www.svethardware.cz
>
>
>

SK Hynix vyrábí první 128vrstvé 4D NAND Flash pro až 32TB SSD

SK Hynix vyrábí první 128vrstvé 4D NAND Flash pro až 32TB SSD
, , aktualita
Společnost SK Hynix se pochlubila, že začala s masovou výrobou 128vrstvých pamětí 4D NAND Flash. Takové paměti dokáží nabídnout kapacitu 1 Tb a přichází pouze osm měsíců poté, co SK Hynix ohlásil 96vrstvé paměti stejného typu. 
K oblíbeným
reklama
Paměti NAND Flash známe jako 3D, což je celkem dobře pochopitelné, neboť to znamená, že jsou jejich buňky vrstveny na sebe, a to nyní v případě nových pamětí od SK Hynix ve 128 vrstvách. Co se týče 4D NAND Flash, pak to už je spíše jen marketingová hříčka, která znamená, že samotné paměťové buňky a PUC (Periphery Under Cell - spoje propojující jednotlivé vrstvy) už nejsou vedle sebe, ale pod sebou, což ostatně označení PUC jasně říká. To v důsledku znamená, že takové paměti mohou při zachování původní kapacity zabrat menší prostor, a tím se prostě zvyšuje kapacita na velikost čipu. 
 
 
Nové 128vrstvé 4D NAND Flash od SK Hynix, jejichž nástup byl nyní už oficiálně potvrzen, využívají buňky TLC, jichž je v každém čipu přes 360 miliard. Výrobce se chlubí, že ve třídě 1Tb čipů TLC NAND Flash má jeho novinka nejvyšší datovou hustotu. Překonat by ji snad mohly jen QLC paměti, nicméně TLC na trhu stále vedou (více než 85 %) a nabízejí oproti QLC mnohem lepší výkon a spolehlivost. 
 
Samotný SK Hynix si od nových pamětí slibuje i to, že ušetří na výrobě, protože díky 32 vrstvám navíc vzroste kapacita na vyrobený wafer a i když se ten bude muset zpracovávat déle, ve výsledku bude výroba o 5 % efektivnější. 
 
Nové paměti se dostanou na trh ještě do konce roku a nabídnou tzv. four-Plane architekturu v jednom čipu, což prostě znamená, že jeden čip je rozdělen na čtyři oblasti s nezávislým přístupem. Jako takový může nabídnout datovou propustnost 1400 Mb/s při napětí 1,2 V, což je důležité především pro mobilní zařízení. A vedle toho je tu samozřejmě i kapacita. SK Hynix slibuje pouze 1mm tlustá pouzdra nesoucí paměti s celkovou kapacitou 1 TB a sama společnost plánuje vyrábět klientská SSD s kapacitou 2 TB nebo 16TB a 32TB NVMe SSD pro datová centra. Dále budou následovat již slíbené 176vrstvé paměti. 
 
Zdroj: TZ SK Hynix via techPowerUp 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů
Kaspersky teď čelí nemilému problému. Jeho antiviry totiž mohly být zneužívány třetími stranami ke sledování uživatelů. Jeho skripty totiž nabízeli ostatním možnost identifikovat počítač a uživatele.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 % Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 %
Vypadá to, že velmi oblíbená streamovací služba Spotify se chystá navýšit ceny svých předplatných. Stále rostoucí obliba rodinného plánu totiž znatelně snižuje průměrné příjmy na jednotlivého posluchače.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM
Společnost TSMC se slovy, že Mooreův zákon stále ještě žije, ukázala obrovský interposer, na nějž se vejdou dva čipy zabírající 600 mm2 a navíc i osm dokola poskládaných pamětí typu HBM. K čemu by asi tak tento interposer mohl být? 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta? Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta?
Sonda Juno americké NASA odhalila další tajemství Jupiteru, a to konkrétně to, že nemá ostře ohraničený povrch jádra. To přineslo teorie spekulující o tom, jak k němu tato planeta mohla přijít. Máme tu tak další teorii o srážce v mladé Sluneční soustavě.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Gold S31: SK Hynix se pustil do výroby spotřebitelských SSD Gold S31: SK Hynix se pustil do výroby spotřebitelských SSD
Jeden z největších světových výrobců pamětí na světě, společnost SK Hynix, se rozhodl začít vyrábět SSD pro běžné spotřebitele. Představuje tak modely Gold S31, které jsou zatím pouze začátek toho, co bude následovat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář