www.svethardware.cz
>
>

Sociální síť MySpace ztratila data uživatelů za 13 let

Sociální síť MySpace ztratila data uživatelů za 13 let
, , aktualita
Sociální síť MySpace má už dny své největší slávy za sebou a po hacku z roku 2016 se opět dostala do povědomí něčím, čím určitě nechtěla. Při práci s daty na serveru se totiž administrátorům omylem povedlo vymazat data za 13 let provozu.
K oblíbeným
reklama
I když si sociální sítě spojujeme především s Facebookem a dalšími, jako je např. Twitter nebo Instagram, kořeny sahají ještě trochu více do minulosti. Ještě před Facebookem zde byla sociální síť MySpace, která byla ve své době velmi populární a byla spojována zejména s hudbou, kdy zde hudební skupiny prezentovaly svou hudbu, fotografie, videa a další informace. Jenže sláva postupně upadala, vzkvétat začaly jiné sociální sítě (Facebook předběhl MySpace v roce 2008) a MySpace poslední roky má jen problémy. Jeho programátoři a administrátoři totiž podcenili spoustu důležitých opatření. Před třemi lety tak byl MySpace hacknut a unikla data 360 milionů uživatelů (díky naprosto odfláknutému systému obnovy hesla), nyní vychází najevo, že zmizela data uživatelů za 13 let, protože je někdo špatně zkopíroval.
 
MySpace logo
 
Už v únoru 2018 si někteří uživatelé všimli, že se nelze dostat k obsahu, který byl na síť nahrán mezi roky 2003 a 2015. I když zástupci MySpace chybu na vyžádání osvětlili, teprve nyní se k ní oficiálně přiznali a na svých stránkách zveřejnili informaci o ztrátě dat. K té došlo tak, že MySpace přecházel na nové servery a někomu se povedlo toto tak špatně nastavit, že se data nepřesunula na nové servery tak, jak měla a MySpace o ně přišel. Zálohy? Ty očividně nikde nebyly. Zejména hudební skupiny tak přišly o 13 let svých nahrávek, videí a fotografií. Sociální síť nenašla způsob jak data obnovit a ta jsou tak nadobro ztracena. Mělo by se jednat o zhruba 15 miliard fotografií a asi 53 milionů písniček.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková