reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sentry 2.0: konzolová herní PC skříň z Indiegogo

2.4.2019, Jan Vítek, aktualita
Sentry 2.0: konzolová herní PC skříň z Indiegogo
Na serveru Indiegogo se objevila iniciativa jistého Dr. Zabera z Polska, který si myslí, že může zaujmout s konceptem výkonných PC s podobou konzole, která by se tak nejlépe vyjímala v obývacích pokojích. O čem to vše je?
Sentry 2.0 tak ve své podstatě není originální produkt, však s konceptem PC v podobě herní konzole se snaží prosadit řada firem. Vzpomenout můžeme na Valve a jeho neúspěšné Steam Machines, různé modely firmy ZOTAC nebo také Corsair má své podobné produkty, jako je One i160. V těchto případech se většinou zmiňuje to, jaký objem mají tyto počítače, takže zatímco Corsair One i160 má 13litrový, Sentry 2.0 zabere jen prostor rovnající se 7 litrům. 
 
 
Vedle toho jde také o provedení, takže aby počítač zabral co nejméně místa, byl vybaven rozkročenými nožkami, díky nimž může být položen na svou úzkou hranu. A co nabídne?
 
 
Připravena byla pro nás tabulka srovnávající různé formáty PC plus herní konzole, a to z hlediska velikosti, druhu procesoru a jeho výkonu, velikosti a výkonu grafiky a použitého napájecího zdroje. Sentry 2.0 v těchto vlastnostech samozřejmě exceluje, jinak by tato tabulka nemohla vzniknout. My se dozvíme, že bude podporovat paticové procesory a grafické karty plné velikosti, čili prostě desktopové komponenty napájené zdrojem formátu SFX. Jde tak o skříň, která má vynikat svými malými rozměry, což ovšem vyvolává otázky ohledně efektivity chlazení a hlučnosti. Nejde tedy o PC a ani o barebone, ale čistě o počítačovou skříň, do níž si už budeme muset pořídit komponenty sami, což nebude problém. 
 
 
Sentry 2.0 je tak základ pro počítač, jenž bude založen na standardní desce formátu Mini-ITX a vejde se do něj maximálně 305 mm dlouhá dvouslotová karta. Chlazení procesoru zajistí 120mm AiO vodní chladič, anebo v horším případě maximálně 47 mm vysoký vzduchový chladič. Pak tu máme prostor pro čtyři 2,5" zařízení, standardní moduly DIMM (záleží ale na desce, zda to nebudou SO-DIMM). 
 
Skříň byla vyrobena z 1mm tlusté oceli a její rozměry jsou 340 x 310 x 66 mm při hmotnosti 2,6 kg. Vepředu pak máme dva konektory USB 3.0 typu A a výbava zadní části bude záviset na konkrétní desce a grafice. Jde tak o počítač, který by se měl vejít do batohu, do nějž se jinak schová i 17" notebook. 
 
Sentry 2.0 se budou vyrábět v Polsku a k zákazníkům se mají dostat nejdříve v prosinci tohoto roku. Cena na Indiegogo je 260 dolarů a pokud se během příštích 30 dnů objedná alespoň 1000 kusů, čili se vybere 260.000 dolarů, bude kampaň úspěšně financována. Zatím to vypadá nadějně, protože už nyní se vybralo 28 % potřebné částky. 
 
Zdroj: Indiegogo


reklama