Sapphire Radeon RX 590 NITRO+ ukázal podrobné specifikace i cenu

Sapphire Radeon RX 590 NITRO+ ukázal podrobné specifikace i cenu
, , aktualita
Dá se říci, že už víme téměř vše potřebné o tom, o nabídnou grafické karty s čipem AMD Radeon RX 590. Na web totiž unikly podrobné specifikace modelu Sapphire Radeon RX 590 NITRO+ Special Edition. 
reklama
O Radeonu RX 590 už bezpečně víme, že bude mít stejný počet Stream procesorů jako RX 580 a RX 480, čili 2304, takže vyšší výkon může poskytnout leda díky zvýšeným taktům, pokud AMD nepřekvapí a nezajistí vyšší výkon i změnami v architektuře GPU. Lze však očekávat, že to hlavní zajistí 12nm výrobní proces nového GPU, které se bude montovat také na kartu Sapphire Radeon RX 590 NITRO+ Special Edition. 
 
 
V prvé řadě tu máme cenu, která činí 500 dolarů, ovšem ne amerických, ale kanadských. Má jít ale o sníženou částku z "původních" 600 dolarů, ale tady bych osobně ještě počkal na to, co ukáží jiné e-shopy a především ty české. 
 
 
Dále tu máme takty, a sice až 1560MHz GPU a 2100MHz paměti (8 GB GDDR5). Je jasné, že nepůjde o referenční takty a v tomto případě uděláme nejlépe, když si připomeneme to, co nabízí NITRO+ Special Edition s čipem RX 580. Jeho referenční takty jsou 1257 až 1340 MHz a Sapphire je na své kartě zvyšuje až na 1430 MHz. Lze tak předpokládat, že referenční takty RX 590 se budou pohybovat někde mezi 1400 a 1500 MHz, ale toť otázka. Jisté je, že v případě jmenovaných karet od Sapphire získáme GPU pracující na taktu vyšším o 220 MHz, což je tedy cca +16 %. 
 
 
V případě paměti máme očekávat výchozí efektivní takt 8000 MHz, takže 8400 MHz na NITRO+ znamená slušné přetaktování a ostatně tato karta bude mít svých 8000 MHz nastaveno právě po nastavení přepínače na Silent Settings, jak ukazuje třetí obrázek. Tam se také dočteme o taktu GPU 1545 MHz a je otázka, zda právě ten nebude odpovídat referenčním hodnotám. V takovém případě by ale takt 1560 MHz daný nastavením NITRO Boost Settings nebyl zrovna úžasný bonus, ale i to je lepší, než drátem do oka. 
 
Zdroj: Sapphire


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů
Společnosti Deepcool se povedlo patentovat svou technologii, která má zabránit úniku chladicího média z uzavřených okruhů vodních chladičů, a tak už se odhodlala ji i blíže představit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA: Turing RTX se v prvních osmi týdnech prodávaly mnohem lépe než Pascaly NVIDIA: Turing RTX se v prvních osmi týdnech prodávaly mnohem lépe než Pascaly
Společnost NVIDIA rozhodně nezažila z hlediska financí úžasný půlrok, ale nyní přišla s informacemi o tom, jak se prodávaly karty Turing série RTX v prvních osmi týdnech oproti Pascalům. Bylo to téměř o polovinu lepší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Wikipedia protestuje proti EU a jejím Článkům 11 a 13, nefunguje ve 4 státech Wikipedia protestuje proti EU a jejím Článkům 11 a 13, nefunguje ve 4 státech
Už jen 5 dní zbývá do toho, kdy se možná evropský internet obrátí naruby. EU si totiž chystá vysoce kontroverzní Články 11 a 13, které mohou do značné míry ovlivnit to, co budeme moci na webu dělat i existenci nejednoho webu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Beresheet přistane příští měsíc poblíž Apolla 15 a 17 Beresheet přistane příští měsíc poblíž Apolla 15 a 17
Izraelský Beresheet dokázal překonat své potíže s počítačem, které zhatily první velký zážeh a nyní je na cestě k Měsíci, na jehož povrch přistane v dubnu. Shodou okolností to přitom bude poblíž míst přistání misí Apollo 15 a 17. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Epic Store se spojí s Humble a exkluzivně nabídne The Outer Worlds a Remedy's Control Epic Store se spojí s Humble a exkluzivně nabídne The Outer Worlds a Remedy's Control
Společnost Epic Games vyhlásila válku Steamu, neboť jinak se to ani už nedá napsat. Dozvídáme se o dalších dvou exkluzivitách, které budou Steamu alespoň na rok upřeny a pak i o propojení s Humble Store. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře