www.svethardware.cz
>
>
>
>

SilverStone ECM23 pro lepší chlazení M.2 SSD ve slotu PCIe

SilverStone ECM23 pro lepší chlazení M.2 SSD ve slotu PCIe
, , aktualita
SilverStone, známý výrobce počítačových skříní, zdrojů a podobného hardwaru, si připravil nový adaptér, který nám umožní umístit SSD v podobě M.2 kartičky do klasického slotu PCI Express. K čemu to může být dobré? 
reklama
Firmu SilverStone máme spojenou s často hliníkovými skříněmi a kus hliníku najdeme i zde. Problém dnešních SSD totiž nezřídka tkví i v tom, že se mohou snadno přehřát a výrobci jich samotných na to moc nehledí. K tomu tak nepřispívá i fakt, že se taková SSD ve slotu M.2 ocitnou přitisknuta na základní desku a to ještě navíc třeba i pod grafickou kartou. Takže k přehřátí a snižování výkonu v takovém případě není daleko. 
 
 
Moderní základní desky už s tím často počítají, takže dodávané pasivní chladiče SSD už jsou skoro standard, alespoň u těch modelů, které nepatří mezi nejlevnější. Ovšem i tak si určitě produkt jako ECM23 najde své zákazníky, kteří ocení jeho přednost v podobě lepšího chlazení. 
 
To je dáno jednak tím, že SSD bude mít svůj žebrovaný pasiv a pak tím, že bude vystrčeno do prostoru nad základní desku, kde bude lépe vystaveno chladivému proudění vzduchu. A vedle toho je tu už ten očividný fakt, že díky ECM23 naše deska nemusí mít žádný slot M.2 a postačí alespoň PCI Express x4, i když fungovat by to mělo i v PCI Express x1, pokud ten bude mít otevřený konec, aby redukci šlo do něj zasunout. Jak si ale nelze nevšimnout, fyzicky je ECM23 vybaven slotem x16, což výrobce zvolil možná proto, aby byla redukce po zasunutí do dlouhého slotu stabilnější. Nic jiného než slot se svým zámkem ji totiž držet nebude. 
 
 
Specifikace nám dále prozradí, že je tu také LED indikátor přístupu k SSD, které může být 30 až 80 mm dlouhé. Zajímavé jsou informace o podpoře operačních systémů vzhledem k tomu, že toto zařízení až na pár SMD součástek nemá žádnou elektroniku, kterou by dané systémy měly podporovat. Jde pouze a jen o redukci z PCIe na M.2. 
 
 
Na výběr pak máme mezi třemi teplovodivými podložkami, z nichž si zvolíme tu pravou dle instalovaného SSD a výrobce nezapomněl dodat také malý šroubovák. SilverStone také nezapomíná upozornit, že SSD pro rozhraní SATA (B key) jsou s tímto produktem nekompatibilní, což je logické, protože podporu SATA budeme na klasických slotech PCIe na rozdíl od M.2 hledat marně. 
 
O ceně a dostupnosti zatím nevíme nic. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Traffic Googlu mířil do Ruska a Číny, za vše mohl ISP z Nigérie Traffic Googlu mířil do Ruska a Číny, za vše mohl ISP z Nigérie
Před dvěma dny zaznamenaly některé služby Googlu více než hodinový výpadek, kdy data místo do Googlu proudila přes Čínu a Rusko. Celý problém měl ale zdroj v překvapivém místě, u poskytovatele internetu v Nigérii.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
3D tiskárny rizikem pro zdraví, emitují nebezpečné nanočástice 3D tiskárny rizikem pro zdraví, emitují nebezpečné nanočástice
Technologie 3D tisku začne být asi brzy posuzována i ze zdravotního hlediska. Další studie totiž ukázala, že jsou při 3D tisku uvolňovány nebezpečné nanočástice, což trápí např. i přímovstřikové motory v autech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
AMD EPYC "Milan" a NVIDIA "Volta-Next" společně vytvoří superpočítač Perlmutter AMD EPYC "Milan" a NVIDIA "Volta-Next" společně vytvoří superpočítač Perlmutter
AMD nedávno představilo své procesory EPYC s kódovým označením Rome, ale my se nyní můžeme z Říma přesunout do Milána a přibrat na cestu následovníka Volty od firmy NVIDIA. Tato kombinace bude tvořit Perlmutter pro DOE.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
SpaceX získala od NASA certifikaci pro vypouštění nejdůležitějších misí SpaceX získala od NASA certifikaci pro vypouštění nejdůležitějších misí
SpaceX se svými raketami Falcon 9 nemá zcela "čistý rejstřík" ovšem v poslední době si není na co stěžovat. Na cestě je také certifikace pro vynášení astronautů na Mezinárodní vesmírnou stanici, ale SpaceX nyní získala jinou.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Windows 10 October 2018 Update už je opět v distribuci Windows 10 October 2018 Update už je opět v distribuci
Microsoft se konečně odhodlal opět vypustit na trh Windows 10 October 2018 Update (verze 1809), který původně přišel už před měsícem, ale rychle zase musel být stažen kvůli závažné chybě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář