SD Express: paměťové karty s až 985 MB/s

SD Express: paměťové karty s až 985 MB/s
, , aktualita
O paměťových kartách už na serveru Svět Hardware nepíšeme, neboť jde zpravidla o téma pro naše sesterské servery. Nyní je ale třeba udělat výjimku, protože tu máme celý nový standard SD Express, který si vypůjčil technologie PCIe a NVMe.
K oblíbeným
reklama
Máme tu tak nový standard paměťových karet Secure Digital (SD), a sice SD Express, jehož název nám napoví, že využívá rozhraní PCI Express a vedle něj je to ještě protokol NVM Express. Jde o stejnou kombinaci, jakou využívají také moderní SSD, a tak není divu, že můžeme očekávat především vysoké přenosové rychlosti. Ty mohou dosáhnout až 985 MB/s a krom toho se navyšuje i maximální možná kapacita jedné karty. Dříve to byly karty SDXC s maximální kapacitou 2 TB a dnes tu máme nový standard karet SD Ultra Capacity (SDUC) se stropem 128 TB. Vše pak spadá do nových specifikací SD 7.0, které vydala SD Card Association. 
 
 
Kapacita daná standardem SDUC nám snad nějakou dobu vydrží, však nést si 128 TB dat na kartě o velikosti poštovní známky je něco, co je pro lidi pamatující 20MB desktopové disky (nebo ještě lépe 5MB IBM Model 305 RAMAC přepravovaný vlakem) prosté sci-fi. 
 
Zbytek tiskové zprávy obsahuje především vyjádření různých zástupců organizací SDA, PCI-SIG a jiných, kteří mluví o revoluci, výhodách, inovaci a dalších obvyklých věcech. 
 
 
Dozvíme se z ní už jen to, že SD Express využívá specifikace rozhraní PCIe verze 3.0 a NVMe 1.3. Jde o logické rozhodnutí, neboť tyto technologie už jsou na trhu dobře zabydleny, a budou tak moci nabídnout své funkce jako Bus Mastering, Multi Queue a Host Memory Buffer. 
 
K dispozici je ale také celý whitepaper na téma SD Express, takže se můžete dále začíst do něj. 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Podíl Windows 7 spadl pod čtvrtinu mezi desktopovými OS, příliš však neklesá Podíl Windows 7 spadl pod čtvrtinu mezi desktopovými OS, příliš však neklesá
Microsoft letos v lednu ukončil rozšířenou podporu operačního systému Windows 7, takže se dalo očekávat, že jeho obliba půjde dolů, jak lidé začnou více přecházet na jiné systémy. Nynáí se můžeme podívat na čerstvá čísla z NetMarketShare. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Už i Snapchat se staví proti Donaldu Trumpovi, končí s jeho propagací Už i Snapchat se staví proti Donaldu Trumpovi, končí s jeho propagací
Sociální sítě si s Donaldem Trumpem užijí mnohé. Po jeho výpadech na Twitteru a Facebooku mají s jeho příspěvky problém i na Snapchatu. Agresivní příspěvky amerického prezidenta způsobily, že zmizí z propagované sekce.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
AMD zpřístupnilo virtuální prohlídku superpočítače Hawk s EPYC 2 ve Stuttgartu AMD zpřístupnilo virtuální prohlídku superpočítače Hawk s EPYC 2 ve Stuttgartu
Pokud vás zajímá, jak to asi vypadá v místnosti s instalovaným superpočítačem, pak přesně na takovou (virtuální) prohlídku vás zve společnost AMD. Jde konkrétně o moderní superpočítač Hawk instalovaný v německém Stuttgartu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Roadmap 2020 - 2021: NUC s Tiger Lake nenabídnou grafiku Xe Roadmap 2020 - 2021: NUC s Tiger Lake nenabídnou grafiku Xe
Leaker Momomo_US zveřejnil dvě uniklé roadmap firmy Intel, které ukazují její plány ohledně nových počítačů třídy NUC - Next Unit of Computing. Zajímavé je na nich především to, že ačkoliv zahrnují i Tiger Lake, nefiguruje v nich grafika Xe. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Moddeři už běžně využívají AI pro vylepšení textur starých her Moddeři už běžně využívají AI pro vylepšení textur starých her
Kvalita textur je jeden z nejdůležitějších faktorů ovlivňujících grafickou stránku her a jejich vylepšením můžeme ze staré hry, nad kterou by už většina lidí ohrnula nos, udělat ještě vizuálně ucházející titul. Právě zde se už často uplatní umělá inteligence.
Včera, aktualita, Jan Vítek