www.svethardware.cz
>
>
>

Samsung vypustil do světa 6. generaci 3D V-NAND s 1xx vrstvami

Samsung vypustil do světa 6. generaci 3D V-NAND s 1xx vrstvami
, , aktualita
Společnost Samsung uvedla, že začala pro OEM partnery dodávat nové paměti V-NAND, které se už skládají z více než sta vrstev buněk. Tyto paměti dosahují kapacity 256 Gb a zapisují tři bity do buňky. 
K oblíbeným
reklama
My už jsme si zvykli, že výrobci pamětí neudávají přesné rozlišení výrobních technologií, jimiž tvoří své paměti, takže namísto například 16nm či 19nm prostě mluví o 1Xnm, do čehož se dá schovat cokoliv od 10 po 19 nm. Nicméně to je pochopitelné vzhledem k tomu, že dnes už dávno na tomto označení tolik nezáleží a zkrátka v případě různých procesů není nanometr jako nanometr. 
 
 
Ovšem Samsung začal podobný styl označení využívat i pro počet vrstev, takže namísto páté generace V-NAND, která by měla mít 96 vrstev, tu máme 9x vrstev a zbrusu nové V-NAND šesté generace mají 1xx vrstev, přičemž to by mělo být přesně 128. Není zrovna jasné, proč Samsung neudává přesné počty, však v tomto případě jde vždy o exaktní počty, na nichž nemůže být nic nejasného nebo zavádějícího.
 
My se k tomu z těla zprávy dozvíme to, že 6. generace V-NAND nabídne přibližně o 40 % více buněk, čemuž by 128 víceméně odpovídalo, ovšem Samsung zmiňuje 136 vrstev, ovšem ty všechny nemusí obsahovat paměťové buňky.
 
Ať je ovšem počet vrstev jakýkoliv, nové paměti jsou stejně jako v případě 5. generace typu V-NAND TLC a mají stále stejnou kapacitu 256 Gb. Ta tedy zůstala nezměněna, ovšem vyšším počtem vrstev muselo být logicky docíleno toho, že výsledné paměti budou výrazně menší a z jednoho waferu se jich tak získá víc. Výrobce by si tak měl polepšit s ohledem na náklady a to by snad mohl pocítit i zákazník. Následovat ale mají i 512Gb paměti chystané ještě na tento rok.  
 
Samsung se také dle vlastních slov musel potýkat s dopady růstu pamětí do výšky, což způsobuje, že výše umístěné paměťové CTF buňky mají větší zpoždění při čtení a přenosy dat jsou chybovější. Firma tak využila jistý nový design, o kterém se nic nedozvíme, ale jeho výsledkem mají být latence 450 μs při zápisu a 45 μs při čtení, což představuje 10% zlepšení oproti předchozí generaci při 15% snížení spotřeby. A především to umožní dále pokračovat s navyšováním vrstev i nad 300. 
 
Zdroj: TZ Samsung


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů
Kaspersky teď čelí nemilému problému. Jeho antiviry totiž mohly být zneužívány třetími stranami ke sledování uživatelů. Jeho skripty totiž nabízeli ostatním možnost identifikovat počítač a uživatele.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 % Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 %
Vypadá to, že velmi oblíbená streamovací služba Spotify se chystá navýšit ceny svých předplatných. Stále rostoucí obliba rodinného plánu totiž znatelně snižuje průměrné příjmy na jednotlivého posluchače.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM
Společnost TSMC se slovy, že Mooreův zákon stále ještě žije, ukázala obrovský interposer, na nějž se vejdou dva čipy zabírající 600 mm2 a navíc i osm dokola poskládaných pamětí typu HBM. K čemu by asi tak tento interposer mohl být? 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta? Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta?
Sonda Juno americké NASA odhalila další tajemství Jupiteru, a to konkrétně to, že nemá ostře ohraničený povrch jádra. To přineslo teorie spekulující o tom, jak k němu tato planeta mohla přijít. Máme tu tak další teorii o srážce v mladé Sluneční soustavě.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Gold S31: SK Hynix se pustil do výroby spotřebitelských SSD Gold S31: SK Hynix se pustil do výroby spotřebitelských SSD
Jeden z největších světových výrobců pamětí na světě, společnost SK Hynix, se rozhodl začít vyrábět SSD pro běžné spotřebitele. Představuje tak modely Gold S31, které jsou zatím pouze začátek toho, co bude následovat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář