Sony, Microsoft a Nintendo budou vyžadovat informace o šancích na výhru z loot boxů

Sony, Microsoft a Nintendo budou vyžadovat informace o šancích na výhru z loot boxů
, , aktualita
Trojice firem vyrábějící světově nejoblíbenější herní konzole se dohodla na postupu ohledně tzv. loot boxů, které už se dávno staly i politickým tématem. Sony, Microsoft a Nintendo uvádí, že budou vyžadovat podrobné informace o šancích na výhru.
K oblíbeným
reklama
Loot boxy jsou tak velice kontroverzní téma, a to především od doby, kdy se schylovalo k vypuštění hry Star Wars Battlefront II. EA v tomto případě dostala přes prsty od komunity hráčů, která dala jasně najevo, že navrhovaný systém nehodlá akceptovat. Od té doby se v herní komunitě nic podobného tak vyhroceně neřešilo a problém se přesunul spíše do politické roviny.
 
Americká FTC tak včera pořádala workshop, na němž se řešilo právě toto téma a co říci měly i společnosti Sony, Microsoft a Nintendo, čili výrobci herních konzolí, jichž se loot boxy také přímo dotýkají. Tyto firmy přitom mají možnost diktovat si, jak budou vypadat hry připravované pro jejich konzole. A pokud ne rovnou diktovat, pak mají zcela jistě na vývoj her daleko větší vliv než výrobci herního hardwaru a největší páky by v tomto ohledu mohla mít společnost Valve.
 
 
Tato trojice firem tak ohlásila svou vlastní iniciativu, a sice že budou od všech herních firem využívajících loot boxy vyžadovat přesné informace o tom, jakou šanci mají hráči na výhru, což bude pravděpodobně spojeno s předměty různé úrovně, kde budou i různé pravděpodobnosti. Prohlásil to tedy konkrétně Michael Warnecke z ESA (Entertainment Software Association). 
 
Daný požadavek bude platit pro nové hry (nebo aktualizace, které přinesou loot boxy), takže ne zpětně, přičemž by se dalo říci, že informace o šancích na výhru by snad měly odpovídat i PC verzím daných her. 
 
Tato věc se dokonce dočkala obecného přijetí i mezi herními vývojáři a nakladateli. Společnosti Activision Blizzard, Bandai Namco, Bethesda, Bungie, EA, Take-Two Interactive, Ubisoft, Warner Bros. a Wizards of the Coast se už nechaly slyšet, že tuto iniciativu podporují. 

Výrobci konzolí chtějí, aby tento požadavek začal platit od příštího roku, ale to neznamená hned první leden, ale někdy v jeho průběhu. To vypadá trošku divně vzhledem k tomu, že nemůže být velký problém dané informace poskytnout, však vývojáři jistě sami dobře vědí, jak pravděpodobné výhry jsou, však tento aspekt musí mít dobře vyladěný. 
 
Není také divu, že herní společnosti tuto iniciativu nadšeně přijaly, neboť se má za to, že díky ní by se mohla odvrátit hrozba vládních regulací, která nad loot boxy visí. Nicméně se poukazuje na to, že pouhé zveřejnění šancí na výhru zdaleka nemusí stačit, aby se úřady začaly dívat jinam. Ostatně hlavní otázka je stále ta, zda loot boxy jsou, nebo nejsou hazard. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Binance chystá vlastní kryptoměnu: Project Venus Binance chystá vlastní kryptoměnu: Project Venus
Chystá se další kryptoměna, jako by jich zatím nebylo málo. Novinku bude mít na svědomí kryptoměnová burza Binance, která chce v tomto případě vytvořit stablecoin. Zatím nese název Project Venus a bojovat bude i proti Facebooku a jeho Libře.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Corsair nabízí bezdrátovou herní klávesnici K57 RGB Corsair nabízí bezdrátovou herní klávesnici K57 RGB
Corsair si pro návštěvníky Gamescomu připravil představení klávesnice K57 RGB Wireless Gaming Keyboard, která je první vybavená rozhraním Slipstream Wireless a RGB LED Capellix. Co to znamená?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Externí SSD i HDD WD_BLACK přichází pro herní konzole i PC Externí SSD i HDD WD_BLACK přichází pro herní konzole i PC
Společnost Western Digital si připravila novou produktovou řadu WD_BLACK, která se skládá z externích pevných disků i SSD určených pro počítače PC i herní konzole. Vybaveny jsou rychlým rozhraním a zaujmout chtějí i svým designem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel Tiger Lake-U s grafikou 12. generace spatřen Intel Tiger Lake-U s grafikou 12. generace spatřen
Na světlo světa se dostaly záznamy o raných vzorcích procesorů generace Intel Tiger Lake, které by se měly objevit někdy v příštím roce. Vybaveny přitom mají být už 12. generací grafiky Intel, čili Xe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla začala pronajímat solární panely od 50 USD na měsíc Tesla začala pronajímat solární panely od 50 USD na měsíc
Pokud někdo nechce investovat do vlastních solárních panelů, které si namontuje třeba na střechu svého domu, může si je nyní od společnosti Tesla pronajmout. Ceny přitom začínají na 50 dolarech měsíčně. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek