Sony, Microsoft a Nintendo budou vyžadovat informace o šancích na výhru z loot boxů

Sony, Microsoft a Nintendo budou vyžadovat informace o šancích na výhru z loot boxů
, , aktualita
Trojice firem vyrábějící světově nejoblíbenější herní konzole se dohodla na postupu ohledně tzv. loot boxů, které už se dávno staly i politickým tématem. Sony, Microsoft a Nintendo uvádí, že budou vyžadovat podrobné informace o šancích na výhru.
K oblíbeným
reklama
Loot boxy jsou tak velice kontroverzní téma, a to především od doby, kdy se schylovalo k vypuštění hry Star Wars Battlefront II. EA v tomto případě dostala přes prsty od komunity hráčů, která dala jasně najevo, že navrhovaný systém nehodlá akceptovat. Od té doby se v herní komunitě nic podobného tak vyhroceně neřešilo a problém se přesunul spíše do politické roviny.
 
Americká FTC tak včera pořádala workshop, na němž se řešilo právě toto téma a co říci měly i společnosti Sony, Microsoft a Nintendo, čili výrobci herních konzolí, jichž se loot boxy také přímo dotýkají. Tyto firmy přitom mají možnost diktovat si, jak budou vypadat hry připravované pro jejich konzole. A pokud ne rovnou diktovat, pak mají zcela jistě na vývoj her daleko větší vliv než výrobci herního hardwaru a největší páky by v tomto ohledu mohla mít společnost Valve.
 
 
Tato trojice firem tak ohlásila svou vlastní iniciativu, a sice že budou od všech herních firem využívajících loot boxy vyžadovat přesné informace o tom, jakou šanci mají hráči na výhru, což bude pravděpodobně spojeno s předměty různé úrovně, kde budou i různé pravděpodobnosti. Prohlásil to tedy konkrétně Michael Warnecke z ESA (Entertainment Software Association). 
 
Daný požadavek bude platit pro nové hry (nebo aktualizace, které přinesou loot boxy), takže ne zpětně, přičemž by se dalo říci, že informace o šancích na výhru by snad měly odpovídat i PC verzím daných her. 
 
Tato věc se dokonce dočkala obecného přijetí i mezi herními vývojáři a nakladateli. Společnosti Activision Blizzard, Bandai Namco, Bethesda, Bungie, EA, Take-Two Interactive, Ubisoft, Warner Bros. a Wizards of the Coast se už nechaly slyšet, že tuto iniciativu podporují. 

Výrobci konzolí chtějí, aby tento požadavek začal platit od příštího roku, ale to neznamená hned první leden, ale někdy v jeho průběhu. To vypadá trošku divně vzhledem k tomu, že nemůže být velký problém dané informace poskytnout, však vývojáři jistě sami dobře vědí, jak pravděpodobné výhry jsou, však tento aspekt musí mít dobře vyladěný. 
 
Není také divu, že herní společnosti tuto iniciativu nadšeně přijaly, neboť se má za to, že díky ní by se mohla odvrátit hrozba vládních regulací, která nad loot boxy visí. Nicméně se poukazuje na to, že pouhé zveřejnění šancí na výhru zdaleka nemusí stačit, aby se úřady začaly dívat jinam. Ostatně hlavní otázka je stále ta, zda loot boxy jsou, nebo nejsou hazard. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10 Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10
CCleaner je populární aplikace, kterou uživatelé nechávají čistit operační systém od nepotřebného softwaru, jeho zbytků či čehokoliv, co nepotřebují. Windows Defender ale nyní tento software vidí jako "potenciálně nechtěnou aplikaci". Proč?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Windows na Chromebooku? Půjde to snadněji, ale ne pro všechny Windows na Chromebooku? Půjde to snadněji, ale ne pro všechny
Google se rozhodl zasadit o to, aby byly v chromeboocích dostupné aplikace z Windows. Tato možnost bude ovšem přístupná pouze pro podnikovou sféru. Na cestě je ovšem i další, tentokrát neoficiální způsob.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Mini PC Asus PN50 s Ryzen Renoir přijdou příští měsíc Mini PC Asus PN50 s Ryzen Renoir přijdou příští měsíc
Už příští měsíc se dočkají zákazníci, kteří by si rádi pořídili nové malé PC se slušnou moderní výbavou, jakou nabízí APU Ryzen 4000 mobilní řady. Jedná se o počítače Asus PN50 ve stylu formátu Intel NUC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Viceprezident Ubisoftu opouští svou pozici uprostřed interního vyšetřování Viceprezident Ubisoftu opouští svou pozici uprostřed interního vyšetřování
Společnost Ubisoft se stále otřásá v základech, jak probíhá interní vyšetřování toho, co vypadá na celou kulturu sexuálního obtěžování a zneužívání. Nyní společnost opouští viceprezident Tommy François. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Útočníci zveřejnili interní data LG a Xeroxu po neúspěšném vydírání Útočníci zveřejnili interní data LG a Xeroxu po neúspěšném vydírání
Letos v červnu měl známý ransomwarový gang napadnout servery několika významných společností, ale použil přitom jiný postup, než bychom očekávali. Po neúspěšném vydírání nyní útočníci zveřejnili desítky gigabajtů interních dat.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář