www.svethardware.cz
>
>
>
>

SK Hynix uvádí 96vrstvé 512Gb 4D NAND čipy

SK Hynix uvádí 96vrstvé 512Gb 4D NAND čipy
, , aktualita
Společnost SK Hynix představila nové 96vrstvé flash čipy 4D NAND TLC využívající technologie Charge Trap Flash (CTF). Ty jsou menší, rychlejší a výrobně levnější než stávající 3D NAND TLC varianty.
K oblíbeným
reklama
Technologie flash pamětí se posouvají dále a společnost SK Hynix nyní představuje nové verze 4D NAND TLC, které jsou 96vrstvé, mají kapacitu 512 Gb (tedy 64 GB na čip) a využívají technologii Charge Trap Flash (CTF). 4D zde znamená jiné uspořádání řídících obvodů (PUC - Peri. Under Cell je pod paměťovými buňkami a nikoli vedle), což výrazně šetří místo. Výsledkem je, že 4D NAND čipy jsou při stejné kapacitě o 30 % menší než původní 72vrstvé 3D NAND čipy o stejné kapacitě 512 Gb. Ještě důležitější je to, že efektivita rozložení čipů na wafer se zvýšila rovnou o 49 %, tedy z jednoho waferu je možné získat téměř o polovinu více čipů než doposud. To však nejsou jediné rozdíly. Dle výrobce jsou nové disky také o 30 % rychlejší při zápisu a o 25 % při čtení. Rychlosti by tak měly dosahovat až 1200 MB/s na pin při napětí 1,2 V.
 
SK Hynix 4D NAND TLC 96vrstvé
 
SK Hynix si připravil ještě další novinky pro blízkou budoucnost.Tyto 96vrstvé 4D NAND CTF čipy by se v průběhu příštího roku měly představit také s kapacitou 1 Tb (128 GB na čip) v TLC konfiguraci a počítá se také s QLC čipy. Ještě letos by chtěl výrobce představit 1TB SSD pro běžné spotřebitele s vlastním řadičem a firmwarem. Podniková sféra by se měla dočkat nových SSD v druhé polovině roku 2019. Dostane se i na mobilní zařízení s novými UFS 3.0 v první polovině 2019.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková