www.svethardware.cz
>
>
>

Samsung vypustil do světa 6. generaci 3D V-NAND s 1xx vrstvami

Samsung vypustil do světa 6. generaci 3D V-NAND s 1xx vrstvami
, , aktualita
Společnost Samsung uvedla, že začala pro OEM partnery dodávat nové paměti V-NAND, které se už skládají z více než sta vrstev buněk. Tyto paměti dosahují kapacity 256 Gb a zapisují tři bity do buňky. 
K oblíbeným
reklama
My už jsme si zvykli, že výrobci pamětí neudávají přesné rozlišení výrobních technologií, jimiž tvoří své paměti, takže namísto například 16nm či 19nm prostě mluví o 1Xnm, do čehož se dá schovat cokoliv od 10 po 19 nm. Nicméně to je pochopitelné vzhledem k tomu, že dnes už dávno na tomto označení tolik nezáleží a zkrátka v případě různých procesů není nanometr jako nanometr. 
 
 
Ovšem Samsung začal podobný styl označení využívat i pro počet vrstev, takže namísto páté generace V-NAND, která by měla mít 96 vrstev, tu máme 9x vrstev a zbrusu nové V-NAND šesté generace mají 1xx vrstev, přičemž to by mělo být přesně 128. Není zrovna jasné, proč Samsung neudává přesné počty, však v tomto případě jde vždy o exaktní počty, na nichž nemůže být nic nejasného nebo zavádějícího.
 
My se k tomu z těla zprávy dozvíme to, že 6. generace V-NAND nabídne přibližně o 40 % více buněk, čemuž by 128 víceméně odpovídalo, ovšem Samsung zmiňuje 136 vrstev, ovšem ty všechny nemusí obsahovat paměťové buňky.
 
Ať je ovšem počet vrstev jakýkoliv, nové paměti jsou stejně jako v případě 5. generace typu V-NAND TLC a mají stále stejnou kapacitu 256 Gb. Ta tedy zůstala nezměněna, ovšem vyšším počtem vrstev muselo být logicky docíleno toho, že výsledné paměti budou výrazně menší a z jednoho waferu se jich tak získá víc. Výrobce by si tak měl polepšit s ohledem na náklady a to by snad mohl pocítit i zákazník. Následovat ale mají i 512Gb paměti chystané ještě na tento rok.  
 
Samsung se také dle vlastních slov musel potýkat s dopady růstu pamětí do výšky, což způsobuje, že výše umístěné paměťové CTF buňky mají větší zpoždění při čtení a přenosy dat jsou chybovější. Firma tak využila jistý nový design, o kterém se nic nedozvíme, ale jeho výsledkem mají být latence 450 μs při zápisu a 45 μs při čtení, což představuje 10% zlepšení oproti předchozí generaci při 15% snížení spotřeby. A především to umožní dále pokračovat s navyšováním vrstev i nad 300. 
 
Zdroj: TZ Samsung


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty? Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty?
Během příštích dvou týdnů bude představena či rovnou i vypuštěna na trh řada nových produktů a my se nyní v krátkosti podíváme na to, co to bude a kdy to bude. Jde o produkty firem AMD, NVIDIA i Intel. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici? Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici?
Aktualizováno: NVIDIA by snad již dnes měla vypustit na trh přinejmenším novou GeForce GTX 1660 Super, která by měla lépe zachytit nástup nových Radeonů, i když není zrovna jasné, co můžeme od AMD čekat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota
Velká Británie, respektive přesněji londýnská společnost Spacebit, se chystá vypustit na Měsíc chodícího robota, který bude chodit v pavoučím stylu. Namísto osmi končetin však bude mít čtyři, což jej řadí spíše vedle Spider Mastermind.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel Ghost Canyon: nová třída modulárních PC odhalena Intel Ghost Canyon: nová třída modulárních PC odhalena
Intel nedávno ukázal nový modulární koncept PC, který je založen na systémech v podobě karet pro PCIe. Tehdy o něm mluvil prostě jako o Elementu, ovšem nyní je zřejmé, že ten se dostane i mezi NUC Ghost Canyon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Xiaomi se pouští do výroby herních LCD, představuje Mi Surface Xiaomi se pouští do výroby herních LCD, představuje Mi Surface
Společnost Xiaomi jsme dříve znali jen jako výrobce mobilních telefonů a jejich příslušenství, ale od té doby se její portfolio značně rozrostlo. Nyní tato společnost přináší na trh vlastní "Povrch", ale o počítače nejde. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek