Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sony PlayStation 4 už se prodalo přes 70 milionů kusů

8.12.2017, Jan Vítek, aktualita
Sony PlayStation 4 už se prodalo přes 70 milionů kusů
Společnosti Sony se povedlo vytvořit velice slušnou uživatelskou základnu pro platformu PlayStation 4. Těchto konzolí se prodalo již více než 70 milionů kusů, díky čemuž je celá platforma atraktivnější i pro vývojáře her. 
Společnost Sony Interactive Entertainment se nově dosaženým milníkem samozřejmě pochlubila sama a vedle údaje o 70 milionech prodaných konzolí PlayStation 4 se dozvíme také o VR headsetech PSVR, jichž se na trh dodaly už dva miliony. 
 
 
Pro další rozvoj VR je důležitá právě tato prvotní penetrace trhu, kterou zajišťují především nadšenci. VR headsety mají obecně daleko k dokonalosti a nabídka zajímavých titulů je zatím malá, ovšem aby se tato oblast rozvíjela, musí jít vývoj hardwaru ruku v ruce s vývojem nového softwaru, a ne aby herní vývojáři čekali na to, až se VR zvedne z prachu nezájmu.
 
Výrobci headsetů zase musí přispět tím, že dostanou na trh kvalitní produkty s nižší cenou, což se také postupně zlepšuje, ovšem i tak bude trh s VR spíše postranní a zatím nemá šanci se vyrovnat klasickému hraní před monitorem či televizí. Sony tomuto samo přispívá tím, že PSVR nabízí za mnohem nižší cenu v porovnání s Oculus Rift a HTC Vive. 
 
Virtuální realita je ale stále spíše hudba budoucnosti, která bude pro kvalitní zážitek potřebovat mnohem vyšší rozlišení displejů, než jaké je k dispozici dnes. Rozlišení na úrovni Full HD pro každé oko opravdu nestačí a když k tomu přičteme ještě nutnost zajistit vysokou snímkovací frekvenci, vyjdou nám velice krvavé požadavky na výkon hardwaru, což společně s cenou za pořízení headsetů a nedostatkem kvalitních her dělá z celého VR okrajovou záležitost. Je ale dobře, že ta zatím přežívá. 
 
 
Vysoký počet konzolí PS4 tak měl příznivý dopad i na prodej her, jichž se dle Sony dosud prodalo na 617 milionů kopií počítaje krabicovou i digitální distribuci. Sony se tako pochlubilo tím, že pro PSVR už existuje 150 titulů a těch se prodalo 12,2 milionů kopií. 
 
Firma také nezapomněla připomenout, že brzy přijdou na trh nové zásadní tituly, a to konkrétně God of War, Detroit: Become Human a Spider-Man a PSVR v příštím roce dostane dalších 130 her či jiného digitálního obsahu. 
 
Zdroj: Hexus.net