www.svethardware.cz
>
>

Sociální síť MySpace ztratila data uživatelů za 13 let

Sociální síť MySpace ztratila data uživatelů za 13 let
, , aktualita
Sociální síť MySpace má už dny své největší slávy za sebou a po hacku z roku 2016 se opět dostala do povědomí něčím, čím určitě nechtěla. Při práci s daty na serveru se totiž administrátorům omylem povedlo vymazat data za 13 let provozu.
K oblíbeným
reklama
I když si sociální sítě spojujeme především s Facebookem a dalšími, jako je např. Twitter nebo Instagram, kořeny sahají ještě trochu více do minulosti. Ještě před Facebookem zde byla sociální síť MySpace, která byla ve své době velmi populární a byla spojována zejména s hudbou, kdy zde hudební skupiny prezentovaly svou hudbu, fotografie, videa a další informace. Jenže sláva postupně upadala, vzkvétat začaly jiné sociální sítě (Facebook předběhl MySpace v roce 2008) a MySpace poslední roky má jen problémy. Jeho programátoři a administrátoři totiž podcenili spoustu důležitých opatření. Před třemi lety tak byl MySpace hacknut a unikla data 360 milionů uživatelů (díky naprosto odfláknutému systému obnovy hesla), nyní vychází najevo, že zmizela data uživatelů za 13 let, protože je někdo špatně zkopíroval.
 
MySpace logo
 
Už v únoru 2018 si někteří uživatelé všimli, že se nelze dostat k obsahu, který byl na síť nahrán mezi roky 2003 a 2015. I když zástupci MySpace chybu na vyžádání osvětlili, teprve nyní se k ní oficiálně přiznali a na svých stránkách zveřejnili informaci o ztrátě dat. K té došlo tak, že MySpace přecházel na nové servery a někomu se povedlo toto tak špatně nastavit, že se data nepřesunula na nové servery tak, jak měla a MySpace o ně přišel. Zálohy? Ty očividně nikde nebyly. Zejména hudební skupiny tak přišly o 13 let svých nahrávek, videí a fotografií. Sociální síť nenašla způsob jak data obnovit a ta jsou tak nadobro ztracena. Mělo by se jednat o zhruba 15 miliard fotografií a asi 53 milionů písniček.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD
Ban Spojených států na čínskou společnost Huawei je už i vidět. Prodeje smartphonů této společnosti padají o desítky procent a firma také předpokládá snížení příjmů o hrozivých 30 miliard dolarů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Unikly benchmarky nového AMD EPYC 7452 s 32 jádry Unikly benchmarky nového AMD EPYC 7452 s 32 jádry
Na internetu se objevily benchmarky připravovaného serverového procesoru AMD EPYC 7452. Ten má být postaven na nové 7nm architektuře Rome a OpenBenchmarking jej postavili proti 20jádrovému Intelu Xeon Gold 6148.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Nvidia: podpora CUDA-X i na superpočítačích s ARM Nvidia: podpora CUDA-X i na superpočítačích s ARM
Společnost Nvidia chystá rozšířit podporu pro HPC se svým rozhraním CUDA-X i na architekturu s procesory ARM. Cílem je pokrýt všechny hlavní architektury a nabídnout velmi úsporné řešení s vysokým výpočetním výkonem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Facebook představuje svou kryptoměnu Libra Facebook představuje svou kryptoměnu Libra
Už dlouhou dobu se spekulovalo nad tím, že sociální síť Facebook chystá svou vlastní kryptoměnu a dnes to bylo i oficiálně potvrzeno. Založena byla finanční divize Calibra a virtuální měna ponese název Libra.
Včera, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro
Autonomní vozítka se objevují v mnoha různých kategoriích dopravy, jednou z nich je i doručování zboží zákazníkům. V Houstonu to takto už brzy rozjede Domino's Pizza s vozítky od společnosti Nuro.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů