www.svethardware.cz
>
>
>

Singapore Airlines terčem kritiky, sedadla mají kamery

Singapore Airlines terčem kritiky, sedadla mají kamery
, , aktualita
Soukromí uživatelů je poslední dobou čím dál víc probírané téma a čím dál víc také narušováno. Singapore Airlines to teď schytaly za instalaci kamer mířících přímo na pasažéry každého cestujícího v letadle.
K oblíbeným
reklama
Kamery jsou na každém rohu a objevují se i tam, kde bychom je nečekali. V minulosti to schytala např. půjčovna Hertz za kamery monitorující pasažéry v půjčených autech, nyní se kritika obrátila proti letecké společnosti Singapore Airlines. Cestující si totiž všimli, že infotainment systém letadel obsahuje také modul s kamerou, což dali aerolinkám pěkně sežrat na sociálních sítích. A nyní vyvstává otázka, proč tu propána něco takového je a zda se takto nemonitoruje celý let letadlem, nebo zda nejde např. o nadstandardní funkci pro videohovory v průběhu letu, což by bylo naopak plusem.
 
 
Aerolinky se brání tím, že takhle to už bylo od výroby, je to součást infotainment systému a přítomnost kamer nežádaly. Navíc podotkly, že kamery ani nejsou zapojeny a není to ani v plánu. Infotainment systém je produktem společností Panasonic a Thales a celkem byl instalován do 84 letadel Airbus A350, A380, Boeing 777-300ER, a 787-10. Podle společnosti Thales byl tento systém objednán do celkem 1600 letadel a netýká se to jen Singapore Airlines, ale také American Airlines, Emirates a Japan Airlines. Jestli tyto aerolinky plánují využít zabudované kamery nebo nikoli, je zatím nejasné. Každopádně pokud v budoucnu poletíte a chcete mít jistotu, že vás nikdo nepozoruje a nenahrává, přibalte si i neprůhlednou lepicí pásku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Corsair vypuští na trh 32GB moduly Vengeance LPX DDR4 Corsair vypuští na trh 32GB moduly Vengeance LPX DDR4
Corsair si připravil 32GB moduly Vengeance LPX DDR4, které tvoří až 256GB sadu pro velice náročné uživatele. Kapacita pamětí nám tak uspokojivě roste, a tak se podívejme, co vše si můžeme v tomto případě pořídit.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Wolfenstein: Youngblood a nároky na PC hardware Wolfenstein: Youngblood a nároky na PC hardware
Už to nebude trvat dlouho a hráči se budou moci vžít do kůže Blazkowiczových dvojčat, která budou v Paříži hledat po svém otci a půjdou přitom přes hromady mrtvol nacistů. Nyní už tak víme, co k tomu bude v PC verzi zapotřebí za hardware.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series
AMD by se rádo zasadilo o to, aby starší desky s čipsety sérií 400 nebo dokonce 300 nenabízely žádnou formu podpory rozhraní PCI Express 4.0. Výrobci desek si to ale rozhodně nemyslí a mezi ně nyní patří i Biostar.
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Intel Xeon Platinum 8284: výkonnější speciál za 5500 dolarů navíc Intel Xeon Platinum 8284: výkonnější speciál za 5500 dolarů navíc
Vedle nabídky firmy AMD a jejích serverových procesorů EPYC může být seznam cen procesorů Xeon od Intelu jak z jiného světa. To platí zvláště pro speciální procesory, které se ani neobjevují v běžné nabídce, a tím je i Xeon Platinum 8284. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Co by pronesl Nixon, kdyby astronauté Apolla 11 zemřeli na Měsíci? Co by pronesl Nixon, kdyby astronauté Apolla 11 zemřeli na Měsíci?
Je pochopitelné, že americký prezident Richard Nixon měl připraven projev i pro případ, že by mise Apollo 11 nevyšla a Armstrong, Aldrin a Collins se už nevrátili domů. Tento projev sice naštěstí pronést nemusel, ale my si jej i tak můžeme přečíst. 
Včera, aktualita, Jan Vítek12 komentářů