www.svethardware.cz
>
>
>
>

Sony odhalila miniverzi původní PlayStation

Sony odhalila miniverzi původní PlayStation
, , aktualita
Úspěch miniverzí starých konzolí pochopitelně zaujal i společnost Sony a z tohoto zaujetí se zrodil konkrétní produkt v podobě PlayStation Classic. Sony tak jde ve stopách firem Commodore a především Nintendo. 
K oblíbeným
reklama
O mini retro konzole Nintendo byl obrovský zájem, že jejich cena na trhu vyrostla vysoko nad doporučené částky, což umocnil ještě fakt, že šlo o kusově omezené edice. Vedle Commodore C64 Mini a podobné se tak zařadí konzole PlayStation Classic, která také zacílí na nostalgii hráčů. 
 
 
Díky tomu, že doba pokročila, může Sony a ostatní firmy vyrobit a nabídnout takové produkty s výkonem původních konzolí levně. Však původní PlayStation přišla v roce 1994, což byla doba, kdy jsme prahli po počítačích s prvními modely procesorů Pentium. Takže 34MHz procesor a 2+1 MB paměti konzole PlayStation, to je dnes výbava srovnatelná s kdejakou kalkulačkou. O hardwarové výbavě PlayStation Classic se toho moc nedozvíme, ale lze usuzovat, že půjde o její emulaci na nějakém ARMovém procesoru. 
 
 
Ostatně hardware není důležitý, protože je zřejmé, že pro původní hry tu bude dost výkonu. Sony má přitom příležitost zabrnkat na strunu nostalgie opravdu mnoha lidí, však jeho původní PlayStation se prodalo více než 100 milionů kusů. Po 25 letech už to takový prodejní úspěch pochopitelně nebude, ale na nezájem si Sony jistě stěžovat nebude. 
 
 
PlayStation Classic bude jen asi poloviční oproti původní verzi a ponese moderní výbavu v podobě rozhraní HDMI, aby ji šlo připojit na běžné televizory a monitory. Vybavena bude také jedním konektorem, který vypadá jako USB typ C a pravděpodobně poslouží pouze pro napájení. Pod krytkami také mohou být další konektory, ale o nich se zatím nedozvíme nic. 
 
Vrchní tlačítka Power a Reset budou mít obvyklé funkce, zatímco tlačítko určené původně pro otevření optické mechaniky pochopitelně nebude sloužit svému účelu. Bude mít ale podobnou funkci, a sice přepínání mezi virtuálními disky. 
 
Sony také poskytne ke každé konzoli dvě repliky původních gamepadů v plné velikosti. Nejde o DualShock, takže tu není analogový ovladač nebo vibrace. Ovladače se připojují na přední USB porty konzole. 
 
PlayStation Classic slibuje 20 původních titulů, které budou již zaznamenány v paměti konzole a Sony slibuje skutečně původní verze. Zatím se ale nedozvíme, které hry to přesně budou. Víme ale, že konzole bude v prodeji od 3. prosince za 100 eur. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro
Autonomní vozítka se objevují v mnoha různých kategoriích dopravy, jednou z nich je i doručování zboží zákazníkům. V Houstonu to takto už brzy rozjede Domino's Pizza s vozítky od společnosti Nuro.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper
Společnost BenQ uvedla na trh dva nové monitory GL2480 a GL2780, které dostávají zajímavý režim ePaper. Monitor by tak měl nabídnout pohodlné čtení a zobrazení velmi podobné elektronickému papíru na elektronických čtečkách knih.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei
Ban na společnost Huawei, který uvalila administrativa Donalda Trumpa, může poškodit nejen tuto čínskou společnost, ale do značné míry poškodit i americké firmy. Proti banu tak už lobuje Intel, Qualcomm nebo Xilinx.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
EU sjednocuje pravidla pro létání s drony EU sjednocuje pravidla pro létání s drony
Aby piloti dronů nemuseli v každé zemi EU zjišťovat, co si mohou a nemohou dovolit, rozhodl se Evropský parlament sjednotit tato pravidla. Ta tak budou ve všech zemích vycházet ze stejných nařízení. Zavádí se speciální zóny i kategorie dronů
Dnes, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Doporučené PC sestavy: červen 2019 Doporučené PC sestavy: červen 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek56 komentářů