reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Samsung uvádí CRG5: značně prohnutý a rychlý herní monitor

21.8.2019, Jan Vítek, aktualita
Samsung uvádí CRG5: značně prohnutý a rychlý herní monitor
Samsung si připravil herní monitor, který je vybaven obrazovkou typu VA schopnou pracovat na obnovovací frekvenci až 240 Hz. Její povrch je přitom prohnutý tak, že opisuje část kružnice o poloměru 1500 mm. 
Samsung CRG5 má tak poloměr zakřivení 1500R, což výrobce označuje jako RapidCurve a tento model se může takovou "technologií" pochlubit jako první. Jedná se přitom o 27" LCD, což z názvu zrovna nevyčteme, pokud ovšem nepoužijeme celé označení C27RG5. Monitor využívá panel typu VA a od NVIDIE už také dostal certifikaci pro G-Sync, ovšem ne původní či dejme řečeno plnohodnotný G-Sync. Jde o G-Sync Compatible, takže v základu je zde použita technologie Adaptive-Sync a zde bude synchronizace pracovat na GeForce s čipy Pascal nebo Turing (RTX i GTX). 
 
 
Onu "superkurvaturu" nejlépe uvidíme při pohledu seshora, který ukazuje i subtilní široce rozkročený stojan, který ale dle specifikací umožní pouze naklopení panelu, ale lze jej vyměnit za VESA držák. 
 
 
Panel na své ploše o 27" úhlopříčce nabídne rozlišení Full HD, dále maximální jas 300 cd/m2, statický kontrast 3000:1 a odezvu 4 ms GtG. Gamut zde odpovídá 76% pokryyí barevného prostoru NTSC a pozorovací úhly jsou jako obvykle 178 stupňů v obou směrech. Mezi rozhraní pak patří dva porty HDMI 2.0, jeden DisplayPort 1.2 a sluchátkový jack. 
 
 
Samozřejmě tu máme také nějaké funkce pro hráče, jako jsou různé režimy pro různé hry, OSD zaměřovací kříže, atd. Samsung CRG5 už přišel za cenu 400 USD, a to na trhy po celém světě. U nás ale v nabídce obchodů ještě asi není, ale zakrátko by měl do ní dorazit. 
 
Vedle něj si ale tato firma přichystala také 32palcový model Space Gaming Monitor (SR75Q) s rozlišením QHD (2560 x 1440) a synchronizací FreeSync. Ten je vidět na posledním snímku. 
 
Zdroj: Hexus.net


reklama