www.svethardware.cz
>
>
>

Samsung uvádí prohnutý QLED monitor CJ79 krmený Thunderboltem

Samsung uvádí prohnutý QLED monitor CJ79 krmený Thunderboltem
, , aktualita
Samsung si mimo jiné připravil nový monitor s prohnutou obrazovkou a podsvícením QLED (technologie Quantum Dot), který má k dispozici rozhraní Thunderbolt 3. Jedná se o model CJ79 s úhlopříčkou 34 palců. 
K oblíbeným
reklama
Nový monitor firmy Samsung byl stejně jako ostatní novinky podobného ražení představen na IFA 2018. Nejdříve se podíváme právě na něj, čili na model CJ79 (C34J791) vybavený 34" displejem s rozlišením 3440 x 1440. Ten disponuje podsvícením zajištěným diodami QLED, což slibuje široký barevný gamut, a třeba 125% pokrytí barevného prostoru sRGB. K zahození není ani nativní kontrastní poměr 3000:1 na tomto VA panelu. 
 
 
Rozhraní Thunderbolt 3 je tu na dvou portech, které dokážou přenášet obrazový signál, data i zásobovat energií, a to až 85 W. To bude bohatě stačit pro mnohé notebooky, jež tak postačí připojit jediným kabelem a o nic dalšího se už nestarat. 
 
 
Samozřejmostí jsou široké pozorovací úhly a dále můžeme zmínit odezvu 4 ms a maximální obnovovací frekvenci 100 Hz. Jako herní monitor sice CJ79 prezentovaný není, ale vypadá to, že by právě ve hrách špatný rozhodně nebyl. Nestandardní je jeho zakřivení, které je oproti běžným 1800R displejům výraznější s hodnotou 1500R. 
 
Samsung zde také nabídne režimy PbP a PiP, čili obraz vedle obrazu a obraz v obraze, k čemuž využijeme krom dvou Thunderboltů 3 také jedno HDMI i DisplayPort a pak do výčtu patří dva porty USB 3.0 a dva 7W reproduktory. 
 
 
Vedle toho si Samsung přichystal také monitory CJ89, a konkrétně tedy C43J89 a C49J890 s úhlopříčkami 43 a 49 palců. Ty mají blízko k CJ79, ale nejsou vybaveny rozhraním Thunderbolt 3, mají větší poloměr zakřivení a liší se i v jiných vlastnostech. 
 
Samsung CJ79 a CJ89 budou v evropských obchodech k dispozici "brzy". 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: červenec 2021 Doporučené PC sestavy: červenec 2021
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek18 komentářů
Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper
NASA se připravuje na start mise, v rámci níž bude vyslána průzkumná sonda k Europě. Ze Země do vesmíru má potřebný náklad s kosmickou lodí vynést za výhodnou cenu raketa od společnosti SpaceX.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář