www.svethardware.cz
>
>
>
>

Samsung uvádí herní monitory Odyssey se zakřivením 1000R

Samsung uvádí herní monitory Odyssey se zakřivením 1000R
, , aktualita
Společnost Samsung přichází s velmi zajímavými herními monitory Odyssey G7 a G9, které přináší nadprůměrné zakřivení 1000R. Podporují HDR zobrazení, mají netradiční stylový design a působivé parametry.
K oblíbeným
reklama
Samsung rozšiřuje nabídku svých herních monitorů o netradiční modely v řadě Odyssey. Hlavní zajímavostí je nadprůměrné zakřivení 1000R, přičemž standardem je spíše 1800R nebo 3600R. Monitory jsou tedy opravdu velmi výrazně zahnuté. Jak modely Odyssey G7, tak i G9 mají technologii Qauntum Dot.
 
Samsung Odyssey G9
 
Pojďme se nejprve podívat na Odyssey G9. Jde o obrovský 49" monitor s DQHD rozlišením (5120×1440 pixelů, poměr stran 32:9) a obnovovací frekvencí nadprůměrných 240 Hz. Odezva jeho VA panelu činí 1 ms a maximální jas pak dosahuje 1000 nitů, díky čemuž podporuje HDR1000. Zajímavostí je podpora AMD FreeSync 2 i Nvidia G-Sync. Působivý je i design díky zakřivení, bílé barvě a svítící polokouli Infinity Core Lighting v zadní části, která je schopna vytvořit 52 různých barev a 5 světelných efektů.
 
Samsung Odyssey G7
 
V případě Odyssey G7 tu máme mnohem menší 27" a 32" modely s tradičním poměrem stran 16:9 a rozlišením QHD (2560×1440 pixelů). I tentokrát tu je VA panel, nicméně maximální jas je o něco nižší s hodnotou 600 nitů a podporuje tak HDR600. I zde máme frekvenci 240 Hz, odezvu 1 ms a podporu obou synchronizačních technologií od AMD i Nvidie. Tento QLED monitor má naopak černou barvu, svítící polokoule zůstává.
 
Samsung Odyssey G9
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
PigeonBot: dron, který je inspirován holubem PigeonBot: dron, který je inspirován holubem
Výzkumný tým ze Stanfordovy univerzity se zabývá vývojem dronu, který by měl nabídnout lepší manévrovací schopnosti při letu. Při navrhování bezpilotního letounu jim inspirací byla holubí křídla. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek