Sony, Microsoft a Nintendo budou vyžadovat informace o šancích na výhru z loot boxů

Sony, Microsoft a Nintendo budou vyžadovat informace o šancích na výhru z loot boxů
, , aktualita
Trojice firem vyrábějící světově nejoblíbenější herní konzole se dohodla na postupu ohledně tzv. loot boxů, které už se dávno staly i politickým tématem. Sony, Microsoft a Nintendo uvádí, že budou vyžadovat podrobné informace o šancích na výhru.
K oblíbeným
reklama
Loot boxy jsou tak velice kontroverzní téma, a to především od doby, kdy se schylovalo k vypuštění hry Star Wars Battlefront II. EA v tomto případě dostala přes prsty od komunity hráčů, která dala jasně najevo, že navrhovaný systém nehodlá akceptovat. Od té doby se v herní komunitě nic podobného tak vyhroceně neřešilo a problém se přesunul spíše do politické roviny.
 
Americká FTC tak včera pořádala workshop, na němž se řešilo právě toto téma a co říci měly i společnosti Sony, Microsoft a Nintendo, čili výrobci herních konzolí, jichž se loot boxy také přímo dotýkají. Tyto firmy přitom mají možnost diktovat si, jak budou vypadat hry připravované pro jejich konzole. A pokud ne rovnou diktovat, pak mají zcela jistě na vývoj her daleko větší vliv než výrobci herního hardwaru a největší páky by v tomto ohledu mohla mít společnost Valve.
 
 
Tato trojice firem tak ohlásila svou vlastní iniciativu, a sice že budou od všech herních firem využívajících loot boxy vyžadovat přesné informace o tom, jakou šanci mají hráči na výhru, což bude pravděpodobně spojeno s předměty různé úrovně, kde budou i různé pravděpodobnosti. Prohlásil to tedy konkrétně Michael Warnecke z ESA (Entertainment Software Association). 
 
Daný požadavek bude platit pro nové hry (nebo aktualizace, které přinesou loot boxy), takže ne zpětně, přičemž by se dalo říci, že informace o šancích na výhru by snad měly odpovídat i PC verzím daných her. 
 
Tato věc se dokonce dočkala obecného přijetí i mezi herními vývojáři a nakladateli. Společnosti Activision Blizzard, Bandai Namco, Bethesda, Bungie, EA, Take-Two Interactive, Ubisoft, Warner Bros. a Wizards of the Coast se už nechaly slyšet, že tuto iniciativu podporují. 

Výrobci konzolí chtějí, aby tento požadavek začal platit od příštího roku, ale to neznamená hned první leden, ale někdy v jeho průběhu. To vypadá trošku divně vzhledem k tomu, že nemůže být velký problém dané informace poskytnout, však vývojáři jistě sami dobře vědí, jak pravděpodobné výhry jsou, však tento aspekt musí mít dobře vyladěný. 
 
Není také divu, že herní společnosti tuto iniciativu nadšeně přijaly, neboť se má za to, že díky ní by se mohla odvrátit hrozba vládních regulací, která nad loot boxy visí. Nicméně se poukazuje na to, že pouhé zveřejnění šancí na výhru zdaleka nemusí stačit, aby se úřady začaly dívat jinam. Ostatně hlavní otázka je stále ta, zda loot boxy jsou, nebo nejsou hazard. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru
Společnost Microsoft spustila novou iniciativu Secure-core PC, která by měla zajišťovat vyšší bezpečnost počítačů. Má zajistit to, že operační systém naběhne s ověřeným firmwarem, který nebyl napaden malwarem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra
Oblíbená aplikace NordVPN zaznamenala v minulém roce nepříjemnou událost. Jedno z datových center bylo napadeno a útočníci se dostali k TLS klíčům, což mohlo mít velmi vážné důsledky na bezpečnost.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty? Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty?
Během příštích dvou týdnů bude představena či rovnou i vypuštěna na trh řada nových produktů a my se nyní v krátkosti podíváme na to, co to bude a kdy to bude. Jde o produkty firem AMD, NVIDIA i Intel. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici? Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici?
Aktualizováno: NVIDIA by snad již dnes měla vypustit na trh přinejmenším novou GeForce GTX 1660 Super, která by měla lépe zachytit nástup nových Radeonů, i když není zrovna jasné, co můžeme od AMD čekat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota
Velká Británie, respektive přesněji londýnská společnost Spacebit, se chystá vypustit na Měsíc chodícího robota, který bude chodit v pavoučím stylu. Namísto osmi končetin však bude mít čtyři, což jej řadí spíše vedle Spider Mastermind.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře