www.svethardware.cz
>
>
>

SK Hynix vyrábí první 128vrstvé 4D NAND Flash pro až 32TB SSD

SK Hynix vyrábí první 128vrstvé 4D NAND Flash pro až 32TB SSD
, , aktualita
Společnost SK Hynix se pochlubila, že začala s masovou výrobou 128vrstvých pamětí 4D NAND Flash. Takové paměti dokáží nabídnout kapacitu 1 Tb a přichází pouze osm měsíců poté, co SK Hynix ohlásil 96vrstvé paměti stejného typu. 
K oblíbeným
reklama
Paměti NAND Flash známe jako 3D, což je celkem dobře pochopitelné, neboť to znamená, že jsou jejich buňky vrstveny na sebe, a to nyní v případě nových pamětí od SK Hynix ve 128 vrstvách. Co se týče 4D NAND Flash, pak to už je spíše jen marketingová hříčka, která znamená, že samotné paměťové buňky a PUC (Periphery Under Cell - spoje propojující jednotlivé vrstvy) už nejsou vedle sebe, ale pod sebou, což ostatně označení PUC jasně říká. To v důsledku znamená, že takové paměti mohou při zachování původní kapacity zabrat menší prostor, a tím se prostě zvyšuje kapacita na velikost čipu. 
 
 
Nové 128vrstvé 4D NAND Flash od SK Hynix, jejichž nástup byl nyní už oficiálně potvrzen, využívají buňky TLC, jichž je v každém čipu přes 360 miliard. Výrobce se chlubí, že ve třídě 1Tb čipů TLC NAND Flash má jeho novinka nejvyšší datovou hustotu. Překonat by ji snad mohly jen QLC paměti, nicméně TLC na trhu stále vedou (více než 85 %) a nabízejí oproti QLC mnohem lepší výkon a spolehlivost. 
 
Samotný SK Hynix si od nových pamětí slibuje i to, že ušetří na výrobě, protože díky 32 vrstvám navíc vzroste kapacita na vyrobený wafer a i když se ten bude muset zpracovávat déle, ve výsledku bude výroba o 5 % efektivnější. 
 
Nové paměti se dostanou na trh ještě do konce roku a nabídnou tzv. four-Plane architekturu v jednom čipu, což prostě znamená, že jeden čip je rozdělen na čtyři oblasti s nezávislým přístupem. Jako takový může nabídnout datovou propustnost 1400 Mb/s při napětí 1,2 V, což je důležité především pro mobilní zařízení. A vedle toho je tu samozřejmě i kapacita. SK Hynix slibuje pouze 1mm tlustá pouzdra nesoucí paměti s celkovou kapacitou 1 TB a sama společnost plánuje vyrábět klientská SSD s kapacitou 2 TB nebo 16TB a 32TB NVMe SSD pro datová centra. Dále budou následovat již slíbené 176vrstvé paměti. 
 
Zdroj: TZ SK Hynix via techPowerUp 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci
Algoritmy umělé inteligence na serveru YouTube byly vždycky záhadné. Společnost Mozilla jim chce přijít na klub a zjistit, proč někdy doporučují podivná videa. Připojit se můžete i vy pomocí doplňku prohlížeče.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000
Netgear přináší pro hráče nový herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 WiFi6 AX5400. Ten má zvládat vysoké přenosové rychlosti, snižovat odezvy a lokalizovat ty nejrychlejší herní servery pro lepší hráčské zážitky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma
Společnost Crytek nejdříve u fanoušků narazila a rozhodla se odložit nástup hry Crysis Remastered a ještě zapracovat na její kvalitě, respektive vylepšeních. Právě dnes už tento titul přichází na trh. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela
V Německu hackeři vyděračským softwarem omylem napadli nemocnici, což vyústilo v nemalé problémy např. při přijímání pacientů. Nyní se vyšetřuje, zda právě to nestojí za úmrtím jedné z pacientek.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB
Už to dávno viselo ve vzduchu a včera jsme se podívali i na to, že NVIDIA ve svých vlastních materiálech ukazuje, že 10GB karta RTX 3080 nebude jediná. Nyní se můžeme podívat na materiály firmy Gigabyte. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář