www.svethardware.cz
>
>
>

Samsung uvádí CRG5: značně prohnutý a rychlý herní monitor

Samsung uvádí CRG5: značně prohnutý a rychlý herní monitor
, , aktualita
Samsung si připravil herní monitor, který je vybaven obrazovkou typu VA schopnou pracovat na obnovovací frekvenci až 240 Hz. Její povrch je přitom prohnutý tak, že opisuje část kružnice o poloměru 1500 mm. 
K oblíbeným
reklama
Samsung CRG5 má tak poloměr zakřivení 1500R, což výrobce označuje jako RapidCurve a tento model se může takovou "technologií" pochlubit jako první. Jedná se přitom o 27" LCD, což z názvu zrovna nevyčteme, pokud ovšem nepoužijeme celé označení C27RG5. Monitor využívá panel typu VA a od NVIDIE už také dostal certifikaci pro G-Sync, ovšem ne původní či dejme řečeno plnohodnotný G-Sync. Jde o G-Sync Compatible, takže v základu je zde použita technologie Adaptive-Sync a zde bude synchronizace pracovat na GeForce s čipy Pascal nebo Turing (RTX i GTX). 
 
 
Onu "superkurvaturu" nejlépe uvidíme při pohledu seshora, který ukazuje i subtilní široce rozkročený stojan, který ale dle specifikací umožní pouze naklopení panelu, ale lze jej vyměnit za VESA držák. 
 
 
Panel na své ploše o 27" úhlopříčce nabídne rozlišení Full HD, dále maximální jas 300 cd/m2, statický kontrast 3000:1 a odezvu 4 ms GtG. Gamut zde odpovídá 76% pokryyí barevného prostoru NTSC a pozorovací úhly jsou jako obvykle 178 stupňů v obou směrech. Mezi rozhraní pak patří dva porty HDMI 2.0, jeden DisplayPort 1.2 a sluchátkový jack. 
 
 
Samozřejmě tu máme také nějaké funkce pro hráče, jako jsou různé režimy pro různé hry, OSD zaměřovací kříže, atd. Samsung CRG5 už přišel za cenu 400 USD, a to na trhy po celém světě. U nás ale v nabídce obchodů ještě asi není, ale zakrátko by měl do ní dorazit. 
 
Vedle něj si ale tato firma přichystala také 32palcový model Space Gaming Monitor (SR75Q) s rozlišením QHD (2560 x 1440) a synchronizací FreeSync. Ten je vidět na posledním snímku. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat
Titul Anthem za sebou nemá dobrý start. Po jeho vypuštění bylo jasně patrné, že přišel nedokončený a nebylo ani jasné, kam a jak jej tvůrci chtějí rozvíjet. Postupně se to vyjasnilo, ale nyní přichází zásadní změna. Co nám ale ukazuje?
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň? Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň?
Corsair si připravil počítačovou skříň iCue 465X, kterou označil za Smart Case, čili chytrou skříň. My se tak podíváme i na to, čím si to měl tento model zasloužit, ale také na jiné jeho vlastnosti.  
Včera, aktualita, Jan Vítek
Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma
Společnost Rockstar Games vyvíjí hry především pro konzole, nicméně to by se mohlo změnit. Aktuálně čekáme především na to, zda a spíše kdy přijde PC verze Red Dead Redemption 2 a zatím tu máme nový launcher a navíc hru zdarma.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC
Společnost Dell EMC přichází na trh s novými servery PowerEdge, které jsou založeny na nové generaci 7nm procesorů AMD EPYC. Výrobce se už chlubí nově dosaženými rekordy a AMD zase zájmem předního výrobce.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch
HP dnes představilo velmi zajímavý monitor EliteDisplay S430c. Jde o velký 43,4" zahnutý monitor, který podporuje vstupy ze dvou různých zařízení najednou. Dokonce lze s pomocí monitoru mezi nimi kopírovat soubory.
Včera, aktualita, Milan Šurkala