www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Satelitů už je dost, SpaceX spouští Starlink Beta: "lepší než nic"

Satelitů už je dost, SpaceX spouští Starlink Beta: "lepší než nic"
, , aktualita
Celý tento rok už společnost SpaceX vynáší na oběžnou dráhu celé "vláčky" nových satelitů systém Starlink. Aktuálně jich už Zemi obíhá téměř 900, přičemž kolem tří procent z vynesených satelitů dosud selhalo. 
K oblíbeným
reklama
Je tu tak jisté procento satelitů Starlink, které neodpovídá, a nemůže tak být na orbitě řízeno pomocí jejich iontových motorů. Tyto satelity by ale měly vzhledem ke své nízké výšce postupně zpomalit a shořet v atmosféře, takže snad nenadělají větší škody. To je ten nejlepší možný scénář. V nejhorším případě pak může nastat srážka s nějakým důležitým objektem, přičemž SpaceX dostalo od FCC povolení provozovat Starlink ve výškách mezi 328 a 580 km, kde se pohybuje i Mezinárodní vesmírná stanice. Ovšem ani srážka s dalším nevýznamným satelitem by byla zlá, neboť by to znamenalo další spršku vesmírného smetí. 
 
 
My se ale chceme věnovat nabízené službě Starlink, čili vysokorychlostnímu internetovému připojení a to nyní vstoupilo do veřejné testovací fáze. V rámci veřejné bety je k dispozici za měsíční poplatek 99 dolarů plus 499 dolarů za uživatelský terminál s montážní trojnožkou a routerem. Firma už toto nabízí lidem, kteří dříve vyjádřili svůj zájem na stránkách Starlink
 
Samotná společnost SpaceX tuto betu označuje za "lepší než nic" a dále potvrzuje, že toto označení bylo skutečně vybráno záměrně tak, aby snížilo očekávání zákazníků, kteří se do veřejné bety upíší. Co konkrétního ale mohou získat? 
 
Dle informací z rozeslaného e-mailu to je datová propustnost pohybující se mezi 50 a 150 Mb/s s pingem mezi 20 a 40 ms. Postupně se bude systém Starlink zlepšovat a v průběhu příštích měsíců lze také počítat s kratšími výpadky služby. Nepíše se tam ale o žádném omezení z hlediska objemu přenesených dat, takže snad ani žádné není. 
 
SpaceX ale bude dále vypouštět nové a nové satelity, instalovat další pozemní stanice, vylepšovat svůj software a v návaznosti pak navyšovat propustnost, zkracovat zpoždění komunikace a výpadky by také měly být čím dál tím méně časté. Do léta 2021 pak chce firma zajistit stabilní pingy mezi 16 a 19 ms, což už bude skutečně dobré, zvláště na satelitní připojení. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínskému výrobci čipů HSMC dle exředitele došly peníze, budoucnost je nejistá Čínskému výrobci čipů HSMC dle exředitele došly peníze, budoucnost je nejistá
Wuhan Hongxin Semiconductor Manufacturing Company (HSMC) je jedno ze želízek v ohni, která má Čína ve snaze zprovoznit na svém území výrobu čipů pomocí moderních procesů. Nyní má ale HSMC před sebou nejistou budoucnost.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
GeForce RTX 3060 Ti v testech: Ethereum a Ashes of the Singularity GeForce RTX 3060 Ti v testech: Ethereum a Ashes of the Singularity
GeForce RTX 3060 Ti by měla dorazit na trh už za týden, i když NVIDIA stále ještě tuto kartu oficiálně nepředstavila. My už tu přitom máme její testy, které se týkají výkonu v těžbě a benchmarku Ashes of the Singularity.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hacker našel už třetí zranitelnost Tesly: Model X odemkne za 90 sekund Hacker našel už třetí zranitelnost Tesly: Model X odemkne za 90 sekund
Lennert Wouters, student PhD na Computer Security and Industrial Cryptography (COSIC) v Belgii, si rád hraje se zabezpečením vozidel. Nyní našel už třetí zranitelnost u Tesly, která mu dovolí získat bezpečnostní SW klíče k vozu za 90 sekund.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Crucial Ballistix Max přetaktovány na 7004 MHz: nový světový rekord Crucial Ballistix Max přetaktovány na 7004 MHz: nový světový rekord
Paměti DDR4 se nám tak poprvé dostaly nad hranici 7000 MHz, i když jde pochopitelně jen o efektivní takt, čili ten fyzický "jen" mírně překročil 3500 MHz. Povedlo se to díky pamětem Crucial Ballistix Max. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel opět testuje a útočí na výkon AMD: Tiger Lake vs. Renoir Intel opět testuje a útočí na výkon AMD: Tiger Lake vs. Renoir
Intel se opět jednou podělil s výsledky vlastních testů, v nichž srovnává výkony svých procesorů s procesory firmy AMD a tentokrát jde o to, že dle výsledků má v případě provozu notebooků s Ryzeny na baterie povážlivě klesat výkon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů