www.svethardware.cz
>
>
>
>

Skylake brzy přijdou v nové verzi s lepším zabezpečením

Skylake brzy přijdou v nové verzi s lepším zabezpečením
, , aktualita
Intel se rozhodl, že ještě v tomto měsíci vypustí na trh upravené procesory generace Skylake, které nabídnou technologii Intel Software Guard Extensions (SGX) pro lepší zabezpečení. Co nám přinese?
K oblíbeným
reklama
Pokud tedy chcete lépe zabezpečený systém založený na procesoru Intel Skylake, budete si muset počkat přinejmenším do konce tohoto měsíce, kdy by se na trhu měly objevit modely podporující technologii Software Guard Extensions (SGX). Tyto nové procesory rozeznáme díky novým označením S-Spec a MM. V ostatních ohledech půjde ale o naprosto stejné procesory pro LGA 1151.

Je otázka, z jakého důvodu dnes prodávané procesory Skylake nepodporují technologii Intel SGX, která byla představena již v roce 2013. Však řadové procesory bez nastavitelného násobiče se na trh dostaly sotva před několika dny, takže je od nástupu modelů s podporou SGX bude dělit jen jeden měsíc.

Intel SGX využívá jistý "inverse sandbox", čili zabezpečený prostor naruby. Jde o rozšíření architektury x86, které musí podporovat samotný procesor, operační systém a také aplikace, jež má SGX chránit. Jde tedy o to, že namísto vyhledávání veškerého malware v systému a jeho izolování je izolován kód a důležitá data samotných aplikací, které se tak chrání od malwaru, ať má jakákoliv práva.

Novou technologií budou vybaveny procesory Core i7, Core i5 a Xeon E3 1200 v5, jejichž stepping či označení revize se však nezmění. Stále půjde o stepping R0 a také stejné CPUID 0x506E3. Uživatel tak nebude ani potřebovat novou verzi BIOSu, čili nové verze rozezná pouze dle označení S-Spec a MM a samozřejmě i tak, že bude moci využít technologii SGX.

Intel je plánuje nabídnout na trhu od 26. října 2015 a již vydal seznam (PDF) nových verzí s upraveným označením.

Zdroj: TZ Intel
reklama
Nejnovější články
Aktualizace KB4517389: k rozbitému menu Start se přidává BSOD Aktualizace KB4517389: k rozbitému menu Start se přidává BSOD

S aktualizacemi Windows 10 už to opravdu přestává být legrace. Kumulativní update KB4517389 mnohým rozbil menu Start a nyní se zjistilo, že stojí i za zvýšeným množstvím BSOD, kritických pádů systému. 

Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Životnost SSD může být problém aneb Tesly ničí samy sebe Životnost SSD může být problém aneb Tesly ničí samy sebe
Většina SSD disků má takovou přepisovací životnost, že se ke smrti disků z tohoto důvodu většina uživatelů ani nepřiblíží. Problémy však mají uživatelů vozů Tesla. Tam totiž kvůli přepisování odchází čipy v multimediálním systému.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Hackeři se přes VPN dostali na servery Avastu, ten je zarazil Hackeři se přes VPN dostali na servery Avastu, ten je zarazil
Český výrobce antivirů Avast se přiznal, že se do jeho počítačové sítě dostali hackeři. Využili k tomu kompromitování přihlašovacích údajů do dočasného VPN účtu a získali zde vysoká administrátorská práva.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Japonsko pomůže NASA vybudovat lunární vesmírnou stanici Lunar Gateway Japonsko pomůže NASA vybudovat lunární vesmírnou stanici Lunar Gateway
NASA v rámci svého programu Artemis kromě partnerství s americkými soukromými společnostmi navazuje spolupráci i se zahraničními kosmickými agenturami. S realizací vesmírné stanice u Měsíce pomůže například Japonsko. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Gigabyte ukázal desku s TRX40 pro Threadripper 3000 Gigabyte ukázal desku s TRX40 pro Threadripper 3000
Už zanedlouho budou moci výrobci desek oficiálně představit své nové modely pro procesory Threadripper, ovšem zatím to mohou být pouze náznaky, uniklé informace a jednotlivé snímky. Jeden takový tu máme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek