www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Samsung zrušil výrobu overclockery oblíbených B-die DDR4

Samsung zrušil výrobu overclockery oblíbených B-die DDR4
, , aktualita
Vypadá to, že z důvodu nutnosti se zaměřit především na produkci DRAM s vyšší paměťovou hustotou nám Samsung zrušil výrobu tzv. B-die pamětí, které jsou oblíbené overclockery a především pak majiteli na paměti náročných Ryzenů. 
K oblíbeným
reklama
Když na trh přišly první procesory Ryzen, jejich majitelé museli do velké míry řešit výběr vhodných modulů operační paměti. Než se situace zlepšila, bylo na trhu jen pár modelů, které s novými Ryzeny zaručeně fungovaly, a to nejlépe při vysokých taktech. Právě o ty šlo také, protože tyto procesory se dokáží za rychlé paměti odměnit. Právě proto téma výběru těch pravých pamětí pro AMD Ryzen zcela neutichlo, i když z hlediska kompatibility už téměř není co řešit. 
 
 
Paměti Samsung označované jako B-die přitom platily jako nejstabilnější a nejlépe taktovatelné ze všech vyráběných typů a nyní byly v katalogu firmy označeny písmeny EOL, což znamená prostě End of Life. Tyto paměti tak končí a nahrazeny budou verzemi M-die a A-die s vyšší hustotou, a to až 32 GB pro single-rank paměti v případě M-die. Jenomže M-die si právě kvůli tomu vyhlédli firemní zákazníci pro své servery a tyto paměti se tak na běžný trh nedostávají. 
 
Menší záhada jsou A-die, které také nabídnou vyšší hustotu než B-die, ale není zatím jasné, jak to bude s jejich výkony. Takže ještě není třeba posílat Samsung do háje, ostatně zvyšující se paměťová hustota sama o sobě značí přirozený pokrok.
 
Co to ale všechno znamená pro zákazníky? O A-die se proslýchá, že by mohly nabídnout srovnatelné takty jako B-die, ale to aktuálně neplatí. Samsung by mohl A-die příslušně upravit, nebo pečlivě vybírat ty povedenější kusy pro vysoko taktované paměti. Tak či tak, neměli bychom se divit, pokud bude cena právě vysoko taktovaných modulů DDR4 na trhu stoupat. 
 
Mezitím se ale ceny těchto pamětí už konečně v řadě případů dostaly na úroveň z roku 2016. Například paměti G.Skill F4-3200C16D-16GVKB, čili 2x 8 GB DDR4-3200 se dají pořídit za cca 2350 Kč a už jen padesátikoruna jim chybí k dosažení historického minima na našem trhu. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10 Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10
CCleaner je populární aplikace, kterou uživatelé nechávají čistit operační systém od nepotřebného softwaru, jeho zbytků či čehokoliv, co nepotřebují. Windows Defender ale nyní tento software vidí jako "potenciálně nechtěnou aplikaci". Proč?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Windows na Chromebooku? Půjde to snadněji, ale ne pro všechny Windows na Chromebooku? Půjde to snadněji, ale ne pro všechny
Google se rozhodl zasadit o to, aby byly v chromeboocích dostupné aplikace z Windows. Tato možnost bude ovšem přístupná pouze pro podnikovou sféru. Na cestě je ovšem i další, tentokrát neoficiální způsob.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Mini PC Asus PN50 s Ryzen Renoir přijdou příští měsíc Mini PC Asus PN50 s Ryzen Renoir přijdou příští měsíc
Už příští měsíc se dočkají zákazníci, kteří by si rádi pořídili nové malé PC se slušnou moderní výbavou, jakou nabízí APU Ryzen 4000 mobilní řady. Jedná se o počítače Asus PN50 ve stylu formátu Intel NUC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Viceprezident Ubisoftu opouští svou pozici uprostřed interního vyšetřování Viceprezident Ubisoftu opouští svou pozici uprostřed interního vyšetřování
Společnost Ubisoft se stále otřásá v základech, jak probíhá interní vyšetřování toho, co vypadá na celou kulturu sexuálního obtěžování a zneužívání. Nyní společnost opouští viceprezident Tommy François. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Útočníci zveřejnili interní data LG a Xeroxu po neúspěšném vydírání Útočníci zveřejnili interní data LG a Xeroxu po neúspěšném vydírání
Letos v červnu měl známý ransomwarový gang napadnout servery několika významných společností, ale použil přitom jiný postup, než bychom očekávali. Po neúspěšném vydírání nyní útočníci zveřejnili desítky gigabajtů interních dat.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář