www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Satelitů už je dost, SpaceX spouští Starlink Beta: "lepší než nic"

Satelitů už je dost, SpaceX spouští Starlink Beta: "lepší než nic"
, , aktualita
Celý tento rok už společnost SpaceX vynáší na oběžnou dráhu celé "vláčky" nových satelitů systém Starlink. Aktuálně jich už Zemi obíhá téměř 900, přičemž kolem tří procent z vynesených satelitů dosud selhalo. 
K oblíbeným
reklama
Je tu tak jisté procento satelitů Starlink, které neodpovídá, a nemůže tak být na orbitě řízeno pomocí jejich iontových motorů. Tyto satelity by ale měly vzhledem ke své nízké výšce postupně zpomalit a shořet v atmosféře, takže snad nenadělají větší škody. To je ten nejlepší možný scénář. V nejhorším případě pak může nastat srážka s nějakým důležitým objektem, přičemž SpaceX dostalo od FCC povolení provozovat Starlink ve výškách mezi 328 a 580 km, kde se pohybuje i Mezinárodní vesmírná stanice. Ovšem ani srážka s dalším nevýznamným satelitem by byla zlá, neboť by to znamenalo další spršku vesmírného smetí. 
 
 
My se ale chceme věnovat nabízené službě Starlink, čili vysokorychlostnímu internetovému připojení a to nyní vstoupilo do veřejné testovací fáze. V rámci veřejné bety je k dispozici za měsíční poplatek 99 dolarů plus 499 dolarů za uživatelský terminál s montážní trojnožkou a routerem. Firma už toto nabízí lidem, kteří dříve vyjádřili svůj zájem na stránkách Starlink
 
Samotná společnost SpaceX tuto betu označuje za "lepší než nic" a dále potvrzuje, že toto označení bylo skutečně vybráno záměrně tak, aby snížilo očekávání zákazníků, kteří se do veřejné bety upíší. Co konkrétního ale mohou získat? 
 
Dle informací z rozeslaného e-mailu to je datová propustnost pohybující se mezi 50 a 150 Mb/s s pingem mezi 20 a 40 ms. Postupně se bude systém Starlink zlepšovat a v průběhu příštích měsíců lze také počítat s kratšími výpadky služby. Nepíše se tam ale o žádném omezení z hlediska objemu přenesených dat, takže snad ani žádné není. 
 
SpaceX ale bude dále vypouštět nové a nové satelity, instalovat další pozemní stanice, vylepšovat svůj software a v návaznosti pak navyšovat propustnost, zkracovat zpoždění komunikace a výpadky by také měly být čím dál tím méně časté. Do léta 2021 pak chce firma zajistit stabilní pingy mezi 16 a 19 ms, což už bude skutečně dobré, zvláště na satelitní připojení. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář