, že služba je zatím k dispozici v betaverzi, takže nelze automaticky očekávat bezproblémovou funkčnost. A co se týče požadavků, potřebovat budeme Core i5 či lepší procesor, 8 GB RAM, Windows 10 a kartu úrovně GTX 1060 či RX 550. 
 
 
To jsou poněkud zvláštní specifikace už jen kvůli tomu, že GTX 1060 a RX 550 rozhodně nejdou dohromady, respektive to ani omylem nejsou srovnatelné karty. A pak tu také máme zvláštní požadavek na propustnost "1GB". Zřejmě se tím míní 1Gb/s Ethernet, ale i 100 Mb/s by snad měl bohatě stačit, zvláště pro standardní rozlišení Full HD. Ostatně hrát budeme moci také přes 4G síť. 
 
Jinde v požadavcích se už vysloveně píše o "1 Gigabyte bandwidth Router", takže je jasné, že je psal někdo, kdo nemá ani to základní povědomí o hardwaru. Pak ovšem vyvstává otázka, nakolik můžeme věřit ostatním informacím, které nám Samsung předkládá. 
 
 
Co se týče mobilního zařízení, pro to bude potřeba aplikace PlayGalaxy Link z Galaxy Store a my se dozvídáme, že bude (alespoň prozatím) omezena na zařízení Galaxy Note10 a Galaxy S10. Nicméně aktuálně stejně tato služba běží pouze v Jižní Koreji, USA, Velké Británii, Kanadě, Itálii, Nizozemí, Francii, Singapuru a v Rusku. Později na začátku prosince bude služba rozšířena na Galaxy Fold, Galaxy S9, Galaxy Note9 a Galaxy A90. 
 
 
Není také zrovna jasné, jaké hry bude možné přes PlayGalaxy Link hrát, respektive z jakých platforem či launcherů. Dozvídáme se ale, že co neodhalí aplikace, to si budeme moci manuálně přidat do seznamu, takže snad nebude záležet na tom, do které knihovny daná hra patří. 
 
Nicméně kdo chce, může využít právě otevřenou alternativu v podobě Steam Link, která nemá žádné regionální omezení a funguje prostě na zařízeních s Androidem bez ohledu na značku. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Donald Trump útočí zpět, podepsal výkonné nařízení proti sociálním sítím Donald Trump útočí zpět, podepsal výkonné nařízení proti sociálním sítím
Před pár dny Twitter pořádně naštval amerického prezidenta Donalda Trumpa, neboť si dovolil označit jeho příspěvek za zavádějící a nabídl jiné informace. Trump to nenechal jen tak a podepsal výkonné nařízení, který sociálním sítím trochu zavaří.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Výplata z Tesly pro Elona Muska: může koupit akcie, které nemůže prodat Výplata z Tesly pro Elona Muska: může koupit akcie, které nemůže prodat
Muskovi se to podařilo. Dosáhl na první z 12 stupňů, které ho opravňují k výplatě za své působení v automobilce Tesla. Nyní má právo na odkup 1,69 milionu akcií Tesla za pouhých $350 za jednu akcii. Má to ale háček.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
USB klíčenka za 8 500 Kč slibuje ochranu před 5G. Jde o obyčejnou „flashku“ USB klíčenka za 8 500 Kč slibuje ochranu před 5G. Jde o obyčejnou „flashku“
Fake news o škodlivosti 5G využili podvodníci, kteří na internetu prodávají malá zařízení s názvem 5GBioShield slibující ochranu před údajně škodlivými účinky sítí nové generace. Za stovky liber ovšem zákazníci dostanou pouze obyčejný USB flash disk.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik5 komentářů
CD Projekt Red slaví: prodáno 50 milionů kopií hry The Witcher CD Projekt Red slaví: prodáno 50 milionů kopií hry The Witcher
Studio CD Projekt Red může slavit a také slaví. Během existence série her The Witcher postavené na tématice fantasy knih Andrzeje Sapkowskiho se totiž prodalo přes 50 milionů kopií těchto her.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Smrt meteoritem: jaká je šance být zabit objektem z vesmíru? Smrt meteoritem: jaká je šance být zabit objektem z vesmíru?
Každý rok spadne na Zemi několik tisíc meteoritů, které tak dokáží překonat ochranu poskytovanou atmosférou a nevypaří se při průletu skrz ni. Jaká je ovšem šance na to, že nás některý z nich zasáhne?
Včera, aktualita, Jan Vítek