www.svethardware.cz
>
>
>
>

Sony PlayStation 4 už se prodalo přes 70 milionů kusů

Sony PlayStation 4 už se prodalo přes 70 milionů kusů
, , aktualita
Společnosti Sony se povedlo vytvořit velice slušnou uživatelskou základnu pro platformu PlayStation 4. Těchto konzolí se prodalo již více než 70 milionů kusů, díky čemuž je celá platforma atraktivnější i pro vývojáře her. 
K oblíbeným
reklama
Společnost Sony Interactive Entertainment se nově dosaženým milníkem samozřejmě pochlubila sama a vedle údaje o 70 milionech prodaných konzolí PlayStation 4 se dozvíme také o VR headsetech PSVR, jichž se na trh dodaly už dva miliony. 
 
 
Pro další rozvoj VR je důležitá právě tato prvotní penetrace trhu, kterou zajišťují především nadšenci. VR headsety mají obecně daleko k dokonalosti a nabídka zajímavých titulů je zatím malá, ovšem aby se tato oblast rozvíjela, musí jít vývoj hardwaru ruku v ruce s vývojem nového softwaru, a ne aby herní vývojáři čekali na to, až se VR zvedne z prachu nezájmu.
 
Výrobci headsetů zase musí přispět tím, že dostanou na trh kvalitní produkty s nižší cenou, což se také postupně zlepšuje, ovšem i tak bude trh s VR spíše postranní a zatím nemá šanci se vyrovnat klasickému hraní před monitorem či televizí. Sony tomuto samo přispívá tím, že PSVR nabízí za mnohem nižší cenu v porovnání s Oculus Rift a HTC Vive. 
 
Virtuální realita je ale stále spíše hudba budoucnosti, která bude pro kvalitní zážitek potřebovat mnohem vyšší rozlišení displejů, než jaké je k dispozici dnes. Rozlišení na úrovni Full HD pro každé oko opravdu nestačí a když k tomu přičteme ještě nutnost zajistit vysokou snímkovací frekvenci, vyjdou nám velice krvavé požadavky na výkon hardwaru, což společně s cenou za pořízení headsetů a nedostatkem kvalitních her dělá z celého VR okrajovou záležitost. Je ale dobře, že ta zatím přežívá. 
 
 
Vysoký počet konzolí PS4 tak měl příznivý dopad i na prodej her, jichž se dle Sony dosud prodalo na 617 milionů kopií počítaje krabicovou i digitální distribuci. Sony se tako pochlubilo tím, že pro PSVR už existuje 150 titulů a těch se prodalo 12,2 milionů kopií. 
 
Firma také nezapomněla připomenout, že brzy přijdou na trh nové zásadní tituly, a to konkrétně God of War, Detroit: Become Human a Spider-Man a PSVR v příštím roce dostane dalších 130 her či jiného digitálního obsahu. 
 
Zdroj: Hexus.net
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat
Titul Anthem za sebou nemá dobrý start. Po jeho vypuštění bylo jasně patrné, že přišel nedokončený a nebylo ani jasné, kam a jak jej tvůrci chtějí rozvíjet. Postupně se to vyjasnilo, ale nyní přichází zásadní změna. Co nám ale ukazuje?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň? Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň?
Corsair si připravil počítačovou skříň iCue 465X, kterou označil za Smart Case, čili chytrou skříň. My se tak podíváme i na to, čím si to měl tento model zasloužit, ale také na jiné jeho vlastnosti.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma
Společnost Rockstar Games vyvíjí hry především pro konzole, nicméně to by se mohlo změnit. Aktuálně čekáme především na to, zda a spíše kdy přijde PC verze Red Dead Redemption 2 a zatím tu máme nový launcher a navíc hru zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC
Společnost Dell EMC přichází na trh s novými servery PowerEdge, které jsou založeny na nové generaci 7nm procesorů AMD EPYC. Výrobce se už chlubí nově dosaženými rekordy a AMD zase zájmem předního výrobce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch
HP dnes představilo velmi zajímavý monitor EliteDisplay S430c. Jde o velký 43,4" zahnutý monitor, který podporuje vstupy ze dvou různých zařízení najednou. Dokonce lze s pomocí monitoru mezi nimi kopírovat soubory.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala