www.svethardware.cz
>
>
>

SK Hynix vyrábí první 128vrstvé 4D NAND Flash pro až 32TB SSD

SK Hynix vyrábí první 128vrstvé 4D NAND Flash pro až 32TB SSD
, , aktualita
Společnost SK Hynix se pochlubila, že začala s masovou výrobou 128vrstvých pamětí 4D NAND Flash. Takové paměti dokáží nabídnout kapacitu 1 Tb a přichází pouze osm měsíců poté, co SK Hynix ohlásil 96vrstvé paměti stejného typu. 
K oblíbeným
reklama
Paměti NAND Flash známe jako 3D, což je celkem dobře pochopitelné, neboť to znamená, že jsou jejich buňky vrstveny na sebe, a to nyní v případě nových pamětí od SK Hynix ve 128 vrstvách. Co se týče 4D NAND Flash, pak to už je spíše jen marketingová hříčka, která znamená, že samotné paměťové buňky a PUC (Periphery Under Cell - spoje propojující jednotlivé vrstvy) už nejsou vedle sebe, ale pod sebou, což ostatně označení PUC jasně říká. To v důsledku znamená, že takové paměti mohou při zachování původní kapacity zabrat menší prostor, a tím se prostě zvyšuje kapacita na velikost čipu. 
 
 
Nové 128vrstvé 4D NAND Flash od SK Hynix, jejichž nástup byl nyní už oficiálně potvrzen, využívají buňky TLC, jichž je v každém čipu přes 360 miliard. Výrobce se chlubí, že ve třídě 1Tb čipů TLC NAND Flash má jeho novinka nejvyšší datovou hustotu. Překonat by ji snad mohly jen QLC paměti, nicméně TLC na trhu stále vedou (více než 85 %) a nabízejí oproti QLC mnohem lepší výkon a spolehlivost. 
 
Samotný SK Hynix si od nových pamětí slibuje i to, že ušetří na výrobě, protože díky 32 vrstvám navíc vzroste kapacita na vyrobený wafer a i když se ten bude muset zpracovávat déle, ve výsledku bude výroba o 5 % efektivnější. 
 
Nové paměti se dostanou na trh ještě do konce roku a nabídnou tzv. four-Plane architekturu v jednom čipu, což prostě znamená, že jeden čip je rozdělen na čtyři oblasti s nezávislým přístupem. Jako takový může nabídnout datovou propustnost 1400 Mb/s při napětí 1,2 V, což je důležité především pro mobilní zařízení. A vedle toho je tu samozřejmě i kapacita. SK Hynix slibuje pouze 1mm tlustá pouzdra nesoucí paměti s celkovou kapacitou 1 TB a sama společnost plánuje vyrábět klientská SSD s kapacitou 2 TB nebo 16TB a 32TB NVMe SSD pro datová centra. Dále budou následovat již slíbené 176vrstvé paměti. 
 
Zdroj: TZ SK Hynix via techPowerUp 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty? Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty?
Během příštích dvou týdnů bude představena či rovnou i vypuštěna na trh řada nových produktů a my se nyní v krátkosti podíváme na to, co to bude a kdy to bude. Jde o produkty firem AMD, NVIDIA i Intel. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici? Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici?
Aktualizováno: NVIDIA by snad již dnes měla vypustit na trh přinejmenším novou GeForce GTX 1660 Super, která by měla lépe zachytit nástup nových Radeonů, i když není zrovna jasné, co můžeme od AMD čekat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota
Velká Británie, respektive přesněji londýnská společnost Spacebit, se chystá vypustit na Měsíc chodícího robota, který bude chodit v pavoučím stylu. Namísto osmi končetin však bude mít čtyři, což jej řadí spíše vedle Spider Mastermind.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel Ghost Canyon: nová třída modulárních PC odhalena Intel Ghost Canyon: nová třída modulárních PC odhalena
Intel nedávno ukázal nový modulární koncept PC, který je založen na systémech v podobě karet pro PCIe. Tehdy o něm mluvil prostě jako o Elementu, ovšem nyní je zřejmé, že ten se dostane i mezi NUC Ghost Canyon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Xiaomi se pouští do výroby herních LCD, představuje Mi Surface Xiaomi se pouští do výroby herních LCD, představuje Mi Surface
Společnost Xiaomi jsme dříve znali jen jako výrobce mobilních telefonů a jejich příslušenství, ale od té doby se její portfolio značně rozrostlo. Nyní tato společnost přináší na trh vlastní "Povrch", ale o počítače nejde. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek