www.svethardware.cz
>
>
>

SK Hynix má SSD se 128vrstvými paměťmi 4D NAND Flash, kdy budou na trhu?

SK Hynix má SSD se 128vrstvými paměťmi 4D NAND Flash, kdy budou na trhu?
, , aktualita
Společnost SK Hynix si začala vyrábět zatím ještě inženýrské vzorky produktů s 4D NAND Flash, které mají 128 vrstev buněk CTF a dohromady v těchto vrstvách nabízí kapacitu 1 Tb. Přijdou tak nová vysokokapacitní SSD. 
K oblíbeným
reklama
Přichází tak éra pamětí tvořených už více než stovkou vrstev buněk CTF (Charge Trap Flash), čili klasických elektronových pastí, z jejichž náboje se určuje to, co do nich bylo zapsáno. Společnost SK Hynix začala už v červnu tohoto roku s masovou výrobou samotných 128vrstvých pamětí 4D NAND Flash, které využívají buňky typu TLC zapisující tři bity najednou. Stanou se mimo jiné i základem pro velice malá paměťová zařízení (karty a jiná) s výslednou kapacitou 1 TB, ovšem stavěny na nich budou i běžné modely spotřebitelských SSD s kapacitou 2 TB a dále pak podnikové modely SSD, kde se počítá i se 16 TB kapacity. 
 
 
Od tohoto měsíce si tak SK Hynix vyrábí první vzorky 1TB UFS 3.1 založených na nových pamětech, aby je mohl poskytnout svým partnerům v podobě hlavních výrobců chytrých telefonů. Výsledné paměťové zařízení tak potřebuje pouze osm čipů, díky čemuž může být samo o sobě jen cca jeden milimetr tlusté, což výrobci telefonů jistě ocení. Nové telefony s 1TB úložištěm přitom máme očekávat ale až někdy o druhé poloviny příštího roku, kdy odstartuje jejich masová výroba.  
 
Dozvídáme se zde také o novém průmyslovém standardu zvaném Write Booster. Ten společnost SK Hynix využila v rámci nového SSD kontroleru a příslušného firmwaru k tomu, aby přibližně zdvojnásobila rychlost sekvenčního zápisu dat. K tomu se ale ze zprávy dozvíme pouze to, že díky Write Booster lze zapsat 15 GB dat během 20 sekund. To tedy znamená rychlost zápisu 750 MB/s, a to logicky bez využití SLC cache či jiné berličky, takže by mělo jít o dlouhodobě udržitelnou rychlost. Mohlo by být i lépe, ale je třeba ocenit každé vylepšení rychlosti zápisu moderních SSD, která na tom v tomto ohledu nejsou zrovna dobře. 
 
Co se týče nových až 2TB SSD pro PC, ta mají nastoupit podstatně dříve než mobilní SSD, a to v první polovině příštího roku. Očekávat můžeme prudké snížení spotřeby samotných pamětí asi na polovinu, takže nová SSD by nemusela tolik topit, i když záleží i na kontroleru. 
 
Podnikové verze až 16TB SSD s novými paměťmi pak dorazí spíše až v druhé polovině příštího roku. Vybavena budou firemním kontrolerem i firmwarem a slibují sekvenční čtení a zápis na úrovni 3400 a 3000 MB/s. Dříve se také mluvilo o tom, že nové paměti umožní tvořit až 32TB SSD
 
Zdroj: Guru3D


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000 Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000
Samsung sice zrušil vývoj svých vlastních procesorových jader pro procesory Exynos, ale  procesory této řady chce vyvíjet i nadále. Tentokrát ale mají být údajně plně založeny na jádrech ARM Cortex. Nový Exynos 1000 má využívat Cortex-A78.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech
Nechvalně známá stránka The Pirate Bay se pouští do nových pirátských vod. Zavádí totiž streamovací službu BayStream, která bude umožňovat rovnou streamovat videa sdílená na torrentových sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300 Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem
NICER jako Neutron star Interior Composition Explorer má studium neutronových hvězd přímo v názvu a právě toto zařízení americké NASA nám poskytlo první mapu či detailní pohled na jeden z takových objektů. 
13.12.2019, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk
Drone Racing League (DRL) dosud pořádala závody v ovládání dronů pro lidské závodníky. Letos se ale mezi účastníky mohla dostat poprvé také umělá inteligence. Prozatím se jí nepodařilo vyhrát.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář