www.svethardware.cz
>
>
>
>

Sony PlayStation 4 už se prodalo přes 70 milionů kusů

Sony PlayStation 4 už se prodalo přes 70 milionů kusů
, , aktualita
Společnosti Sony se povedlo vytvořit velice slušnou uživatelskou základnu pro platformu PlayStation 4. Těchto konzolí se prodalo již více než 70 milionů kusů, díky čemuž je celá platforma atraktivnější i pro vývojáře her. 
K oblíbeným
reklama
Společnost Sony Interactive Entertainment se nově dosaženým milníkem samozřejmě pochlubila sama a vedle údaje o 70 milionech prodaných konzolí PlayStation 4 se dozvíme také o VR headsetech PSVR, jichž se na trh dodaly už dva miliony. 
 
 
Pro další rozvoj VR je důležitá právě tato prvotní penetrace trhu, kterou zajišťují především nadšenci. VR headsety mají obecně daleko k dokonalosti a nabídka zajímavých titulů je zatím malá, ovšem aby se tato oblast rozvíjela, musí jít vývoj hardwaru ruku v ruce s vývojem nového softwaru, a ne aby herní vývojáři čekali na to, až se VR zvedne z prachu nezájmu.
 
Výrobci headsetů zase musí přispět tím, že dostanou na trh kvalitní produkty s nižší cenou, což se také postupně zlepšuje, ovšem i tak bude trh s VR spíše postranní a zatím nemá šanci se vyrovnat klasickému hraní před monitorem či televizí. Sony tomuto samo přispívá tím, že PSVR nabízí za mnohem nižší cenu v porovnání s Oculus Rift a HTC Vive. 
 
Virtuální realita je ale stále spíše hudba budoucnosti, která bude pro kvalitní zážitek potřebovat mnohem vyšší rozlišení displejů, než jaké je k dispozici dnes. Rozlišení na úrovni Full HD pro každé oko opravdu nestačí a když k tomu přičteme ještě nutnost zajistit vysokou snímkovací frekvenci, vyjdou nám velice krvavé požadavky na výkon hardwaru, což společně s cenou za pořízení headsetů a nedostatkem kvalitních her dělá z celého VR okrajovou záležitost. Je ale dobře, že ta zatím přežívá. 
 
 
Vysoký počet konzolí PS4 tak měl příznivý dopad i na prodej her, jichž se dle Sony dosud prodalo na 617 milionů kopií počítaje krabicovou i digitální distribuci. Sony se tako pochlubilo tím, že pro PSVR už existuje 150 titulů a těch se prodalo 12,2 milionů kopií. 
 
Firma také nezapomněla připomenout, že brzy přijdou na trh nové zásadní tituly, a to konkrétně God of War, Detroit: Become Human a Spider-Man a PSVR v příštím roce dostane dalších 130 her či jiného digitálního obsahu. 
 
Zdroj: Hexus.net
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro
Autonomní vozítka se objevují v mnoha různých kategoriích dopravy, jednou z nich je i doručování zboží zákazníkům. V Houstonu to takto už brzy rozjede Domino's Pizza s vozítky od společnosti Nuro.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper
Společnost BenQ uvedla na trh dva nové monitory GL2480 a GL2780, které dostávají zajímavý režim ePaper. Monitor by tak měl nabídnout pohodlné čtení a zobrazení velmi podobné elektronickému papíru na elektronických čtečkách knih.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei
Ban na společnost Huawei, který uvalila administrativa Donalda Trumpa, může poškodit nejen tuto čínskou společnost, ale do značné míry poškodit i americké firmy. Proti banu tak už lobuje Intel, Qualcomm nebo Xilinx.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
EU sjednocuje pravidla pro létání s drony EU sjednocuje pravidla pro létání s drony
Aby piloti dronů nemuseli v každé zemi EU zjišťovat, co si mohou a nemohou dovolit, rozhodl se Evropský parlament sjednotit tato pravidla. Ta tak budou ve všech zemích vycházet ze stejných nařízení. Zavádí se speciální zóny i kategorie dronů
Dnes, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Doporučené PC sestavy: červen 2019 Doporučené PC sestavy: červen 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek56 komentářů