www.svethardware.cz
>
>
>
>

Školácká chyba Microsoftu: Teams nefungovaly kvůli starému certifikátu

Školácká chyba Microsoftu: Teams nefungovaly kvůli starému certifikátu
, , aktualita
Microsoft má za sebou další školáckou chybu. V pondělí na pár hodin přestal fungovat podnikový komunikátor Teams a přišlo se na to, že se jen zapomnělo na obnovení expirovaného SSL certifikátu.
K oblíbeným
reklama
Počátkem týdne zažila spousta lidí v práci nemilé překvapení. Pokud využívali komunikátor Microsoft Teams, ten po dobu několika hodin nefungoval. To bylo nepříjemné i proto, že šlo o počátek týdne, kdy se obvykle plánuje práce na následující pracovní dny. Zjistilo se, že šlo o triviální chybu, kdy jen vypršela platnost SSL certifikátu a uživatelé tak nemohli navázat zabezpečené spojení, což je odstavilo od služby. Jde tak spíše o školáckou chybu, ta se ale zdaleka netýká jen malých webů a služeb. V minulosti podobné problémy postihly např. i sítě jako Instagram nebo společnost Apple.
 
Microsoft Teams logo
 
Lidé na sociální síti si už z Microsoftu dělají legraci a např. říkají, že by měl své digitální asistentce Cortaně říci, ať na příští rok vytvoří upozornění připomínající obnovu velmi důležitého certifikátu. Chybu společnost Microsoft opravila do jedné hodiny od nahlášení, takže služba byla mimo provoz jen zhruba 3 hodiny. Každopádně takové problémy Microsoftu moc nepomohou v prosazování svých Teams a bojovat proti konkurenčnímu Slacku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asus zaostává v podpoře PCIe 4.0 na deskách se Z490 Asus zaostává v podpoře PCIe 4.0 na deskách se Z490
Už dobře víme, že desky se sadou Intel Z490 obecně podporují rozhraní PCIe 4.0, ovšem ne všechny a zcela jistě ne s procesory Comet Lake-S. Tato věc se chystá až pro Rocket Lake-S, přičemž Asus na tom ve srovnání s konkurencí není nejlépe.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
ESO zachytila náhlé zmizení masivní hvězdy ESO zachytila náhlé zmizení masivní hvězdy
European Southern Observatory a konkrétně její Very Large Telescope zachytil náhlé zmizení jinak velice jasné proměnné hvězdy v cizí galaxii. Ta nyní už prostě není vidět a jsou tu dvě hlavní teorie, proč tomu tak je.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Intel musel dočasně přestat dodávat HW pro Inspur, 3. světového výrobce serverů Intel musel dočasně přestat dodávat HW pro Inspur, 3. světového výrobce serverů
Po společnosti Huawei se nyní Američané zaměřili na Inspur, kterážto další čínská společnost je bezpečně největším výrobcem serverů včetně AI systémů ve své domovině a celosvětově je pak třetí největší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA odmítá nařčení investorů ze záměrně zavádějících finančních zpráv NVIDIA odmítá nařčení investorů ze záměrně zavádějících finančních zpráv
V letech 2017 a 2018 se NVIDIA, a nejen ona, těšila z velkého zájmu těžařů kryptoměn o grafické karty. Investoři ji poté obvinili z toho, že záměrně podhodnocovala výdělky z tohoto segmentu, což se projevilo na pozdějších výdělcích.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Xiaomi vstoupilo na trh s OLED televizemi. Přivítejte Mi TV Lux Xiaomi vstoupilo na trh s OLED televizemi. Přivítejte Mi TV Lux
Xiaomi dnes oficiálně představilo svou první OLED TV, která zároveň otevírá novou řadu špičkových televizorů Mi TV Master Series. Zákazníky se snaží přesvědčit 65palcovým panelem se 120 Hz nebo HDMI 2.1. A jaká bude cena?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik