www.svethardware.cz
>
>
>

Samsung uvádí CRG5: značně prohnutý a rychlý herní monitor

Samsung uvádí CRG5: značně prohnutý a rychlý herní monitor
, , aktualita
Samsung si připravil herní monitor, který je vybaven obrazovkou typu VA schopnou pracovat na obnovovací frekvenci až 240 Hz. Její povrch je přitom prohnutý tak, že opisuje část kružnice o poloměru 1500 mm. 
K oblíbeným
reklama
Samsung CRG5 má tak poloměr zakřivení 1500R, což výrobce označuje jako RapidCurve a tento model se může takovou "technologií" pochlubit jako první. Jedná se přitom o 27" LCD, což z názvu zrovna nevyčteme, pokud ovšem nepoužijeme celé označení C27RG5. Monitor využívá panel typu VA a od NVIDIE už také dostal certifikaci pro G-Sync, ovšem ne původní či dejme řečeno plnohodnotný G-Sync. Jde o G-Sync Compatible, takže v základu je zde použita technologie Adaptive-Sync a zde bude synchronizace pracovat na GeForce s čipy Pascal nebo Turing (RTX i GTX). 
 
 
Onu "superkurvaturu" nejlépe uvidíme při pohledu seshora, který ukazuje i subtilní široce rozkročený stojan, který ale dle specifikací umožní pouze naklopení panelu, ale lze jej vyměnit za VESA držák. 
 
 
Panel na své ploše o 27" úhlopříčce nabídne rozlišení Full HD, dále maximální jas 300 cd/m2, statický kontrast 3000:1 a odezvu 4 ms GtG. Gamut zde odpovídá 76% pokryyí barevného prostoru NTSC a pozorovací úhly jsou jako obvykle 178 stupňů v obou směrech. Mezi rozhraní pak patří dva porty HDMI 2.0, jeden DisplayPort 1.2 a sluchátkový jack. 
 
 
Samozřejmě tu máme také nějaké funkce pro hráče, jako jsou různé režimy pro různé hry, OSD zaměřovací kříže, atd. Samsung CRG5 už přišel za cenu 400 USD, a to na trhy po celém světě. U nás ale v nabídce obchodů ještě asi není, ale zakrátko by měl do ní dorazit. 
 
Vedle něj si ale tato firma přichystala také 32palcový model Space Gaming Monitor (SR75Q) s rozlišením QHD (2560 x 1440) a synchronizací FreeSync. Ten je vidět na posledním snímku. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou
Zakladatel Mozilly Brendan Eich přichází s dalším svým zajímavým produktem. Představil finální verzi prohlížeče Brave, který cílí nejen na soukromí, ale také na reklamy. Za jejich sledování vám bude platit vlastní kryptoměnou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů
Ochota firem se dělit o testovací vzorky svého nového hardwaru se případ od případu značně liší. AMD s velkou ochotou poskytovalo celé testovací sestavy v případě prvních dvou generací Ryzenů. Nyní je to už mnohem horší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11 NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11
O NUC v podání firmy AMD bychom asi správně neměli mluvit, neboť to je formát vymyšlený Intelem pro jeho vlastní minipočítače. Nicméně označení NUC už se vžilo pro malé desktopy určité velikosti a ty nyní konečně dorazí s Ryzeny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows
Společnost IBM zveřejnila závěry svého interního experimentu, který zkoumal výkon zaměstnanců vybavených počítači Mac s příslušným operačním systémem a klasickými PC se systémem Windows. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2 Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2
Rockstar Games tentokrát nepředvedli bezproblémové vypuštění přeportovaného titulu z konzolí na PC. K tomu má nová hra Red Dead Redemption 2 pro osobní počítače daleko. Slíbena byla ale náprava. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře