www.svethardware.cz
>
>
>
>

Šéf Sony ukazuje sílu budoucí PlayStation

Šéf Sony ukazuje sílu budoucí PlayStation
, , aktualita
Výkonný ředitel společnosti Sony Kazuo Hirai vzal na sebe prezentaci, v níž svým investorům ukazoval sílu chystané konzole PlayStation nové generace. Ta bude založena na SoC s procesorovými jádry Zen a grafikou Navi. 
K oblíbeným
reklama
Takashi Mochizuki, reportér Wall Street Journal, pro nás pořídil video z prezentace firmy Sony, kde se ukazuje, jaký výkon můžeme očekávat od 7nm SoC od AMD, které nabídne celkem osm jader Zen 2 a pak GPU generace Navi, jež prý dostane podporu ray tracingu. Tu má ostatně dle neověřených informací nabídnout v nějaké formě také příští generace GPU Navi 20, která přijde po Navi 10 chystaných pro tento rok. A v této době se už samozřejmě také počítá s využitím moderního SSD pro PCIe. 
 
 
Video ukazuje dvě různé věci, a sice jako první tu máme renderovací výkon nové konzole, již si můžeme označit zatím za PlayStation 5, i když to ještě nebylo potvrzeno a Sony mluví stále prostě o Next Generation. Důležité je, že PS5 dokázala danou scénu vykreslit za 0,83 sekundy a i slušně výkonná PS4 Pro to má za více než 8 sekund. 
 
V druhé části videa je známý titul Spider Man pro PS4, kde se poprvé ukazuje PS4 Pro s dlouhými prodlevami, které nejsou ale dle všeho dány problémy s výkonem jejího SoC. Spíše jde o otázku paměti a schopnosti do ní tahat další potřebná data. V tom by měla PS5 excelovat právě i díky tomu, že využije rychlé SSD pro rozhraní PCI Express. Od Sony se také dozvídáme, že čas potřebný obecně k nahrávání her by měl být asi 19x kratší, což je prostě dopad toho, jak jsou výkonná moderní SSD oproti klasickým pevným diskům. 
 
 
Dále tu máme ze stejného zdroje dva obrázky z prezentace, která popisuje, co si můžeme představit pod další generací PlayStation. Potvrzuje se zbrusu nové SoC a využití SSD, dále zpětná kompatibilita s generací PS4, podpora ray tracingu, rozlišení 8K, 3D audia a také stále možnost využít optické disky s hrami. 
 
O čem se zatím nemluvilo, je datum vypuštění na trh plus cena, o připravovaných hrách, celkové nabídce pro uživatele a o tom, jak to bude s uvedením konzole na trh v různých zemích. 
 
 
V druhém obrázku je uvedeno, že nástupem PS5 nenastává konec éry PS4. Na tom se ostatně bude podílet právě i zpětná kompatibilita a PS4 bude dle očekávání pro Sony výdělečná ještě další tři roky a stále se pro ni chystá řada nových zásadních titulů. 
 
Zdroj: WSJ via Twitter


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung uvádí CRG5: značně prohnutý a rychlý herní monitor Samsung uvádí CRG5: značně prohnutý a rychlý herní monitor
Samsung si připravil herní monitor, který je vybaven obrazovkou typu VA schopnou pracovat na obnovovací frekvenci až 240 Hz. Její povrch je přitom prohnutý tak, že opisuje část kružnice o poloměru 1500 mm. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Největší počítačový čip světa vyrobilo TSMC pro Cerebras Systems Největší počítačový čip světa vyrobilo TSMC pro Cerebras Systems
Kalifornský startup Cerebras Systems využil služby společnosti TSMC, aby si u ní nechal vyrobit světově největší logický čip postavený na moderních technologiích. Využije k tomu větší část waferu a skládá se z 1,2 bilionu tranzistorů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Autonomní koloběžky KickScooter T60 se samy zajedou nabít Autonomní koloběžky KickScooter T60 se samy zajedou nabít
Sdílené koloběžky nejsou už ani na našich ulicích ničím novým. Provozovatelé ale musí pořád řešit jejich správu, tedy je přemisťovat a nabíjet. Nový Segway-Ninebot KickScooter T60 tohle ale bude umět udělat sám. Bude totiž autonomní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Herní monitor HP Omen X 27: TN s kvalitou IPS Herní monitor HP Omen X 27: TN s kvalitou IPS
HP představilo nový herní monitor Omen X 27. Jde o velmi rychlý 240Hz HDR monitor, který využívá displej s technologií TN. Přesto ale zákazníkům slibuje, že nabídne kvalitu obrazu typickou spíše pro IPS displeje.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Alienware oprašuje herní Auroru R9 a přináší další hardware Alienware oprašuje herní Auroru R9 a přináší další hardware
V Dellu a Alienware se rozhodli řádně oprášit svou herní nabídku, díky čemuž se můžeme podívat nejen na nové monitory, ale také na nové desktopy, klávesnice či myši. Hlásí se tak i Aurora R9 nebo levnější Dell G5. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek