Samsung spouští osobní streamovací službu PlayGalaxy Link pro PC

Samsung spouští osobní streamovací službu PlayGalaxy Link pro PC
, , aktualita
Společnost Samsung představila službu PlayGalaxy Link při příležitosti uvedení telefonu Galaxy Note10 v letošním srpnu a slíbila, že ta bude spuštěna během listopadu. To bylo nakonec splněno. 
K oblíbeným
reklama
PlayGalaxy Link je P2P streamovací herní služba, která nám umožní hrát PC hry na mobilním zařízení, takže jde v podstatě o obdobu mobilní aplikace Link od společnosti Valve. Využívat budeme moci herní knihovnu z našeho PC, k čemuž bude zapotřebí mít nainstalovanou příslušnou aplikaci z www.playgalaxy.com. Na těchto stránkách se přitom aktuálně dozvíme, že služba je zatím k dispozici v betaverzi, takže nelze automaticky očekávat bezproblémovou funkčnost. A co se týče požadavků, potřebovat budeme Core i5 či lepší procesor, 8 GB RAM, Windows 10 a kartu úrovně GTX 1060 či RX 550. 
 
 
To jsou poněkud zvláštní specifikace už jen kvůli tomu, že GTX 1060 a RX 550 rozhodně nejdou dohromady, respektive to ani omylem nejsou srovnatelné karty. A pak tu také máme zvláštní požadavek na propustnost "1GB". Zřejmě se tím míní 1Gb/s Ethernet, ale i 100 Mb/s by snad měl bohatě stačit, zvláště pro standardní rozlišení Full HD. Ostatně hrát budeme moci také přes 4G síť. 
 
Jinde v požadavcích se už vysloveně píše o "1 Gigabyte bandwidth Router", takže je jasné, že je psal někdo, kdo nemá ani to základní povědomí o hardwaru. Pak ovšem vyvstává otázka, nakolik můžeme věřit ostatním informacím, které nám Samsung předkládá. 
 
 
Co se týče mobilního zařízení, pro to bude potřeba aplikace PlayGalaxy Link z Galaxy Store a my se dozvídáme, že bude (alespoň prozatím) omezena na zařízení Galaxy Note10 a Galaxy S10. Nicméně aktuálně stejně tato služba běží pouze v Jižní Koreji, USA, Velké Británii, Kanadě, Itálii, Nizozemí, Francii, Singapuru a v Rusku. Později na začátku prosince bude služba rozšířena na Galaxy Fold, Galaxy S9, Galaxy Note9 a Galaxy A90. 
 
 
Není také zrovna jasné, jaké hry bude možné přes PlayGalaxy Link hrát, respektive z jakých platforem či launcherů. Dozvídáme se ale, že co neodhalí aplikace, to si budeme moci manuálně přidat do seznamu, takže snad nebude záležet na tom, do které knihovny daná hra patří. 
 
Nicméně kdo chce, může využít právě otevřenou alternativu v podobě Steam Link, která nemá žádné regionální omezení a funguje prostě na zařízeních s Androidem bez ohledu na značku. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii" Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii"
Astronomům se povedlo díky sledování hvězd v cizí galaxii určit hmotnost tamní černé díry, která se ukázala jako dosud největší, jakou se podařilo najít. Hubble se vedle toho podíval na známý Hoagův objekt.
Včera, aktualita, Jan Vítek
G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech
Server Techspot si vyzkoušel mobilní grafiku v procesoru Core i7-1065G7 generace Ice Lake. Jedná se o třídu G11 Iris Plus, která představuje to nejlepší, co Intel mezi iGPU dosud vyrobil. Jak se ukáže ve hrách?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků
Služba Uber zveřejnila svou bezpečnostní zprávu za uplynulé dva roky. Bohužel nebylo vše bez problémů a jen v USA se objevily tisíce případů sexuálních útoků, desítky úmrtí při nehodách a několik vražd.
Včera, aktualita, Milan Šurkala