www.svethardware.cz
>
>
>

Singapore Airlines terčem kritiky, sedadla mají kamery

Singapore Airlines terčem kritiky, sedadla mají kamery
, , aktualita
Soukromí uživatelů je poslední dobou čím dál víc probírané téma a čím dál víc také narušováno. Singapore Airlines to teď schytaly za instalaci kamer mířících přímo na pasažéry každého cestujícího v letadle.
K oblíbeným
reklama
Kamery jsou na každém rohu a objevují se i tam, kde bychom je nečekali. V minulosti to schytala např. půjčovna Hertz za kamery monitorující pasažéry v půjčených autech, nyní se kritika obrátila proti letecké společnosti Singapore Airlines. Cestující si totiž všimli, že infotainment systém letadel obsahuje také modul s kamerou, což dali aerolinkám pěkně sežrat na sociálních sítích. A nyní vyvstává otázka, proč tu propána něco takového je a zda se takto nemonitoruje celý let letadlem, nebo zda nejde např. o nadstandardní funkci pro videohovory v průběhu letu, což by bylo naopak plusem.
 
 
Aerolinky se brání tím, že takhle to už bylo od výroby, je to součást infotainment systému a přítomnost kamer nežádaly. Navíc podotkly, že kamery ani nejsou zapojeny a není to ani v plánu. Infotainment systém je produktem společností Panasonic a Thales a celkem byl instalován do 84 letadel Airbus A350, A380, Boeing 777-300ER, a 787-10. Podle společnosti Thales byl tento systém objednán do celkem 1600 letadel a netýká se to jen Singapore Airlines, ale také American Airlines, Emirates a Japan Airlines. Jestli tyto aerolinky plánují využít zabudované kamery nebo nikoli, je zatím nejasné. Každopádně pokud v budoucnu poletíte a chcete mít jistotu, že vás nikdo nepozoruje a nenahrává, přibalte si i neprůhlednou lepicí pásku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Tiger Lake ukazuje výrazně přepracovanou cache Intel Tiger Lake ukazuje výrazně přepracovanou cache
Intel si pro příští rok připravuje procesory Tiger Lake jako nástupce aktuálních Ice Lake a leccos už o nich prozradil benchmark Geekbench. Ten už obsahuje online záznam čtyřjádrového prototypu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prototyp Starship explodoval při tlakové zatěžkávací zkoušce Prototyp Starship explodoval při tlakové zatěžkávací zkoušce
Starship Mk1 včera prodělal tlakovou zatěžkávací zkoušku, kterou ovšem nevydržel a v horní části explodoval. Obešlo se to bez ohně i zranění obsluhy, ostatně neúspěch se dal očekávat. Co bude dál?
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Intel se omluvil za zpožděné dodávky procesorů Intel se omluvil za zpožděné dodávky procesorů
Intel se slovy Michelle Johnston Holthaus omluvil za zpožděné dodávky procesorů x86, čili v podstatě za to, že je nestačí vyrábět v potřebném množství. Potvrzuje tím, že nedostatek jeho procesorů je stále aktuální. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Philips 439P9H: zahnutý 43" VA monitor se 100Hz Philips 439P9H: zahnutý 43" VA monitor se 100Hz
Od společnosti Philips jsme se dočkali dalšího zahnutého monitoru s obrovskou úhlopříčkou. Jde o model 439P9H, který má velký 43,4" VA panel s velmi vysokým kontrastem 3000:1. Potěší i 10bitovými barvami.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Japonská banka věří Intelu, že díky seškrtaným cenám poroste Japonská banka věří Intelu, že díky seškrtaným cenám poroste
Analytik z Mizuho Bank spoléhá na cenové škrty, které Intel odstartoval s generací Cascade Lake-X, že zvednou jeho konkurenceschopnost vůči AMD a přinesou zvyšování jeho hodnoty na trhu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře