Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse se objevil v britském obchodě

Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse se objevil v britském obchodě
, , aktualita
Mezi nové nereferenční Radeony bude patřit také model Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse, který se už krátce dostal do předprodeje na serveru Overclockers UK. Je tak zřejmé, že nové karty už jsou na cestě.
K oblíbeným
reklama
Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse tak byl zanesen v nabídce Overclockers UK (OCUK) s cenou £429, čili v přepočtu 12 tisíc korun. My dnes můžeme sehnat některé referenční Radeony RX 5700 XT už o tisícovku levněji, ovšem 12 tisíc se bez problémů vejde o jejich cenového rozmezí a dá se říci, že jde o průměrnou cenu těchto karet na našem trhu, která stoupá až téměř k 13.500 Kč. 
 
 
Obchod OCUK mezitím nabídku daného Radeonu už stáhl, takže je zřejmé, že ta se objevila předčasně, ale zveřejněné informace už vzít zpět nelze. 
 
 
Do popisu karty v obchodě OCUK se však bohužel nestačily dostat podrobnosti, jako jsou takty GPU a pamětí, od čehož bychom si mohli odvodit, k jakému přetaktování se asi výrobci karet odhodlají. Přesto jsme se ale něco dozvěděli o konkrétním Radeonu RX 5700 XT Pulse, který využije dvojitý BIOS, díky čemuž máme zálohu pro případ, že se něco šeredně nepovede. K tomu je určen fyzický přepínač, takže jestli selže třeba aktualizace BIOSu, nebude třeba se nervovat. 
 
Chladič je pak evidentně založen na dvou ventilátorech (90 či 100 mm), heatpipe a hliníkových žebrech. Zda ale tato karta nabídne možnost provozu s vypnutými ventilátory, samozřejmě v klidovém provozu, to není jasné, protože to vypadá na referenční kartu, na niž Sapphire jen umístil vlastní chladič. 
 
Pokud bude i nadále platit cena 429 liber, pak to znamená příplatek 30 liber především za použitý lepší chladič a možná také za vyšší takty, což se ještě uvidí. Lepší vlastnosti by v případě karet Sapphire měly nabídnout až modely Nitro, Toxic či Atomic. 
 
 
Krom toho se můžeme podívat také na kousek karty, jíž by měla být MSI Radeon RX 5700 XT Evoke. Její chladič vypadá na upravený Twin Frozr VII s 90mm ventilátory Torx a dále 8 a 6pinovým přídavným napájením. 
 
Nové nereferenční Radeony očekáváme na trhu zhruba v polovině srpna. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10 Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10
CCleaner je populární aplikace, kterou uživatelé nechávají čistit operační systém od nepotřebného softwaru, jeho zbytků či čehokoliv, co nepotřebují. Windows Defender ale nyní tento software vidí jako "potenciálně nechtěnou aplikaci". Proč?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Windows na Chromebooku? Půjde to snadněji, ale ne pro všechny Windows na Chromebooku? Půjde to snadněji, ale ne pro všechny
Google se rozhodl zasadit o to, aby byly v chromeboocích dostupné aplikace z Windows. Tato možnost bude ovšem přístupná pouze pro podnikovou sféru. Na cestě je ovšem i další, tentokrát neoficiální způsob.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Mini PC Asus PN50 s Ryzen Renoir přijdou příští měsíc Mini PC Asus PN50 s Ryzen Renoir přijdou příští měsíc
Už příští měsíc se dočkají zákazníci, kteří by si rádi pořídili nové malé PC se slušnou moderní výbavou, jakou nabízí APU Ryzen 4000 mobilní řady. Jedná se o počítače Asus PN50 ve stylu formátu Intel NUC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Viceprezident Ubisoftu opouští svou pozici uprostřed interního vyšetřování Viceprezident Ubisoftu opouští svou pozici uprostřed interního vyšetřování
Společnost Ubisoft se stále otřásá v základech, jak probíhá interní vyšetřování toho, co vypadá na celou kulturu sexuálního obtěžování a zneužívání. Nyní společnost opouští viceprezident Tommy François. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Útočníci zveřejnili interní data LG a Xeroxu po neúspěšném vydírání Útočníci zveřejnili interní data LG a Xeroxu po neúspěšném vydírání
Letos v červnu měl známý ransomwarový gang napadnout servery několika významných společností, ale použil přitom jiný postup, než bychom očekávali. Po neúspěšném vydírání nyní útočníci zveřejnili desítky gigabajtů interních dat.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář