www.svethardware.cz
>
>
>
>

Skylake brzy přijdou v nové verzi s lepším zabezpečením

Skylake brzy přijdou v nové verzi s lepším zabezpečením
, , aktualita
Intel se rozhodl, že ještě v tomto měsíci vypustí na trh upravené procesory generace Skylake, které nabídnou technologii Intel Software Guard Extensions (SGX) pro lepší zabezpečení. Co nám přinese?
K oblíbeným
reklama
Pokud tedy chcete lépe zabezpečený systém založený na procesoru Intel Skylake, budete si muset počkat přinejmenším do konce tohoto měsíce, kdy by se na trhu měly objevit modely podporující technologii Software Guard Extensions (SGX). Tyto nové procesory rozeznáme díky novým označením S-Spec a MM. V ostatních ohledech půjde ale o naprosto stejné procesory pro LGA 1151.

Je otázka, z jakého důvodu dnes prodávané procesory Skylake nepodporují technologii Intel SGX, která byla představena již v roce 2013. Však řadové procesory bez nastavitelného násobiče se na trh dostaly sotva před několika dny, takže je od nástupu modelů s podporou SGX bude dělit jen jeden měsíc.

Intel SGX využívá jistý "inverse sandbox", čili zabezpečený prostor naruby. Jde o rozšíření architektury x86, které musí podporovat samotný procesor, operační systém a také aplikace, jež má SGX chránit. Jde tedy o to, že namísto vyhledávání veškerého malware v systému a jeho izolování je izolován kód a důležitá data samotných aplikací, které se tak chrání od malwaru, ať má jakákoliv práva.

Novou technologií budou vybaveny procesory Core i7, Core i5 a Xeon E3 1200 v5, jejichž stepping či označení revize se však nezmění. Stále půjde o stepping R0 a také stejné CPUID 0x506E3. Uživatel tak nebude ani potřebovat novou verzi BIOSu, čili nové verze rozezná pouze dle označení S-Spec a MM a samozřejmě i tak, že bude moci využít technologii SGX.

Intel je plánuje nabídnout na trhu od 26. října 2015 a již vydal seznam (PDF) nových verzí s upraveným označením.

Zdroj: TZ Intel
reklama
Nejnovější články
Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz
Grafické karty Radeon budou asi mnohem oblíbenějším cílem overclockerů z řad běžných uživatelů než procesory Ryzen 3000, protože to vypadá, že s úpravou registrů lze získat nezanedbatelný frekvenční nárůst.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU? AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU?
Pokud by si někdo myslel, že se starým křemíkovým hardwarem je to podobné jako se starým spalovacím motorem, může být vcelku v klidu. Starý křemíkový čip časem nezíská horší výkon, ale o tom však nerozhoduje sám.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS
NVIDIA se s námi podělila o benchmark, který ukazuje na výkon jejích GeForce RTX ve hře Monster Hunter: World. Ten má být díky Deep Learning Super Sampling (DLSS) o polovinu vyšší, což se v takové náročné hře bude hodit.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB? Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB?
Dvanáctijádrový procesor Ryzen 9 3900X je pochopitelně aktuálně ve středu zájmu, a to i z hlediska spotřeby a chlazení. Na spotřebu a schopnost levnějších desek jej napájet jsme se už podívali a nyní je tu chlazení. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One
Projekt Hyperloop byl navržený podnikatelem a vizionářem Elonem Muskem. Jeho realizace se ujaly soukromé společnosti, jednou z nich je Virgin Hyperloop One. Ta by mohla vybudovat vysokorychlostní trať i v Severní Karolíně. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková