www.svethardware.cz
>
>
>

Singapore Airlines terčem kritiky, sedadla mají kamery

Singapore Airlines terčem kritiky, sedadla mají kamery
, , aktualita
Soukromí uživatelů je poslední dobou čím dál víc probírané téma a čím dál víc také narušováno. Singapore Airlines to teď schytaly za instalaci kamer mířících přímo na pasažéry každého cestujícího v letadle.
K oblíbeným
reklama
Kamery jsou na každém rohu a objevují se i tam, kde bychom je nečekali. V minulosti to schytala např. půjčovna Hertz za kamery monitorující pasažéry v půjčených autech, nyní se kritika obrátila proti letecké společnosti Singapore Airlines. Cestující si totiž všimli, že infotainment systém letadel obsahuje také modul s kamerou, což dali aerolinkám pěkně sežrat na sociálních sítích. A nyní vyvstává otázka, proč tu propána něco takového je a zda se takto nemonitoruje celý let letadlem, nebo zda nejde např. o nadstandardní funkci pro videohovory v průběhu letu, což by bylo naopak plusem.
 
 
Aerolinky se brání tím, že takhle to už bylo od výroby, je to součást infotainment systému a přítomnost kamer nežádaly. Navíc podotkly, že kamery ani nejsou zapojeny a není to ani v plánu. Infotainment systém je produktem společností Panasonic a Thales a celkem byl instalován do 84 letadel Airbus A350, A380, Boeing 777-300ER, a 787-10. Podle společnosti Thales byl tento systém objednán do celkem 1600 letadel a netýká se to jen Singapore Airlines, ale také American Airlines, Emirates a Japan Airlines. Jestli tyto aerolinky plánují využít zabudované kamery nebo nikoli, je zatím nejasné. Každopádně pokud v budoucnu poletíte a chcete mít jistotu, že vás nikdo nepozoruje a nenahrává, přibalte si i neprůhlednou lepicí pásku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office
Bezpečnostní výzkumník Patrick Wardle, který kdysi pracoval v NSA, objevil chybu v operačním systému macOS i kancelářském balíku Microsoft Office. Spolu dokázaly nabídnout hackerům cestu do systému.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
7.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0 Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0
Gigabyte představil nový HPC server, který využívá služeb výkonného 64jádrového procesoru AMD EPYC 7H12 i několika GPU, např. NVIDIA Ampere A100. To vše navíc doplňuje podpora rychlého rozhraní PCIe 4.0.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala