www.svethardware.cz
>
>
>
>

SK Hynix uvádí 96vrstvé 512Gb 4D NAND čipy

SK Hynix uvádí 96vrstvé 512Gb 4D NAND čipy
, , aktualita
Společnost SK Hynix představila nové 96vrstvé flash čipy 4D NAND TLC využívající technologie Charge Trap Flash (CTF). Ty jsou menší, rychlejší a výrobně levnější než stávající 3D NAND TLC varianty.
K oblíbeným
reklama
Technologie flash pamětí se posouvají dále a společnost SK Hynix nyní představuje nové verze 4D NAND TLC, které jsou 96vrstvé, mají kapacitu 512 Gb (tedy 64 GB na čip) a využívají technologii Charge Trap Flash (CTF). 4D zde znamená jiné uspořádání řídících obvodů (PUC - Peri. Under Cell je pod paměťovými buňkami a nikoli vedle), což výrazně šetří místo. Výsledkem je, že 4D NAND čipy jsou při stejné kapacitě o 30 % menší než původní 72vrstvé 3D NAND čipy o stejné kapacitě 512 Gb. Ještě důležitější je to, že efektivita rozložení čipů na wafer se zvýšila rovnou o 49 %, tedy z jednoho waferu je možné získat téměř o polovinu více čipů než doposud. To však nejsou jediné rozdíly. Dle výrobce jsou nové disky také o 30 % rychlejší při zápisu a o 25 % při čtení. Rychlosti by tak měly dosahovat až 1200 MB/s na pin při napětí 1,2 V.
 
SK Hynix 4D NAND TLC 96vrstvé
 
SK Hynix si připravil ještě další novinky pro blízkou budoucnost.Tyto 96vrstvé 4D NAND CTF čipy by se v průběhu příštího roku měly představit také s kapacitou 1 Tb (128 GB na čip) v TLC konfiguraci a počítá se také s QLC čipy. Ještě letos by chtěl výrobce představit 1TB SSD pro běžné spotřebitele s vlastním řadičem a firmwarem. Podniková sféra by se měla dočkat nových SSD v druhé polovině roku 2019. Dostane se i na mobilní zařízení s novými UFS 3.0 v první polovině 2019.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kryptoměna IOTA opět hacknuta, systém transakcí byl zastaven Kryptoměna IOTA opět hacknuta, systém transakcí byl zastaven
Kryptoměny jsou zde pořád s námi a s tím i hackerské útoky. Další z nich dopadl na kryptoměnu IOTA, jejíž systémy byly hacknuty už podruhé a nyní to vedlo k zastavení systému. IOTA tak teď nefunguje a nelze potvrzovat transakce.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA připravila zvláštní edici karet pro Cyberpunk 2077 NVIDIA připravila zvláštní edici karet pro Cyberpunk 2077
Aktualizováno: Během víkendu proběhla zajímavá výměna Tweetů mezi oficiálním účtem hry Cyberpunk 2077 a NVIDIA GeForce. Můžeme z toho vyčíst, že se snad chystá speciální verze herních karet právě pro tuto hru. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Týdenní šance o mobilní NAS QNAP QGenie (17.2. - 23.2.) Týdenní šance o mobilní NAS QNAP QGenie (17.2. - 23.2.)
Chcete získat hodnotnou cenu za zodpovězení 3 otázek? Taková je naše Týdenní šance, tentokrát se společností QNAP. Odpovězte do 23.2. na soutěžní otázky a zařaďte se do slosování o mobilní NAS QNAP QGenie QG-103N.
Včera, soutěž, Karel Polívka
Tesla pozastavila výstavbu neměcké Gigafactory kvůli ekoaktivistům Tesla pozastavila výstavbu neměcké Gigafactory kvůli ekoaktivistům
Ekologičtí aktivisté jakoby se nemohli shodnout na tom, co je vlastně ekologické. Na jednu stranu by moc chtěli elektrická auta, ale nechtějí, aby se pro ně stavěly továrny. Tesla tak musí pozastavit výrobu německé Gigafactory.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Mobilní GeForce MX330 a MX350 přichází s více CUDA jádry Mobilní GeForce MX330 a MX350 přichází s více CUDA jádry
Jak se šuškalo, tak se i stalo a společnost Nvidia skutečně přišla s novými mobilními čipy GeForce MX330 a MX350. Ty jsou postaveny na architektuře Pascal a znatelně zvyšují počty svých CUDA jader.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář