www.svethardware.cz
>
>
>
>

Samsung uvedl 240Hz herní monitor CRG5 s G-Sync

Samsung uvedl 240Hz herní monitor CRG5 s G-Sync
, , aktualita
Na E3 2019 bylo představeno spoustu herního hardwaru a mezi nimi byl i nový herní monitor společnosti Samsung, model CRG5. Ten přináší 27" úhlopříčku, zahnutý displej a vysokou obnovovací frekvenci 240 Hz.
K oblíbeným
reklama
I když hlavním lákadlem veletrhu E3 2019 budou nové Radeony od AMD, hráče se dočkají i spoustu jiného hardwaru. Jedním z nich je herní monitor Samsung CRG5 (C27RG5) s 27" úhlopříčkou. Tento monitor má zahnutý displej (1500R), nicméně při své úhlopříčce překvapí nízkým rozlišením Full HD (1920×1080 pixelů). Na druhou stranu pro hraní takové rozlišení často stačí, zejména pokud hráč nemá dostatečně výkonný počítač pro hraní her ve vyšším rozlišením a chce si užít vysoké frekvence. VA panel tohoto monitoru totiž nehraje na pixely, ale slibuje vysokou obnovovací frekvenci 240 Hz.
 
Samsung CRG5
 
Maximální jas dosahuje 300 cd/m2 a díky již zmíněnému VA panelu se může pochlubit i vysokým kontrastem 3000:1 a pozorovacími úhly 178° horizontálně i vertikálně. Pokud jde o odezvu, ta činí 4 ms. Poněvadž jde o herní monitor a nikoli grafický, nepřekvapí podpora maximálně 8bitových barev (16,7 milionu odstínů) a 72% pokrytí gamutu NTSC. Velkou zajímavostí je to, že ačkoli Samsung dosud produkoval především monitory s AMD FreeSync, v tomto případě je kompatibilní s Nvidia G-Sync (a to i přesto, že nemá drahý G-Sync čip). Nechybí pak ani presety pro specifické typy her.
 
Samsung CRG5
 
Najdete zde dva porty HDMI 2.0, jeden DisplayPort 1.2 i port pro sluchátka. Nechybí ani možnost montáž na zeď (VESA 75×75mm). Se stojánkem jsou rozměry monitoru 616,6×472,3×250,5 mm a váží 4,6 kg. Nový monitor se má začít prodávat během července za cenu $400.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Včera, aktualita, Jan Vítek