www.svethardware.cz
>
>
>
>

Skylake brzy přijdou v nové verzi s lepším zabezpečením

Skylake brzy přijdou v nové verzi s lepším zabezpečením
, , aktualita
Intel se rozhodl, že ještě v tomto měsíci vypustí na trh upravené procesory generace Skylake, které nabídnou technologii Intel Software Guard Extensions (SGX) pro lepší zabezpečení. Co nám přinese?
K oblíbeným
reklama
Pokud tedy chcete lépe zabezpečený systém založený na procesoru Intel Skylake, budete si muset počkat přinejmenším do konce tohoto měsíce, kdy by se na trhu měly objevit modely podporující technologii Software Guard Extensions (SGX). Tyto nové procesory rozeznáme díky novým označením S-Spec a MM. V ostatních ohledech půjde ale o naprosto stejné procesory pro LGA 1151.

Je otázka, z jakého důvodu dnes prodávané procesory Skylake nepodporují technologii Intel SGX, která byla představena již v roce 2013. Však řadové procesory bez nastavitelného násobiče se na trh dostaly sotva před několika dny, takže je od nástupu modelů s podporou SGX bude dělit jen jeden měsíc.

Intel SGX využívá jistý "inverse sandbox", čili zabezpečený prostor naruby. Jde o rozšíření architektury x86, které musí podporovat samotný procesor, operační systém a také aplikace, jež má SGX chránit. Jde tedy o to, že namísto vyhledávání veškerého malware v systému a jeho izolování je izolován kód a důležitá data samotných aplikací, které se tak chrání od malwaru, ať má jakákoliv práva.

Novou technologií budou vybaveny procesory Core i7, Core i5 a Xeon E3 1200 v5, jejichž stepping či označení revize se však nezmění. Stále půjde o stepping R0 a také stejné CPUID 0x506E3. Uživatel tak nebude ani potřebovat novou verzi BIOSu, čili nové verze rozezná pouze dle označení S-Spec a MM a samozřejmě i tak, že bude moci využít technologii SGX.

Intel je plánuje nabídnout na trhu od 26. října 2015 a již vydal seznam (PDF) nových verzí s upraveným označením.

Zdroj: TZ Intel
reklama
Nejnovější články
Trump je zklamán Boeingem, Elona Muska má za génia Trump je zklamán Boeingem, Elona Muska má za génia
Poslední události kolem Boeingu naštvaly i Donalda Trumpa. 737 MAX 8 kvůli chybě v softwaru musí zůstat stále na zemi. Naopak pochválil Elona Muska, kterého označil za génia, kterého je třeba chránit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené PC sestavy: leden 2020 Doporučené PC sestavy: leden 2020
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek
Matrox začne vyrábět novou řadu grafických karet s čipy NVIDIA Matrox začne vyrábět novou řadu grafických karet s čipy NVIDIA
O společnosti Matrox se poslední dobou moc nemluví. To však neznamená, že by už nyní nevyráběla grafické karty. Zaměřila se na embedded nasazení, přičemž nyní u nové řady karet využije i čipy společnosti Nvidia.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Asus ROG Bezel-Free Kit nechá zmizet rámečky mezi monitory Asus ROG Bezel-Free Kit nechá zmizet rámečky mezi monitory
Asus si připravil velice zajímavou sadu pro zákazníky, kteří využívají nebo by rádi využívali třímonitorovou sestavu, a to především pro hraní. Trnem v oku jim přitom mohou být hluchá místa daná rámečky monitorů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
CM MasterAir G200P: nízkoprofilové chlazení s ovladačem CM MasterAir G200P: nízkoprofilové chlazení s ovladačem
Cooler Master si pod označením MasterAir G200P připravil nový nízkoprofilový chladič procesorů AMD a Intel. Ten tak zabere na výšku jen několik málo centimetrů a nabídne také ovladač pro své podsvícení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek