www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Samsung zrušil výrobu overclockery oblíbených B-die DDR4

Samsung zrušil výrobu overclockery oblíbených B-die DDR4
, , aktualita
Vypadá to, že z důvodu nutnosti se zaměřit především na produkci DRAM s vyšší paměťovou hustotou nám Samsung zrušil výrobu tzv. B-die pamětí, které jsou oblíbené overclockery a především pak majiteli na paměti náročných Ryzenů. 
K oblíbeným
reklama
Když na trh přišly první procesory Ryzen, jejich majitelé museli do velké míry řešit výběr vhodných modulů operační paměti. Než se situace zlepšila, bylo na trhu jen pár modelů, které s novými Ryzeny zaručeně fungovaly, a to nejlépe při vysokých taktech. Právě o ty šlo také, protože tyto procesory se dokáží za rychlé paměti odměnit. Právě proto téma výběru těch pravých pamětí pro AMD Ryzen zcela neutichlo, i když z hlediska kompatibility už téměř není co řešit. 
 
 
Paměti Samsung označované jako B-die přitom platily jako nejstabilnější a nejlépe taktovatelné ze všech vyráběných typů a nyní byly v katalogu firmy označeny písmeny EOL, což znamená prostě End of Life. Tyto paměti tak končí a nahrazeny budou verzemi M-die a A-die s vyšší hustotou, a to až 32 GB pro single-rank paměti v případě M-die. Jenomže M-die si právě kvůli tomu vyhlédli firemní zákazníci pro své servery a tyto paměti se tak na běžný trh nedostávají. 
 
Menší záhada jsou A-die, které také nabídnou vyšší hustotu než B-die, ale není zatím jasné, jak to bude s jejich výkony. Takže ještě není třeba posílat Samsung do háje, ostatně zvyšující se paměťová hustota sama o sobě značí přirozený pokrok.
 
Co to ale všechno znamená pro zákazníky? O A-die se proslýchá, že by mohly nabídnout srovnatelné takty jako B-die, ale to aktuálně neplatí. Samsung by mohl A-die příslušně upravit, nebo pečlivě vybírat ty povedenější kusy pro vysoko taktované paměti. Tak či tak, neměli bychom se divit, pokud bude cena právě vysoko taktovaných modulů DDR4 na trhu stoupat. 
 
Mezitím se ale ceny těchto pamětí už konečně v řadě případů dostaly na úroveň z roku 2016. Například paměti G.Skill F4-3200C16D-16GVKB, čili 2x 8 GB DDR4-3200 se dají pořídit za cca 2350 Kč a už jen padesátikoruna jim chybí k dosažení historického minima na našem trhu. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Facebook představuje svou kryptoměnu Libra Facebook představuje svou kryptoměnu Libra
Už dlouhou dobu se spekulovalo nad tím, že sociální síť Facebook chystá svou vlastní kryptoměnu a dnes to bylo i oficiálně potvrzeno. Založena byla finanční divize Calibra a virtuální měna ponese název Libra.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro
Autonomní vozítka se objevují v mnoha různých kategoriích dopravy, jednou z nich je i doručování zboží zákazníkům. V Houstonu to takto už brzy rozjede Domino's Pizza s vozítky od společnosti Nuro.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper
Společnost BenQ uvedla na trh dva nové monitory GL2480 a GL2780, které dostávají zajímavý režim ePaper. Monitor by tak měl nabídnout pohodlné čtení a zobrazení velmi podobné elektronickému papíru na elektronických čtečkách knih.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei
Ban na společnost Huawei, který uvalila administrativa Donalda Trumpa, může poškodit nejen tuto čínskou společnost, ale do značné míry poškodit i americké firmy. Proti banu tak už lobuje Intel, Qualcomm nebo Xilinx.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
EU sjednocuje pravidla pro létání s drony EU sjednocuje pravidla pro létání s drony
Aby piloti dronů nemuseli v každé zemi EU zjišťovat, co si mohou a nemohou dovolit, rozhodl se Evropský parlament sjednotit tato pravidla. Ta tak budou ve všech zemích vycházet ze stejných nařízení. Zavádí se speciální zóny i kategorie dronů
Včera, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů