www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Sapphire: očekávejme výkonné Navi i za 500 USD

Sapphire: očekávejme výkonné Navi i za 500 USD
, , aktualita
Zástupce společnosti Sapphire, dlouholetého AIB partnera firem ATi a následně AMD, si trošku pustil pusu na špacír a prozradil něco o tom, co můžeme očekávat od připravovaných grafických karet s GPU Navi.
K oblíbeným
reklama
Dosud jsme měli z oficiálních zdrojů informace spíše o tom, že první modely s Navi budou představovat konkurenci přinejlepším pro kartu GeForce GTX 1080, a to za cenu kolem 250 dolarů. Proto jsme mohli jen s rezervou brát nové fámy zmiňující konkrétní modely i za mnohem vyšší ceny, ale nyní se díky firmě Sapphire ukazuje, že na nich něco bude. 
 
 
Jisté je, že tu máme pevně danou vrchní hranici v podobě Radeonu VII za 699 USD, ovšem nesmíme zapomenout na to, že ten nepatří mezi čistě herní karty. Jde také o pracovní kartu, čili dejme tomu konkurentku pro TITAN, která navíc využívá 16 GB paměti HBM2 s propustností 1 TB/s, o čemž se žádné herní dosud ani nesnilo a ostatně i ten nejlepší TITAN v tomto značně zaostává. 
 
Další pevně daná hranice je počet 4096 Stream procesorů jako maximum architektury GCN, pro niž by Navi měly být už posledním vývojovým stupněm, ale to ještě uvidíme. Radeon VII přitom využívá 3840 SP, takže Navi by logicky měly mít ještě méně, ale nemusí být nutně tak moc osekané. Nejbližší tak může mít 3584 SP.
 
Do toho vstupuje zástupce firmy Sapphire a tvrdí, že AMD se rozhodlo zaútočit v cenových hladinách 500 a 400 dolarů, v nichž nabídne modely XT a Pro jako konkurenci pro GeForce RTX 2070 a RTX 2060. Ty jsou ostatně daným cenám nejblíže. Cílem je samozřejmě konkurenci z hlediska poměru výkonu a ceny porazit, což by nemuselo být zase tak obtížné, když do rovnice zahrneme také Tensor a ray tracing. 
 
Lze totiž očekávat (a Sapphire to potvrzuje), že Navi nebudou mít žádný speciální hardware pro ray tracing, natož pak pro AI a spolehnou se na starý dobrý hrubý výkon. AMD se sice v takovém případě nebude moci pochlubit věrnými odrazy, stíny a nasvícením, což je dnes stejně jen otázka několika málo her, ale my si zase díky tomu koupíme GPU, která nám nabídnou pro každou hru svůj maximální možný výkon, takže si nebudeme kupovat hardware, který v drtivé většině her nebudeme moci využít.
 
Je otázka, zda, respektive kdy přijdou na trh také levnější Navi. Sapphire uvádí už jen to, že Radeon VII s největší pravděpodobností bude stále představovat vrcholný model, jenž bude nabízen stále v jednom provedení, takže žádné nereferenční verze. Navi však uvidíme v mnoha verzích a jen Sapphire si je připravuje jako Toxic, Atomic, atd. 
 
Nakonec zpráva zopakovala, že Navi mají být představeny už 27. května na Computexu a vypuštění na trh se očekává 7. července. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Účty WhatsAppu lidí z Kašmíru ruší kvůli neaktivitě, nemají totiž Internet Účty WhatsAppu lidí z Kašmíru ruší kvůli neaktivitě, nemají totiž Internet
Odebrání autonomie Kašmíru v Indii má důsledky i na zdejší online život. Vláda zde totiž vypnula internet, aby se lidé nemohli radikalizovat na sociálních sítích, což v důsledku ruší  lidem účty na nich kvůli neaktivitě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel vrací ze záhrobí na trh stařičké 22nm Pentium G3420 Intel vrací ze záhrobí na trh stařičké 22nm Pentium G3420
Nedostatek 14nm procesorů od Intelu se dá řešit třeba i tím, že se odvolá ukončení výroby stařičkých 22nm procesorů. Intel tak do hry vrací více než 6 let staré Pentium G3420, které se bude opět vyrábět.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane
Soudní proces mezi Elonem Muskem a záchranářem Vernem Unsworthem skončil. Tweet s nařčením z pedofilie soud neshledal takovým, aby Unsworth vyhrál a s tím i získal až 190 mil. USD, které žádal jako odškodnění.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře