www.svethardware.cz
>
>
>

Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000

Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000
, , aktualita
Samsung sice zrušil vývoj svých vlastních procesorových jader pro procesory Exynos, ale  procesory této řady chce vyvíjet i nadále. Tentokrát ale mají být údajně plně založeny na jádrech ARM Cortex. Nový Exynos 1000 má využívat Cortex-A78.
K oblíbeným
reklama
Koncem října představila společnost Samsung nový mobilní procesor Exynos 990, který patrně najdeme v novém smartphonu Galaxy S11. O pár dní později ale oznámil, že ruší vývoj vlastních procesorových jader v Austinu, to však nutně neznamená, že se už nesetkáme s procesory Exynos. Jde především o to, že další generace už nebudou mít vlastní jádra Mongoose. Prosakují tak neoficiální informace, že pro příští rok (nebo rok 2021) se už chystá nový procesor Exynos 1000, který by měl jako výkonná jádra využívat výhradně ARM Cortex-A78, která by zde měla být čtyři. Dále tu mají být 4 úsporná jádra, takže má jít o 8jádrový čip. Alespoň tak tvrdí Ice Universe, který se snaží přinášet tyto zákulisní informace.
 
Samsung Exynos
 
Zajímavé jsou ale i další neověřené dohady. Zatím se totiž neví, jaké GPU tu bude. Spekuluje se nejen o Mali-G78, ale také o čipu založeném na AMD RDNA, neboť společnosti Samsung s AMD ohlásily partnerství a snahu spolupráce i v mobilní sféře. Další zajímavostí je i to, že Exynos 1000, pokud tedy bude existovat, má být vyráběn pomocí 5nm technologie a získat tak výhodu proti Snapdragonům, které tou dobou možná ještě budou nadále na 7nm procesu. To ale ukáže až čas a možná bude Qualcomm rychlejší.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
PigeonBot: dron, který je inspirován holubem PigeonBot: dron, který je inspirován holubem
Výzkumný tým ze Stanfordovy univerzity se zabývá vývojem dronu, který by měl nabídnout lepší manévrovací schopnosti při letu. Při navrhování bezpilotního letounu jim inspirací byla holubí křídla. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek