Sapphire Radeon RX 590 NITRO+ ukázal podrobné specifikace i cenu

Sapphire Radeon RX 590 NITRO+ ukázal podrobné specifikace i cenu
, , aktualita
Dá se říci, že už víme téměř vše potřebné o tom, o nabídnou grafické karty s čipem AMD Radeon RX 590. Na web totiž unikly podrobné specifikace modelu Sapphire Radeon RX 590 NITRO+ Special Edition. 
reklama
O Radeonu RX 590 už bezpečně víme, že bude mít stejný počet Stream procesorů jako RX 580 a RX 480, čili 2304, takže vyšší výkon může poskytnout leda díky zvýšeným taktům, pokud AMD nepřekvapí a nezajistí vyšší výkon i změnami v architektuře GPU. Lze však očekávat, že to hlavní zajistí 12nm výrobní proces nového GPU, které se bude montovat také na kartu Sapphire Radeon RX 590 NITRO+ Special Edition. 
 
 
V prvé řadě tu máme cenu, která činí 500 dolarů, ovšem ne amerických, ale kanadských. Má jít ale o sníženou částku z "původních" 600 dolarů, ale tady bych osobně ještě počkal na to, co ukáží jiné e-shopy a především ty české. 
 
 
Dále tu máme takty, a sice až 1560MHz GPU a 2100MHz paměti (8 GB GDDR5). Je jasné, že nepůjde o referenční takty a v tomto případě uděláme nejlépe, když si připomeneme to, co nabízí NITRO+ Special Edition s čipem RX 580. Jeho referenční takty jsou 1257 až 1340 MHz a Sapphire je na své kartě zvyšuje až na 1430 MHz. Lze tak předpokládat, že referenční takty RX 590 se budou pohybovat někde mezi 1400 a 1500 MHz, ale toť otázka. Jisté je, že v případě jmenovaných karet od Sapphire získáme GPU pracující na taktu vyšším o 220 MHz, což je tedy cca +16 %. 
 
 
V případě paměti máme očekávat výchozí efektivní takt 8000 MHz, takže 8400 MHz na NITRO+ znamená slušné přetaktování a ostatně tato karta bude mít svých 8000 MHz nastaveno právě po nastavení přepínače na Silent Settings, jak ukazuje třetí obrázek. Tam se také dočteme o taktu GPU 1545 MHz a je otázka, zda právě ten nebude odpovídat referenčním hodnotám. V takovém případě by ale takt 1560 MHz daný nastavením NITRO Boost Settings nebyl zrovna úžasný bonus, ale i to je lepší, než drátem do oka. 
 
Zdroj: Sapphire


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sapphire připravuje Radeon RX 570 se 16 GB paměti, proč? Sapphire připravuje Radeon RX 570 se 16 GB paměti, proč?
Karta formátu Radeon RX 570 se 16 GB paměti na palubě je hezky česky řečeno slušný overkill. Nejde o oficiální SKU nabídnuté společností AMD, ale jen počin samotného Sapphire. Jaký má smysl? Bude se těžit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel přestane nabízet Core+, sady CPU a Optane Intel přestane nabízet Core+, sady CPU a Optane
Intel se rozhodl, že přestane nabízet sady procesorů Core s paměťovými zařízeními Optane, které byly známy jako Core+. Uplyne však ještě řada měsíců, než Core+ z nabídky zmizí. Důvod je ale nepřekvapivý, malý zájem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sluneční systém: pořádek, který vznikl z chaosu Sluneční systém: pořádek, který vznikl z chaosu
Sluneční soustavu bereme jako neměnné uspořádání planet, planetek či pásů asteroidů, do nějž občas z vnějších částí zavítají komety. Tento pořádek ale musel vzniknout, a to z chaosu, který byl větší, než si řada lidí myslí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí RAM v tomto čtvrtletí výrazně klesnou, říká TrendForce Ceny pamětí RAM v tomto čtvrtletí výrazně klesnou, říká TrendForce
Už v minulém roce se mluvilo o tom, že výrobci pamětí RAM omezují investice ve snaze nenavyšovat budoucí výrobu ve snaze udržet ceny na vyšších úrovních. To se ale nemůže projevit hned jako náhlý pokles poptávky a s ním půjdou dolů i ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
CERN chce postavit obří urychlovač FCC dlouhý 100 km CERN chce postavit obří urychlovač FCC dlouhý 100 km
I když Velký hadronový urychlovač LHC je v provozu "jen" 9 let, CERN už plánuje výstavbu nového, mnohem většího. Ten nese název Future Circular Collider (FCC) a bude mít na délku neuvěřitelných 100 km.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář