www.svethardware.cz
>
>
>
>

SK Hynix uvádí 96vrstvé 512Gb 4D NAND čipy

SK Hynix uvádí 96vrstvé 512Gb 4D NAND čipy
, , aktualita
Společnost SK Hynix představila nové 96vrstvé flash čipy 4D NAND TLC využívající technologie Charge Trap Flash (CTF). Ty jsou menší, rychlejší a výrobně levnější než stávající 3D NAND TLC varianty.
K oblíbeným
reklama
Technologie flash pamětí se posouvají dále a společnost SK Hynix nyní představuje nové verze 4D NAND TLC, které jsou 96vrstvé, mají kapacitu 512 Gb (tedy 64 GB na čip) a využívají technologii Charge Trap Flash (CTF). 4D zde znamená jiné uspořádání řídících obvodů (PUC - Peri. Under Cell je pod paměťovými buňkami a nikoli vedle), což výrazně šetří místo. Výsledkem je, že 4D NAND čipy jsou při stejné kapacitě o 30 % menší než původní 72vrstvé 3D NAND čipy o stejné kapacitě 512 Gb. Ještě důležitější je to, že efektivita rozložení čipů na wafer se zvýšila rovnou o 49 %, tedy z jednoho waferu je možné získat téměř o polovinu více čipů než doposud. To však nejsou jediné rozdíly. Dle výrobce jsou nové disky také o 30 % rychlejší při zápisu a o 25 % při čtení. Rychlosti by tak měly dosahovat až 1200 MB/s na pin při napětí 1,2 V.
 
SK Hynix 4D NAND TLC 96vrstvé
 
SK Hynix si připravil ještě další novinky pro blízkou budoucnost.Tyto 96vrstvé 4D NAND CTF čipy by se v průběhu příštího roku měly představit také s kapacitou 1 Tb (128 GB na čip) v TLC konfiguraci a počítá se také s QLC čipy. Ještě letos by chtěl výrobce představit 1TB SSD pro běžné spotřebitele s vlastním řadičem a firmwarem. Podniková sféra by se měla dočkat nových SSD v druhé polovině roku 2019. Dostane se i na mobilní zařízení s novými UFS 3.0 v první polovině 2019.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Miliony PC ohroženy chybou v diagnostickém softwaru Miliony PC ohroženy chybou v diagnostickém softwaru
Miliony počítačů známých značek, jako je např. Dell, mohou být hackery napadeny kvůli chybě v diagnostickém softwaru dodávaném třetí stranou. Jde o aplikace postavené na programu PC-Doctor Toolbox.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android
V rozhovoru pro Village Global se Bill Gates rozhovořil i o svých největších chybách, které ve světě IT provedl. Jednou z těch největších je fakt, že Microsoft nikdy nevytvořil něco jako operační systém Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele
S rozmachem robotiky přicházejí různí pomocníci třeba i do oblasti zemědělství. Inženýr z Japonska se například nechal inspirovat kachnami a vytvořil malého robota, který slouží k opečovávání rýžových políček.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope
Event Horizon Telescope dokázal přinést vůbec první snímek supermasivní černé díry, respektive jejího bezprostředního ještě pozorovatelného okolí. Nyní se hledá další cíl pro tento virtuální teleskop skládající se ze zařízení umístěných po celém světě.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA
Nedávno jsme zjistili, že firma AMD dává ruce pryč od čínského podniku se společnou majetkovou účastí, který mohl v posledních letech vyrábět procesory x86 architektury Zen. Nyní je už jasné, že takový krok byl nevyhnutelný.
Včera, aktualita, Jan Vítek