reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000

, , aktualita
Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000
Samsung sice zrušil vývoj svých vlastních procesorových jader pro procesory Exynos, ale  procesory této řady chce vyvíjet i nadále. Tentokrát ale mají být údajně plně založeny na jádrech ARM Cortex. Nový Exynos 1000 má využívat Cortex-A78.
Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000
Koncem října představila společnost Samsung nový mobilní procesor Exynos 990, který patrně najdeme v novém smartphonu Galaxy S11. O pár dní později ale oznámil, že ruší vývoj vlastních procesorových jader v Austinu, to však nutně neznamená, že se už nesetkáme s procesory Exynos. Jde především o to, že další generace už nebudou mít vlastní jádra Mongoose. Prosakují tak neoficiální informace, že pro příští rok (nebo rok 2021) se už chystá nový procesor Exynos 1000, který by měl jako výkonná jádra využívat výhradně ARM Cortex-A78, která by zde měla být čtyři. Dále tu mají být 4 úsporná jádra, takže má jít o 8jádrový čip. Alespoň tak tvrdí Ice Universe, který se snaží přinášet tyto zákulisní informace.
 
Samsung Exynos
 
Zajímavé jsou ale i další neověřené dohady. Zatím se totiž neví, jaké GPU tu bude. Spekuluje se nejen o Mali-G78, ale také o čipu založeném na AMD RDNA, neboť společnosti Samsung s AMD ohlásily partnerství a snahu spolupráce i v mobilní sféře. Další zajímavostí je i to, že Exynos 1000, pokud tedy bude existovat, má být vyráběn pomocí 5nm technologie a získat tak výhodu proti Snapdragonům, které tou dobou možná ještě budou nadále na 7nm procesu. To ale ukáže až čas a možná bude Qualcomm rychlejší.
 


reklama
reklama
reklama