Registrace: 15.3.2011
Komentářů: 218, score 1.7 | Svět mobilně: 61/0.2 | Digimanie: 31/1.1 | TV Freak: 20/0.0
Účast v Expertiádách: 22 (přehled)
Účast v Týdenních šancích: 17 (přehled)
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 31.10.2016 s hodnocením +11:
"Management Microsoftu prostě začal razit teorii, že každý vývojář by měl být zodpovědný za svůj kód. A už v minulém roce se začaly v tomto systému objevovat trhliny, což nelze nutně přičíst tomu, že jde o nevhodný systém.­"

Jako programátor musím říci, že zcela jistě jde o nevhodný systém. Pracuji stejným způsobem a sám vidím, že nejsem schopen předat 100% produkt. Důvod je nasnadě. Jako programátor vnímám a přemýšlím jinak než uživatelé.
Takovým zjednodušeným příkladem budiž formulář. Jeden by řekl, že v našich zemích, kde se píše zleva doprava shora dolů budou uživatelé daný formulář takto i číst a vyplňovat, ale to oni ne. BFU ­(běžný Franta Uživatel­) začne pěkně uprostřed, pak vyplní něco málo nahoře, něco dole, doplní prostření díl a důležité­/povinné pole ponechá zásadně bez povšimnutí. Má­-li aplikace reagovat během vyplňování, musí programátor počítat prakticky se vším, ale je to jen člověk a tu něco přehlédne, tam něco zapomene.
Z mých zkušeností nestačí otestování programátorem. Jsme lidi a ne stroje a chyby prostě děláme. Navíc máme zcela nevyhnutelnou profesní slepotu. Proto musí existovat tester, který není nijak s programátorem svázán a dělá vše proto, aby odhalil chyby a neočekávané chování aplikace. No a je jasné, že i když aplikace projde testování, stále je pravděpodobné, že obsahuje nějakou chybu, protože i tester je člověk. Nicméně díky testerovi je obvykle většina chyb dohledána výsledná kvalita aplikace je samozřejmě vyšší.

Ano, zcela logicky je vyšší je i cena. Zde je však třeba uvážit, velikost firmy a prodeje daného produktu. Firma jako M$ si testery dovolit může, ale je evidentní, že vyměnila kvalitu za zisk. Navíc se stále větším počtem zpráv o nekvalitě je otázkou, proč by si někdo měl daný software kupovat? Proč by uživatel měl podstupovat riziko, že přijde o svá data, nebo že ve chvíli, kdy to potřebuje nebude moci na počítači pracovat? Argument, že W10 jsou modernější ­(rychlejší, úspornější, a pod.­) je v této situaci zcela lichý neboť k čemu mi je moderní software, který je poruchový či dokonce nefunkční. Stále tak zůstávám u W7 a zřejmě zůstanu jak jen to bude možné.
Komentář z 13.11.2018 s hodnocením +7:
Já to nechápu. Proč si lidi stále kupují produkty firem, které si vynucují takovýto monopol? Co hůř, jejich zboží je navíc neskonale předražené. Co to lidi žene k takovým zjevně nevýhodným nákupům? Chápu, že když se jedná o ­"šmejdy­", kteří provedou psychický nátlak na 70letou babičku, tak ona prostě podlehne. Jak ovšem odůvodnit nevýhodný nákup, když máte čas, můžete si vše rozmyslet, produkt, který kupujete vám nikdo nevnucuje a také existuje adekvátní konkurence, ale přesto se rozhodnete daný předražený výrobek koupit?
Komentář z 23.4.2018 s hodnocením +6:
Vědci mezi sebou by měli přejít na SI jednotky, k čemu jinému by jinak byly...

Ovšem jak naložit s vyjádřením magnitudy? Tak jedná se hodnotu jasnosti kosmického tělesa. Slunce je evidentně stabilně nejjasnější, takže se jedná o výchozí bod. Posunul bych stávající žebříček tak, aby Slunce bylo na 0 a ostatní tělesa pak zápornou hodnotou. Pokud by něco svou magnitudou slunce přezářilo mělo by to kladné číslo, tedy bylo to jasnější než Slunce...

Vzdálenosti bych vyjadřoval ve světelných rocích ­(případně měsících, dnech, hodinách,...­). Je to lidsky uchopitelné a použitelné i ve vědě. ­(Možná je to jen otázkou zvyku, ale taky nepoužíváme megagram ­[Mg­], ale kilotuna ­[kt­] nebo 1000 kilogramů ­[kg­]...­). Ano, světelný rok není SI, ale astronomická jednotka, což je docela divný, zvláště pak, když metr je definován na základě rychlosti světla... no, tak by se to prohodilo ;­-­)

Hmotnosti slunce jsem si vždy myslel, že jsou údaje pro lidi, aby měli lepší představu. Vědci doufám používají SI, jak píšu v prvním řádku. Běžní lidé si neumí představit kolik to, když to má 10^30 gramů. Když se řekne, že to váží jako Slunce, pak je to hned jasné. V televizi taky říkají, že to váží jako 4 sloni, a tam je to mnohem horší, protože případná nepřesnost může být mnohem horší ­(Jací sloni, afričtí nebo indičtí a jsou to samci nebo samice...­), o přirovnání k bazénům vody nemluvě, protože se jaksi zapomenou zmínit, o jaké hloubce... Nicméně člověk má alespoň nějakou představu.

No a nakonec si myslím, že pokud se něco podaří prosadit, tak to bude trvat ­"100­" let než se to uchytí. Podívejme na anglické­/americké jednotky versus metrické... Dokonce i když Anglie od roku 1965 oficiálně přešla na metrické jednotky a oficiálně byl přechod ­"dokončen v roce 1995, lidé stejně používají ­(Mají na to výjimky ;­-­) třeba, parlament, hospody a podobně...­) ty svoje palce, stopy, pinty, galony,...

Takže hodně štěstí se změnami ;­-­)Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 23.6.2017 s hodnocením -4:
Kdy už konečně začne M$ používat označování objemu dat dle norem, které tu jsou už 18 let? Mám na mysli KiB, MiB, GiB,...
Komentář z 28.1.2019 s hodnocením -2:
Co se týká SD a USB, tak to bude asi hodně speciální deska, protože co jsem se díval, tak všechny obrázky základních desek pro farmy měli běžně USB a naopak nenarazil jsem na žádnou, která by měla slot na SD kartu..., ale chápu, že jste jen přebral zprávu...

Komentář z 28.1.2019 s hodnocením -2:
Serverové firmware z SD karty? Proč tak složitě... Nestačil by obyčejný USB ­(Flash­) disk?

"...dokáží na dálku vypnout ventilátory a ochranu proti přehřátí, čímž všechny stroje shoří a může shořet i celý dům...­" Vážně? Není to přehnané? Pokud dojde k ke zničení CPU nebo GPU ­(Nevím zda GPU nemají podobnou ochranu jako CPU, kdy při vysoké teplotě začnou uplatňovat tzv. throttling.­), pak ­"vyhoří­" jen daná komponenta. Neslyšel jsem, že by vzplál celý počítač. Odejde GPU, ale budovu to nepodpálí. Už nejsme v roce 2006, viz např. https:­/­/youtu.be­/XgOmMAasqto ...

Oblíbené články

Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
23.5.2019: Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6....