Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse se objevil v britském obchodě

Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse se objevil v britském obchodě
, , aktualita
Mezi nové nereferenční Radeony bude patřit také model Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse, který se už krátce dostal do předprodeje na serveru Overclockers UK. Je tak zřejmé, že nové karty už jsou na cestě.
K oblíbeným
reklama
Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse tak byl zanesen v nabídce Overclockers UK (OCUK) s cenou £429, čili v přepočtu 12 tisíc korun. My dnes můžeme sehnat některé referenční Radeony RX 5700 XT už o tisícovku levněji, ovšem 12 tisíc se bez problémů vejde o jejich cenového rozmezí a dá se říci, že jde o průměrnou cenu těchto karet na našem trhu, která stoupá až téměř k 13.500 Kč. 
 
 
Obchod OCUK mezitím nabídku daného Radeonu už stáhl, takže je zřejmé, že ta se objevila předčasně, ale zveřejněné informace už vzít zpět nelze. 
 
 
Do popisu karty v obchodě OCUK se však bohužel nestačily dostat podrobnosti, jako jsou takty GPU a pamětí, od čehož bychom si mohli odvodit, k jakému přetaktování se asi výrobci karet odhodlají. Přesto jsme se ale něco dozvěděli o konkrétním Radeonu RX 5700 XT Pulse, který využije dvojitý BIOS, díky čemuž máme zálohu pro případ, že se něco šeredně nepovede. K tomu je určen fyzický přepínač, takže jestli selže třeba aktualizace BIOSu, nebude třeba se nervovat. 
 
Chladič je pak evidentně založen na dvou ventilátorech (90 či 100 mm), heatpipe a hliníkových žebrech. Zda ale tato karta nabídne možnost provozu s vypnutými ventilátory, samozřejmě v klidovém provozu, to není jasné, protože to vypadá na referenční kartu, na niž Sapphire jen umístil vlastní chladič. 
 
Pokud bude i nadále platit cena 429 liber, pak to znamená příplatek 30 liber především za použitý lepší chladič a možná také za vyšší takty, což se ještě uvidí. Lepší vlastnosti by v případě karet Sapphire měly nabídnout až modely Nitro, Toxic či Atomic. 
 
 
Krom toho se můžeme podívat také na kousek karty, jíž by měla být MSI Radeon RX 5700 XT Evoke. Její chladič vypadá na upravený Twin Frozr VII s 90mm ventilátory Torx a dále 8 a 6pinovým přídavným napájením. 
 
Nové nereferenční Radeony očekáváme na trhu zhruba v polovině srpna. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru
Společnost Microsoft spustila novou iniciativu Secure-core PC, která by měla zajišťovat vyšší bezpečnost počítačů. Má zajistit to, že operační systém naběhne s ověřeným firmwarem, který nebyl napaden malwarem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra
Oblíbená aplikace NordVPN zaznamenala v minulém roce nepříjemnou událost. Jedno z datových center bylo napadeno a útočníci se dostali k TLS klíčům, což mohlo mít velmi vážné důsledky na bezpečnost.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty? Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty?
Během příštích dvou týdnů bude představena či rovnou i vypuštěna na trh řada nových produktů a my se nyní v krátkosti podíváme na to, co to bude a kdy to bude. Jde o produkty firem AMD, NVIDIA i Intel. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici? Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici?
Aktualizováno: NVIDIA by snad již dnes měla vypustit na trh přinejmenším novou GeForce GTX 1660 Super, která by měla lépe zachytit nástup nových Radeonů, i když není zrovna jasné, co můžeme od AMD čekat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota
Velká Británie, respektive přesněji londýnská společnost Spacebit, se chystá vypustit na Měsíc chodícího robota, který bude chodit v pavoučím stylu. Namísto osmi končetin však bude mít čtyři, což jej řadí spíše vedle Spider Mastermind.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře