www.svethardware.cz
>
>
>
>

Samsung uvedl 240Hz herní monitor CRG5 s G-Sync

Samsung uvedl 240Hz herní monitor CRG5 s G-Sync
, , aktualita
Na E3 2019 bylo představeno spoustu herního hardwaru a mezi nimi byl i nový herní monitor společnosti Samsung, model CRG5. Ten přináší 27" úhlopříčku, zahnutý displej a vysokou obnovovací frekvenci 240 Hz.
K oblíbeným
reklama
I když hlavním lákadlem veletrhu E3 2019 budou nové Radeony od AMD, hráče se dočkají i spoustu jiného hardwaru. Jedním z nich je herní monitor Samsung CRG5 (C27RG5) s 27" úhlopříčkou. Tento monitor má zahnutý displej (1500R), nicméně při své úhlopříčce překvapí nízkým rozlišením Full HD (1920×1080 pixelů). Na druhou stranu pro hraní takové rozlišení často stačí, zejména pokud hráč nemá dostatečně výkonný počítač pro hraní her ve vyšším rozlišením a chce si užít vysoké frekvence. VA panel tohoto monitoru totiž nehraje na pixely, ale slibuje vysokou obnovovací frekvenci 240 Hz.
 
Samsung CRG5
 
Maximální jas dosahuje 300 cd/m2 a díky již zmíněnému VA panelu se může pochlubit i vysokým kontrastem 3000:1 a pozorovacími úhly 178° horizontálně i vertikálně. Pokud jde o odezvu, ta činí 4 ms. Poněvadž jde o herní monitor a nikoli grafický, nepřekvapí podpora maximálně 8bitových barev (16,7 milionu odstínů) a 72% pokrytí gamutu NTSC. Velkou zajímavostí je to, že ačkoli Samsung dosud produkoval především monitory s AMD FreeSync, v tomto případě je kompatibilní s Nvidia G-Sync (a to i přesto, že nemá drahý G-Sync čip). Nechybí pak ani presety pro specifické typy her.
 
Samsung CRG5
 
Najdete zde dva porty HDMI 2.0, jeden DisplayPort 1.2 i port pro sluchátka. Nechybí ani možnost montáž na zeď (VESA 75×75mm). Se stojánkem jsou rozměry monitoru 616,6×472,3×250,5 mm a váží 4,6 kg. Nový monitor se má začít prodávat během července za cenu $400.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Gigabyte ukázal desku s TRX40 pro Threadripper 3000 Gigabyte ukázal desku s TRX40 pro Threadripper 3000
Už zanedlouho budou moci výrobci desek oficiálně představit své nové modely pro procesory Threadripper, ovšem zatím to mohou být pouze náznaky, uniklé informace a jednotlivé snímky. Jeden takový tu máme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Nové Intel Core i5 mají také dostat Hyper-threading Nové Intel Core i5 mají také dostat Hyper-threading
Můžeme být velice zvědaví na to, jakou novou desktopovou generaci Core nám Intel připraví. Zatím to vypadá, že Core i3 a rovněž Core i5 dostanou podporu Hyperthreadingu a pak lze jen čekat na to, jaké budou ceny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Jedi: Fallen Order jako nadějný návrat Star Wars pro jednoho hráče? Jedi: Fallen Order jako nadějný návrat Star Wars pro jednoho hráče?
Hry pro jednoho hráče bohužel ze světa Star Wars před několika lety zmizely. Zůstal multiplayer a pachuť po lootboxových experimentech, v nichž společnost Electronic Arts zkoušela, kam až může zajít. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD: EPYC nabízí oproti Intelu až 5,6x vyšší výkon na dolar AMD: EPYC nabízí oproti Intelu až 5,6x vyšší výkon na dolar
Společnost AMD provedla menší marketingový útok na Intel, když ukázala prezentaci, dle níž jsou její serverové procesory z hlediska poměru výkonu a ceny mnohem výhodnější. Mluví také o superpočítačích a energetické efektivitě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft varuje před vlastní aktualizací, ochromí Windows Defender ATP Microsoft varuje před vlastní aktualizací, ochromí Windows Defender ATP
Aktualizace operačního systému Microsoft Windows 10 a Server opět přinesly potíže navíc. V případě aktualizace KB4520062 jde o to, že její instalace ochromí bezpečnostní řešení Windows Defender ATP.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře