www.svethardware.cz
>
>
>
>

Šéf Sony ukazuje sílu budoucí PlayStation

Šéf Sony ukazuje sílu budoucí PlayStation
, , aktualita
Výkonný ředitel společnosti Sony Kazuo Hirai vzal na sebe prezentaci, v níž svým investorům ukazoval sílu chystané konzole PlayStation nové generace. Ta bude založena na SoC s procesorovými jádry Zen a grafikou Navi. 
K oblíbeným
reklama
Takashi Mochizuki, reportér Wall Street Journal, pro nás pořídil video z prezentace firmy Sony, kde se ukazuje, jaký výkon můžeme očekávat od 7nm SoC od AMD, které nabídne celkem osm jader Zen 2 a pak GPU generace Navi, jež prý dostane podporu ray tracingu. Tu má ostatně dle neověřených informací nabídnout v nějaké formě také příští generace GPU Navi 20, která přijde po Navi 10 chystaných pro tento rok. A v této době se už samozřejmě také počítá s využitím moderního SSD pro PCIe. 
 
 
Video ukazuje dvě různé věci, a sice jako první tu máme renderovací výkon nové konzole, již si můžeme označit zatím za PlayStation 5, i když to ještě nebylo potvrzeno a Sony mluví stále prostě o Next Generation. Důležité je, že PS5 dokázala danou scénu vykreslit za 0,83 sekundy a i slušně výkonná PS4 Pro to má za více než 8 sekund. 
 
V druhé části videa je známý titul Spider Man pro PS4, kde se poprvé ukazuje PS4 Pro s dlouhými prodlevami, které nejsou ale dle všeho dány problémy s výkonem jejího SoC. Spíše jde o otázku paměti a schopnosti do ní tahat další potřebná data. V tom by měla PS5 excelovat právě i díky tomu, že využije rychlé SSD pro rozhraní PCI Express. Od Sony se také dozvídáme, že čas potřebný obecně k nahrávání her by měl být asi 19x kratší, což je prostě dopad toho, jak jsou výkonná moderní SSD oproti klasickým pevným diskům. 
 
 
Dále tu máme ze stejného zdroje dva obrázky z prezentace, která popisuje, co si můžeme představit pod další generací PlayStation. Potvrzuje se zbrusu nové SoC a využití SSD, dále zpětná kompatibilita s generací PS4, podpora ray tracingu, rozlišení 8K, 3D audia a také stále možnost využít optické disky s hrami. 
 
O čem se zatím nemluvilo, je datum vypuštění na trh plus cena, o připravovaných hrách, celkové nabídce pro uživatele a o tom, jak to bude s uvedením konzole na trh v různých zemích. 
 
 
V druhém obrázku je uvedeno, že nástupem PS5 nenastává konec éry PS4. Na tom se ostatně bude podílet právě i zpětná kompatibilita a PS4 bude dle očekávání pro Sony výdělečná ještě další tři roky a stále se pro ni chystá řada nových zásadních titulů. 
 
Zdroj: WSJ via Twitter


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Zmatené testování: recenze Radeonu RX 5600 XT jsou tu Zmatené testování: recenze Radeonu RX 5600 XT jsou tu
Pokud by se AMD po vzoru NVIDIE zlevnit své karty Radeon RX 5600 XT, a to v jeho případě ještě dříve, než dorazí na trh, bylo by to jednoduché. Jenomže namísto toho se zvyšovaly takty a to už tak jednoduché není. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Apokalyptická Dying Light 2 nepřijde na jaře, ale výrazně později Apokalyptická Dying Light 2 nepřijde na jaře, ale výrazně později
Nedávno jsme se dozvěděli o tom, že CD Projekt Red bude potřebovat více času na dokončení hry Cyberpunk 2077 a nyní přichází podobná zpráva o Dying Light 2. V případě této hry může být zpoždění ještě výrazně delší. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Noctua uvádí nízký černočerný CPU chladič NH-L9a-AM4 chromax.black Noctua uvádí nízký černočerný CPU chladič NH-L9a-AM4 chromax.black
Rakouská Noctua si připravila nový nízkoprofilový chladič NH-L9a-AM4, který patří do rodiny chromax.black. Má tak celé své tělo i s ventilátorem černé a hodit se bude zvláště do HTPC a celkově nízkých či tenkých sestav.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Radiohead uvádí Public Library, veřejný archiv svého obsahu Radiohead uvádí Public Library, veřejný archiv svého obsahu
Zatímco spousta hudebních skupin si úzkostlivě chrání všechen svůj obsah, britští Radiohead ho už několikrát dali k dispozici všem zadarmo. Nyní spouští Radiohead Public Library, stránku obsahující i vzácný obsah.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Gigabyte a Incooling pracují na chlazení serverů s možností přetaktování Gigabyte a Incooling pracují na chlazení serverů s možností přetaktování
Gigabyte si chystá novou serverovou platformu, která dostala označení R161 Series a nabídne možnost přetaktování. K tomu bude ale zapotřebí kvalitní chlazení a právě o to se postará společnost Incooling. 
Včera, aktualita, Jan Vítek