www.svethardware.cz
>
>
>
>

SilverStone ECM23 pro lepší chlazení M.2 SSD ve slotu PCIe

SilverStone ECM23 pro lepší chlazení M.2 SSD ve slotu PCIe
, , aktualita
SilverStone, známý výrobce počítačových skříní, zdrojů a podobného hardwaru, si připravil nový adaptér, který nám umožní umístit SSD v podobě M.2 kartičky do klasického slotu PCI Express. K čemu to může být dobré? 
reklama
Firmu SilverStone máme spojenou s často hliníkovými skříněmi a kus hliníku najdeme i zde. Problém dnešních SSD totiž nezřídka tkví i v tom, že se mohou snadno přehřát a výrobci jich samotných na to moc nehledí. K tomu tak nepřispívá i fakt, že se taková SSD ve slotu M.2 ocitnou přitisknuta na základní desku a to ještě navíc třeba i pod grafickou kartou. Takže k přehřátí a snižování výkonu v takovém případě není daleko. 
 
 
Moderní základní desky už s tím často počítají, takže dodávané pasivní chladiče SSD už jsou skoro standard, alespoň u těch modelů, které nepatří mezi nejlevnější. Ovšem i tak si určitě produkt jako ECM23 najde své zákazníky, kteří ocení jeho přednost v podobě lepšího chlazení. 
 
To je dáno jednak tím, že SSD bude mít svůj žebrovaný pasiv a pak tím, že bude vystrčeno do prostoru nad základní desku, kde bude lépe vystaveno chladivému proudění vzduchu. A vedle toho je tu už ten očividný fakt, že díky ECM23 naše deska nemusí mít žádný slot M.2 a postačí alespoň PCI Express x4, i když fungovat by to mělo i v PCI Express x1, pokud ten bude mít otevřený konec, aby redukci šlo do něj zasunout. Jak si ale nelze nevšimnout, fyzicky je ECM23 vybaven slotem x16, což výrobce zvolil možná proto, aby byla redukce po zasunutí do dlouhého slotu stabilnější. Nic jiného než slot se svým zámkem ji totiž držet nebude. 
 
 
Specifikace nám dále prozradí, že je tu také LED indikátor přístupu k SSD, které může být 30 až 80 mm dlouhé. Zajímavé jsou informace o podpoře operačních systémů vzhledem k tomu, že toto zařízení až na pár SMD součástek nemá žádnou elektroniku, kterou by dané systémy měly podporovat. Jde pouze a jen o redukci z PCIe na M.2. 
 
 
Na výběr pak máme mezi třemi teplovodivými podložkami, z nichž si zvolíme tu pravou dle instalovaného SSD a výrobce nezapomněl dodat také malý šroubovák. SilverStone také nezapomíná upozornit, že SSD pro rozhraní SATA (B key) jsou s tímto produktem nekompatibilní, což je logické, protože podporu SATA budeme na klasických slotech PCIe na rozdíl od M.2 hledat marně. 
 
O ceně a dostupnosti zatím nevíme nic. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kontrola daní po řecku: místo účtenkovky kontrola drony Kontrola daní po řecku: místo účtenkovky kontrola drony
V několika evropských zemích se vybírání daní kontroluje účtenkovými loteriemi včetně té naší. Řekové si ale na vybraná podnikání jako jsou turistické lodě posvítili i jinak. Vydávání a přiznávání účtenek totiž budou sledovat pomocí dronů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA i AMD získávají pozitivní ohlasy analytiků NVIDIA i AMD získávají pozitivní ohlasy analytiků
NVIDIA v poslední době nesbírala velké pochvaly od analytiků. Ovšem i mezi nimi se samozřejmě najdou různé názory a ty pozitivní přicházejí z Bank of America. Doporučení investovat se také objevila ve spojitosti s AMD. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2080 se předvedla na suchém ledu GeForce RTX 2080 se předvedla na suchém ledu
Overclocker Der8auer se odhodlal k netradičnímu pokusu o přetaktování grafické karty, a to modelu GeForce GTX 2080 s využitím suchého ledu. Co tento pokus přinesl, na to se můžeme nyní podívat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Chrome 69: čelní útok na naše soukromí? Chrome 69: čelní útok na naše soukromí?
Google před verzí Chrome 69 nabídl ve svém prohlížeči volitelnou možnost přihlásit se k příslušnému účtu, aby bylo možné synchronizovat třeba záložky mezi různými zařízeními. S verzí 69 se ale způsob přihlašování mění. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Japonská Hayabusa-2 odhodila roboty na povrch asteroidu Ryugu Japonská Hayabusa-2 odhodila roboty na povrch asteroidu Ryugu
Japonská JAXA v poslední době neměla moc štěstí, ale na svou sondu Hayabusa-2 zatím může být pyšná. Ta už před prázdninami dostihla asteroid Ryugu a nyní na něj z výšky jen 55 metrů shodila dva roboty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek