Sapphire Radeon RX 590 NITRO+ ukázal podrobné specifikace i cenu

Sapphire Radeon RX 590 NITRO+ ukázal podrobné specifikace i cenu
, , aktualita
Dá se říci, že už víme téměř vše potřebné o tom, o nabídnou grafické karty s čipem AMD Radeon RX 590. Na web totiž unikly podrobné specifikace modelu Sapphire Radeon RX 590 NITRO+ Special Edition. 
K oblíbeným
reklama
O Radeonu RX 590 už bezpečně víme, že bude mít stejný počet Stream procesorů jako RX 580 a RX 480, čili 2304, takže vyšší výkon může poskytnout leda díky zvýšeným taktům, pokud AMD nepřekvapí a nezajistí vyšší výkon i změnami v architektuře GPU. Lze však očekávat, že to hlavní zajistí 12nm výrobní proces nového GPU, které se bude montovat také na kartu Sapphire Radeon RX 590 NITRO+ Special Edition. 
 
 
V prvé řadě tu máme cenu, která činí 500 dolarů, ovšem ne amerických, ale kanadských. Má jít ale o sníženou částku z "původních" 600 dolarů, ale tady bych osobně ještě počkal na to, co ukáží jiné e-shopy a především ty české. 
 
 
Dále tu máme takty, a sice až 1560MHz GPU a 2100MHz paměti (8 GB GDDR5). Je jasné, že nepůjde o referenční takty a v tomto případě uděláme nejlépe, když si připomeneme to, co nabízí NITRO+ Special Edition s čipem RX 580. Jeho referenční takty jsou 1257 až 1340 MHz a Sapphire je na své kartě zvyšuje až na 1430 MHz. Lze tak předpokládat, že referenční takty RX 590 se budou pohybovat někde mezi 1400 a 1500 MHz, ale toť otázka. Jisté je, že v případě jmenovaných karet od Sapphire získáme GPU pracující na taktu vyšším o 220 MHz, což je tedy cca +16 %. 
 
 
V případě paměti máme očekávat výchozí efektivní takt 8000 MHz, takže 8400 MHz na NITRO+ znamená slušné přetaktování a ostatně tato karta bude mít svých 8000 MHz nastaveno právě po nastavení přepínače na Silent Settings, jak ukazuje třetí obrázek. Tam se také dočteme o taktu GPU 1545 MHz a je otázka, zda právě ten nebude odpovídat referenčním hodnotám. V takovém případě by ale takt 1560 MHz daný nastavením NITRO Boost Settings nebyl zrovna úžasný bonus, ale i to je lepší, než drátem do oka. 
 
Zdroj: Sapphire


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Spoluzakladatel Alienware odchází do AMD na pozici Chief Gaming Officer Spoluzakladatel Alienware odchází do AMD na pozici Chief Gaming Officer
V průběhu dnešního dne se objevila informace, že spoluzakladatel firmy Alienware Frank Azor odchází z pozice viceprezidenta a generálního manažera. Později jsme se dozvěděli, že jeho cílem je společnost AMD. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Původní konektory USB jsou jednostranné kvůli tlakům výrobců na cenu Původní konektory USB jsou jednostranné kvůli tlakům výrobců na cenu
Specifikace rozhraní USB 1.0 byly zveřejněny už na začátku roku 1996, takže toto rozhraní je tu s námi přes 20 let a teprve nedávno se začal prosazovat oboustranný konektor USB typu C. Proč něco podobného nepřišlo hned?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Everspin začíná vyrábět 1Gb paměti STT-MRAM Everspin začíná vyrábět 1Gb paměti STT-MRAM
Společnost Everspin splňuje svůj slib a začíná s výrobou pamětí typu STT-MRAM, což jsou nové nadějné Spin-transfer Torque Magnetoresistive RAM. Využije přitom k tomu služeb společnosti GlobalFoundries.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel přidá do grafické výbavy nevyhlazované škálování obrazu Intel přidá do grafické výbavy nevyhlazované škálování obrazu
Lisa Pearce z Intelu dnes oznámila, že požadavky uživatelů byly vyslyšeny, a to alespoň v případě využití funkce Integer Scaling týkající se obrazu. To by mělo potěšit především fanoušky emulátorů starých konzolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3600 v recenzi na platformě X470 AMD Ryzen 5 3600 v recenzi na platformě X470
Dnes se opět můžeme zaměřit na procesor AMD Ryzen 5 3600 a jeho testy, které tentokrát přichází ze serveru Elchapuzasinformatico. Můžeme a nemusíme jim věřit, ale aspoň se na ně můžeme podívat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek