Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse se objevil v britském obchodě

Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse se objevil v britském obchodě
, , aktualita
Mezi nové nereferenční Radeony bude patřit také model Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse, který se už krátce dostal do předprodeje na serveru Overclockers UK. Je tak zřejmé, že nové karty už jsou na cestě.
K oblíbeným
reklama
Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse tak byl zanesen v nabídce Overclockers UK (OCUK) s cenou £429, čili v přepočtu 12 tisíc korun. My dnes můžeme sehnat některé referenční Radeony RX 5700 XT už o tisícovku levněji, ovšem 12 tisíc se bez problémů vejde o jejich cenového rozmezí a dá se říci, že jde o průměrnou cenu těchto karet na našem trhu, která stoupá až téměř k 13.500 Kč. 
 
 
Obchod OCUK mezitím nabídku daného Radeonu už stáhl, takže je zřejmé, že ta se objevila předčasně, ale zveřejněné informace už vzít zpět nelze. 
 
 
Do popisu karty v obchodě OCUK se však bohužel nestačily dostat podrobnosti, jako jsou takty GPU a pamětí, od čehož bychom si mohli odvodit, k jakému přetaktování se asi výrobci karet odhodlají. Přesto jsme se ale něco dozvěděli o konkrétním Radeonu RX 5700 XT Pulse, který využije dvojitý BIOS, díky čemuž máme zálohu pro případ, že se něco šeredně nepovede. K tomu je určen fyzický přepínač, takže jestli selže třeba aktualizace BIOSu, nebude třeba se nervovat. 
 
Chladič je pak evidentně založen na dvou ventilátorech (90 či 100 mm), heatpipe a hliníkových žebrech. Zda ale tato karta nabídne možnost provozu s vypnutými ventilátory, samozřejmě v klidovém provozu, to není jasné, protože to vypadá na referenční kartu, na niž Sapphire jen umístil vlastní chladič. 
 
Pokud bude i nadále platit cena 429 liber, pak to znamená příplatek 30 liber především za použitý lepší chladič a možná také za vyšší takty, což se ještě uvidí. Lepší vlastnosti by v případě karet Sapphire měly nabídnout až modely Nitro, Toxic či Atomic. 
 
 
Krom toho se můžeme podívat také na kousek karty, jíž by měla být MSI Radeon RX 5700 XT Evoke. Její chladič vypadá na upravený Twin Frozr VII s 90mm ventilátory Torx a dále 8 a 6pinovým přídavným napájením. 
 
Nové nereferenční Radeony očekáváme na trhu zhruba v polovině srpna. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Externí SSD i HDD WD_BLACK přichází pro herní konzole i PC Externí SSD i HDD WD_BLACK přichází pro herní konzole i PC
Společnost Western Digital si připravila novou produktovou řadu WD_BLACK, která se skládá z externích pevných disků i SSD určených pro počítače PC i herní konzole. Vybaveny jsou rychlým rozhraním a zaujmout chtějí i svým designem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel Tiger Lake-U s grafikou 12. generace spatřen Intel Tiger Lake-U s grafikou 12. generace spatřen
Na světlo světa se dostaly záznamy o raných vzorcích procesorů generace Intel Tiger Lake, které by se měly objevit někdy v příštím roce. Vybaveny přitom mají být už 12. generací grafiky Intel, čili Xe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla začala pronajímat solární panely od 50 USD na měsíc Tesla začala pronajímat solární panely od 50 USD na měsíc
Pokud někdo nechce investovat do vlastních solárních panelů, které si namontuje třeba na střechu svého domu, může si je nyní od společnosti Tesla pronajmout. Ceny přitom začínají na 50 dolarech měsíčně. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Mléčná dráha by měla obsahovat na 5 až 10 miliard Zemi podobných planet Mléčná dráha by měla obsahovat na 5 až 10 miliard Zemi podobných planet
Díky vesmírnému teleskopu Kepler a mapovacímu Gaia jsou k dispozici informace, z nichž se dá odvodit přibližný počet planet jistého typu. A ty říkají, že naše galaxie by měla být domovem pro až 10 miliard planet srovnatelných se Zemí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
NVIDIA vybavila servery GeForce Now podporou RTX NVIDIA vybavila servery GeForce Now podporou RTX
NVIDIA provozuje vlastní herní streamovou službu, a sice známou platformu GeForce Now. Nyní se dozvídáme, že ta nabídne i možnost hrát hry s podporou technologií RTX. Servery tak byly vybaveny příslušnými kartami.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář