Registrace: 15.3.2011
Komentářů: 252, score 2.0 | Svět mobilně: 69/0.4 | Digimanie: 33/1.2 | TV Freak: 22/0.1
Účast v Expertiádách: 22 (přehled)
Účast v Týdenních šancích: 22 (přehled)
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 4.2.2020 s hodnocením +15:
Já to shorterům přeji. Když sází na to, že se někomu nebude dařit, tak ať platí těm co se daří.
Komentář z 2.7.2020 s hodnocením +11:
"Tyto případy dokazují, že díky kryptoměnám lze převádět obrovské bohatství během pouhých několika minut a za směšný poplatek.­"

Dle mého názoru to mimo jiné dokazuje, že jsou u standardních bank poplatky za transakce zcela neadekvátní...
Komentář z 31.10.2016 s hodnocením +11:
"Management Microsoftu prostě začal razit teorii, že každý vývojář by měl být zodpovědný za svůj kód. A už v minulém roce se začaly v tomto systému objevovat trhliny, což nelze nutně přičíst tomu, že jde o nevhodný systém.­"

Jako programátor musím říci, že zcela jistě jde o nevhodný systém. Pracuji stejným způsobem a sám vidím, že nejsem schopen předat 100% produkt. Důvod je nasnadě. Jako programátor vnímám a přemýšlím jinak než uživatelé.
Takovým zjednodušeným příkladem budiž formulář. Jeden by řekl, že v našich zemích, kde se píše zleva doprava shora dolů budou uživatelé daný formulář takto i číst a vyplňovat, ale to oni ne. BFU ­(běžný Franta Uživatel­) začne pěkně uprostřed, pak vyplní něco málo nahoře, něco dole, doplní prostření díl a důležité­/povinné pole ponechá zásadně bez povšimnutí. Má­-li aplikace reagovat během vyplňování, musí programátor počítat prakticky se vším, ale je to jen člověk a tu něco přehlédne, tam něco zapomene.
Z mých zkušeností nestačí otestování programátorem. Jsme lidi a ne stroje a chyby prostě děláme. Navíc máme zcela nevyhnutelnou profesní slepotu. Proto musí existovat tester, který není nijak s programátorem svázán a dělá vše proto, aby odhalil chyby a neočekávané chování aplikace. No a je jasné, že i když aplikace projde testování, stále je pravděpodobné, že obsahuje nějakou chybu, protože i tester je člověk. Nicméně díky testerovi je obvykle většina chyb dohledána výsledná kvalita aplikace je samozřejmě vyšší.

Ano, zcela logicky je vyšší je i cena. Zde je však třeba uvážit, velikost firmy a prodeje daného produktu. Firma jako M$ si testery dovolit může, ale je evidentní, že vyměnila kvalitu za zisk. Navíc se stále větším počtem zpráv o nekvalitě je otázkou, proč by si někdo měl daný software kupovat? Proč by uživatel měl podstupovat riziko, že přijde o svá data, nebo že ve chvíli, kdy to potřebuje nebude moci na počítači pracovat? Argument, že W10 jsou modernější ­(rychlejší, úspornější, a pod.­) je v této situaci zcela lichý neboť k čemu mi je moderní software, který je poruchový či dokonce nefunkční. Stále tak zůstávám u W7 a zřejmě zůstanu jak jen to bude možné.

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 23.6.2017 s hodnocením -4:
Kdy už konečně začne M$ používat označování objemu dat dle norem, které tu jsou už 18 let? Mám na mysli KiB, MiB, GiB,...
Komentář z 28.1.2019 s hodnocením -2:
Co se týká SD a USB, tak to bude asi hodně speciální deska, protože co jsem se díval, tak všechny obrázky základních desek pro farmy měli běžně USB a naopak nenarazil jsem na žádnou, která by měla slot na SD kartu..., ale chápu, že jste jen přebral zprávu...

Komentář z 28.1.2019 s hodnocením -2:
Serverové firmware z SD karty? Proč tak složitě... Nestačil by obyčejný USB ­(Flash­) disk?

"...dokáží na dálku vypnout ventilátory a ochranu proti přehřátí, čímž všechny stroje shoří a může shořet i celý dům...­" Vážně? Není to přehnané? Pokud dojde k ke zničení CPU nebo GPU ­(Nevím zda GPU nemají podobnou ochranu jako CPU, kdy při vysoké teplotě začnou uplatňovat tzv. throttling.­), pak ­"vyhoří­" jen daná komponenta. Neslyšel jsem, že by vzplál celý počítač. Odejde GPU, ale budovu to nepodpálí. Už nejsme v roce 2006, viz např. https:­/­/youtu.be­/XgOmMAasqto ...

Oblíbené články

Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
23.5.2019: Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6....