www.svethardware.cz
>
>
>

Singapore Airlines terčem kritiky, sedadla mají kamery

Singapore Airlines terčem kritiky, sedadla mají kamery
, , aktualita
Soukromí uživatelů je poslední dobou čím dál víc probírané téma a čím dál víc také narušováno. Singapore Airlines to teď schytaly za instalaci kamer mířících přímo na pasažéry každého cestujícího v letadle.
K oblíbeným
reklama
Kamery jsou na každém rohu a objevují se i tam, kde bychom je nečekali. V minulosti to schytala např. půjčovna Hertz za kamery monitorující pasažéry v půjčených autech, nyní se kritika obrátila proti letecké společnosti Singapore Airlines. Cestující si totiž všimli, že infotainment systém letadel obsahuje také modul s kamerou, což dali aerolinkám pěkně sežrat na sociálních sítích. A nyní vyvstává otázka, proč tu propána něco takového je a zda se takto nemonitoruje celý let letadlem, nebo zda nejde např. o nadstandardní funkci pro videohovory v průběhu letu, což by bylo naopak plusem.
 
 
Aerolinky se brání tím, že takhle to už bylo od výroby, je to součást infotainment systému a přítomnost kamer nežádaly. Navíc podotkly, že kamery ani nejsou zapojeny a není to ani v plánu. Infotainment systém je produktem společností Panasonic a Thales a celkem byl instalován do 84 letadel Airbus A350, A380, Boeing 777-300ER, a 787-10. Podle společnosti Thales byl tento systém objednán do celkem 1600 letadel a netýká se to jen Singapore Airlines, ale také American Airlines, Emirates a Japan Airlines. Jestli tyto aerolinky plánují využít zabudované kamery nebo nikoli, je zatím nejasné. Každopádně pokud v budoucnu poletíte a chcete mít jistotu, že vás nikdo nepozoruje a nenahrává, přibalte si i neprůhlednou lepicí pásku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Dnes, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková