www.svethardware.cz
>
>
>
>

SilverStone ECM23 pro lepší chlazení M.2 SSD ve slotu PCIe

SilverStone ECM23 pro lepší chlazení M.2 SSD ve slotu PCIe
, , aktualita
SilverStone, známý výrobce počítačových skříní, zdrojů a podobného hardwaru, si připravil nový adaptér, který nám umožní umístit SSD v podobě M.2 kartičky do klasického slotu PCI Express. K čemu to může být dobré? 
reklama
Firmu SilverStone máme spojenou s často hliníkovými skříněmi a kus hliníku najdeme i zde. Problém dnešních SSD totiž nezřídka tkví i v tom, že se mohou snadno přehřát a výrobci jich samotných na to moc nehledí. K tomu tak nepřispívá i fakt, že se taková SSD ve slotu M.2 ocitnou přitisknuta na základní desku a to ještě navíc třeba i pod grafickou kartou. Takže k přehřátí a snižování výkonu v takovém případě není daleko. 
 
 
Moderní základní desky už s tím často počítají, takže dodávané pasivní chladiče SSD už jsou skoro standard, alespoň u těch modelů, které nepatří mezi nejlevnější. Ovšem i tak si určitě produkt jako ECM23 najde své zákazníky, kteří ocení jeho přednost v podobě lepšího chlazení. 
 
To je dáno jednak tím, že SSD bude mít svůj žebrovaný pasiv a pak tím, že bude vystrčeno do prostoru nad základní desku, kde bude lépe vystaveno chladivému proudění vzduchu. A vedle toho je tu už ten očividný fakt, že díky ECM23 naše deska nemusí mít žádný slot M.2 a postačí alespoň PCI Express x4, i když fungovat by to mělo i v PCI Express x1, pokud ten bude mít otevřený konec, aby redukci šlo do něj zasunout. Jak si ale nelze nevšimnout, fyzicky je ECM23 vybaven slotem x16, což výrobce zvolil možná proto, aby byla redukce po zasunutí do dlouhého slotu stabilnější. Nic jiného než slot se svým zámkem ji totiž držet nebude. 
 
 
Specifikace nám dále prozradí, že je tu také LED indikátor přístupu k SSD, které může být 30 až 80 mm dlouhé. Zajímavé jsou informace o podpoře operačních systémů vzhledem k tomu, že toto zařízení až na pár SMD součástek nemá žádnou elektroniku, kterou by dané systémy měly podporovat. Jde pouze a jen o redukci z PCIe na M.2. 
 
 
Na výběr pak máme mezi třemi teplovodivými podložkami, z nichž si zvolíme tu pravou dle instalovaného SSD a výrobce nezapomněl dodat také malý šroubovák. SilverStone také nezapomíná upozornit, že SSD pro rozhraní SATA (B key) jsou s tímto produktem nekompatibilní, což je logické, protože podporu SATA budeme na klasických slotech PCIe na rozdíl od M.2 hledat marně. 
 
O ceně a dostupnosti zatím nevíme nic. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: leden 2019 Doporučené PC sestavy: leden 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek
Samsung inovoval SSD disky 970 EVO Plus Samsung inovoval SSD disky 970 EVO Plus
Společnost Samsung inovovala nabídku svých SSD disků. Nová řada 970 EVO Plus nahrazuje původní 970 EVO novými 96vrstvými V-NAND čipy a zvyšuje přenosové rychlosti i hodnoty náhodného přístupu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Skandál u DJI, desítky zaměstnanců součástí obrovského podvodu Skandál u DJI, desítky zaměstnanců součástí obrovského podvodu
Výrobcem dronů DJI nyní otřásá velký skandál, který ho může stát opravdu nemalé peníze. Desítky zaměstnanců se totiž zúčastnily obrovského provizního podvodu. Zaměstnanci si tak přišli na spoustu peněz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
GBatteries: rychlé nabíjení elektromobilů díky AI GBatteries: rychlé nabíjení elektromobilů díky AI
Máme zde další převratnou technologii spojenou s elektromobily a jejich nabíjením. Stojí za nimi startup GBatteries, který slibuje nabití 60kWh akumulátoru v řádu několika málo minut, přičemž úlohu zde hraje systém umělé inteligence.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Proudy rádiového záření z naší supermasivní černé díry mohou mířit přímo na Zemi Proudy rádiového záření z naší supermasivní černé díry mohou mířit přímo na Zemi
Sagittarius A* známe jako velice silný zdroj rádiového záření uprostřed naší galaxie a obvykle se označuje za supermasivní černou díru. Nyní se ukázalo, že silné proudy tohoto záření mohou být namířeny přímo na Zemi. 
Včera, aktualita, Jan Vítek