www.svethardware.cz
>
>
>

Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000

Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000
, , aktualita
Samsung sice zrušil vývoj svých vlastních procesorových jader pro procesory Exynos, ale  procesory této řady chce vyvíjet i nadále. Tentokrát ale mají být údajně plně založeny na jádrech ARM Cortex. Nový Exynos 1000 má využívat Cortex-A78.
K oblíbeným
reklama
Koncem října představila společnost Samsung nový mobilní procesor Exynos 990, který patrně najdeme v novém smartphonu Galaxy S11. O pár dní později ale oznámil, že ruší vývoj vlastních procesorových jader v Austinu, to však nutně neznamená, že se už nesetkáme s procesory Exynos. Jde především o to, že další generace už nebudou mít vlastní jádra Mongoose. Prosakují tak neoficiální informace, že pro příští rok (nebo rok 2021) se už chystá nový procesor Exynos 1000, který by měl jako výkonná jádra využívat výhradně ARM Cortex-A78, která by zde měla být čtyři. Dále tu mají být 4 úsporná jádra, takže má jít o 8jádrový čip. Alespoň tak tvrdí Ice Universe, který se snaží přinášet tyto zákulisní informace.
 
Samsung Exynos
 
Zajímavé jsou ale i další neověřené dohady. Zatím se totiž neví, jaké GPU tu bude. Spekuluje se nejen o Mali-G78, ale také o čipu založeném na AMD RDNA, neboť společnosti Samsung s AMD ohlásily partnerství a snahu spolupráce i v mobilní sféře. Další zajímavostí je i to, že Exynos 1000, pokud tedy bude existovat, má být vyráběn pomocí 5nm technologie a získat tak výhodu proti Snapdragonům, které tou dobou možná ještě budou nadále na 7nm procesu. To ale ukáže až čas a možná bude Qualcomm rychlejší.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adobe ukázal novou funkci výměny oblohy ve Photoshopu pomocí AI Adobe ukázal novou funkci výměny oblohy ve Photoshopu pomocí AI
Společnost Adobe připravuje spoustu zajímavých funkcí pro své aplikace. Jednou z nich je i výměna oblohy (Sky Replacement) pomocí systémů umělé inteligence Adobe Sensei. Ta zajistí větší věrohodnost výsledku.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AMD Navy Flounder: Radeon se 40 CU a 192bitovým rozhraním AMD Navy Flounder: Radeon se 40 CU a 192bitovým rozhraním
Jako Navy Flounder byl už dříve označen čip Navi 22, ale to není tak jednoznačné. Nyní se ale dozvídáme o tom, že Navy Flounder má být v podstatě nástupce Navi 10 s rovněž 40 jednotkami CU. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
NASA Artemis Plan: kterak na Měsíci přistane první žena a další muž NASA Artemis Plan: kterak na Měsíci přistane první žena a další muž
NASA představila Artemis Plan a konkrétně pak aktualizaci svého programu Artemis zahrnující také Fázi 1, čili plány pro přistání lidí na Měsíci. Mezi nimi už bude i první žena a cílem je rok 2024.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
YouTube vrací lidské kurátory, AI se moc neosvědčila YouTube vrací lidské kurátory, AI se moc neosvědčila
Server YouTube ve zvýšené míře nasadil systémy umělé inteligence, které měly za úkol odstraňovat nenávistný a jinak závadný obsah. Nyní ale couvá a vrací lidské kurátory kvůli vysoké chybovosti AI.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
GeForce RTX 3080 má 19Gb/s paměti, proč ale nejsou ještě rychlejší? GeForce RTX 3080 má 19Gb/s paměti, proč ale nejsou ještě rychlejší?
Igor Wallossek z Igor's Lab se věnuje otázce výběru pamětí pro nové grafické karty GeForce RTX, a to nejen modelu 3080, ale také 3090. Ty se v tomto ohledu totiž moc neliší a hlavní otázka je, proč tu jsou 19Gb/s paměti, kdy v nabídce jsou i 21Gb/s. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře