www.svethardware.cz
>
>
>
>

Sony PS4 odemknuta pro linuxový Steam

Sony PS4 odemknuta pro linuxový Steam
, , aktualita
Jistý modder OsirisX si pohrál se svou konzolí Sony PlayStation 4 a dokázal na ni nainstalovat linuxový systém a na něm spustit klient Steam, díky čemuž si mohl zahrát třeba hru Bastion. Konzole tak může posloužit i jako Steam Machine.
K oblíbeným
reklama
Občas slýcháme o tom, jak se někomu povedlo rozběhnout systém nebo nějaký software na zařízení, které k tomu vůbec nebylo určeno. Příkladem může být klasický Quake na osciloskopu Hitachi V-422 nebo nainstalovaný systém Windows 95 na Apple Watch. V tomto případě jde ale o pokus, který by mohl být v důsledku daleko užitečnější.

OsirisX uspěl v instalaci Linuxu na svou konzoli PlayStation 4 a rozběhl na ní v režimu Big Picture Mode také Steam. To vůbec nezní neuvěřitelně, neboť PS4 stejně jako Xbox One jsou konzole založené na x86 hardwaru od firmy AMD, takže ten samotný nebyl překážkou. Na výsledek snažení se můžete podívat v následujícím videu:


Už loni v prosinci bylo demonstrováno, že Linux může na PS4 fungovat a OsirisX pro to použil od té doby dostupné knihovny od Fail0verflow, aby na předem odemknutou konzoli mohl nainstalovat Arch Linux a pak i fungující klient služby Steam. O jeho snaze si můžete sami přečíst v tomto vlákně, kde jsou také uvedeny další užitečné informace a odkazy na potřebný software. Důležité je také to, že byla využita konzole s firmwarem verze 1.76, neboť Sony často vydává aktualizace s tím, aby zamezilo podobným pokusům. Na jiném a především novějším firmwaru to nemusí fungovat.

V odkazované vlákně už ale softwaroví moddeři zkouší na PS4 rozběhnout operační systém Ubuntu, aby mohli využít také hardwarově akcelerovanou grafiku, neboť Ubuntu má blízko ke Steam OS.

Zdroj: Hexus.net

reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek22 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů