www.svethardware.cz
>
>
>
>

SilverStone ECM23 pro lepší chlazení M.2 SSD ve slotu PCIe

SilverStone ECM23 pro lepší chlazení M.2 SSD ve slotu PCIe
, , aktualita
SilverStone, známý výrobce počítačových skříní, zdrojů a podobného hardwaru, si připravil nový adaptér, který nám umožní umístit SSD v podobě M.2 kartičky do klasického slotu PCI Express. K čemu to může být dobré? 
K oblíbeným
reklama
Firmu SilverStone máme spojenou s často hliníkovými skříněmi a kus hliníku najdeme i zde. Problém dnešních SSD totiž nezřídka tkví i v tom, že se mohou snadno přehřát a výrobci jich samotných na to moc nehledí. K tomu tak nepřispívá i fakt, že se taková SSD ve slotu M.2 ocitnou přitisknuta na základní desku a to ještě navíc třeba i pod grafickou kartou. Takže k přehřátí a snižování výkonu v takovém případě není daleko. 
 
 
Moderní základní desky už s tím často počítají, takže dodávané pasivní chladiče SSD už jsou skoro standard, alespoň u těch modelů, které nepatří mezi nejlevnější. Ovšem i tak si určitě produkt jako ECM23 najde své zákazníky, kteří ocení jeho přednost v podobě lepšího chlazení. 
 
To je dáno jednak tím, že SSD bude mít svůj žebrovaný pasiv a pak tím, že bude vystrčeno do prostoru nad základní desku, kde bude lépe vystaveno chladivému proudění vzduchu. A vedle toho je tu už ten očividný fakt, že díky ECM23 naše deska nemusí mít žádný slot M.2 a postačí alespoň PCI Express x4, i když fungovat by to mělo i v PCI Express x1, pokud ten bude mít otevřený konec, aby redukci šlo do něj zasunout. Jak si ale nelze nevšimnout, fyzicky je ECM23 vybaven slotem x16, což výrobce zvolil možná proto, aby byla redukce po zasunutí do dlouhého slotu stabilnější. Nic jiného než slot se svým zámkem ji totiž držet nebude. 
 
 
Specifikace nám dále prozradí, že je tu také LED indikátor přístupu k SSD, které může být 30 až 80 mm dlouhé. Zajímavé jsou informace o podpoře operačních systémů vzhledem k tomu, že toto zařízení až na pár SMD součástek nemá žádnou elektroniku, kterou by dané systémy měly podporovat. Jde pouze a jen o redukci z PCIe na M.2. 
 
 
Na výběr pak máme mezi třemi teplovodivými podložkami, z nichž si zvolíme tu pravou dle instalovaného SSD a výrobce nezapomněl dodat také malý šroubovák. SilverStone také nezapomíná upozornit, že SSD pro rozhraní SATA (B key) jsou s tímto produktem nekompatibilní, což je logické, protože podporu SATA budeme na klasických slotech PCIe na rozdíl od M.2 hledat marně. 
 
O ceně a dostupnosti zatím nevíme nic. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace
Pokud jde o modifikace nadšených fanoušků her, titul Zaklínač 3 na tom nikdy nebyl tak, jako třeba Skyrim ze série The Elder Scrolls. Modifikace to tak byly spíše kosmetické, ale nyní se otevírá úplně nová cesta. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy
Vypadá to, že Tesla se s konečnou platností zbaví hardwaru firmy NVIDIA pro své AI systémy pro řízení vozů. Mluvilo se o tom už minulý rok a nyní tu máme informace o čipu Tesla FSD, který má nabídnout 21násobek výkonu NVIDIA DGX. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII
Samotná společnost AMD už potvrdila, že se opravdu chystá oslavit své 50leté výročí i pomocí speciální edice procesorů Ryzen 7 2700X. Navíc se dozvídáme, že k nim přibudou také karty Radeon VII, ale ukázalo se konečně, v čem budou zvláštní?
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů
Už dříve jsme se mohli dozvědět o misi Discovery, která se týká asteroidu 16 Psyche, což by mohlo být ve skutečnosti jádro protoplanety. Jde o asteroid typu M, který je tak i potenciálním zdrojem surovin v hodnotě kvadrilionů dolarů.
Dnes, aktualita, Jan Vítek